Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
ka üks mõistujutt
 
alissandra 03. september 2009, kl 18.00
Vana indiaanlase jutt hääst ja kurjast

“Mu poeg, meie kõigi sees võitleb omavahel kaks hunti. Üks neist on Kuri.
See on viha, kadedus, ahnus, ülbus, rahulolematus, alaväärsustunne, valelikkus,
silmakirjalikkus, kõrkus.
Teine on Hea.
See on rõõm, rahu, rahulikkus, armastus, lootus, teadmine, mõistmine, tagasihoidlikkus, lahkus, heatahtlikkus, suuremeelsus, kaastundlikkus.”
Pojapoeg mõtles kuuldu üle hetke ja küsis vanaisalt: “Kumb hunt võidab?”
Vanaisa vastas: “See, keda toidad.”





Pole kõiki teemasid lugenud, aga ehk pole seda siia veel kirjutatud. Mõtlen, et mis siis saab, kui mõlemat hunti toita?
 
noh 03. september 2009, kl 18.50
arvatavasti ei jagu "sul" toitu mõnema hundi toitmiseks....üks peab veidi nõrgemaks jääma:D
 
meri 03. september 2009, kl 18.45
veel üks indiaanlaste veendumus:

mu ema ütles, et ärgu ma õpetagu valgetele oma keelt, sest nad kirjutavad selle paberile ning lõikavad terviklikust keelest tükid välja.
ütlesin emale, et kui me oma keelt teistele ei tutvusta, siis sureb see välja.
ema aga vastas, et kui loodus on nii määranud, siis las sureb, aga keelest ei saa tükki välja lõigata, keel on tervik nagu looduski koos sünni, elu ja surmaga.

http://www.youtube.com/watch?v=x8SowFKX3ek&feature=related
 
alissandra 03. september 2009, kl 18.57
Indiaanlased on isemoodi rahvas, parem lasevad keelel surra.

Noh, eks ta jah oleneb kumb hunt ahnemalt sööb, et teise eest ära krahmab suurema portsu.
 
meri 03. september 2009, kl 19.00
ei "lase" surra, kõik käib reeglite ja uskumuste järgi. võid küsida kõike, ma olin eelmises elus indiaanlane.
selles elus oli mul samasugune koer (tuli ise meie juurde), nüüd rahu tema põrmule..
 
Anita 03. september 2009, kl 18.55
vana hea teem..mu meelest on see siit juba läbi käinud..;b hunt jääb hundiks - sööb sda mis ette söödetakse..;)))
tegelikult peaks selle mõte olema, et ise teed ju valikuid..;b
 
noh 03. september 2009, kl 18.56
ei ole nii...see hunt, kes on algusest peale aktiivsem, see saab suurema portsu....väike näide võta kas või loomadega....kui aedikus koos on neid rohkem, siis alati on ühed ja samad ees ja kosuvad paremini, nõrgemad saavad ülejäägi,...:D
 
alissandra 03. september 2009, kl 19.03
Kust see aktiivsem hunt siis välja ilmub, ikka eeskujudest, sest vastsündinu on ju "tabula rasa".
 
meri 03. september 2009, kl 19.04
aga mõlemat tulebki toita, sest kurjuseta pole head. ja ega inimene ju tegelikult ei olegi halb oma loomuses.
 
meri 03. september 2009, kl 19.11
lihtsalt elu/ühiskond sunnib vahel. kõik ei ole muidugi andestatav, aga kas pole? igaks teoks on mingi põhjus.
 
Anita 03. september 2009, kl 19.09
elu ja ühiskond sunnib ainult näljast hunti..;b ei ole olemas head ja hästi toidetud hunti - hunt on alati näljane..;))))
 
alissandra 03. september 2009, kl 19.15
igaks teoks on mingi põhjus = loll, kes vabandust ei leia :)) Kehtib arvatavasti igasuguste tegude kohta.
 
alissandra 03. september 2009, kl 19.16
Ka hundil saab ükskord kõht täis, see on looduseaduste vastane, et hunt kogu aeg näljane on.
 
meri 03. september 2009, kl 19.13
ära vaata elu nii kitsarinnaliselt, Anita.
 
meri 03. september 2009, kl 19.14
Alissandra. sorry.
 
alissandra 03. september 2009, kl 19.15
Kust sa seda nüüd välja lugesid, Meri?
 
Anita 03. september 2009, kl 19.17
meri, mis on kitsarinnalisus?
 
panther 03. september 2009, kl 19.26
Hm, kui võtta selle järgi, et sinus on kaks hunti, siis võiks see tähendada seda, et seni kuni ühe hundi kõht on täis, saad teist toita. Niimoodi vaheldumisi toidad head ja kurja.
Kuna nad sinu sees niimoodi eksisteerivad, et kummastki vabaneda pole võimalik, tuleb leppida mõlema olemasoluga.
 
meri 03. september 2009, kl 19.31
see tähendab, et vaata maailma laiemalt ja katsu ka teistest saada aru, analüüsida olukorda ja juhtunut, mitte ära näe vaid enda ette.
 
alissandra 03. september 2009, kl 19.37
Eijah, mina ei näe maailma, mul klapid peas nagu hobusel.:P
 
panther 03. september 2009, kl 19.32
Sa meri mõtled empaatiavõimet?
 
panther 03. september 2009, kl 19.37
Jah, aga selle empaatiavõime juurde käib veel iga inimese ego ja maailmapilt. Tema nägemus asjast.
 
Rex 04. september 2009, kl 10.23
need hundid meie sees ei ole samasugused, kui hundid väljaspool meid, st reaalelus. neid ei saa ju võrrelda. pole vaja kurjust toita, arvan ma.
 
kuu 04. september 2009, kl 13.54
pole üdini head või vastupidi, täiesti halba inimest. mõlemad poolused on meis olemas.
toitu saavad mõlemad olenevalt enesekontrollist või kasvatusest või koolitusest või jumal teab millest.
nii tüüpiline, et inimene kodus on hoopis teine kui mingis kollektiivis.
näit. töö juures rikub keegi tuju, lähed valad selle silmagi pilgutamata kodus naise/mehe või laste peale välja. omadele millegipärast võib liiga teha, väljaspool seda ringi oled seltsiv, särav ja hea :)
või see näide ei sobi siia teemasse?
 
alissandra 04. september 2009, kl 14.01
See on silmakirjalikkus kui omadega oled halb ja võõrastega hea.
 
Rex 04. september 2009, kl 14.12
loomulikult on mõlemad hundid meie sees olemas. seda enam peaks jälgima, et kurjuse-hunt toitu juurde ei saaks.

kuu, ma arvan, et see näide sobib ikka siia teemasse. võib-olla on meis peidus ka silmakirjalikkuse rebane, kelle toitmist samuti peaks vältima.:)
 
kuu 04. september 2009, kl 14.28
siin läheks juba põhjalikumat śamaani sekkumist vaja, kes suudaks hinge neist närivatest huntidest ja rebastest puhastada :)
 
Rex 04. september 2009, kl 14.41
kuu, elu oleks siis ju liiga lihtne, kui keegi tuleb ja puhastab hinge ära. endal ei jää siis ju midagi teha. aga, kui nad(need kurjad loomad) alati alles on ning ootevalmis, tuleb kogu aeg ise valvel olla ja see aitab vormis hoida. ka hinge eest tuleb hoolt kanda:)
 
kuu 04. september 2009, kl 14.48
Rex, kullake, ega ma arvanudki, et keegi peaks kogu lõbu endale saama. võitlus iseendaga või, veelgi parem, kellegi teise tulemuslik aitamine õigele teele on iseenesest mõnus üritus :)
õpetades õpid või midagi sellist :))
 
Rex 04. september 2009, kl 14.57
jah, kuu, olen sinuga nõus. aga võit iseenda üle on ikka kõige suurem võit.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!