Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ökonurk
juuste kasvatamine
 
naine 21. november 2010, kl 16.58
Kas siin leidub ka selliseid inimesi, kes paaniliselt tegelevad juuste kasvatamise ja poputamisega? Kui jah, siis millised on teie eesmärgid, nipid ja kui edukas on protsess? Milline on teie juuksehooldusrežiim?

Ise olen üritanud neid kasvatada juba u 5 a, aga no ei ole õnnestunud. Poolde selga sain ära, aga otsad muutusid hõredaks ja nägid välja nagu sorakad. Märtsikuus aga tegin oma juuksehooldusses kannapöörde: viskasin minema kõik olemasolevad tooted, loobusin keemilisest juuksevärvist ja hakkasin kasutama ökošampoone ning muid looduslikke vahendeid juuste hooldamiseks. Juuste konditsioon on tunduvalt paranenud ja nüüd igal juhul üritan saavutada oma juuste maksimumpikkust (võiks olla vööni). Juuksuris üritan käia mitte tihemini kui poole aasta tagant, hiljem (kui kahjustatud osa on välja kasvanud) kord aastas. Esimene pool aastat lõikamata oli suht edukas, juukseotsad olid suht ok seisus, aga mõni cm sai siiski maha võetud.

Postitan küsimuse ökofoorumis, kuna usun, et ülipikkade, ilusate ja tervete juuste saamiseks peab kasutama võimalikult vähe ja võimalikult naturaalseid vahendeid.
 
isis 21. november 2010, kl 21.55
Mul on sarnane protsess käsil. Juuksed on kyll lyhemad, õlgadeni ainult. Peaasi on hoiduda paanikast, mida sa mainid. See ei aita kohe sugugi. Minu puhul toimib väga hästi mask õli, muna, tilk konjakit. Hoian seda enne pesu tund aega peas.Pesen enam-vähem puhaste toodetega. Kõik viimistlusvahendid olen kõrvale jätnud. Lõikamas käin ca 3 kuu järel, suvel harvem. Mul pole eesmärk pikkus, vaid tihedus ja läige. Aasta tagasi olid juuksed jubedalt lahti.
 
D. 21. november 2010, kl 21.59
mina ka :) me oleme samaaegsed, ma ka umbes veebruarist-märtsist tegelen tõsisemalt ja ökomalt.

ma olen harjunud, et mul eluaeg pikad ja ilusad juuksed olnud. osa mu identiteedist. aga viimaste aastatega, kui oli palju probleeme nii tervisega kui muidu, siis läksid juuksed aina hullemaks - tänu mu enda tegutsemisele, sest blondeerisin aina rohkem neid. algas asi triibutamisest, jõudis täisblondeerimiseni ja läks liiga retsiks kätte ära. kuna kogemust ei olnud, kuidas juuksed võivadki saada jube rikutud, siis ei osanud vist eriti mõelda ka.

märtsis värvisin juuksed tumedaks, oma tooni. siis läksin ökoshampoonide ja balsamite peale ning hakkasin sennatama. lõikasin 10 cm lühemaks ka juukseid. hiljem läksin sennalt lushi brun hennavärvi peale. nüüd on juuksed ilusad tumedad ja ma olen jube rahul - toon on umbes sama tume kui mu enda juus, nii et koledat väljakasvu ei pea kunagi kannatama enam. kartsin kohutavalt varem, et hennapunakas jääb liiga tugev ja ei sobi, aga ei jäänud ja mulle tegelikult meeldib nüüd see soe pruun, mis tulemuseks on. siis lõikasin jälle mingi 10 cm või vist isegi rohkem. mul pole nii lühikseid juukseid elu sees olnud, kui praegu (õlgadeni), aga kuna nüüd on juba u 10 või rohkem cm oma tervet juust, mis hennatatud, siis on juuste seisund nii palju tervem ja ilusam juba. nüüd juba naudin jälle oma juukseid :)

päris ökoshampoonide peale ma ei saanudki jääda, sest algul oli jama, et juuksed elektrit täis, siis läksid jälle liiga ludusse. nüüd olen Lushi BIG shampooni peal ja Veganese balsami peal ja need teevad lihtsalt nii imeilusaks, pehmeks ja läikivaks juuksed, et hetkel ma midagi muud ei teegi väga juustega. tegelt pole aega ka olnud, muidu teeks õlimaske ikka vahest.

aga jah, mis ma veel olen teinud - ostsin harvade piidega kammi ning märjana kammin juukseid ainult sellega ja väga õrnalt. ostsin kvaliteetse fööni, millel on ka külm puhumine ning kasutan tihti seda. või siis teen alguses soojaga ja lõpu külmaga (kui võimalik lasen üldse õhku käes kuivada). juukseid EI triigi enam (see oli üsna suur eneseületamine alguses). avastasin hoopis patsilokid enda jaoks :) loen www.longhaircommunity.com foorumit ja olen õppinud igasugu lahedaid soengutegemise võimalusi (igast punutised nt) ja üleüldse palju juustehoolduse kohta. teen lushi hennaga u. kord kuus (hetkel on henna peas). aa, juustevitamiine võtan ka - Evonia on nimi. ja käin ringi ja muudkui vaatan inimeste juukseid - kellel on ilusad ja pikad, neid kadestan :)))

ma arvan, et hoian u pool aastat sellel pikkusel juukseid nagu praegu ja lõigun kahjustatud osa maha ja siis hakkan jälle pikkusesse kasvatama. kunagi tahaks poolde selga ilusaid pikki juukseid.
 
N 22. november 2010, kl 01.46
kasuta avokaado 'oli-- paneb juuksed s'arama ning kasvama. V'otab u 3 kuud aega enne kui tulemust n'aed. Ma kasutan ka n'aole ning hoopis parem kui kallid kreemid.
 
lokipea 22. november 2010, kl 09.25
mina alustasin kevadel. mul siis ei olnud päris õlgadeni juuksed. käisin siis viimast korda juuksuris, lasin korralikult ära võtta.
mida teen mina:

1. alustasin sooda-õunaäädika pesu ja loputusega, ca 2 kuud
2. nüüd kasutan ka päris shampoone (aubrey organics)
3. kuigi mul olid rasused juuksed ja vanasti ma palsamit vältisin, siis nüüd läheb mul palsamit ikka väga palju. teen ka nö co-washe (pesen palsamiga). igatahes niisutan juukseid kõvasti (olen lokkis juustega).
4. juustepesu lõpetan külma veega (see sulgeb juuksekarva)
5. föönitan võimalikult vähe (ja ka siis lõpetan külma õhuga)
6. magan siidist padjapüüriga (see on juustele parim).
7. ei kuivata juukseid froteerätikusse vaid tellisin spets 'plottimise' rätiku (kasutatatakse lokkis juuste puhul), mis ei ole kare ega lõhu juuksekarva
8. teen aegajalt proteiiniravi juustele (retsepte on netis küllaga - protein treatment)

tulemus on selline et kui vanasti pesin rasuste juuste tõttu iga päev, siis nüüd pesen 2 x nädalas. juukseotsad ei ole 9 kuu jooksul katkenud ja näevad väga pontsakad välja (pole sellised hõredad nagu tavaliselt juuste kasvades). lokid on imeilusad (mitte kahused vaid nö clump-idena)
 
lokipea 22. november 2010, kl 09.26
ja seda ka, et kui lõikamine üldse jutuks, siis plaanin lõigata alles kevadel, st esimese aastaringi täitumisel.
 
Styg 22. november 2010, kl 17.25
mina ka... millal alustasin, ei mäleta, aga juuksed olid igatahes siilikas. praegu umbes poolde selga (ja ma olen pikka kasvu). eesmärk on lasta neil kasvada nii pikaks kui vähegi tahavad. no võibolla kui juba istumise alla jäävad, siis mõtlen uued eesmärgid, aga sinna on veel aega.

mida teen.... suurt ei midagi. üks minu rusikareegel on see, et ma ei kanna juukseid iialgi lahtiselt. mul on pulksirged ja õhukesed juuksed ja kui neid lahtiselt hoida, siis lähevad väga kiiresti täiesti rastadeks. ma ei tea, miks - mu juuksed ei ole kuivad, ega kahjustatud, pigem hoopis hästi libedad ja pehmed.... aga sassi ja sõlme lähevad kiiresti. NB, "juuksed kinni" tähendab ikka krunni, või punutud patsi, mitte hobusesaba (seda ma ei kasuta ka kunagi).

hennatan (Punase Kassi henna) ja õlitan (suvalised õlid - jojoba, kookos, viinamarjaseemne vms). pesen kolm korda nädalas (sest teen trenni ja higistan liirites), üritan suht looduslikke vahendeid kasutada, väldin SLSi ja silikoone. fööni ei kasuta (mul polegi fööni), kammin juukseid umbes kord päevas (kuna lahtiselt ei kanna, siis rohkem pole vajagi). juuste pesemiseks kasutan leebet tehnikat - ei kuhja juukseid pea peale, shampoonitan ainult peanahka ja mitte juukse pikkust, kuivatades ei hõõru juukseid, vaid keeran praktiliselt tilkuvatesse juustesse rätikust turbani. märgi juukseid ei kammi ega haruta, ootan, kuni kuivad on.

ahjaa... aegajalt lõikan ise ükshaaval ära katkised juukseotsad. juuksuris tasandamas olen käinud umbes korra aastas, aga kavatsen selle kunsti lõpuks ikkagi ise ära õppida.

põhimõtteliselt kasutan meetodit nimega "benign neglect" :D
 
D. 22. november 2010, kl 18.05
Styg aga miks sa nii pikki juukseid tahad, kui sa neid kunagi lahtiselt ei kanna? lihtsalt huvi tekkis :)
 
naine 22. november 2010, kl 18.30
Longhaircommunitys on ka pikajuukseliste raudne reegel, et juuksed enamust ajast kinni. Mulle jällegi meeldib juukseid lahti kanda, seega saab vist suht raske olema see harjumus, kui tahan ikka tõeliselt pikki juukseid. Hobusesaba ei saa mina ka kanda, kuna pärast on seda väga raske lahti harutada (juukse pikkus kahjustatud ja karvane).

Ma ka igal pool vaatan inimeste, eriti naiste, juukseid ja kurb aga tõsi, tõeliselt ilusaid ja terveid juukseid näeb ikka väga vähe.
 
Styg 22. november 2010, kl 20.22
hmmm... ma pean nüüd tunnistama, et mulle jääb see endalegi arusaamatuks. muidugi, fakt on see, et pikkade juustega on elu tunduvalt mugavam, kui lühikestega - minu elu siis. kuna mul on siiani terve elu olnud lühikesed juuksed, siis ma tean seda täpselt. ja muidugi see ka, et mida pikemad juuksed on, seda ägedamaid soenguid saab teha....

aga see on kõik vabandus. ma ei tea, miks ma nii pikki juukseid tahan. lihtsalt tahan.
 
a 22. november 2010, kl 21.55
lokipea'l väga huvitavad asjad kasutusel...milline näeb välja plottimise rätik?
Ise olen alates juulist öko peal ja pole juuksuris ka vahepeal käinud, nüüd nagu peakski minema, sest tahaks natuke tukka lühemaks ja pikkust ka vähemaks. Muidugi tahaks ma pikki juukseid aga mul on nad hõredad ja teatud pikkuses nagu venivad välja ja on hõredad. Enne olid mul triibud, nüüd värvin hennaga, on küll punane(kusjuures varem vihkasin punapäid) aga lohutan, et kasulik. Midagi erilist ma märganud ei ole, et tihedam või läikivam või mitte nii tihedat pesu vajavat...aga ei, pesen ikka üle päeva, ei ole muutunud midagi. Loodan ikka veel...
 
lokipea 22. november 2010, kl 23.20
ploppimise (sri, enne valesti kirjutasin) rätik on mikrofiibrist. ma ei mäleta, millise ma tellisin, aga midagi sellist juttude järgi - http://www.curlmart.com/Aquis-Mimis-Diva-Dryer-Hair-Towel-p-156.html

aga sobib väga hästi ka suur t-särk näiteks, igatahes mitte frotee, sest see on liiga kare. ise kasutan t-särki kui rätik on pesus, vahe lihtsalt selles et see mikrofiiber teeb juuksed rutem kuivaks.

kindlasti mitte hõõruda juukseid rätikusse, no et kuivatan ja sasin. lasta rätikul peas imeda niiskus välja ja lõpus lasta õhu käes kuivada. igasugune juuste kraapimine ükskõik mis materjaliga teeb ainult halba.

ja kammimisest ka, ma väga vähe kammin, aga siis ka mingi ülihõreda piidega kammiga.

ja magamiseks on hea panna juuksed peapeale patsi (kui on nii pikad), et nad oleksid vabalt üle padj ääre justkui, no et ei maga ise nende otsas ega hõõru vastu patja (eriti kui on tavaline puuvillane padjapüür).
 
D. 23. november 2010, kl 09.21
vot mina olen nii mugav, et ei viitsi päris nii hoolikaks minna juustega. nt endiselt föönitan juukseid (küll osaliselt külma õhuga), kannan lahtiselt ja hobusesabas, kasutan SLS-i... aga noh, juuksed on 100x paremad ikka juba, kui vanasti blondeerides ja triikides, seega progress on tuntav :) ja ma ei tahaks ka üle keskkoha neid kasvatada, seegi minu jaoks juba ülipikk pikkus.

rätikuga kuivatamise kohta - ma ka enam ei hõõru juukseid, ainult vajutan läbi rätiku. vanasti alati hõõrusin ja ei tulnud selle pealegi, et see juukseid kahjustab.
 
naine 23. november 2010, kl 14.38
Mina ka ei föönita enam juukseid. Mingi aeg mõtlesin, et peaks uue fööni muretsema, nüüd aga olen õnnelik, et seda ei teinud. Ja rätikuga juukseid sasinud pole kunagi, lihtsalt keeran nad turbanisse ja hoian mõni aeg. Märgi juukseid ei kammi, kuigi kasutan ka laiade piidega puidust kammi. Kui juukseid lahtiselt kannan, siis kammin neid 2 korda päevas. Kui patsis on, siis ainult hommikuti, kui eilse patsi lahti võtan. Satiinist padjapüür on vist päris hea mõte :)

Styg, mismoodi elu pikkade juustega mugavam on? Pikkade juustega on ju ka omajagu mässamist. Mul endal oli ka kunagi poisipea. Minu jaoks ainus tüütu asi oli see, et jube tihti pidi juuksuris käima.
 
Styg 23. november 2010, kl 18.15
no minu juuste puhul on mugavam. kui mul oli poisipea, siis piisas mul ainult sellest, kui ma valele poole vaatasin ja juba oli iga salk isepidi püsti. minu juuksed nimelt on sellised, et kui nad on lühikesed, siis kaarduvad otsad ülespidi - iga salk isepoole muidugi. pikkades juustes on ainult mingi imeõrn vaevuaimatav laine (st et mul ei ole lokkis juuksed). noh, kui masinaga aetud siilikas oli, siis muidugi probleemi polnud. a seda tuli ju iga paari nädala tagant jälle kärpida. ühesõnaga ilge piin, arvestades fakti, et ma jälestan juuksuris käimist.

niiet poisipea tähendas minu jaoks kohutavat vaeva sellega, et ma ei näeks välja nagu hullunud anime-tegelane. juuste välja kasvades see muidugi täpselt nii oligi, a see läks õnneks mööda.

pikkade juustega pole mul mingit mässamist. hommikul pats lahti, kammiga läbi, uuesti patsi või siis krunni, kuidas tuju on. õhtul korraks jälle lahti, ööseks uuesti patsi. kogu ooper. pesemise osas minu meelest küll vahet pole, kas juuksed on pikad või lühikesed. noh jah, kuivavad kaua. a kus mul kiiret?
 
naine 24. november 2010, kl 15.13
Vot juuksuris käimisega on mul ka see asi, et ma pole kunagi rahul, kui sealt lahkun. Seepärast ma ka väga hea meelega sinna ei kipu. Nad kammivad julmalt, föönitavad nii, et peanahk kõrbeb jne. Lisaks lõikavad maha liiga palju juukseid ja ma pole oma juuste hooldamiseks sealt kunagi asjalikku abi saanud. Ja mulle ei meeldi, kui kammitakse märgi juukseid! Nüüd kus ma olen öko peal ja üritan oma juukseid kasvatada, on juuksuris käimine veel raskem. Seal vaadatakse mind nagu imelooma, kes ei lase endale midagi pähe panna, föönitada jne. Peaks ka õppima endal ise otsi lõikama, jääb see piin ära ja raha alles!
 
mumm 24. november 2010, kl 17.28
kas keegi teab kas on tallinnas mõnda 'öko-salongi', kus juuksuris käia?
 
a 24. november 2010, kl 20.27
Väga hea kommentaar "naine"! Tunnen sama, eriti selle kuivatamise ja peanaha kõrvetamise osas. Mul tuleb kohe pinges hirmunägu pähe kui aeg kuivatamise käes. Siiani pole julgenud "ei" öelda muule sodile, mida nad pähe topivad aga püüan ka siis nüüd julgem olla! tegelikult olen nagu kusagilt lugenud ökosalongi kohta Tallinnas, kas see mitte ei olnud Roterman'i keskuses aga seda küll ei tea, kas seal ainult ihuhooldus või on ikka juuksur ka...peab uurima:)
 
Styg 24. november 2010, kl 20.56
nii hea, et ma pole ainuke, kes juuksureid ei armasta XD ma kohe ei kannata seda juuste kiskumist.... föönitamist ja muud jama. see, kuidas nad kammivad, on ikka kohutav. kui ma ise iga päev niimoodi oma juukseid rapiks, oleks ammu kiilakas juba.

no ja muidugi see, kuidas nad leiavad sada viga su juuste juures ja kõige selle vastu aitab muidugi kogu see kraam, mida nad oma salongis müüvad. ma olen üldse igasuguse reklaami ja müügitöö vastu üliallergiline, eriti kui seda teeb mingi tshikk, kellel terariistad käes XD
 
naine 25. november 2010, kl 14.37
Tallinnas peaks olema Kamibi ökosalong, kus värvitakse hennadega.

Eriti kummaline minu meelest on see, et juuksurid peaks ju ometigi teadma, kuidas juukseid hellalt kohelda ja võimalikult vähe kahjustada. Aga jah, nii palju kui mina aru olen saanud, siis nad oskavad ainult teatud tooteid pähe määrida. Juustest teavad nad ikka väga vähe.

Ma olen praegu dilemma ees, kas hakata regulaarselt iga kuu otsi lõikama (nö tolmu pühkima) või oodata 6 kuud ja siis lõigata. Kuidagi ei taha juuksurit oma juuste kallale lasta.
 
lokipea 25. november 2010, kl 18.13
Kamibi ei ole küll ökosalong, vähemalt paar aastat tagasi ei olnud. henna osas on sul õigus, aga kui mina lõikamas käisin, siis pesti ja viimistelti tavalisete schwarzkopfi salongitoodetega.

naine, pigem ära võta eesmärgiks iga kuu või 6 kuud. ole hell oma juustega ja kasuta neid nippe, mida siin eelpool mainitud, siis näed ise, et lõikamise vajadus tuleb millal tuleb. minul nt pole 9 kuu jooksul tulnud, juukseotsad on ilusad pontsakad, mitte väljaveninud hõredad lõngad. mul pole tukka ka, mida tuleks tihti kärpida.
 
naine 26. november 2010, kl 14.48
Okei, ega ma kindlalt ei teagi, kas Kamibi on öko, olen vaid kuulnud... Aga jah lõikamise osas, eks ma vaatan, kuidas vajadus tekib.

Kas keegi teab, kust saaks osta juuksepulki ja muid juuksehoidmisvahendeid (krunnide jaoks)? Peaks vaikselt hakkama harjutama krunnide tegemist :P
 
Styg 26. november 2010, kl 18.41
mina olen enamuse oma pulkadest ostnud sellest poest, mis müüb hästi suurtes kogustes juukseklambreid ja patsikumme jms.... Clipson äkki?
 
mmm 05. detsember 2010, kl 15.46
kas aubrey organics on tavaline poesmüüdav sari või kust seda saab?
 
naine 06. detsember 2010, kl 19.27
Eestis saab Aubreyt minu teada ainult www.gaiacosmetics.ee, aga välismaalt tellivad paljud www.iherb.com.
 
D. 28. detsember 2010, kl 11.34
ma pidin ka juuksuriga võitlema eile. astusin sisse suvalisse salongi, et lihtsalt otsi lõigata. tahtsin kuivade juuste lõikust, mitte et pead peseks enne. aga juuksur muidugi tahtis mind käsutada pead pesema ja ütles, et maski on ka vaja teha! ma pidin ikka tükk aega ennast kehtestama, et ma ei soovi kõike seda. ta ei saanudki aru, miks mulle ei sobi see variant, ütles, et neil on väga kvaliteetsed salongitooted. küsis, millega ma pead pesen ja kui vastasin, et Lushiga, siis imestas (polnud kuulnud sellest). põhjendasin ka, et kasutan ainult looduslikumaid asju, aga talle see jutt vist kohale ei jõudnud.

aga ma jäin peale, nii et sain lihtsalt kuivade juuste lõikuse :)
 
naine 28. detsember 2010, kl 15.39
Ega enamus juuksureid ei taha mõista seda loodusliku hoolduse värki. Nad tahavad ikka müüa oma salongipahna. Ma loodan, et ma enne kevadet ei pea juuksurisse minema. Nüüd talvel on juuksed nii head pehmed, siledad ja kergesti kammitavad. Ei teagi, kas see on Aubrey šampoonist või lihtsalt talvest. Pole vajadust olnud ei õlide ega mingite maskide järgi. Hea!
 
mammu 02. jaanuar 2011, kl 12.17
Lugesin kord ühest raamatust,et õnnelikel naistel on ilusad juuksed.Ilmselt on sellel tõepõhi all,pole vaja migeid ime shampoone vaid stessivaba elu ja korraliku toitu
 
naine 02. jaanuar 2011, kl 17.52
Ma ka usun seda mingil määral, ega jah šampoonid üksi imet tee.
 
D. 04. jaanuar 2011, kl 09.27
ma nüüd ilmselt hakkan ka pikkust kasvatama. hetkel on juuksed elu lühimad - õlgadeni. aga tänu ohtrale lõikamisele ja pikaajalisele poputamisele on juuksed nii mõnusad pehmed ja terved juba. nüüd on aeg hakata pikkust koguma, ma arvan :)
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!