Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ökonurk
Lushi hennalt pärishennale (Catrionale küs)
 
D. 03. september 2011, kl 19.54
olen umbes aasta aega värvinud juukseid Lushi Brun värviga. olen väga rahul. aga häirima hakkas see, et iga kord, kui ma poodi lähen, on neil henna otsas. ja hakkasin mõtlema siis alternatiivi peale.

kuidas oleks võimalik saavutada BAQ hennaga sama tulemus, mis Lush Bruniga? esiteks siis toon selline, aga teiseks ma tahaks, et ta oleks siiski veidi õrnem ja kuluks maha natuke ka, nagu Lushi oma teeb. muidu kumuleerub värv nii hullult, et pärast olen liiga tume.

praegu teen nii, et kõigepealt teen juured hennaga kokku. siis hoian u 2-3 tundi ja siis lisan otstele ka henna. panen sellele, mis otstele läheb, balsamit juurde. ühesõnaga, põhiliselt värvin juuri, muud osa värskendan.

selle tegevuse peale kulub mul Lushi hennat 4 ruutu. mis koguseid oleks vaja BAQ hennaga? juuste pikkus selja peal on umbes kaenlaalusteni või natuke rohkem ning juuksed on küllaltki paksud.

eks mind lõppkokkuvõttes huvitab ka hind.. mulle tundub, et BAQ on kallim :( aga vb ma eksin.
 
Catriona 04. september 2011, kl 00.28
Sul ju halli ei olnud, kui ma õigesti mäletan? Me kohtusime Studio 108 ruumides kord?

Ma pean seda Bruni koostist natuke uurima ja mõtisklema. Ma arvan, et BAQ ja indigo puhul on variant üldse läikena teha. Jääb mahedam ja kulub vähemaks.
 
D. 04. september 2011, kl 11.22
me kohtusime jah :) aga mul halli siiski on :( no natukene, aga mind häirib ikka.

tollal, kui kohtusime, olid mul juuksed suht nirud, nüüd juba üsna head ja vägevad, paksemad kindlasti :)

ma arvan ka, et läikena peaks tegema. aga kuidas täpselt, ei oska mõelda.
 
krokko 11. september 2011, kl 01.00
mina olen ka huviline ja tänulik lugeja!!::)
 
Catriona 11. september 2011, kl 02.09
Ma võtan end järgmisel nädalal kokku ja vastan. Esimene koolinädal on teinekord selline... aegavõttev. :)
 
Helen 13. september 2011, kl 12.11
Lushis Caca Brun jälle müügis!

Olen ka väga tige, täpselt kui mina värvi tahan tellida siis on see neil otsas. Katsetasin kunagi Hennaseraist (vist isegi Catriona õpetuste järgi) tellitud henna/indigo seguga kuhu lisasin veel külmpress õli omale läikehennat teha, aga tulemus oli väga õudne, juuksed jäid ikka liiga punakad (eriti juuksejuurtel). Siiani olen kõige parema tulemuse ikkagi Lushi värviga saanud.
 
D. 14. september 2011, kl 11.09
tänud Helen!
ajuvaba jah, ma ütlesin neile, et kulge lahendage see probleem siis, tellige rohkem - nad vastasid lihtsalt, et ei saa. nagu misasja :)
 
Catriona 14. september 2011, kl 11.40
Seda, et ei saa, sellest saan mina isegi aru - see on valmissegatud pasta sisuliselt. See oksüdeerub ära.
Ma ei ole nende säilivusaegu jm jälginud, aga põhimõtteliselt ei tohiks see brikett väga kaua säilida.

Läikehenndigo osas - ma arvan, et see võiks olla amlaga segatud henna ja indigo, suhtes 1:2 või isegi 1:3, segada silikoonivaba palsamiga ja hoida peas u 30min.
Henna-amla võib segada isegi kuumema veega, kui väga punast ei taha. Lasta jahtuda ja siis indigo sisse (leige veega). Värv saab hennast lahti ehmatatud, oksüdatsioon on kiire ja lühiajaline ning punane ei tule väga intensiivne.
Pasta-konditsioneeri kogus võiks olla 1:1.
Aga see on üsna vaba tõlgendus praegu, ma oletasin-tuletasin selle teoreetiliselt. Nii et kui on kahtlusi - harjakorjetest ikka. :)
Lushi asjadega mul suurem isiklik kogemus puudub, rohkem teiste tegemisi lugenud-vaadanud-jälginud.
 
D. 17. september 2011, kl 11.20
tänud! praegu mul üks brikett olemas, aga tulevikuks hea teada, kui puudujääk jälle on.

palju seda amlat peaks olema?

kas ma henna teen siis kuuma veega vahetult enne pähepanemist, mitte ei pane eelneval õhtul seisma?

kas see 1:3 variant tähendab 1 osa hennat ja 3 indigot? ma kardan, et see on liiga karm. ma alustuseks teeks ikka 1:2. kui henna kuuma veega ja maha kulub, siis pole tagajärjed nii püsivad ka :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!