Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ökonurk
otsin mahetalunikku
 
tallinna lähedal 28. september 2010, kl 22.09
tere!

elan tallinnas ning tahaks tarbida mahejuurikaid ja -liha. ökopoes maksab porgandi kilo (näiteks) 27 krooni. see on selgelt üle mõistuse, olen saanud ka 10 krooniga. Olen kuulnud, et tartus näiteks on selline mahering, et kord nädalas tuuakse ümberkaudsetelt talunikelt kaup koju kätte? kas tallinnas ka midagi sarnast on?
teine variant oleks leida mõni talunik tallinna lähistel, kellelt otse osta?
oleksin huvitatud nii mahejuurikatest kui mahelihast.
tänu!
 
Dianka 29. september 2010, kl 10.52
eks see ökonurk on veel algstaadiumis, aga küll varsti keegi ikka sulle kirjutab...päikest sulle....
 
ämber 29. september 2010, kl 11.51
tean, et tallinnas ja selle ümbruses tegutseb ka toiduring, ise tellime võid, juustu ja kohupiima selle kaudu. ma kahjuks ei tea kontakte, sest tellimisega tegeleb alati abikaasa. õhtul uurin täpsemalt, milline on sealne valik.
Aga mul on sulle hoopis teine palve seoses sinu sooviga. Mul on vaja just selliseid peresid, kes soovivad juurikad ja liha osta talust, oma magistritöö tarvis. Mõte on veel toores, aga kontaktide korjamisega tuleb varakult alustada.
Palun kirjuta mulle meilile!
 
annca 29. september 2010, kl 15.04
Vaata www.laat.ee ning sealt mahekaup/saadused.KÜll leiad ka endale vajaliku :)Lääne-virumaalt oskaksin küll soovitada :)
 
a 29. september 2010, kl 18.31
mina oleks ka käsi tellima Tallinnas.
 
Jaan 29. september 2010, kl 21.26
mind huvitaks ka kodustada mõni talunik.
Mahetoit, ei oska sellest midagi arvata, aga seda mida talunik endale kasvatab, olen meeleldi valmis ostma.
Tallinn on nõksa suur üheks tellimiseks, kes viitsib laiali vedada.
Seda peaks, oleks mõtekas organiseerida mikrorajooni, tänava jupi või isegi paari suurema maja kaupa.
Siis on asjal ka majanduslik mõte sees.
Olen liituja, Mustamäelt, munad, piim ja piima saadused, õunad, singid jne huvitavad
 
k. 29. september 2010, kl 22.43
siin on ka midagi: http://www.elavtoit.com
 
kus 30. september 2010, kl 09.54
kus tartus see mahering on????
 
ämber 30. september 2010, kl 11.03
Palun saatke kõik, kes on huvitatud end siduma taluga (teoorias või praktikas), mulle oma kontaktid.
 
kata 30. september 2010, kl 11.11
maakaup.ee olen tellinud
siis on veel tagurpidilavka, mis toob ka koju
maaakaup kallim, lavkas vähem asju
 
skiso 30. september 2010, kl 11.47
jaaniga nõus.

parem ikka hankida endale mahetalunik kui mahetooteid.
selline ökomees kodus poleks ju paha?
 
ehee 03. oktoober 2010, kl 11.15
üks võimalus endale mahetalunikke leida, on uurida ökopoodide kontakte, seal nad üldiselt kirjutavad ka, kellelt nende kaup pärit on. ja siis lihtsalt ise kohale minna, sest poe juurdehindlus jääb ära.
 
Jaan 04. oktoober 2010, kl 23.15
Nii palju siis mahetoidu huvist, üksi ei tasu see vedamine ära, ja punti ka kokku ei tekki.
ehee soovitus on ka paras ehhee, ökopood on äri ja sealt otsida on sama mis rimist või suvaliselt turumüüjalt.
 
ehee 04. oktoober 2010, kl 23.29
Jaan, miks nii kohe siis?

suht lihtne on leida talu, mis enamasti on toote all kirjas, siis toksida see googlisse ja leida, et väidetav toode on ka mahemärgistatud.

need samad pisikesed talupidamised viivadki ökopoodidesse oma tooteid, et sa teaksid.

ja muide ka suuremates kaubanduskettides müüakse mahetooteid (näit Pajumäe talu jms)

minu mõte oli jätta vahele poest ostmine ja pöörduda otse taluniku poole, sest enamus müüvad ka otse talust. saad poe juurdehindluseta.

vot
 
tüdinud 05. oktoober 2010, kl 07.36
Mõistlik on otsida üles mõni OTT ehk Otse Tootjalt Tarbijale kaubaring Tallinna lähistel. Seal müüvad talupidajad oma kaupa otse, mitte läbi mõne poe, mis hinnale kuni 100% otsa keevitab. Maakaup on selles suhtes ehe näide - ainult vahendamine teeb näiteks kõrvitsakilo peaaegu kaks korda kallimaks.
 
Karuke 05. oktoober 2010, kl 09.28
Oleksin ka huvitatud talukaubast. Piim, munad, kohupiim jne. Elan Nõmmel. Vahendajatest pole huvitatud.
 
Jaan 05. oktoober 2010, kl 14.59
ehee, ja sa tõesti arvad, et ma ise selle peale ei tule?
ja - mahemärgistatud - ma eelistan kapsast kartulid süüa, mitte märke.
Aga mida sa eelistad, see on sinu valik ja mulle see korda ei lähe.

Karuke, tore kuulda, mina mustamäelt, kui siit kandist veel 2-3 huvilist leiaks, siis tasub juba talunikku otsima hakata ja toomisel on ka mõte sees.
 
aga 05. oktoober 2010, kl 21.13
kas siis turult ei saa sedasama?
 
pille 05. oktoober 2010, kl 22.00
Mina oleks ka huvitatud. Kui kokku saate pundi, siis kirjutage palun meilile, sest mul 2 väikest last ja arvutisse saan harva.
 
ehee 06. oktoober 2010, kl 22.13
jaan

sellisel juhul, kui korda ei lähe, siis edaspidi hoia lõuad koomal. selge!
 
Looduslaps 07. oktoober 2010, kl 13.09
Kas mahering toimib juba? Elan Mustamäe-Kristiine piiril ja olen ka väga huvitatud!
 
ehee 07. oktoober 2010, kl 21.17
olen loll ja mul on ussid:))))
 
''' 09. oktoober 2010, kl 19.02
mina Nõmme-Mustamäe piirilt ja ka oleksin punti tulemas, kui selle kokku saaab :)
 
Jaan 12. oktoober 2010, kl 11.25
..., Looduslaps, Pille, Karuke ja Jaan,
seega 5 huvilist, kui veel 5 leiaks, siis tasuks juba asi ennast ära,
Et organiseerija- vedaja- tooja saaks sõidu ja ajakulu kompenseeritud.
Seega vaja on ka organiseerijat, sekendaijat, kes on huvitatud.
Neti abil saaks tellimused, liidab kokku, lepib kokku ja toob ära.
Laiali jagamine oleks siis juba eraldi otsustada.
Ja ka taliniku järgi oleks paras aeg ringi vaatama hakata, kas on kellekil kedagi pakkuda.
Üllatavalt apaatsed on paljud talunikud, tuttav käis kaubal järel, kokkulepe oli telefoni teel, et piima, mune saaks.
Kui kohale jõudis, 30 km, siis pakuti pakendatud võid 38.- pool kg, ja kogu lugu.
Ju see elu seal maal polegi nii nutune või et tea, vähemalt ei mõista.
 
DameAli 12. oktoober 2010, kl 17.39
@ Jaan
võibolla tuleks eraldi välja tuua ka selle tünga teinud taluniku asukoht?
 
mina ka 12. oktoober 2010, kl 19.22
oleksin ka huvitatud, kui soodsate hindadega taluniku leiate. Ehk olekski mõistlik mõni kauba pakkuja leida , siis saaks teada, et mida ja mis hinnaga pakub. Arvan,et kui asi konkreetsemaks läheb, siis oleks huvitujaid rohkem.
 
sinilill 16. oktoober 2010, kl 13.05
Olen Mustamäel ja ka huvitatud mahekaubast.
 
Jaan 16. oktoober 2010, kl 14.27
Paistab et huvi ikka on, ja juba niipalju, et võiks kusagil kokku saada.
Näiteks Hiiu pubi pakuks välja, hea parkida ja suur ruum.
Paneks plaanid maha.
Seda tünga teinud talunikku ei hakkaks kohe avalikult avalikustama, aga kitsamas ringis miks mitte. Ja kui teistega sama juhtunud, siis ehk.
Aga kindlasti ei ole see eesmärk.
Kas Hiiu pubi sobib ja kes tulemas? Kui üle 5 huvilise on tulemas kokku saama, siis lepiks aja kokku.
 
pille 16. oktoober 2010, kl 23.25
mina tuleks kindlasti
 
mina ka 19. oktoober 2010, kl 10.28
olen endiselt huvitatud aga kas mõni mahetalunik ka juba silmapiiril on või arutame niisama? :) Kas sellist talunikku üldse on, kellel erinevaid kaupu pakkuda . Enamasti ikka spetsialiseerutakse mingile kindlale tootele ja tahetakse oma kaupa suures koguses realiseerida. Või ma eksin? Mind huvitaks ka piimatooted, juust, munad, liha Mustamäe kandis.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!