Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Tartu Ülikool - see "kõige, kõige"??
 
eve 07. jaanuar 2007, kl 16.04
Mida arvate Tartu Ülikoolist?
Kas ka teie seas on hakanud levima kahtlus, et Tartu Ülikool polegi võib-olla see parim?
Tütar lõpetas sel eelmine aasta keskkooli ja räägib, et tema klassi 2 kõige "totumat" tüdrukut läksid Tartu Ülikooli mõlemad väga prestiižsetele aladele õppima. Lävendiks olevat olnud 50!!!
Seega saab Tartu Ülikoolis ju iga loll õppida, kui vaid raha on.

Isegi TTÜs ega Tallinna Ülikoolis pole nii madalat lävendit. Siiski astsevad need 2 ülikooli nii mõnegi arvates madalamal pulgal.
 
jajaa 07. jaanuar 2007, kl 16.06
läksid-läksid, aga iseasi, kas ka lõpetavad ja hakkama saavad.
 
eve 07. jaanuar 2007, kl 16.07
no siiamaani pidavat vägagi hästi hakkama saama.
 
jajaa 07. jaanuar 2007, kl 16.07
ahjaa, kus tasulisel see 50 lävend oli? st "prestiižikal" alal?
 
nojah 07. jaanuar 2007, kl 16.12
Tasulise koha lävend on majanduses nt 50
 
.. 07. jaanuar 2007, kl 16.30
TTÜ's kindalsti raskem vastupidada. Matemaatika ja füüsika on seal täiesti kohutavad. Iga loll hakkama ei saa.
 
piiga 07. jaanuar 2007, kl 16.35
seda kuulen küll esimest korda et tartu ülikool on kõrgemal pulgal kui TTÜ. ??? Need kaks kooli koolitavad ju sootuks erinevaid inimesi. TTÜst tulevad insenerid...kes tartu ülikoolist tulevad maiteagi....igaljuhul mitte insenerid.
 
'.' 07. jaanuar 2007, kl 16.38
eks inseneriks tasub õppida ttüs ja arstiks tüs, loomaarstiks jällegi epmüs. tlü tugevaid külgi ei tea. võib-olla meedia.
aga no seda rahvusvahelist ärijuhtimist ja avalikku haldust ja muud sihukest tuftaloogiat võib õppida kus iganes, vahet pole mingit.
 
barbs 07. jaanuar 2007, kl 16.43
majanduses on lävend riigieelarvevälisel kohal 55,0 (http://www.ut.ee/index.aw?section=44256&set_lang_id=1)

alla 55,0 ma tasulisel kohal ei leidnud lävendit. äkki keegi osutaks !

aga tallinna ülikoolis seevastu on tasulise füüsika õppimisel lävend suisa 45.
Tsiteerin nüüd teemaalgatajat: "Isegi TTÜs ega Tallinna Ülikoolis pole nii madalat lävendit."
Tallinna Ülikoolis on enamikel tasuta ja tasulistel erialadel lävendiks 55.
viide allikale: http://www.tlu.ee/?LangID=1&CatID=2595

v mis need prestiižsed alad siis olla võivad? Sotsiaalteaduskonda (st psühholoogia, ajakirjandus & PR, riigiteadused) ei pääse lollid löögile, sest seal on veel eraldi test.
 
jap 07. jaanuar 2007, kl 16.46
Ma arvan, et teemaalgataja tütar ei pääsenud oma keskpärase 70-80 punktiga löögile.
 
.. 07. jaanuar 2007, kl 16.46
kõik oleneb erialast. mõnes koolis üks parem, teises teine.
tartusse ärijuhtimise erialale (tasulisse) sai küll iga lauajalg sisse, kuid ega see nt arstiteaduskonda alla too.
 
tean 07. jaanuar 2007, kl 16.47
no kes maksab see tavaliselt ikka lõpetab kah
 
reha 07. jaanuar 2007, kl 17.11
tlü lävendid on madalad, sest enamikel aladel on pingerea süsteem, st lävend võib ju nt 55 olla, aga see 55 ei garanteeri sulle sissesaamist.
 
arvamus 07. jaanuar 2007, kl 17.15
Kindlasti pole kool enam samal tasemel, kui nt 5-6 aastat tagasi. Oleneb sellest ka, mida sinna õppima minna. Õigusteadust võiks siiski TÜ-s õppida, kasvõi see 3 aastat ja siis edasi juba mujale. Kõige-kõige enam ei ole, aga Eesti valikutest õigusteaduse kohapealt parim. Majandust soovitaks siiski mujalt vaadata, Tartu jääb kõvasti teistele alla.
 
hee 07. jaanuar 2007, kl 17.47
'.' - mis "tasub", arstiks ei saagi ju mujal õppida:P
 
tibi 07. jaanuar 2007, kl 18.02
Noh selliseid reaalharu asju on tasunud alati ju TTÜ-s õppida. Majandust ka minu arvates, piisavalt häid näiteid- Tiina Mõis jne.
TÜ-s on tugev õigusteadus ja arstiteadus, muud on, nagu nad on.
Matemaatikasse oli vist isegi tasuta kohale lävend 65- tere tulemast tulevased pedagoogid...
EKA on juba eraldi ja Muusikaakadeemia ka- spetsiifilised kohad, kus vaadakse rohkem sisseastumiseksameid kui hindeid- ja õige kah.
EPA ajab mingit oma rida- põllumajandust- räägitakse et energiamajandus ja maastikuarhitektuur on tugevad.
Siis TLÜ-s on ka asi nagu ta on- nõrk tase üldiselt, õppida muidugi saab ja iga hinna eest läheks enne sinna kui kuhugi Mainorisse vms.
Siis tulevadki juba rakenduslikud kõrgkoolid, aga sorri minu arvates on Tallinna Tehnikakõrgkooli arhitektuur parem kui miskine Audentese õigusteadus- sõimake kui tahate. Aga fakt jääb faktiks.
 
mh 07. jaanuar 2007, kl 18.08
no mina värske tudeng ütlen, et tartu ü ja tty olid enam vähem ainsad koolid mida ma üldse võimalikuks pidasin edasiõppimise jaoks. Kuna otsustasin õigusteaduse kasuks, siis tü. Ja mis kurat majandus on kerge? Rahvamajanduse esimese aasta kursusel kukuvad kolinal igal aastal umbes pooled esimesel eksamil läbi. Ilmselt ka mina vist, eks siis järeleksamile ja kui sealt ka läbi ei saa, siis järgmine aasta uuesti. Lihtsat pole seal midagi.

Ja see, et 55 on lävend tasulise kohal, on siis nii hull või? KUi nad seal hakkama saavad, siis ei ole ju probleemi? Meie koolis oli samamoodi, mina ja minu pinginaaber läksime õppima õigust (tasulisele kohale, mitte just väga targad ja püüdlikud), samas vaesematest peredest pärit geeniused said sisse vaid kuskile õpetajaks, sest tasuta lävend oli ikka megakõrge igalpool. Väga kahju nendest ausalt, aga ega mina selles ju süüdi pole. Ega minu vanemad ka rikkurid pole: käin ise tööl, võtan õppelaenu, ema-isa ja poiss-sõber toetavad. Saab hakkama küll.

Enam ei saa kuskile normaalsesse kohta tasuta õppima kui sul punktid 70-80. Kahjuks nii see on. Päris tarkurid ja tublid inimesed saavad tasuta sinna kuhu tahavad, ülejäänud peavad maksma või siis pressima sinna khu saavad.

Ja 55 punkti eksamitel ei ole midagi iga lolli tulemus. Matemaatika ja Inglise keel olid väga madalad minu koolis, kuigi tavaliselt on üsna kõrged olnud.
 
naised saunas rààkisid 07. jaanuar 2007, kl 19.17
Kuidas Tù majandusse sisse saamisega on, ei tea, aga mis lòpetamisse puutub, siis... Olen pàris mitmetest erinevatest allikatest kuulnud, et ka kòige nòrgemad naistudengid lòpetavad - sòltub kes kui "hea" oskab meesòppejòule olla...
Go Tù majandus!!!
 
ehhee 07. jaanuar 2007, kl 19.59
no ega tegelt on arsti ka suht kerge sisse saada, jube raske on aint sees püsida. ise sain esimesel aastal riigieksamite eest suht madalad punktid aga arsti sain ometi niuhti sisse. esimese kahekümne hulgas olin koguni oma nirude punktidega. aga see oli mingi 4 aastat tagasi ka. geograafiasse, kuhu ma tegelikult tahtsin, oli palju raskem tol ajal saada.
 
appikene 07. jaanuar 2007, kl 20.24
kuidas saab üldse rääkida koolide tasemest erialadele üle kantuna. Peaks ikka vaatama ju otseselt antud ülikoolides õpetatavatest erialadest. Mina isiklikult valisin ikka kooli eriala järgi, mitte selle järgi,mis nüüd kõige mainekam.Nüüd on ju kätte jõudnud aeg, kus töötajaid valitakse, ikka omaduste, oskuste ja olemuse järgi..mitte paberi. TÜ ja TTÜ majandusel on ju suur vahe kaa...kas teoreetik või praktik...TLÜ-s erialad,mida mujal õppida ei saa..infoteadus, andragoogika...või no tõesti, kui keegi soovib pedagoogiks saada,vaevalt ta TÜ haridusega paremini hakkama saaks kui tlü omaga.
 
to mh 07. jaanuar 2007, kl 20.34
olen ise TÜ õigusteaduse magistrand ja kuidagi imelik oli sinu postitust lugeda. kirjeldada end kui "mitte väga targa ja püüdliku" inimesena ning seejuures kiidelda oma TÜ õiguse tasulise kohaga? sellise suhtumisega (ilmselt kukun eksamist läbi ja lähen teen järeleksami või hoopis uuel aastal) sinust küll head juristi ei kasva. ja rahvamajanduse esimesest eksamist kukuvadki läbi üksnes need, kes õigusesse pressivad, kuna "seal ei ole ju matemaatikat". majandusteaduskonna üliõpilased ja ka keskoolis elementaarsel tasemel matemaatika omandanud õigusteaduse üliõpilased sellel eksamil läbi ei kuku, sest see eksam on tõesti majanduse kõige elementaarsem ja pinnapealsem osa.

soovitan sul oma suhtumist meie teaduskonna õppejõududele ja ka kaasüliõpilastele mitte välja näidata, sest siis võib küll paljudele üsna kohtlane tunduda. õigusteaduskonda tullakse juristiks õppima, mitte juristidiplomit saama.
 
kkk 07. jaanuar 2007, kl 20.37
meil kah kõige lollim läks tartusse
 
tibi 07. jaanuar 2007, kl 21.37
to mh.
Sinu suhtumine on küll nagu- "olen tallinnast ja mina maksan". Soovitaks ka jah prioriteedid paika panna. Sinusuguseid juriste küll vaja pole- et vahet pole, kukun läbi, siis kukun.
Raudselt läksid sellepärast seda õppima, et a`la saan palju raha.
Tegemist on lihtsa 2 AP ainega- sissejuhatus rahvamajandusse ja ettevõttemajandusse. Saladuskatte all võin öelda, et aina raskemaks läheb.
 
mh 07. jaanuar 2007, kl 21.55
kustkohast te võtate, et mul pinnapealne suhtumine on või et ma tallinnast olen? Tahtsin väga minna õigust õppima. Eksamid mul polnud nii head, et tasuta kohale sisse saada ja raha ei ela ka puuga seljas, aga näete leidsin võimalused, et sisse saada. Ja eksamitega pole ka siiamaani raskusi olnud v.a majandus. Sest ma tõesti ei ole reaalala inimene. Mitte väga tark ja püüdlik oli mõeldud sellesmõttes, et ma ei saanud tasuta kohale sisse, kuigi kooli lõpetasin hõbemedaliga, aga need hinded ei anna eksamite keskmist mulle 93 ju.

Aga mis ma siis tegema pean kui majanduses läbi kukun? Panen nööri kaela või? Kukun läbi siis kukun..kunagi pean ikka tehtud saama ja saan ka. Mina millegipärast olen kuulnud, et ei lähe raskemaks. Ja tean päris paljusid majanduse üliõpilasi, kes just rahvamajanduse eksamil läbi kukkunud, lisaks sinna juurde riigiteadlased, psühholoogid jne.

Misasja te lahmite, kui postituse mõttest aru ei saa?
 
Expert 07. jaanuar 2007, kl 21.58
praktiline pool on enese parim kogemus...
 
tibi 07. jaanuar 2007, kl 22.00
ja mina arvasin, et inimene kes saab hõbemedali suudab ka natuke matemaatikast aru saada?
Järjekordne pettumus koolisüsteemis, ega siis midagi.
 
mh 07. jaanuar 2007, kl 22.06
asi ei ole natukeses arusaamises. Minumeelest on see päris keeruline. Ja kui ikka suhteliselt paljud selles aines läbi kukuvad või napilt-napilt läbi saavad, siis on paljudele keeruline. Vb sain mina ka läbi, ei tea veel.
 
XX 07. jaanuar 2007, kl 22.10
minu arust kõigi eesti ülikoolide taset veab alla see, et on olemas tasulised kohad, millele saavad sisse siis need jäänukid, kes tasuta kohale ei saanud. samas on see aga ka mõistetav - turumajanduslikus ühiskonnas oleks lausa patt lollidele nende raha kätte alles jätta...kahju vaid, et hariduse tase selle pealt lõivu maksma peab.
 
kogemustega 07. jaanuar 2007, kl 22.20
to mh

Ära seda küll looda, et kergemaks läheb. Esimesel kursusel on sul ainult üldained pluss mõned eriala otseselt puudutavad ained nt riigiõigus jne.
Tuleta oma juttu meelde II kursusel, kui korraga VÕS üldosa, asjaõigus, rahvusvaheline õigus, meditsiiniõigus jne.
Ettevõtte- ja rahvamajanduse eksami peaks olema võimeline ära tegema iga lugemisvõimeline isik.

Hõbemedal ei ole enam ammu mitte mingi näitaja. Tean inimest, kes lõpetas kuldmedaliga, aga tema teadmised küll seda tegelikult väärt ei olnud. Lihtsalt mõned koolid üritavad end upitada ja reklaamida, et nendel nii palju medaliga lõpetanuid on.
 
lihtsalt väike täpsustus 07. jaanuar 2007, kl 22.37
Selleaastase õppekava järgi on rahvamajandus ja ettevõttemajandus eraldi ained, seega on ka käsitlus mõlemas põhjalikum ja keerulisem...päris läbi kukkuda ei tohiks seal aga küll keegi, kes ikka õppinud on ;)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!