Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Õudsad nimed!
 
jhk 15. juuli 2007, kl 18.53
Igal ajastul, lausa kümnendil on oma moenimed ja see mis ühe meelest jube, võib teise meelest imeilus olla. Nõustun kõigiga, kes on VÄRDnimede vastu: a-la Cäthryn.
Ei tea, miks eestlastel see nimevärk nii haraline oli ja on (vt Kolumbus Krisostomus) - paljud kui mitte enamus rahvaid toimetavad suurepäraselt oma traditsiooniliste nimedega.
 
baaba 15. juuli 2007, kl 18.54
Ei meeldi nimed nagu Birgit, Margit, Kairit ja muud samasuguse rõhuasetusega nimed.

Ilusad on L tähega algavad nimed. Lea, Lii, Laura, Luisa.. need nimed justkui laulaks, kui neid öelda :)
 
hehh 15. juuli 2007, kl 19.04
Laura ja Lauri ei ole minu lemmikud. Loru ja lontu seostuvad. Inglise keeles on see Looora kohe eriti vastik.
 
Johanna 15. juuli 2007, kl 19.23
Külli-Lii :DDDD
 
roäään eeeroool 15. juuli 2007, kl 19.31
Ceitlin Cy,Diandra,Teven,Andriann,Madle,Krislin,kaisu,Alan-Skiip,Kleiri,Tagnar,Cäro-Ly,jeesika(kirjapilt täiesti õige,jemima,Horm,Eryn,roan-erol,Gutnar, perekoolis oli ka kunagi arutelu värdnimede üle http://www.perekool.ee/foorum/read.php?f=6&i=513172&t=512844
 
üll 15. juuli 2007, kl 19.39
miks ülle kole nimi on? mina olen, aga jah, ega mul just vaimustust oma nimest pole! aga siiski olen enne ülle, kui kaja! need olid tol ajal popid nimed ja ema oli kah pop ,pani ülle!
 
K: 15. juuli 2007, kl 19.46
Kristi(i)na, Katri, Katre, Kartin-neid nimesi on ikka väga palju, samuti Mariliise, Meriliise, Merlineid jne. Vot neid nimesi küll ei paneks.
6-7 aasta pärast läheb kooli hirmus jõuk järgnevaid tüdrukuid, ilmselt ikka iga klassi kohta 4-5 tükki: Emma, Anett(e), Lisett(e), Miia, Victoria, Katariina, Alexandra.
Minu ajal oli meie klassis mitu Maarikat, Piretit, Tiinat ja Margust.
Vanemates klassides olid Kaired, Küllid ja Anud.
Enda lastel on küll suupärased ja ka mujal maailmas arusaadavad nimed. Enda nimi on haruldne, aga õnneks täpi-ja võõrtähe vaba.
 
kati 15. juuli 2007, kl 19.59
sellist teemat pole ammu enam olnud kus rahvas niipalju erutuks
 
Kristiina 15. juuli 2007, kl 20.03
pange ennast siin põlema, ma toon tikud
 
beebifoto 15. juuli 2007, kl 20.05
need beebifoto.ee lehel toodud nimed - normaalseid ja imelikke on enam-vähem pooleks. kes paneb lapsele nimeks Princess Mari Elise? (ma tõesti loodan, et see pole tegelikult selle lapse nimi, vaid ema oli nii uhke, et kontot luues lihtsalt kirjutas lapsele nimeks printsess).
chris rico
Cennifer
max martis
valmar-veli
aleks-sander ja ka Alex Sander (et nagu aleksander ei kõlvanud?)
hans kalvin
andree
Kren Saimon
Toni-Romerik
Janetta
Richelle - see on tüdruk, nime järgi ma küll aru ei saanud
Cristella
issand ma ei või, rohkem viitsi, jube on.
 
k 15. juuli 2007, kl 20.14
kõige koledam nimi on liina, jätab mõttetu eputise mulje.
 
Teele 15. juuli 2007, kl 20.19
Krõõt on minu arvates väga ilus nimi. Veel ilusam on mõte, et sellest Krõõdast võib kunagi kasvada sama tubli ja soe inimene nagu Vargamäe Krõõt.
 
hj 15. juuli 2007, kl 20.19
viimasel ajal on iga teine poisslaps markus või karl markus või martin või karl martin. ja vääga kahtlans nimi on rico/riko brrr ...
 
eestlane 15. juuli 2007, kl 21.13
Krõõt on tõesti väga ilus nimi.
Tiare aga rumala tõusiku väljamõeldis.
 
* 15. juuli 2007, kl 21.19
kle johanna-ütelda et see nimi kole ja see ilus on nagu veider, sinu pakutud "ilusad" nimed-Laura, Emili, Tia, Sandra, Eva, Terle ja Telle- hm mille poolest nad ilusamad?
minu nimi on kadri ja mul 2 väga head sõbrannat margit ja anne- ei vaata neile seepärast viltu et neil kellegi arvates kole nimi
sügise filmis ütles teele väga kenasti-" nimi ei riku meest kui mees ise on tubli ja austamisvääriline"
 
leiud 15. juuli 2007, kl 21.32
minu lemmikud sealt uute kodanike nimekirjast: Kunn, Gariina, Kri, Clöe-Crace, Simone-Haydee, Zenon Anders, Oss, Egert Härms

no naera puruks, et tõesti sellised nimed lastel on!

krõõt on kole eit, nimena ei meeldi kohe üldse
 
eehhe 15. juuli 2007, kl 21.35
vööbe -kohe meenub lööve
 
hmm 15. juuli 2007, kl 21.37
No mina tean 19 aastast Mare.
 
Jah 15. juuli 2007, kl 21.37
Tõsi ta ole. Näiteks Johanna on üks väga kole nimi mida ma oma lapsele kunagi ei paneks.
 
jah 15. juuli 2007, kl 21.37
Krõõt on kena nimi aga väljamaale minnes võib probleeme tekkida. Aga ilmselt tuleneb see Krõõt Grethast või Grethest tegelikult.
 
negative creep 15. juuli 2007, kl 21.38
Minu meelest on Kirke väga ilus nimi.
 
(Y) 15. juuli 2007, kl 21.46
Mikk Sarve lapsed on Kaur ja Lill, Kalle Elleri poeg on Kahrut, Kaido Kama lapsed on Susi, Kärg, Põvvat, Põim, Pikne ja Mõtus,
Heno Sarve tütarde nimed Kail, Pihel, Tuul ja Meel. Ja Põim Kama tütre nimi omakorda on Ere Lee.


Valik maakeelseid nimesid Maavalla Koja kodulehelt (mõni on enamvähem aga mõni ikka täitsa mööda):

• Aas, Agan, Agu (Ao), Aim, Ainus, Alk, Armas, Aro, Aru, Astel
• Ebe, Edel, Edu, Eha, Ehe, Ehm, Elo, Ere, Ergas, Erk
• Haab, Haigur, Hain, Haugas, Hea, Hein, Helm, Himot, Huik, Hõbe
• Ida, Igalemb, Ihameel, Ihes, Ilm, Ilmalemb, Ilo, Ilus, Ilves, Iva
• Jaolemb, Joom, Jumekas, Jumi, Jumikas, Juus, Jõhv, Järv
• Kaaren, Kahru, Kaja, Kali, Kalju, Kallis, Kare, Karu, Kuld, Kõu
• Laas, Lall, Lang, Laul, Lee, Lehis, Leid, Lemm, Liiv, Loits
• Maa, Malbe, Maran, Maru, Meri, Mesi, Mure, Muru, Mõtus, Mägi
• Neem, Neitsit, Niglas, Niin, Niit, Nisu, Nurm, Nõmm
• Oda, Orav, Org, Osm, Ots, Otelemb
• Pahr, Palu, Piho, Pikne, Pillik, Pilv, Pisut, Puu, Põld, Päike
• Rahe, Rahn, Raju, Raud, Roots, Rusk, Rute, Rõõm, Räni
• Saar, Sale, Samm, Sirge, Sisask, Sulin, Sutepelg, Suvi, Säde, Säuk
• Taim, Tart, Tasulemb, Tee, Tont, Toom, Tore, Tugi, Tui, Tõll
• Uba, Uhke, Unipäiv, Urb, Urm, Usk, Ustav, Uure
• Vagu, Vahe, Varjelemb, Veli, Vesse, Viires, Vilivald, Viu, Vägi, Välk
• Õdak, Õige, Õigemeel, Õis, Õlut, Õnn, Õu
• Äke
• Öö
• Ylane, Ylev, Ylg, Ylo
 
hhaahh 15. juuli 2007, kl 21.56
neiu Vagu ja härra Piho võiks ikka tore paar olla
 
mul Kama 15. juuli 2007, kl 21.59
kaido kama valitud nimed on kaugel normaalsest, sel vigala sassil ju ka lapsed mingid kõu jne
 
kopp ees 15. juuli 2007, kl 22.32
mulle tekitas kunagi võõrastust nimi Gudving...aga noh, eks vanemad teavad ju alati, mis nende lapsele kõige parem on.
 
Johanna 15. juuli 2007, kl 22.43
kle tärn - saa aru, et me räägime siin nimede meeldivusest, nii et suht maitse asi, eks!

Jah, eks tõsi ta ole, Johanna on tõesti väga väga kole nimi, mulle millegipärast meenuvad kohe lit.sid, kui ma Johanna nime kusagilt loen või kuulen. Õudne!!! Nii et ma ka ei paneks. Eriti veel lapsele, saaks aru veel kui kassile, aga et lapsele, no ei, hoia jumal selle eest!! ;)
 
tahakskasõnasekkaöelda 15. juuli 2007, kl 22.55
viitsisin postitused isegi läbi lugeda,aga silma ei jäänud selline tütarlapse nimi nagu ANNABELL,ANNABEL,Peale õnne 13,kui see pisike plika sündis sai nimi populaarseks.minu tutvusringkonnas on 4(annabeli).
 
ytlen ka 15. juuli 2007, kl 22.58
Kanni... no kes paneks sellist nime oma lapsele :S
 
Johanna emme 15. juuli 2007, kl 23.10
Minu tütre nimi on samuti Johanna, pole ta midagi kole nimi. Isegi välismaal saavad aru, kutsuvad või Annaks, ise teen seda samuti tihti.
 
Johanna 15. juuli 2007, kl 23.18
Ei ole jah, täitsa ilus teine! :D
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!