Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Õudsad nimed!
 
to ytlen ka 15. juuli 2007, kl 23.19
muuseas minu sõbra nimi on kanni tuleb sõnast kannike-ja kui sa mõtled ainult ropu asja peale see näitab sinu rikutuse taset
 
konna-lonny 15. juuli 2007, kl 23.28
Mina kavatsen oma kunagi sündivale tütrele Ariadne nimeks panna. arvaku kaasmalased sellest mida tahavad!
 
seesee 15. juuli 2007, kl 23.41
minul üks tuttav laps nimega Theodor Manivald,vot see onjuba midagi!aga kuidas suhtuda nimedesse,millest aru ei saa on nad poisi või tüdruku omad-mõned näited-Jarunee,Enid,Geld.head nuputamist!
 
konna-lonny 15. juuli 2007, kl 23.48
Enid on tüdruku nimi ja minu ühe iirlasest tuttava tütar kannab sellist nime. vott!
 
de 16. juuli 2007, kl 00.02
Tehke, mis tahate, aga Kati on litsinimi.
 
hop-hop 16. juuli 2007, kl 00.16
noh, hopp, johanna!
 
heh 16. juuli 2007, kl 00.20
Annabel on väga ilus nimi ...minu pärast olgu neid klassis kasvõi 5, ikkagi meeldib :)
 
heh 16. juuli 2007, kl 00.21
samas nimi Krõõt tekitab ebamugavust :P
 
to all 16. juuli 2007, kl 01.14
äkki jätaks selle romaani ja kobiks magama.ÄÄD ÖÖD!
 
kassikakk 16. juuli 2007, kl 01.24
konna-lonnyle
loodetavasti saab sinu tütrest siis tubli feminist (vt "ariadne lõng"). jube jama, kui selline nimi satuks mõnele kodukanast talla-alusele.
 
jessas 16. juuli 2007, kl 09.14
ma ei saa aru :S mis vahet mis inimesed OMA lastele nimeks panevad, pangu või @!#$, mul täiesti suva.., mõni võtab asja nii hingega... :S
 
kätlin 16. juuli 2007, kl 09.38
tegelt võiks ju ikka oma nime välja kirjutada kui suure hooga kellegi nime kritiseerid.
 
mirjam 16. juuli 2007, kl 09.46
ei meeldi tädilikud/onulikud nimed nagu urve, sirje, maimu, milvi, linda, vaike, ülle, külli, vello, ülo, mati, uno jne. mitte mingil juhul ei paneks lapsele sellist nime.
ei meeldi ka sellised väga tavalised eesti nimed nagu anu, anneli, mari, piret, krõõt, margit, liina, kadi, katrin, kersti, pille, indrek, toomas, tõnu, peeter, andrus jne.
kindlasti ei meeldi keerulised nimevärdjad nagu igasugu chätrynid, cristelled, kelvinid jne jne.
oma lapsele paneks ehk midagi sellist nagu karolin, karina, aulika, lenna, grete, allan, alar, karel, joonas, oliver, robert, krister.
 
Activia 16. juuli 2007, kl 10.01
Meeldivad lihtsad, soovit. kodumaised nimed.
 
klaarika 16. juuli 2007, kl 10.17
tean ühte eesti meest kelle nimi on Brain. ( aju?????)
 
Liina 16. juuli 2007, kl 10.22
Mulle mu nimi meeldib ja klassis oli ka vaid üks samanimeline. Mis minus aga allergiat tekitab, ongi need värdjalikud kokkukeevitatud nimed, needsamad Liselled ja Chärolainid... Kui väga tahetakse välismaa nime, siis olgu peale, aga võiks ikka lapse elu lihtsamaks teha ja pannagi õige kirjapildiga välismaa nime, mitte seda ebardlikult väänata. Aga noh, eks igaüks vaata ise...

Aga see on õige, et nime meeldivus/ebameeldivus sõltub sama nime kandvatest inimestest, kellega elu jooksul vastavalt siis meeldivaid/ebameeldivaid kokkupuuteid on olnud. Minule näiteks seostub nimi Pille ühe väga ebameeldiva inimesega ja seetõttu assotseerub see nimi iga kord selle isikuga. Muidu pole nimel viga, aga see persoon on minu jaoks sellele nimele mu mälus pleki külge jätnud.
Ja see on ka tõsi, et mõnikord ei lähe nimi ja selle kandja nägu/olemus vms kokku.
 
johhaidii 16. juuli 2007, kl 11.19
ja alar pole tavaline:D või allan. krister ei kõlba üldse kuhugi -lausa kole ja aru ka ei saa, kas poisi või tüdruku nimi.
annabelist: ei ole ilius nimi, kutsutakse anaalbell.
 
. 16. juuli 2007, kl 11.21
toomas polegi "väga tavaline eesti nimi", see on enamikus maailma maades, thomase kujul siis.
 
irw 16. juuli 2007, kl 11.22
Pihu-Pille
Kämbla-Kati
Sita-Sille
 
Kairi 16. juuli 2007, kl 12.19
Mulle ei meeldi nt Ulvi, Siret, Kädi, Klaarika, Kaisa, Piret. Meeldivad jällegi- Kirsika, Kirke, Kätlin, Brette.
 
uzz 16. juuli 2007, kl 12.28
kui sünnib tütar, panen Aurika ja kui poiss, siis Aurik
 
kommentaaruks 16. juuli 2007, kl 12.59
to: tahakskasõnasekkaöelda
Annabeli nimi sai tuntuks Eesti ühest Ameerika seriaalist, mis jooksis vist ETVs enne Õnne13 Annabeli sündi (ei mäleta seriaali pealkirja aga oli midagi väljarändamisest). Siis tekkis Eestis see Annabelivaimutus
 
kk 16. juuli 2007, kl 15.32
No jubedad ikka Madli, Piret, Lea. Ei julgeks neid nimesid kandagi, vahetaks vist ära!
 
pille 16. juuli 2007, kl 17.02
Katrin, Mari, Margit, Anneli, Anne, Kadri - kõik on tegelikult väga normaalsed nimed, mis olid populaarsed nii 30 või isegi 40 aastat tagasi. Praegu on iga teine türduk kas Laura või Miia. Need on tegelt ilusad nimed, aga oma lapsele küll nii levinud nime ei paneks. Sama on poiste Kevini ja Markusega. Neid on igas klassis vähemalt 3-4 tükki. A tegelikult mõttetu on nimede üle vaielda - kellele meeldib, kelle ei meeldi. Igasugused "haruldused" on aga mõttetud ja näitavad minu meelest vanemate varjatud komplekse või suurusehullustust.
 
mida sa ajad 07. november 2019, kl 12.07
MIDA SA AJAD!
 
Ülla-ülla 07. november 2019, kl 13.27
Üks jubedama kõlaga nimesid on Krõõt.
Umbes nagu keegi võtaks plastmassist kammi ja kriibiks mööda aknaklaasi, ja kõik need kammipiid siis kriiksuvad ja krõõpsuvad mööda klaasi.
Krõõks.
Krõõõõõks.
Võid ju oma lapsele panna algse nime Grete või Margareete, millest see Krõõt tuletatud on, ja siis vaadata, kas laps tahab Krõõdaks nimetamist või nõuab korralikku nime.
 
Ülla-ülla-le 07. november 2019, kl 16.07
et sulle mingi nimi ei meeldi, see ei tähenda, et kõigile see nii kole tundub. Ära siis oma lastele pane, aga Krõõtasid on eestis päris palju ja ei torma kõik sugugi kohe nime vahetama. Elavad rõõmsalt selle nimega. Eks kõik teevad omad valikud ja maitsed on erinevad.
 
Aga 07. november 2019, kl 22.57
Anu vist on hoopis India päritoluga nimi. Olen seda nime tüdruku puhul mõnes India filmis näinud ja kuulnud. Aga ei tea vaid , kas ongi vaid Anu või on pikejem versioon sellest, Anuradha. Igatahes on see indiapärane küll. Olen seda nime näinud mõnes fimis naisel või tüdrukul
 
nuff 08. november 2019, kl 06.11
Anu on lühike vorm Annast, Annist jne.
 
Back A 09. november 2019, kl 10.53
Ega see Tsjunsu ka suurem asi pole aga ikka parem kui see

https://www.youtube.com/watch?v=Hdqv-2ZjUbc
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!