Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
3 dl jahu..kui palju see on:))
 
help 10. september 2007, kl 18.27
Selline kiire küsimus!!!
 
Näh 10. september 2007, kl 18.34
Sul 0,5L õllekannu on kodus? Üks õllekann on 5dl...
 
suss 10. september 2007, kl 18.34
2 dl on klaasi täis, edasi arvuta ise
 
k 10. september 2007, kl 18.37
1 dl on 70 gr jahu
kokaraamatust vaatasin
mind ajab nii närvi, et kõik mõõdud on dl, kogu aeg peab ringi arvutama
 
appi! 10. september 2007, kl 19.10
kuidas sellised idioodid küll oma elu ära elavad! koolis ei käinud üldse või mis? kas tõesti ei suuda aru saada, palju on 2 dl? kas mingit ettekujutust pole, palju on jogurtitopsis jogurtit? oi anna kannatust..
 
to appi! 10. september 2007, kl 19.27
Mis sa lällad siin??
muide, raske sindki intelligendiks pidada, kui suvalisi inimesi idioodiks nimetad - see on siiski diagnoos, millega võiks ettevaatlikum olla, küll minagi tean endastmõistetavalt mõnda fakti, millest sina oma suures tarkuses matsugi ei jaga)
Anna oma teave ilma teisi idioodiks sõimamata, eks - jätad endastki targema mulje
 
to k 10. september 2007, kl 19.36
kas sa ise selle peale ei ole tulnud, et see teeb elu just lihtsamaks??? ei ole vaja erinevaid asju kaaluda, vaid võtad kõiki ühe klaasiga.
 
no ma 10. september 2007, kl 19.45
tahaks ikkagi kaaluda täpselt, olen umbes pannud
mõni kook on kohe ausalt nii keeruline teha, et õnnestumise kindlustamiseks on vaja väga täpselt aineid mõõta
 
Mall 10. september 2007, kl 20.31
ostke endale mõõüdukann, kus nii dl kui gr suhkru, vee ja jahu kohta märgitud!
 
mina 10. september 2007, kl 20.37
Mul on küll mõõdukann olemas, aga ei saa ju nii, et mõõdan vaheldumisi kuivaineid ja vedelikku sellega, tüütu ju vahepeal kuivatada nii põhjalikult. Vedelikud mõõdan, kuivained kaalun. Kui tabel olemas, kui palju erinevad kuivained grammides 1 dl vastavad, siis ju lihtne.
 
noh 10. september 2007, kl 21.07
ma võtan tavalise teeklaasi ja poolteist seda siis.
 
klaas 10. september 2007, kl 21.32
kõige lihtsam on meelde jätta, et dl on mahuühik, gr on kaaluühik. 1 dl - pool teeklaasi, 2 dl - teeklaasitäis. tõesti on lihtsam dl kasutada, sest erinevate ainete mõõtmiseks vajad vaid ühte tavalist klaasi. või kahte klaasi - märgade ja kuivade ainete jaoks eraldi.
 
appi! 10. september 2007, kl 22.44
teeklaasid on ikka erineva mahuga ju! on 2 dl ja on ka 2,5 dl

to to appi! ja kui ikka inimene ei ole olnud koolis võimeline omandama elementaarseid algteadmisi, siis on idioodiks nimetamine nagu hellitamine..
 
suss 10. september 2007, kl 22.52
kuule appi, kas sa siis ei tea klassikalise klaasi mahtu või ?
 
kuule appi! 10. september 2007, kl 23.13
mida sa möllad siin, rahune maha oma kuradi teeklaasiga!
muide, kust peaks ma tänapäeval selle stagnaaegse relikti välja võtma, mu köök ei ole vanakraamiladu
 
natasha 11. september 2007, kl 09.26
nimeta seda kuidas tahad - teeklaas, kohvikruus, veetass...silmas peetakse mingit suvalist tassi, millest sa jood (mitte neid väikseid serviisitasse, vaid neid, millest sa hommikul kohvi jood). üldistusvõime puudulik
 
* 11. september 2007, kl 09.57
Mina olen siiani teadnud, et tassitäis= 250 ml= 2,5 dl. Ma ka alati kahtlen, kas on ikka õige mahuga tass, millega mõõdan. Aga nüüd avastasin ühe plastmasskannu siseküljel detsiliitrite kriipsud, nii et elu on nüüd kaunis :)
 
appi! 11. september 2007, kl 12.56
to suss: ole minu pärast mureta, mina jagan suurepäraselt neid asju, ei tekiks sellist küsimust kunagi aga teeklaasid on ka tänapäeval erineva suurusega ju!

samuti hea väljend "tass, millest hommikul kohvi jood", no anna kannatust, kui inimene paneb siia nii rumala küsimuse, nagu teemaalagataja, siis võid kindel olla, et ta EI taju, et kui ta ühel hommikul joob mocca-tassikesest ja järgmisel kruusist, siis no ei ole nad sama mahumõõduga, no ei ole.. kui ikka inimene pole täiskasvanuks saanuna veel aru saanud mahutavuse süsteemist.. siis.. mnjaa..

mine nüüd, natasha, ja võta 2 dl vett ning vala seda kõikidesse oma erinevatesse tassidesse ja näed, et on ikka erinevad küll!
 
:S 11. september 2007, kl 13.54
1 tavaline teekruus (sinine, must luminarc) on ~300 ml, teeklaas 200, õlleklaas 500.
Mai Kontkar 04. mai 2022, kl 09.56
teemaalagataja Mis sõna on see, Teie tekstis ?
Mai Kontkar 04. mai 2022, kl 10.00
Teemasse on ka erinevate suurustega tänapäeval
Kõige paremad teemasid, ääreni täis kuivamine on täpselt 250 g. Need on endise aja klaasid.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!