Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
kas siin on keegi, kes olnud Valkla pioneerilaagris 1970 - 1980?
 
Valkla laagris olnu 30. november 2010, kl 13.58
huvitab siis, et kas keegi mäletab, mis filme näidati sööklas filmiühtutel - oli vene film aga ülinaljakas tundus. vähemalt siis. tahaks leida neid filme ja vaadata, kas praegu ka naäljakas tundub.

tavaliselt nõukogude värki alati kritiseeritakse ja muidugi mitte asjata, aga miski oli õnneks naljakas. ehk tuleb kellegi veel meelde midagi naljakat? mida kasvõi youtubest leida võiks?
 
valklakas 30. november 2010, kl 15.43
Olin laagris ülinoorena 1986-1987, nii et siiski hiljem. Filmiteemal seega kaasa ei saa rääkida, aga fantast laager oli.
Olin 2 x Päikse ja ühe korra Tormilinnu majas. mmmm..... Ilusad ajad.
 
* 30. november 2010, kl 19.51
Olin ka seal aastal 1972, olin 8 aastane.
Kahjuks ei mäleta filmidest midagi..
 
.. 30. november 2010, kl 21.03
aastal 80 august "Majakas", ja edasi Kajakas 81, Viiking 82, Jaht 83, Romantika 84. mingeid filme 80nenda III vahetuses ei näidatud ja ka hiljem mitte.
 
Valkla laagris olnu 30. november 2010, kl 22.29
olin ise 7 aastat jutti, alati 3. vahetuses. alates 1972 kuni 1979 ja siis näidati, päikeses ja veenuses täpselt ei mäleta aga tormilinnus (seal pol ju eriti väikesed, valklakas?) ja romantikas näidati.

ootan veel ehk keegi ikkagi teab.
 
Ants in my pants 30. november 2010, kl 22.48
Valklas pole olnud, aga mäletan, et tahtsin sinna väga minna. Seevastu sai iga jumala suvi Kehra töö-ja puhkelaagris "Sipelgas" mööda peedivagusid rügatud :)
Ega seegi halb koht polnud. Mälestused kogu eluks...
 
Ülla-ülla 01. detsember 2010, kl 17.38
Olin, mäletan, et täiesti vaadatavad filmid olid. Pealkirjadest polnud mul siis aimugi ja pole ka nüüd.
 
tarmo 01. detsember 2010, kl 18.17
ei olnud Valklas, olin Tabasalus. jama...
 
valklakas 02. detsember 2010, kl 00.42
Olin 1986 Päikses - olles veel 6 aastane (sain suvel 7). Ja 1987 olin 2 vahetust - Päike ja Tormilind (7 a., sain 8a. - ma ei tea, oli see väike vanus või mitte:)).

Aga Veenus? Sellisest rühmast pole kuulnudki:) Kõiki muid maju mäleatn. Kadus see hiljem ära kuhugi või?
 
MA 02. detsember 2010, kl 10.57
Olin 70-ndatel mitu korda päikeses, majakas, kajakas ja tormilinnuski, siis küll filme ei näidatud. aga selle rohelise maja, mis söökla vastas ja kus ka laagriülema residents, nimi küll meelde ei tule. saturn või jupiter?
 
vaata 02. detsember 2010, kl 12.41
inter+ kanalil õhtul 22.30 " Svatõ" ülinaljakas
 
Valkla laagris olnu 02. detsember 2010, kl 12.55
tormilinnus olid 70-ndatel igatahes 12-13 aastased, seal elasid nädalakese isegi DDR-ist sakslased - no nii sõpruse loomise eesmärgil. seega 8 aastane küll tormilinnus ei elanud. 80-ndatest ei tea aga teema on 70-ndatest.

veenus on roheline maja söökla vastas, kus oli ka kontor, laagriülem härra agu kalamees ja pioneerijuht ja kerstii kalamees oli ka mingi asjapulk. väga kihvt koht oli see laager ikka. mul vähemalt on fantastilised mälestused: söörikud, karnevalid, rivistused, pasteerimised, meri, idasakslased, filmiõhtud, lõkkeõhtud, luuremängud jne jne jne.
 
MA 02. detsember 2010, kl 14.46
siis ikkagi Veenus oli see roheline maja! kõike mäletan, aga filmiõhtut mitte! randa ja piirivalvureid ja perek. Kalameest ka. nostalgia tuleb peale!
tormilind oli üks ilusamaid maju, kuigi kõik olid väga ilusad ...
 
Valkla laagris olnu 02. detsember 2010, kl 14.53
see film oli selline vene stiilis "chaplin", nalja kui palju. must-valge muidugi. ja kuna saal oli ju hämar ja romantika majas elades olid ju juba ka rühma poisid väga huvitavad ;).. siis olid kinoõhtud ikka põnevad. sööklas näidati siis seda kino.

jah, pioneerilaagrid on minu jaoks pea ainus asi, mis nõuka-elu-nostalgiat tekitab. kesklinna lapsena, kes maal polnud käinudki, oli ikka elamus. 25 päeva igal suvel, igal 1. augustil 7 aastat jutti estonia eest väljasõit, enne ikka otsiti pead läbi, et täisid poleks. muig, ja ikkagi sain laagrist täid!
 
K.L. 03. detsember 2010, kl 01.01
Kuna Valkla laagriülem oli Agu Kalamees, kes oli muul ajal meie füüsikaõpetaja praeguses Saksa Kadrioru Gümnaasiumis, siis võib oletada, et film, mida siin otsitakse, oli "Pitkini seiklused", sest ta näitas seda meile koolis ka. Aga Vene film see ei olnud. Ähmaselt on meelde jäänud, et neid filme oli mitu, üks vist "Pitkini seiklused Teises maailmasõjas". Tol ajal tundusid õudselt naljakad.
 
jah 04. detsember 2010, kl 18.52
Olin 1970 Veenuses ja 15-sena Romantikas, filme küll ei mäleta aga näitamist muidugi tean, oli selline asi küll, dire ise keris neid.
Väga lahe pioneerilaager oli muide ja rahvas samuti, kultuuritöötajate lastele....:)))))
 
Valkla laagris olnu 04. detsember 2010, kl 20.38
huvitav, kirjutasin vastuse K.L:-le, sisaldas tänusõnu ja rõõmu, et jah, see see just ongi. ja see on kustutatud? miks küll? mis toimub?

igatahes, aitäh, K.L.

leidsin jutuubist paar juppi, väga lahe. aga need on vene keeles, kas need siis polegi vene omad? ei leidnud kuskilt autori kohta midagi. äkki keegi teab?
 
Valkla laagris olnu 04. detsember 2010, kl 20.40
isver, sõna juutuub ei tohigi õigesti kirjutada delfis! ja ei lase ka linki panna kopimiseks. hale, delfi, väga hale!
 
juhhei! 05. detsember 2010, kl 00.25
Valkla laagri sõitsime,
buss meil ära lagunes,
siiski kohal oleme,
kauaks siia jääme veel!
Ja papa-mamma meid ei näe, ei näe
ja koju me ei läe, ei läe, ei läe!

Tervisi kõikidele endistele Valklakatele, eriti 70 - 76.a., Peebule, Marjele, Märdile, Mart Kalamehele ja paljudele teistele! Romantika Pipi!
 
Mutt 47 05. detsember 2010, kl 01.11
Mina ka, mina ka olin Valklas aastatel 1971-1978. Rühmad olid Päike, Veenus, Majakas, Kajakas, Tormilind, Romantika. 1981.a suvel olin aga esimeses vahetuses juba abikasvataja. Vahva laager ja kift koht oli. Keegi pole siin maininud, kuidas Valkla vanadekodus sai etlemas käidud ja sealt kingiti esinejatele alati suur kommikott. Või kuidas hanereas sai Salmistu putkast käidud tuubi sees olevat "Kosmost" ostmas. Või kuidas igal õhtul piirivalve rannaribad üles kündis, st randa ei tohtinud peale teatud kellaaega minna.
Kas keegi oskab öelda, mis on saanud meie vahvast laagriülemast- hr Kalamehest?
 
Valkla laagris olnu 05. detsember 2010, kl 02.51
rand, rand, Valkla rand,
ilus oled sa,
saab ujuda, saab supelda
ja vahel peksa ka!

sellist laulu laulsime me seal ka! ja muidugi bussis seda ja koju me ei läe.. aga vot seitsme aasta jooksul vanadekodus esinemas ei käinud. küll aga olin korduvalt väravavalves, vot see oli kift, ei pidanud vaiksel tunnil magama ;D

veenusest mäletan seda, et karistati nii, et pidi seisma poolkükkis selg vastu seina ja padi käte peal. ja mitte vähe aega, kasvataja vahtis kurja näoga pealt. oli see vast piinamine :(

ja miskipärast mäletan väga ühte indrekut ja irenet, õde-venda tartust. ei teagi miks mäletan, irenega olime sõbrannad.
 
K.L. 05. detsember 2010, kl 13.06
Mutt 47-le:

Agu Kalamees on täiesti olemas, nägin teda Kadrioru Saksa Gümnaasiumi juubeliaktusel 6. detsembril. Aga millega ta praegu tegeleb, ei tea. Oletan, et on pensionil. Õpetajana oli ta igavesti värvikas kuju, meenutame siiani tema korralekutsumist hüüdega "Halloo, elluastujad!", kui keegi tegeles tunnis kõrvaliste asjadega. Ja "Kolme eest tuli sooja õhku suust välja" - neile, kes kehvasti vastasid. Valklas ma ise ei ole olnud, aga väga tore on lugeda, et nii paljudel on sellest head mälestused.

Ja mis puudutab Pitkini-filme, siis otsisin IMDb-st, aga ei leidnud kahjuks midagi. Oletan, et see oli vene keelde dubleeritud, aga kas Ameerika või Inglise film, ei oska kahjuks öelda. Tuli veel meelde, et oli ka film "Pitkin haiglas".
 
muig 05. detsember 2010, kl 14.06
K.L. kirjutas 5. detsembril: nägin teda viimati 6. detsembril ;DDDDD
 
K.L. 06. detsember 2010, kl 00.07
Vabandust, ilmkuiselge, et 6. detsembril ma Agu Kalameest näha ei võinud; juhtus see 6. novembril.
 
oi 06. detsember 2010, kl 09.15
Valklas olin aastal 1980, mäletan, kuidas rikkusime ära triikrauad triiksaia tehes.
 
ms 07. detsember 2010, kl 21.26
Nostalgia! Olin ka Valklas Päikeses 74-ndal 8-aastasena, kinost ei mäleta midagi, vaevalt, et seda nii väikestele näidati, aga eriti eredalt on meeles ühe meie rühma tüdruku traagika, kui selgus, et rotid olid keldrisse jäetud riided ribadeks närinud, oma kotte ju rühmatubadesse võtta ei tohtnud. Ja muidugi ümber lõkke ringmängud kaugete põnevate külalistega DDRist: põleb tuluke... Ja rannas ujuma mindi vile peale, õhtuks käis sõjavägi rannaliiva rehaga üle, keelutsoon ju.
 
Teadja 06. aprill 2011, kl 20.52
Kui veel keegi seda loeb, oh liiga hilja avastasin:)

mu isal, sellel naljamehel Kalamehel on filmid alles:) ka filmiaparaat on kuskil pööningul, elab kusjuures paar km kaugusel vanast pioneerilaagrist ...näe ei suuda kaugemal elada
 
Mutt 47 06. aprill 2011, kl 21.48
Palavad tervitused sinna Valklasse meie heale laagriülemale, naljamehele Kalamehele!
 
heh 06. aprill 2011, kl 21.51
Pitkini-filmis oli naistegelane nimega Lindy... kas on võimalik, et Inglise film? Välistatud ju pole...
 
valkla laagris olnu 06. aprill 2011, kl 23.44
to teadja: oi kui tore :) mina mäletan seda väikest tüdrukut, laagiülema tütart. miskipärast tuleb nimi Kersti? või oli see ema nimi.. udune.. sorry, eks aega ju läinud. veel mäletan tüdrukut nimega eva-maria, keda hüüti Lulluks, vend oli kõikide tüdrukute lemmik Henry. Lullu laulis hirvekes laulu, oi kui ilus oli. ja millised karnevalid olid!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!