Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kui suur on elektriarve
 
ahvike 08. detsember 2010, kl 18.48
Kui suur on teie elektriarve.
Huvitab kas maja, korter ja kui suur.
Kas kütad ka elektriga ja mitu pereliiget on?
Mulle tundub et asi läheb käest ära arved juba 1000 lähedale majas.
Elektriga ei küta midagi, vesi ja soojus puuküttega.
 
üksik 08. detsember 2010, kl 18.51
korter 40 ruutu ja 130 raha novembri eest.
 
elekter 08. detsember 2010, kl 19.04
elektriarve on täpselt nii suur kuidas tarbid.
 
Natali 08. detsember 2010, kl 19.27
Korter 75 ruutu. Neli inimest, elektriboiler, põrandaküte vannitoas, kaks arvutit pidevalt huugamas, külmik ja kaks sügavkülma hetkel käivad - voolu kulub ümmarguselt 800 kr. Ühetariifne voolumõõtja.
 
to ahvike 08. detsember 2010, kl 19.40
Väike ühetoaline korter, kütan toas elektriradikaga ja vannitoas põrandaküte, veel võtavad voolu TV, arvuti, külmkapp, pesumasin, pliit jm väiksemad asjad. Arved talvel 1000-1500 kr.
 
:O 08. detsember 2010, kl 19.54
maja, nov oli kaks ja pool tonni arve. kuidas teil nii vähe on? maja pole häärber, elektriküte on, aga soojus on majas ikkagi suuremalt osalt kamina arvelt. pidevalt on sees vaid vannitoa ja esiku põrandaküte ( need ka sugugi mitte 24/7), radiaatorid enamus aja väljas. eelmine talv, eriti krõbedatel kuudel oli arve üle nelja tuhande, siis olid radiaatorid sees ka, aga ikkagi õudne ja paneb imestama, et palju väiksemad arved nii suured tunduvad.
 
ml 08. detsember 2010, kl 19.56
pool maja, see vanaaegsem, kaks tuba ja veranda, mis on toaks kohandatud. pinda kokku vast 60ruutu. üldiselt arvan ise, et elektrit läheb päris palju, aga kellegile pole kurta ka, et voolumõõtja õigesti käiks, sest voolumõõtja kontroll pidi päris räiget raha võtma. nii mul ei jäägi muud, kui maksta ja nuumata Livest(või mis ta nimi oligi) maksan igal kuul 350-370.-, vahel ka rohkem. triikrauda ei kasuta peaaegu üldse. pesumasin peseb kuus 3-4 korda, suvel rohkem, 15 liitrine boiler, mitte täisvõimsusel, külmik ja arvuti töötab peaaegu terve 24 tundi. külmematel perioodidel ka kaks elektripuhurit. tuled kustutan, kui ruumist lahkun.
 
mina 08. detsember 2010, kl 19.59
55,5 ruutu korter. 100 l boiler, elektripliit, pesumasin, kaks põrandakütet, kaks arvutit, telekas, külmkapp. arved ca 700.-1000 talvel.
 
mina 08. detsember 2010, kl 20.11
U 40 ruutu korter, elan lapsega kahekesi ja sel kuul läheb 900 umbes.
 
Aike 08. detsember 2010, kl 20.39
600 -700eek
tubasid kolm 63 ruutu.
telekaid kaks
arvuteid kolm
külmikuit 2
poiler 50
pesumasin 2xnädalas
elanike5
põrandakütet ei oma
 
:O 08. detsember 2010, kl 21.23
mõtlesin siin ja võibolla ma ei oska hinnata, palju elektriküte külmal perioodil sees on....
....aga toon siis teise näite, suvel arve ca 800.- kuus. Mis siis pidevalt sees on- kaks arvutit, 1 külmutuskapp, veeboiler (üle 100l , täpselt ei tea). Lisaks tarbivad elektrit nõudepesumasin -ca 3x nädalas, pesumasin- ilmselt tihedamini kui keskmises peres, tolmuimeja-ilmselt ka rohkem kui keskmises peres ; elektripliit, telekad, valgustid, triikraud-pakun, et mitte rohkem kui keskmises peres (st lamp ei põle toas, kus kedagi pole; triikrauda praktiliselt ei kasuta; elektripliiti kasutan, aga no vaevalt rohkem kui üks keskmine pere) Ja selline arve!!!

Ma ei saa aru, mis te valetate siin oma arveid...või elate peeruvalgel, pesumasinat ja tolmuilmejat ei tunne ? (sest tundub, et need kaks viimast mulle arve teevadki)
 
noh 08. detsember 2010, kl 22.28
kui elektriga ei küta, siis ei ole ju vahet elektri tarbimisel, kas sul on kahetoaline korter või 200-ruudune maja. elame praegu kahekesi, elektriarve ca 600 kr kuus. elektriboiler, igasugu telekad/arvutid / muu tehnika, pesumasin, nõudepesumasin, külmik, vannitoas põrandaküte. rohkem ei tule meelde midagi spetsiifilist.
 
õhksoojuspump 08. detsember 2010, kl 23.05
3-toaline korter küte õhksoojuspumbaga,el pliit, boiler, pesumasin,2 tv, 2 arvutit, suur külm kapp +muud el riistad ja nov kuu arve 1163.-eeku. pere neljaliikmeline ja suvel läheb elektri peale ca 350 eeku. olen juba neljandat aastat väga rahul!
 
x 08. detsember 2010, kl 23.24
40 ruutu, 2 inimest
u 400 krooni kuus, vana elektripliidiga oli suvel 600.
 
pole normaalne 08. detsember 2010, kl 23.38
maja, elamine ainult I korrusel, ahjuküte ja kamin, ei mingit põrandakütet, on:
- boiler 100 l
- veepump
- ker.el.pliit, uus ja säästev, veekeedu kann
- päeval TV, arvuti
- uus säästevkülmik
...ongi kõik, paaris kohas säästupirnid ja odav laevalgustus
arve kuus - 1500.-
absurd ju, suvel sama, kahtlustame elektrivargaid, pidevalt jälgime ja võtame kõike vähemaks, aga ei aita, arve ainult suureneb!
 
. 09. detsember 2010, kl 00.34
see pole normaalne jahh. meil juhtus kunagi selline lugu, et mingil põhjusel väikese näpuka tagajärjel võimisiganes, aga osa elektrist jooksis maasisse. siis oli veel vana voolumõõtja ja ma märkasin, et see koguaeg ketras ringi - ka siis kui miskit vooluvõrgus polnud(nö rätsepal pole pükse...)

meil kaks külmikut (üks sügav, teine kaheosaline), arvuti (pea ööpäevläbi seinas), telekas, pesumasin, boiler 50 l, veepump, väike el. pliit, nipetnäpet köögitehnikat veel.... öösel põleb õuevalgus ja kanadel on ka päris pikalt tuluke. köögis põleb ka tuli suht ööpäevläbi. tubadest tuld lahkudes ära ei kustusta. kasutame säästupirne enamvähem. põrandaid ei küta. maja pisike - kolm tuba. elektriarve nii suvel, kui talvel suhteliselt ühtlane - umbes 700.
 
helesinine 09. detsember 2010, kl 08.36
78 ruutu. 5 inimest. Elektriga ei küta. 80l boiler, külmkapp, 2 telekat ja 1 arvuti. 550 eek oli novembri arve.
 
* 09. detsember 2010, kl 10.23
40 ruutu korter, 2 inimest, novembri arve oli 169.-.
Elektriga ei küta, soe vesi ja pliit on gaasi pealt.
Elektrit kulub igapäevaselt järgmistele asjadele: vannitoa põrandaküte, külmik, mikrouun, veekeetja, telekas, muusikakeskus, läpaka ja telefonide laadijad. Natuke kulub lambivalgusele ka.
 
hmm 09. detsember 2010, kl 10.33
miks peaks suvel minema elektrile vähem? lambipirnid jms ei võta ju kuigi palju elektrit.
 
maret 09. detsember 2010, kl 10.37
Väiksem maja, 130 ruutu. Kempsus põrandaküte ja esikus ka. Kaht tuba kütame lemmikloomade pärast pidevalt 24/7 elektriga septembrist maini. Muidu arvutid, pliit, pesumasin, veekann, nõudepesumasin, kaks telekat. Vesi oma puurkaevust st elektriga. Ei midagi imelist. Nov arve oli 1700 :-((
 
anna 09. detsember 2010, kl 10.39
60 ruutu, vahel kütan elektriradikaga, 2 arvutit ja telekas, pesumasin töötab nädalas ca 3 korda, külmik. Arve eelmise kuu eest 350 krooni. Suvel tavaliselt mingi 130 krooni :D
 
paarismaja 09. detsember 2010, kl 10.45
Gaasiküte, gaasiarve novembris 2339 krooni
Elektriarve novembris 867 krooni

Elekter on n.ö. tavaline olmeelekter: pliit, arvutid, pesumasin, lambid - ei midagi erilist (tolmuimejat ei kasuta, triikrauda pole ka juba 3 aastat seina pistnud, pesu kuivab õues ja kuivab nööril sirgeks, mis seal triikida).
 
ma 09. detsember 2010, kl 12.49
ei ole just õige võrrelda elektritarbimist rahalises väärtuses. Kõik oleneb ju, milline elektripakett valitud. Mul näiteks sama kilovatihulga tarbimise juures arve jupp maad väikesem, kui vanematel oma majas. Nii et ühesuguse elektrihulga tarbimisel võib arve erineda.
Ja lisaks - ongi elekter kallimaks läinud - igasugused taastuvenergia, elektriaktiis ja muud tasud, mis kajastuvad arvel.
 
üksielaja 09. detsember 2010, kl 14.58
35 ruudune ühetoaline korter, põrandakütet, elektriradikat ega -boilerit pole, voolu võtab TV, läpakas, külmkapp, pesumasin (1 x kuus kasutan), pliit jm väiksemad asjad. Nov arve 240.-
Minu arust isegi natuke palju
 
elektrikütja 09. detsember 2010, kl 15.36
to hmmm
kui on elektriküte, siis on suve ja talvearved ikka väga erinevad, kasuta loogikat. lambipirnid lambipirnideks, kuigi eks mingi vahe tuleb sealt ka- kell pole neligi veel ja mul lambid põlevad, suvel pole üheksani ühtegi lampi vaja. aga see selleks -elektriküte on see, mis arve tekitab talvisel perioodil. ja loogiline et 30m2 on number oluliselt väiksem kui nt 130 m2 puhul.

tegelikult võrdlema peaks elektriküttega (või paneelikates nn keskküte) majapidamisi või muu küttega majapidamisi. see, et erinevus neil kahel on suur (just talvel), on päris loogiline.

to :O
minu arved eelmine talv päris nii suureks ei läinud, aga 3000.- oli talvekuu keskmine küll. see november oli "kõigest" üle tuhande, aga dets tuleb kindlasti märksa kopsakam arve.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!