Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Mis su kaelaümbermõõt on?
 
kaelus 14. mai 2011, kl 19.23
Ma tulin mõni tund tagasi kuduja juurest (tahtsin sellist väga kõrge, tagasikeeratava kraega paksemat kampsunit) ja mul mõõdeti muude mõõtude hulgas ka kaelaümbermõõt. Hästi lõdvalt, mitte ei poodud, kuskilt kaela keskelt. Kuduja sai ümbermõõduks 33cm ja hüüatas "ohohh!", et see olevat tema kudumiste suurim number. (Kuna oleme kaugelt sgulased, siis ma andestan sellise ebaprofessionaalse käitumise klienti arvustada tema enda juuresolekul).
Nüüd kodus mõõtsin üle - on jah 33sm. Igaks juhuks koorisin vannitoas ennast paljaks ja mõõtsin kõik sõrmed-varbad jne. üle. Jubee elukas ikka, muudkui sentimeetreid raiskama!

Aga samas - kas ma mäeltan valesti, et vanasti müüdi meeste triiksärke kaelaümbermõõdu järgi? Ja kuskilt on mulle meelde jäänud, et nr. 41 oli tegu "väiksemat kasvu" mehega? Kas ma olen siis kääbik, kuigi 177cm pikk ja kaalugu oma 63-64kg. Kas naistel on mingi teine mõõtsüsteem? Äkki keegi õmbleja-kuduja oskab õigemini öelda?

Brrhhh... niisuguse elevantkaelaga on küll raske sallimeetrit jälgida :(
 
Styg 14. mai 2011, kl 22.05
minu kael on umbes 32 cm.

enda arvates on mul just pikk ja peenike kael (ise muidu 175 cm ja 58 kg).

ma arvan, et su kuduja on natuke... ohoh :) või on ta siiani ainult lastele kudunud?
 
linnast ja autoga 14. mai 2011, kl 22.46
Kuskil keegi kirjutas, et kaela ja sääreümbermõõt peab sama olema...ja minul see nii ongi:)
..aga see kuduja liigutagu rohkem vardaid, mitte oma suud.....ütle talle see minu poolt edasi...:D
 
Styg 15. mai 2011, kl 10.12
oi, mul on säär küll jämedam.... aga mul ongi paksud jalad.
 
Kärp 15. mai 2011, kl 10.14
See kuduja on vist tõeti vähe imelik. Endal mul kaelamõõt 36 ja pole kunagi selle peale tulnud, et mingi eriline jämekael oleksin:)
 
Nirk 15. mai 2011, kl 11.15
oled küll, kärp - midagi pole teha.
 
hmm 15. mai 2011, kl 11.45
mõõdulinti pole käepärast, aga arvan et minu kael on küll jämedam.
pikkus 175cm, kaalu ei tea, aga riideid kannan nr.38-40 ja siiani on kõikidel pluusidel ikka ülemine nööp lahedalt kinni ulatunud ja sallid ulatuvad ka ümber kaela :D

ära lase ennast nii palju teiste arvamusest häirida, see kuduja on siiani võib-olla ainult lastele või eriti väikest kasvu inimestele kudunud.
järgmine kord kui kuduja juurde lähed mõõda tema kael ka ära
ja ütle midagi sellist nagu nt. et kergema pea (viide väiksele ajule) püsti hoidmiseks piisab nii peenikesest kaelast küll ;)
 
.. 15. mai 2011, kl 11.52
Ja mis tähtsust sellel on? Või noh, küsin niipidi: mismõttes on see sedavõrd "halb kogemus", et siia foorumiosasse tulla? Kaela kahjuks peenemaks lihvida ei anna.
 
Piff 15. mai 2011, kl 15.14
Mul on ka umbes sama palju, 32 - 33 cm. Kena peenike kael on. Äkki ta püüdis "nalja" teha? Mulle teevad töökaaslased ümberpööratud nalju stiilis "appi kui paks sa oled" kuigi ma olen tegelikult seltskonnas kõige saledam. Inimestel on haige huumorimeel.
 
CM 15. mai 2011, kl 15.45
Kaela ümbermõõt? Sain ma ikka õieti aru, et mõõdeti kampsuni kudumiseks kaela ümbermõõtu?
 
CM 15. mai 2011, kl 15.49
Kui jah, siis kas sa lased omale eest nööbitava kampsuni kududa?
Kui tahad kõrge kaelusega kampsunit, siis selle sa pead ikka üle pea tõmbama ja teadupoolest on pea ikka suurem, kui kael. Tihedalt kootud kampsun väga ei veni ka, kui sulle kaelasuurune kaelus jääb, siis katsu või seebiga ülepea ajada.

Milleks mõõta kaela? arumaeisaaa, irw.
 
CM 15. mai 2011, kl 16.00
Pigem:
1. rinnaümbermõõt.
2. pikkus. Mis mõõdetakse õlast sinnamaani, kui pikka kampsunit tahad.
3. õla laius. Mis mõõdetakse kaelast õlani.
4. varruka pikkus. Mis mõõdetakse käe tagantpoolt õlast üle küünarnuki kuni käeni.
Ja rohkem polegi vaja. Kaeluse laius kujuneb siis juba ise välja, kui tead õlalaiust ja rinnaümbermõõtu.
 
täitsa huvitab 15. mai 2011, kl 16.53
palju siis minul see kaela ümbermõõt on, mine või mõõtma, aga teie?
 
Piff 15. mai 2011, kl 17.11
CM, ära ärple, muidugi mõõdetakse vajadusel kael ka üle.
 
- 15. mai 2011, kl 17.16
Mõõdetakse ikka küll kaelaümbermõõtu. Oled vast ikka näinud neid õhukesi liibuvaid sviitseid, mille krae on täpselt ümber kaela?
Mul on ka üks selline nööpidega kitsas kampsun, mille krae kõrge. On täpselt ümber kaela. Lõng ju venib ja soonikkoes kududes venib veel rohkem. Pole ju mõtet suurt ja laia auku teha, kui see venib nagunii. Vaata ülepea aetavat pluusigi - kas peaauk on sama suur, kui sinu pea? Minu meelest ikka oluliselt väikesm (ei räägi V-kaelusest ja muust sellisest, ikka ümmargusest august). Ma ei tea küll, mis pluuse sina kannad, aga minu meelest on peaaugud ikka palju väiksemad. Sama ka kampsunitega.
 
CM 15. mai 2011, kl 19.13
Piff, ma olengi siiani liialt normaalne olnud. Kaela mitte ei mõõdeta vaid kaela väänatakse vahest kahekorra- selline on kõnekäänd.

Siiski kaela ei mõõdeta selleks, et kampsun kududa, selleks arvutatakse kaelaauk välja, kui mitu cm lai tuleb, kui rinnaümbermõõt jagada kahega saad esitüki laiuse, sealt õlalaius korruta kahega, esitüki laiusest lahuta 2xõlalaius ja ülejäänud cm-id jäävad kaelaauguks. Soonikkude ongi kitsam, mis sobib ideaalselt sokkide ääriseks ja kaeluseks.
Siiski on kaelaauk suurem, kui kaelamõõt vaid soonikkude tõmbab selle tihedalt kaela ümber.
 
CM 15. mai 2011, kl 19.14
Kui oma kampsiku kätte oled saanud ja rahule jääd on OK. Kui mitte, võid minult uue tellida. diil?
 
Mõõtsin 15. mai 2011, kl 19.20
Minul 33 cm, mehel 40.
 
Ohsa 15. mai 2011, kl 20.27
Mõõtsin ka ära. Ise olen eluaeg arvanud ja teisedki on öelnud, et mul on kena, parajalt pikk kael. Nüüd on jama lahti, 35 cm sain mõõtes. Mehel mõõtsin ka, tal tuli 39 cm, särke ostab suuruses 40.
 
jah 15. mai 2011, kl 21.53
Mis värk on jah nende triiksärkidega? Mul kael 30, mehel 42-43, särgi ostan ikka lõdvema suuruse järgi, ehk siis 43. Kuidas siis minu kael on nii pisike? Sääremõõt on 38cm, olen jalgrattur, kas see ka mõjub?
 
emm 15. mai 2011, kl 23.44
mul 32. ja ma ise olen ikka väga peenike.
 
mul 15. mai 2011, kl 23.54
sama lai kui vaalal mu*n.
 
elmar 16. mai 2011, kl 09.15
vaalad unistavad sihvakast kaelast - no tule taevas appi!
 
appike 17. mai 2011, kl 12.17
isaristike, mul ka 33! ja säär 37, küll on kohutav, mis ma nüüd pean tegema! seni isegi ei osanud aimata, et jämejalg olen!
 
X 17. mai 2011, kl 15.07
Minu kaelaümbermõõt on 30 cm. Muidu olen lühemat kasvu ning kergelt ülekaaluline, sääred ja jalad on üsna jämedad, aga kaelaümbermõõduga olen küll rahul :D
 
nii on 17. mai 2011, kl 19.04
Kusagilt tean et inimene on proportsioonis kui ta saab sellised tulemused
kaks randmeümbermõõtu =kaelaümbermõõt
kaks kaelaümbermõõtu=vööümbermõõt
 
poolproportsionaalne 17. mai 2011, kl 19.36
nii on Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kusagilt tean et inimene on proportsioonis kui ta saab sellised tulemused
> kaks randmeümbermõõtu =kaelaümbermõõt
> kaks kaelaümbermõõtu=vööümbermõõt

Ma olen siis poolstandardne :)

Ranne 15 cm, kael 30 cm.

Teise poole arvestusega olen tünn - kael 30 cm, vööümbermõõt 74 cm.

Säär on seejuures 33 cm.
 
n36 17. mai 2011, kl 20.24
Mul mõlemad nii kael kui säär 33cm.
 
missasja 17. mai 2011, kl 20.50
 
jaa 17. mai 2011, kl 20.51
ja mõnel on käsivars 33 cm.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!