Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
raha matuste korraldamiseks
 
ÜTLEN VAID SEDA 30. oktoober 2011, kl 19.56
et...

to:19.38. Jube närvi läksid.Rahune. olen Olen ka nüüd kogu selle teema läbi lugenud. Sots.osakonda pole sul pähe tulnud jalga tõsta? Ju pole vajadust olnud. Sellepärast ei tasu veel teisi halvustada.

Lõppude lõpuks korjab iga vähegi arukas inimene omale(ENDALE!)matuseraha valmis? Oojaa, sel juhul, kui palk on 300 ringis, siis lihtsalt ei ole, millest korjata. Arukusega pole siin midagi tegu. Kui inimene sureb näitesk 30 aasta vanuselt, arvad, et tal on see raha kogutud? Tavaliselt on selles vanuses peres ka lapsi. Minu ema on juba vana, aga tal ei ole seda raha ja sel põhjusel, et KÕIK, mis oli kogutud, läsk minu venna ja isa matustele. Nii et palun ära üldista.
 
viimasele 30. oktoober 2011, kl 19.58
õige jutt sul...keegi ei tea ette, millal. ja kui sureb laps, kas raha peab ka olema olemas???
 
to vastulause 15.46 - le 30. oktoober 2011, kl 20.09
ära näe selgelt, ei läinud närvi midagi. ning lapse surm on ikka haruldane ning enamasti käsitletakse siin vanemate surma, mis on loomulik ja pole jutt ega asi, et no hetkel on masu jne. raha tuli koguda juba siis, kui olid head ajad, aga siis tormasid eestlased mööda poode ja ajasid nänni kokku, kas pole? ebamõistlikke otsusseid tehes muidugi raha ei kogune.
loe nüüd oma lauset: ema raha läks isa ja venna matustele? no kas tõesti keegi perest ei suuda teenida rohkemat, kui miinimum? ja kus isa kogutud raha sai? ema ju isa matust poleks ppidanud maksma, selleks oleks isa elu jooksul saanud korjata? või oli isa 30 Sul, kui suri? et nagu polnud? häid aegu on olnud küll, korjas minu vanaema üksi lapsi kasvatades väikse palgaga ja mitmel kohal tööl käies omale kirjsturaha kokku, miks ei peaks pika elu jooksul teised suutma? no vot kohe ei saa aru. ja palun vabandust, et pole vaja olnud mõelda sots. abi peale, vabandust, et olen ise hakkama saanud ja kirsturaha on ka olemas, olen pisut üle 30.
 
viimasele 30. oktoober 2011, kl 20.14
kogu siis juba minu matusteks ka.

sulle tahaks nii väga öelda, et mine õige pe..se!
 
viimane to eelmine 30. oktoober 2011, kl 20.40
aga ütle, ega matsid jäävad matsideks. kas see peaks kuidagi mulle korda minema, et Sina soovid ropendada?
 
usu 30. oktoober 2011, kl 21.13
to:to vastulause 15.46 - le, sa oled ikka jah päris õel, siin ikka keegi ei eksi küll. ja see maksab sulle kätte.pole parata. siin teemas ei pritsi peale sinu keegi sappi, loe läbi.
 
jestas 30. oktoober 2011, kl 21.13
NO nüüd läks veel rohkem närvi, ärge seda hullu torkige, surebki ära.
 
matus 13. mai 2015, kl 16.43
1000 euri matus emale. 25 inimest peielauas. alla ei mängi kuidagi välja. ise ka ei uskunud et nii kalliks läheb. Kõike kallim mees on hauakaevaja 170 eur.
 
aga 13. mai 2015, kl 21.49
Kas kirstumatus ei tule siis odavam? Kirstu lööd ise plankudest kokku, haua kaevad ise ja muld peale ka ise, kohvilaud kodus.
moosimadu 13. mai 2015, kl 21.56
Kõik kalmistud ei luba ise hauda kaevata, pead teenuse ostma.Talinnas ei lubata isegi urnimatuse jaoks ise hauda kaevata.
 
sure koer 13. mai 2015, kl 22.38
lase matusebürool hästi elada.
ex-riigiametnik 14. mai 2015, kl 10.11
Tuletame meelde, kes need arved nii kalliks ajas . . .
Kunagi käibemaksuseaduse kehtestamise ajal arvati, et riigil on väga inetu kasu lõigata teiste inimeste õnnetuse pealt ja kehtestati matuseteenuste käibemaksuks 5%. Siis aga kaotasid reformikad viimasegi inimlikkuse ja tõstsid matuseteenuste käibemaksu ühe aasta sees kahel korral - 1. jaanuarist 5%-lt 18%-le ja kuus kuud hiljem veel 20%-le. Eks seegi ole põhjuseks, miks matus nii kalliks läheb - riigiisad tahavad jurakamaid autosid liisida ja rohkem majoneesi süüa.

Kui tahad ise hauda kaevata ja kirstu kokku lüüa, pead otsima mingi poolmahajäetud külakalmistu, suuremates kohtades seda teha ei lasta.
 
enna 14. mai 2015, kl 13.40
Matsin abikaasa paar kuud tagasi. Väikelinnas, kalmistule matmine. Matusebüroo poolt puidust kirst koos lilleseadega,lahkunu korrastamine ja riietamine, matuseauto, külmhoone ning haua kaevamine. Eraldi tellitud ilmalik kõneleja koos meeslauljaga kes saatis end süntesaatoril ja laululehed, küünlad jm. Peielaud 60 inimesele. Kõik kokku 2000 eurot.
 
anne 14. mai 2015, kl 14.19
tallinnas, kõik kulud kokku 1900
ei olnud priiskamine, vaid ainult olulised asjad.
peied 50-le
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!