Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Paar küsimust neile, kes on lennukiga reisinud!
 
lendaja 20. mai 2012, kl 00.21
Kas lennukisse võib käsipagasiga võtta näiteks juua kaasa?(mahla)
Olen kuulnud, et võtta ei tohi rõhu all olevaid asju nagu näiteks juukselakk. On see õige jutt? Või näiteks raseerija koos ziletiteradega? Samuti on vaja kaasa võtta vähemalt kaks pudelit läätsevedeliku, kuid mingi reegel on vist ka vedeliku hulgale?

Kõik muu info lendamisega seoses väga teretulnud!
NB! Uurisin ka internetist neid asju, kuid see jutt nii üldine ja sooviks kuulda teie muljeid!
 
Anni 20. mai 2012, kl 00.37
Nonii. Vedelikumäär on Euroopasisestel lendudel 100 ml üks ühik, kokku tohib olla max 1 liiter ehk 10 100-ml pudelikest. Seega ei tohi juua kaasa võtta, sest ei ole näinud ühtegi taolist pudelikest, kuhu nii vähe mahla sisse mahuks. Rõhu all asju ka ei tohi võtta jah, pealegi on juukselakk üle 100 ml tavaliselt. Žiletiterad on ka keelatud, samas ma ei tea elektrilise raseerija kohta, äkki see on lubatud (arvan vähemalt). Läätsevedelik - olen ise ka läätsekandja ja mul on reisikomplekt, kuhu kuulubki 4x100 ml pudelit. Vaid käsipagasiga lendan tavaliselt lühikeseks ajaks, seega sellest kogusest piisab, aga äraantavasse kohvrisse võib liitrise pudeli ka pista, kui selline olemas. :)

Ega jah, vedelikega on asi kehva. Saksamaal eelmine kord täitsa vihastas, kui Brasiiliast tulin - Lõuna-Ameerikas võisid viieliitrise veekanistri ja lennukisse tassida, Frankfurdis võeti aga Brasiilia lennujaamast ostetud dulce de leche ja dušigeel silmagi pilgutamata ära. Nõme kord tegelikult, eriti kui arvestada, et terroristid saaks ju oma pomme muud moodi ka teha (no saaks, onju). Muidu pole aga viga olnud.
Kõlad nii, nagu lendad esimest korda. Tekib tahes-tahtmata küsimus, miks reisid vaid käsipagasiga, kui pead kaasa võtma ka nii palju läätsevedelikku jm (eeldan, et lähed kauemaks?). Kui oled backbacker, võid seljakoti alati ära anda, endal ka mugavam. :)
 
Liana 20. mai 2012, kl 00.39
Lennukisse kaasa võtta ei tohi : kääre, küüneviili, teravaid esemeid, vedelikke, samuti ka mitte juukselakki, samuti mitte ka rasseerijad!

Kuid läätsade vedeliku võid panna suletavasse minigrip kilekotti.

Milleks peab üldse lennukisse kohvrit tirima, palju lihtsam endal pagas ära anda.
 
vaata 20. mai 2012, kl 00.54
Tallinna Lennujaama kodulehte ja estairi kodulehte, seal ei ole ümmargust juttu, vaid konkreetne nimekiri, mida ei tohi kaasa võtta. Igal lennufirmal veel omad reeglid, ka käsipagasi suuruse, tk ning kaalu kohta.
 
pidev reisija 20. mai 2012, kl 00.55
Ausalt öeldes on töö ja hobide tõttu lennundusest täiesti kõrini, aga vastan ikka :)
Mina hangiks lennureisiks ühepäevased läätsed ja kui lähed vaid läätsevedelikuga, siis selle hangiks kohapealt. Muidu läätsekonteineris läätsi või vedelikuga täidetud läätsekonteinerit ei pea isegi minigripp kotti toppima, saab niisama läbi. Ise reisin mitme ploki ühepäevaste läätsedega ja iial ei ole olnud komplikatsioone ja ei ole vaevunud seda kilekotti toppima. Lennukis võiks läätsed une ajaks silmast ära võtta, aga eeldan, et kui sa ainult käsipagasiga lähed, siis on EU sisene lend? Siis vast pole vaja.
 
kontrollist 20. mai 2012, kl 01.08
sa muidugi joogiga läbi ei pääse.
aga saab ju osta lennujaamast, kui oled kontrolli läbinud vee või mahla kaasa.
 
kontrollist 20. mai 2012, kl 01.09
hm, ise pole küll kunagi ostnud. hakkasin praegu mõtlema, et aga kas seal üldse müüakse vett ja mahla?
alkoholi ja lõhnaõlisid ju küll müüakse.
 
. 20. mai 2012, kl 01.12
müüakse küll. pudelivett saab osta kohvikutest, kuigi peamiselt on joogid automaatides.
 
pidev reisija 20. mai 2012, kl 01.13
Ikka saab, ma ei ole veel ühtegi, isegi mitte võsalennuvälja kusagil Aafrikas ilma joogiostmisvõimalusueta näinud :) või kui on aeg hiline ja kõik kinni, siis mõni automaat ikka on.
 
lihtsalt lisaks 20. mai 2012, kl 09.01
kui reisin 1,5.a. lapsega võimlesin ka ogaraks, et lastetoit on väiksem 125 gr purgis, kas ikka saab sisse või ei. üldiselt kui ma ise ei oleks selle purgi kotiga lehvitama hakamnud, ei oleks ka kedagi see huvitnaud - aga lasti sisse küll, ka lapse 200m joogipudel (täis) läks läbi. juua jah otsin juba peale kontrolli.
 
kodukas 20. mai 2012, kl 10.34
See ei ole õige, et ei tohi dushi-geeli ja raseerimisvahendeid käsipagasis lennukikabiini võtta. Mina olen puhas inimene ja kui ma tahan lennukis dushi all käia või oma jalgu raseerida - siis mul peaks olema võimalus jah, samuti föön peab lennuki kabiinis olema.
Mis see siis olgu.
 
hehh 20. mai 2012, kl 10.59
Pomme saaks muud moodi ka teha... no kamoon. Et kuna saab mitut moodi teha, siis milleks üldse mingeid turvemeetmeid rakendada eksole. Kõik võimalused tuleb välistada ja seal hulgas vedelikud. Ja ega ikka ei saa küll, siis kukuks neid lennukeid vist igapäevaselt alla. Muidu hulle ja terroriste siin ilmas jagub, kes ka nõelasilmast oma mustade plaanidega läbi üritavad lipsata.
 
kas 20. mai 2012, kl 14.54
keegi on vedanud käsipagasis teomürki - siniseid graanuleid? eestis on see nii kallis. mõtlesin välismaalt kaasa võtta. olen enne toonud äraantavas pagasis, aga nüüd on need pagasi hinnad nii kalliks aetud, et..
info on tõesti üldine, nii et äkki keegi teab täpsemalt.
 
lendaja 20. mai 2012, kl 15.16
Nii, vabandan segaduse pärast, et mu jutust jäi selline mulje, et lendan vaid käsipagasiga. Ei, ikka tavaline pagas ka kaasas.
Lähen 3 kuuks teise riiki, seega ongi vaja võtta kaasa vähemalt kaks pudelit läätsevedeliku. Kuid ühe pudeli suuruseks on 360 ml ja kui võtta tohib vaid 100 ml pudelite kaupa, siis küll jama. Nagu ma teie jutust aru saan, siis suuremas pudelis võib siiski võtta, juhul kui need on tavapagasis, mille ma ära annan?
Ja nüüd kui ma olen ikka selgelt kirjutanud, et kaasas on ka tavapagas, siis ootan edasi vastuseid. Sinna siis näiteks võib panna juukselaki, shampooni jms vajalikud asjad?
 
ilus naine 20. mai 2012, kl 15.39
Kui kahtled, pane äraantavasse pagasisse. Kõik suuremad vedelikud, kreemid, juukselakid, deodorandid annad ära.

Kaasa võid võtta minipakendeid ja lennujaama poodidest ostetud asju.

Ausalt, keegi ei viitsi sinu taga turvajärjekorras passida, kuni sult neid zilette ja juukselakke ära korjatakse.
 
tupsu 20. mai 2012, kl 20.14
Kõik vedelikud: dušigeelid, läätsevedelikud, juukselakid.
Kõik maniküüri ja jms hooldusasjad: raseerijad, küüneviil jms teravad esemed. Kõik need asjad ja sarnased asjad(šampoon ja muu sarnane mida ma otseselt ei nimetanud aga käib nendesse kategooriatesse) pane tavapagasisse mis ära antakse. Isegi hambapasta kui on suurem kui 100ml pane tavapagasisse, ehk jäta käsipagas vedelikuvabaks.
 
jumal aita 20. mai 2012, kl 21.35
http://www.tallinn-airport.ee/traveler/reisipagas

Kui sa ei suuda googlest infot otsida, mida sa seal väljamaal veel peale hakkad?
 
69 20. mai 2012, kl 22.54
kuhu sa küll lendad, et siit kõik kaasa tahad vedada? Kas sinu sihtkohas poode ei ole või tõesti arvad, et kaup on mujal veel kallim kui eestis. Ei ole!
 
enter 20. mai 2012, kl 23.55
Anni: "Nonii. Vedelikumäär on Euroopasisestel lendudel 100 ml üks ühik, kokku tohib olla max 1 liiter ehk 10 100-ml pudelikest."

Kas sa seletaksid nüüd, kuidas sa ÜHTE üheliitrisesse minigripp-kotti paneksid KÜMME 100ml pudelikest? Mina, naiivitar, arvasin, et pudelikujud on sellised, et neid üheliitrisesse kotti pannes, jääb nii palju õhku vahele (pudelikujust lähtuvalt), et kotti õnnestuks toppida max 6-7 pudelit. Aga jään ootama selgitust, kuidas sinna ikkagi kõik 10 pudelit sisse toppida. Tänan ette!
 
Tihe lendaja 21. mai 2012, kl 00.19
Joogi saad ju osta lennujaamast seest, pärast seda kui oled turvakontrolli läbinud. Lennumaamas maksab veepudel 1,90 kuni 2 €, on jah kallis, aga elad vast üle. Ise teen alati nii. Kui ostad seest, siis pole mingi probleem seda pärast lennukisse kaasa võtta.
žiletiteradest- ma ei tea mida keegi siin terade all silmas peab, aga minul ei ole küll mitte kunagi olnud probleem raseerija kaasa võtmisel. Alati on olnud 1-2 kolmeteralist raseerijat kaasas. Käärid jah, neid ei või võtta. Turvakontrolli rangus oleneb ka täielikult riigiti- mõnes kohas lastakse sind silmagi pilgutamata läbi näiteks veinikorgiavajaga kotis, teises lennujaamas aga konfiskeeritakse see koheselt- omad kogemused. Tallinnas on suht range turvakontroll, eriti mis puudutab vedelikke.
 
telhvi vaatleja 21. mai 2012, kl 11.48
Kas keegi midagi välgumihklitest ka teab? Ise ma ei suitseta ja kogemus puudub, kuid kord koos suitsetajaga lennates ei saanud päriselt nendest reeglitest aru. Eks turvanõuded ole igal pool erisugused, kuid Vantaa lennujaamas konfiskeeriti käsipagasist (ei tohtivatki üldse panna äraantavasse pagasisse!) üks kaasasolevatest (kotis oli kogemata kaks ja puistati tükk aega, et leida teine, mis reisijal oli sinna ununenud). Kreekas aga kästi panna just kohvrisse ja käsipagasis ei lubatud hoida.
 
Tädi 21. mai 2012, kl 12.53
Paljudes lennujaamades on nii, et kui ostad enne turvakontrolli lennujaama poest viskipudeli või lõhnaõli vmt vedelat, siis pakendatakse see poe logoga kilekotti ja suletakse. Sellega peaks turvakontrollist läbi saama, oma ala poode usaldatakse.

Julgemad ja kokkuhoidlikumad teevad nii, et läbivad turvakontrolli tühja pudeliga. Selle võib pärast WC-s täita.

Ja muidugi võib võtta kaasa palju pisikesi 10 ml pudeleid. Aga kui pooleliitrises pudelis on natuke vett põhjas, siis see ikkagi ei ole aga määruste järgi 10 ml ja läheb prügikasti.

Olen ise oodanud lendu ühes Kaukaasia lennujaamas, kus ootealas ei olnud ei WC-d ega mingit müügiautomaati. Turvakontroll lubas küll inimestel eespool kontrolli asuvas WC-s käia, aga mitte seal täidetud pudeleid ootealasse tuua. Siis ma kahetsesin küll, et mul ei olnud 10 ml pudeleid varutud. Seal ei jäänudki muud üle, kui osta veepudel lennukis.
 
eke 21. mai 2012, kl 13.46
Ot, ma ei saa üldse enam aru, milles on teemaalgataja probleem?
Kas tegemist on elu esimese lennuga?
Kui nii, siis puust ja punaseks.
Pakkimisel arvesta, et käsipagas on see, mille sa lennuki salongi kaasa võtad. Äraantav pagas on see, mille sa lennujaamas lennule registreerudes ära annad ja mis pannakse lennuki pagasiruumi.

Käsipagasil on vedelike pakendi suuruse piirangud: Liitrisesse minigrip kotti võid panna pisikesi, kuni 100 ml pudelikesi ja tuubikesi nii palju, kui mahub.
Äraantavasse, ehk check-in pagasisse võid panna kasvõi liitriseid pudeleid, keegi ei keela. Aga soovitan dušigeelid ja šampoonid jms paari kilekotti mässida, sest vahel rõhumuutuse tõttu võib korgi vahel immitseda. Ja pudelite või kergestipurunevate pakendite puhul arvesta, et äraantavat pagasit loobitakse päris korralikult.
Mina pakin suuremad vedelikupudelid paari kilekotti ja asetan need kohvri keskpaika riiete vahele. Siis ei ole ohtu, et kuskil mütaka saamisel mõra tekib ja mu kohvrisisu seebiseks saab :)
Pikematel, seljakotireisidel, olen kasutanud tahkeid šampoone, palsameid ja kehakreeme, et poleks seda vedelikupudelitega jändamist.

Paljureisinuna olen teinud nii, et olenevalt lennu pikkusest ja sihtkohast jaotan asjad esmavajalikuks ja vähemvajalikuks. Esmavajalik läheb käsipagasisse, teisejärguline äraantavasse pagasisse.
Olin aastaid läätsekandja ja seetõttu oli alatine probleem väikese läätsevedeliku pudeli leidmisega.
Ei taha ju sihtkohta jõudes avastada, et nt pagas kadunud või hilines (seda on kordades juhtunud) ja mul hirmsasti läätsi vaja kuhugi panna aga vedelikku pole.
Meie apteekides küll on pisikestes pudelikestes vedelikke, aga kõik margid mulle ei sobinud. Käsipagasisse pakkisin minisuurustes sellised asjad, mida äraantava pagasi kadumisel/hilinemisel sihtriigist kohe osta ei saa või ei taha. Nt panin käsipagasisse parfüümipudeli, pisikese hambapasta (kui oli pikem lend ja soovisin hambaid pesta), näokreemi, läätsevedeliku, näopesugeeli vms ja juukselaki (jah, neid müüakse ka minipakendites ja neid VÕIB lennuki salongi võtta).
Tallinna Kaubamaja ilumaailmas on väga hea minitoodete valik - šampoone, palsameid, lakke, kreeme jms.

Ja loomulikult, maniküüritarbed - kuna kääre ei tohi käsipagasisse panna siis olen alati võtnud kaasa küünetangid. Siiani pole keegi nende vastu huvi tundnud. Käärid võid panna äraantavasse pagasisse.
 
pidev reisija 21. mai 2012, kl 13.46
Nojah, on korra ka ette tulnud, et on topeltkontroll, siis lennujaama turvaalasse sisenedes ja siis veel üks lennuväravas, ja see viimane ikka täisvärk, koos pagasi läbivalgustamisega ja vedelike ärakorjamisega, ainult turvakilekottides ja poest osetutud kraam läks läbi, küll aga mitte kohvikust ostetud veepudelid. Aga see on olnud vaid üks kord, ei mäleta enam, kas Singapuris või mõnes USA lennujaamas. Üldiselt ei ole see õnneks levinud, rohkem pole kohanud.
 
eke 21. mai 2012, kl 14.37
Jah, täiendavat lisakontrolli võib kõige enam ette tulla USA-s(se) reisimisel. Kuigi korra tundis ka Egiptuses ühes lennujaamas juba väravas olev kontrollija huvi minu söetablettide vastu :)
Eriti võigas oli vaadata, kui ta oma räpaste küünealustega käed mu meditsiinitarvete kotikesse ajas. Öka.
Aga nii palju olen ma õppinud, et lennujaamadega seonduvalt tuleb alati igasugusteks situatsioonideks valmis olla - mõni turvatöötaja täidab oma töökohustusi viisakalt ja kenasti aga mõni kipub ka võimu näitama ja norima asjasse mittepuutuva kallal.

Kusjuures, kõige veidram lugu on see, et minu halvimad kogemused seonduvad just Tallinna Lennujaama turvakontrolli ebaviisaka käitumisega.
 
Tihe lendaja 21. mai 2012, kl 23.36
Kummaline lugeda, et Tallinnas halva kogemuse oled saanud. Lendan ka väga tihti ja Tallinna turvavärava tööajad on siiani kenasti käitunud. Eks see sõltub muidugi konkreetsest töötajast- sulle juhtus mingi vilets tegelane.
Minu halvim kogemus on Fraknfurdi lennujaamast, kus turvatöötaja karjus mu peale, et saapad ära võtaksin. Oleksin need tema palve peale jalast ära võtnud niikuinii, lihtsalt ei suutnud liigutada nii kiiresti kui prouale meeldinud oleks.
Londonis oli kord juhus, kus mind peale turvakontrolli veel täiendavalsse konntrolli viidi. Uuriti- puuriti, katsuti ja patsutati. Hea, et sõrmi veel kusagile kehaõõnsustesse ei topitud. Vastik kogemus.
 
lendaja 21. mai 2012, kl 23.56
ise näiteks kavatsengi 10ks pöevaks AINULT käsipagasiga lennata. õnneks soojal ajal, kui pole midagi suurt vaja kaasa pakkida. igatahes väga kasulik teema :) kasutan läätsede jaoks kogu aeg pisikesi 60ml pudeleid, olen osad ka alles jätnud, saan sinna enda vajalikke vedelikke kasvõi ümber valada :) natuke kurb on ikkagi 60€ mingisuguse koti tassimise eest maksta!
 
Selma 22. mai 2012, kl 11.18
Ise lendasin viimati 89 aastal Tallinnast- Kuibõsevi ja tagasi ja siis võis küll kõike seda, mida teema algataja küsis, kaasa võtta. Miks ei peaks siis saama praegu võtta?
Kallis teemalgataja, ära võta puhta kullana seda, mida siin foorumis eespool sulle mullikesi puhutakse.
Ja lennujaamas kindlasti müüakse ka pirukaid ja koorega kohvi. Kui kohvi ei ole, siis teed on kindlasti.
 
misasja 22. mai 2012, kl 11.57
Selmake
juba ammu pole enam aasta 1989.
nii et ara eksita inimest ja ara aja siin jama. k6ik eelpool olevad kommentaarid on vaga asjalikud.

tallinna lennujaamas on vaga viisaad ja s6bralikud tootajad, eriti just noored inimesed. valja arvatud yks blond vormikam neiuke turvakontrollis, kes pole ara 6ppinud s6bralikku haaletooni ja intonatsiooni. vehkleb seal,tahtis nagu peas:))

aga halvad kogemused on mul inglismaal. vaga matslikud ja ylbed tootajad. naisterahvad just.
 
Tädi 22. mai 2012, kl 12.05
Vabandust, mitte 10 ml, vaid 100 ml pudelitest käib jutt.

Soovin teemaalgatajale toredat lennureisi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!