Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Paar küsimust neile, kes on lennukiga reisinud!
 
eke 22. mai 2012, kl 15.29
Icc, Inglismaaga seoses meenub juhus, kui riiki sisenemisel passikontrollis neiuke uurib ja puurib mu dokumenti ja siis küsib kaastöötaja käest: where is Estonia??. kaastöötaja vaatab talle imestunult otsa ja ütleb, et Euroopas.

Aga Tallinna lennukas on ebaviisakateks osutunud eranditult mehed, naistöötajad on tavaliselt väga viisakad. Üks vanem vene rahvusest proua on alati väga meeldiv.
 
ahaahaa 22. mai 2012, kl 23.06
Selma on äkki meie kadunud Aime? :D
 
luule 23. mai 2012, kl 13.58
Selma on vist Aime jah:D
 
Punapea 23. mai 2012, kl 18.37
Käsipagasis võivad vedelikud olla juhul kui: kõik konteinerid on kuni 100ml ja mahuvad ühte taassuletavasse, läbipaistvasse kilekotti, mis ei ole mahutavuselt suurem kui 1 L. Neid müüakse ka lennujaamas, aga siis soovitaks R-Kioskist osta, dispenserist vähe kallis.
Arvestama peab ka sellega, et vedelikeks loetakse ka sellised asjad nagu või, merevaik, hapukoor, toidud igasugustes marinaadides. Samuti ei saa kaasa võtta konserve.
Vedelikud tuleb enne läbivalgustusaparaati kotist välja võtta.
Maniküüri tegemise träni võid kaasa võtta küll, väikeseid küünekääre ei võta mitte keegi ära. Samuti küüneviilid, -tangid, isegi taskunoa võib kaasa võtta, tingimusel, et tera pikkus ei ületa 6 cm.
Raseerimisvahenditest ei või kaasa võtte lahtiseid žiletiteri- ikka neid päris vanakooli omi, aga kui see tera on raseerimise aparaadi sees, siis läheb läbi küll.
Elektroonika- sülearvutid, kõvakettad ja muu suurem träni tuleb enne läbivalgustusaparaati kotist läbi võtta, aga kaasa võtmist ei keela miski.

Vist katsin kõik teemad ära, aga kui miskit lahtiseks jäi võib ka meili teel üle küsida.
 
to punapea 24. mai 2012, kl 00.05
...kõik konteinerid???
Eesti keeles ei nimetata 100 ml-d väikepakendit küll konteineriks:D

Paneks hädistele veel lingi, kus kõik selges emakeeles kirjas...
http://www.tallinn-airport.ee/traveler/keelatudesemed
 
Punapea 24. mai 2012, kl 15.37
Kõik potsikud, notsikud. Jah ega ta keeleliselt teab mis korrektne ole, aga kui ütled, et ainult kõik tuubid peavad 100 ml olema, tuleb keegi poole liitrise pudeliga, sest pudelitest juttu ju ei olnud või purgiga või.... Inimeste mõistus töötab kummalisi radu pidi.
 
eke 25. mai 2012, kl 00.09
Üks asi, mis mulle mõistmatuks on jäänud - käärid. Et siis, imetillukesed maniküürikäärid, mille tera oli kõvasti lühem maksimumpiirist, võeti ära. Ja kahes lennujaamas EL-s, siin ja Barcelonas.
Ma ei julgenud hakata oma õigust taga ajama - mine tea, äkki võtavad veel lennult maha vms.
Kuidas nende tillukeste kääridega siis ikkagi on? On keegi nendega turvakontrollist läbi jalutanud, ilma et mõni joonlauaga üle mõõdaks või ära võtaks?
 
Punapea 25. mai 2012, kl 19.05
Eesti turvakontroll lubab maniküürkäärid kaasa võtta, aga nõuded erinevad ju riigiti. Kui siin võib sul vabalt paar välgumihklit kotis/taskus olla, siis USAs korjatakse kõik käest ära.
Kui midagi võetakse ära, millega Sa nõus ei ole, siis küsi alati näha kus selline asi kirjas on. Või lase vahetuse vanem või samalaadne kõrgem instants kutsuda.
 
jahu 26. mai 2012, kl 11.52
minul olid koolist unusutatud käekotti need äärmiselt tobedad nüri otsaga laste käärid. need korjati kohe inglismaal ära.
kääre, küüneviili ma küll käsipagasisse ei paneks.
ja inglastega vaidlema ka ei hakkaks.
väga agresiisvse kaitumisega ülbikud.

aga äkki keegi ikkagi teab graanulites tigude mürgi kohta.
suur pagas on nii kalliks läinud, et üritan ainult käsipagasiga lennata.
mis arvate, kas SLUG KILLER võib käsipagasis olla?
kuiv, sinistes graanulites.
 
pidev reisija 26. mai 2012, kl 12.17
Minult pole USAs kordagi välgumihkleid ära korjatud :) ma olen alati arvanud, et see käib rohkem zippode kohta, st bensiiniga töötavate tulemasinate kohta.

to jahu
ma pakuks, et võib, aga sa helista lennujaama, ja küsi, tegelikult nad vastavad täiesti hea meelega :)
 
jahu 26. mai 2012, kl 13.58
pidev reisija
jah, eks peab siis selle helistamise ette võtma. inglismaalt on helistamised kõik nii keerulised - robotnaisega suhtlemine, numbritele 1, 2 jne vajutamine, jne, jne:))
aga ega muud vist üle jää.
 
kaasajast 26. mai 2012, kl 14.05
jahu, meilida saab ju ka.
See on kindlam variant kah, lubava vastuse saab välja printida ja kui turvakontrolli töötajal kõhklusi tekib, talle näidata. Mu tuttav reisis kord niimoodi vastlakuklitega, kirjalik luba mingilt tähtsmalt tegelaselt kaasas :)
 
e-luger 26. mai 2012, kl 15.13
Minul oli naljakas kogemus Inglismaal lennujaamas, kus minu e-luger tekitas neis kahtlusi. Võtsin viisakuse mõttes selle ka koos läpakaga kohvrist välja enne turvakontrolli (kuigi e-lugerit tegelt ei pea ette näitama nii nagu läpakat vms). No igal juhul oli see vist nende jaoks mingi üllatav uus asi. Mul paluti kõrvale astuda ja siis uuriti ja puuriti tükk aega seda igasuguste aparaatide abil, kaks korda lasti ka sealt läbivalgustamise masinast läbi. Suht ootamatu olukord.
 
jahu 26. mai 2012, kl 15.22
no see, et inglased on arenenud maailmast alati tsipake maas, ei ole ju mingi üllatus:)
alles hiljuti kleepisid nemad alles passidesse fotosid, id kaart on nende arvates ülimalt kahtlane, mediitsiinist ärme parem räägigi. kui elu armas, hoia inglise arstidest ja haiglatest eemale, jne

kaasajast
jah, see on hea mõte. eriti, kui kirjalik vastus kaasas.
 
pidev reisija 26. mai 2012, kl 16.24
Meilidele ei kiputa vahest lihtsalt üldse vastama, ja see komme on mujal ka, mitte ainult Eestis :) Aga proovida võib muidugi ikka, või meil saata ja siis vajadusel üle helistada.
 
miku 28. mai 2012, kl 13.04
ma ei oska küll pakkuda, miks teomürki ei tohiks käsipagasis vedada. see on ju tigudele mõeldud. ei hakka sa ju seda lennukis kellelegi kurku toppima vms.
mul on kingituseks saadud edev disain presskann. selle klaasanum läks katki ja reisil käies ostsin uue. tõin selle loomulikult käsipagasis. sisuliselt oleks võinud seda keelata, sest ma võin selle ju lennukipardal kildudeks lõhkuda ja siis killuga kellegi kõri läbi lõigata.
kudumisvarrastega võin kellelgi silma peast torgata vms. püksirihmaga saab ka pahandust teha.
sisuliselt on need turvakontrollid illusioon turvalisusest, inimeste ahistamine. et kui kellelgi ongi midagi hinge peal, siis ta läheb ähmi täis ja saab vahele võtta.

mind näiteks peedistati plekkkarbis pliiatsite pärast. kakuti terve pagas lindile laiali aga jumal hoidku, et ütleks mulle ka, mis neile huvi pakub. oleksin võinud aidata. eriti kuna seljakott on paljude taskutega, mida kohe ei pruugigi leida. ei, ikka tuleb rebida ja kiskuda kotilukke, kuigi nende avamiseks on teatud nipp. minu abi lükati jõhkralt tagasi ja nii ma siis vaatasingi, kuidas turvanolk mu kotti retsis.
tallinna lennujaam, loomulikult.
 
kuid 28. september 2013, kl 12.16
mul on läätsevedeliku pudelile märgitud kogus 120ml, kas seda siis ei lubata?
 
:) 28. september 2013, kl 14.10
Konserviga kusjuures võib isegi läbi saada. Üks turvadest tahtis selle juba ära võtta, aga teine lõi käega ja siis jäi.
 
muig 28. september 2013, kl 14.14
Helde taevas, kuhu sa selle teomürgiga lähed? Kas seal riigis on mingid erilised killer-teod?
 
gribbu 30. september 2013, kl 21.22
to kuid: 120ml ei mahu piiridesse ju. Mul on näiteks Renu 60ml-ne pudel.
Aga mul enesel oli üldse veits kummaline kogemus nädal tagasi Tallinna lennujaamas. Lendasin esimest korda ja igaks juhuks panin käsipagasisse üsna suurde minigrip-kotti ainult läätsevedeliku, läätsekonteineri ja hügieenilise huulepulga. Keegi vanem tumedapäine vene rahvusest proua ütles kuidagi hämmastunud näoga: seda on nii vähe...? Igal juhul jäi mulle mulje, et midagi oli nagu valesti - püüdsin hoolega mitte liiga palju asju käsipagasisse panna ja nüüd oli seda liiga VÄHE? :P
Jäi natuke selgusetuks, kas A4-suurune kilekott oli nende asjade jaoks liiga suur või mis valesti oli. Läbi igatahes sain ja tagasi tulles panin igaks juhuks kõik asjad suurde kohvrisse :)
did_1239476 03. veebruar 2024, kl 20.45
Mina loen igatahes reeglitest välja (nii Tallinna lennujaam kui UK lennujaamad nt), et žiletiterad ei ole käsipagasis lubatud. Küll aga on tavalised ühekordsed rasseerijad ning need, millel otsad vahetatavad. On kellegil kokkupuuteid olnud, kus need käsipagasis keelatud oleks olnud?
 
Laura L 04. veebruar 2024, kl 02.09
Mul konfiskeeriti lennujaamas pumbatav anaaltapp ära, pidin Türgis uue soetama.
 
kedagi ei koti laura 04. veebruar 2024, kl 08.54
sa oled mõttetu hapniku raiskaja kes toidab selle mõttetu foorumi pedofiilide luulusi. sa julgustad seda vaimuhaiget rämpsu siin. sa oled sama haige.
 
Mida fck! 06. veebruar 2024, kl 00.05
Mingi taevaste juustega nahkpükstes impo kirub pepukat! Millega need moded tegelevad siin üldse?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!