Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
töö vs eraelu
 
murelik naine 11. juuni 2012, kl 12.28
Olen 25. aastane naisterahvas. Majanduslikkult suudan ennast ära elatada, seda muidugi paljude ületundide arvelt. Vabasid päevi on nädalas kaks aga need kuluvad enamjaolt magamiseks, kuna tööpäevad on 14. tunnised.Töökohta vahetada ka ei taha kuna töö iseenesest meeldib ja palk on hea.
Nüüd kui kahekümnekkues sünnipäev hakkab lähenema on tulnud lapsesoov aga ennem kui laps saada on vaja meesterahvas enda kõrvale leida. Pidudele jõuan aastas korra, kui sedagi. Ierneti suhtlusportaale ei usalda, kuna seal on enamjaolt mehed kes tahavad kas üheöösuhet või kellel on alaväärsuskompleks. Kuidas on võimalik minu olukorras leida endale mõistev elukaaslane ja tulevaste laste isa?
 
õigekiri 11. juuni 2012, kl 12.32
kirjutad siis nii: olen kahekümne viies aastane naine? tööpäevad on neljateistkümnes tunnised? kas Sa päriselt koolis ei õppinud, mis on järgarv?
puuduvate komade suurest hulgast ei hakka rääkimagi. piinlik soperdis.
 
67 11. juuni 2012, kl 12.54
tüütu on see et igas teemas kukub keegi mökitama, mis kirjavead postituses on, see pole ju postituse eesmärk, püüdke ometi mõista ükskord, vahet pole mitu viga on....
 
poolt 11. juuni 2012, kl 13.07
on ikka küll vahet, inimene, kes nii elementaarseid vigu teeb, on eemaletõukav. ka reaalis vaadatakse rumalale inimesele viltu, pole siin uut midagi.
 
to murelik naine 11. juuni 2012, kl 13.18
Tuleb leida see aeg. Mina sinustküll vanem ja sugu ka teine, olen samas olukorras.
 
to õigekiri 11. juuni 2012, kl 14.26
tegu on delfi naisteka foorumiga, mitte eesti keele riigieksamiga!
 
loo autor 11. juuni 2012, kl 14.31
Õigekirjale: Sul on õigus, pole mul jah kõrgharidust ja grammatika jätab selles postituses soovida. Loodame, et sul hakkas nüüd kergem kui said tähti närida, siis oli su postitusest mingigi kasu:)
 
variant 11. juuni 2012, kl 14.36
Vabadel päevadel käi koolis, seal kindlasti ka meesterahvaid. Kaks kärbest ühe hoobiga!
 
kellukas 11. juuni 2012, kl 15.29
Ei taha pahasti öelda, aga ka minul jäid algpostitusest silma jämedad kirjavead.
Aga probleemist: tundub, et töötad kuskil varbrikus, tehases, kas seal mehi pole? Sul tuleb ikka rohkem väljas käia kui kord aastas, mõnikord teavad sõbrannad mõnda vaba meest, keda soovitada! Samas oled veel nii noor, 26 pole mingi viimane taks (mitte tänapäeva Eestis), just paras aeg lõbutseda ja elu nautida!
 
ori 11. juuni 2012, kl 16.19
mis sa selle mehega teed?
vaba aja magad maha juu:)
loodetavasti suppled rahas oma 5x14h=nädalas 30h ületundi mis on ebaseaduslik
 
õigekiri 11. juuni 2012, kl 16.50
kirjaoskus annab inimesest ikka üldpildi, seda enam, et foorumis muu kui kirjaoskuse ja teksti arukuse põhjal ju otsuseid teha ei saagi. minu jaoks on kirjaoskamatute inimeste arvamus palju väiksema kaaluga, et mitte öelda, üldse ilma kaaluta. nagu näide ori: "ju" kahe u-ga ja "supled" kahe p-ga, komad puudu? sellise inimese arvamus pole just eriti väärtuslik. arvamus inimesest muidugi tõuseb, kui ta selle asemel, et õigustama hakata (see ju foorum ja muu sarnane lora), tänab ja vigadest õppust võtab. selliseid kohtab siin ka, aga õnnetuseks mitte just tihti.
 
kah üks keelepede 11. juuni 2012, kl 16.51
vbl oled sellepärast üksi, et haridus on vilets, kes ikka kirjaoskamatut tahab?
 
Heh 11. juuni 2012, kl 17.14
Mina jälle ei saa aru, mismoodi inimesel sellises vanuses juba lapsesoov peale tuleb. Enne 30ndat eluaastat saavad lapsi need, kellel kogemata juhtub või need, kes oma keskkooliaegse kallimaga juba 10 aastat koos on elanud. Mis mehe otsimisse puutub, siis internetis käivad täpselt samasugused inimesed nagu ööklubis, poes, pargis jne. Samamoodi nagu päriselus tuleb suhelda paljude inimestega enne kui mõnega klapp tekib, on ka internetis.
Samas ma usun, et suuremat osa inimestest ei häiri, et teemaalgataja kirjutada ei oska. Mind jäid häirima vaid järgarvud ja sõna "ennem." See kõlab nagu "plita peal" või "kardolas." Vähemalt oskab ta suurt algustähte kasutada. Seega internetis tutvumist ma ei välistaks.
Kõige tõenäolisem oleks leida kaaslane mõne ühise hobi kaudu, aga ma usun, et teemaalgatajal ei ole hobisid kui ta ainult töötab ja magab. Kas töönarkomaanide klubi ei ole olemas?
 
ori 11. juuni 2012, kl 17.45
tänan proua õigekirja

minul erinevalt sinust on iga inimese arvamus võrdse kaaluga

väga lollid ja ülbed käivad teemadest vigu otsimas
tõstavad oma ego:)
teemast ei jaga essugi aga õigekirjaga targutama on mihklid
suur täht puudu
koma puudu
jne
panin ühe u ja p rohkem - oi jeerum mis nüüd saab
kohe tädikesel näpud sügelevad

minge piiksu!

vähesed siinsed kanad saavad aru et 14h päevas tööd tehes ei leia inimene meest:)
vähemalt oskavad suurt tähte lause alguses kasutada
 
Tangid 11. juuni 2012, kl 18.52
Nii. Jõudsingi ära oodata jälle. Vahepeal oli kaua piinlikult vaikne juba.

Võtame aga siis kohe mõnuga

********************************************************

õigekiri 11. juuni 2012, kl 12.32

kirjutad siis nii:
kas Sa päriselt koolis ei õppinud, mis on järgarv?
puuduvate komade suurest hulgast ei hakka rääkimagi.
piinlik soperdis.

- Siin on puudu 4 (NELI!) suurtähte

*******************************************************

kellukas 11. juuni 2012, kl 15.29

Ei taha pahasti öelda, aga ka minul jäid algpostitusest silma jämedad kirjavead.
Aga probleemist: tundub, et töötad kuskil varbrikus,...

- Mis asi on "Varbrikus" ?

...Sul tuleb ikka rohkem väljas käia kui kord aastas, mõnikord ....

- siit on puudu 1 (ÜKS!) koma

*******************************************************

Mis toimub, tüdrukud !?
Ja see on meie Delfi grafomaaninspektorite koorekiht !

___________________
võidlen õigekirja eest !
 
to tangid 11. juuni 2012, kl 19.25
Sa oled ju puhta segane :D

taotluslik läbiv väiketäht on stiiliküsimus, varbrikus on näpuviga, hale, et Sa need üldse välja tood. samas näitab see, et muud ju polnud.

ja allolevas on küll kõik komad olemas, mis olema peavad. katsu ise välja uurida, miks seal rohkem komasid olema ei pea:

...Sul tuleb ikka rohkem väljas käia kui kord aastas, mõnikord ....

- siit on puudu 1 (ÜKS!) koma

nüüd võiks Sul piinlik olla. aga vaimse vaegarenguga inimesed ei tunne sellst tunnet, seega ma sellele väga ei looda.
 
Tangid 11. juuni 2012, kl 19.47
Või "stiili küsimus" neil.

Heino, tõesti, tüdrukud!!
No mis küll toimub ah?

sellst ??

Tundub, et mitte ainult väike algustäht pole meil siin täna stiiliks, vaid ka varbrikud ja sellstid.

Noh, stiil on selline, saad aru?

Aga muidu, kuna ka mind ei säästetud pädevatest hinnangutest "vaimse vaegarenguga" ja "segane", siis tahaks ütelda, et kui juba tuled avalikult põrkama just õigekirja teemal, siis võta näpud jalgevahelt välja ja pane klaviatuurile, et ei tekiks neid "näpukaid" enam rohkem.

Või kui soovid edasi näpukat teha, siis ära põrka ja keegi ei kobise ka näpukate pärast. Jube lihtne.

___________________
võidlen õigekirja eest !
 
puhtsportlikust uudishimust 11. juuni 2012, kl 20.02
tangid, eelmises postituses Sul siis kolm õigekirjaviga. hästi võidled!

:D
 
Anne 11. juuni 2012, kl 20.19
Tõesti põnev. Teiste vigade kallal noritakse, aga endal on kõik puha 'stiiliküsimused' ja 'näpuvead'. Miks siis teistel ei või oma stiil olla?
 
soh 11. juuni 2012, kl 21.48
Kas tõesti ei taba juurdunud kirjaoskamatuse ja näpuvea vahet? Nojah.
 
Julm, aga aus 11. juuni 2012, kl 21.50
Sinu olukorras ei olegi endale võimalik mõistvat elukaaslast leida. Ükski mees ei suuda vaid magava ja töötava naise kõrval pikemalt mõistev olla.
 
kellukas 11. juuni 2012, kl 22.13
Tõesti tase, norime nüüd kõik kordamööda iga postitaja postituse kallal! :D (emotikon, appi!)

Tangid pole vist koolis käinud, väidad, et "kui" ees peaks mul koma olema? Ja "varbrikuid" panin alles siis tähele kui see näpukas välja toodi! Sinu labane keelekasutus viitab aga suurtele puudujääkidele eraelus!

Ei viitsi rohkem rumalatega vaielda, hakka aga uusi vigu otsima.
 
ang 11. juuni 2012, kl 22.49
Ma nüüd vabandan, et totaalselt teemast välja (või kas ongi, teema pole ammu enam meheleidmine, paistab) - mis ajast "kui" ette koma ei käi? Minu teada olid komata järgmised: ja, ning, ega, ehk, või, kui ka (KUI KA, mitte KUI üksi). Kui on uus reegel viimase 13 aasta jooksul tehtud, suunake, palun!
 
Heh 11. juuni 2012, kl 23.24
Ma ootan silmad punnis, millal minu postitusele vigadeparandus tehakse. Mul on seal mitu viga ju.
Kas Tangid arvab, et sõnade järjekord lauses tähtis ei ole eesti keeles?
 
Angile 11. juuni 2012, kl 23.42
'Kui' ette tuleb koma panna siis, kui ta alustab kõrvallauset, s.t järgmises lauseosas on öeldis või on öeldis juurdemõeldav.
Ei ole uus reegel :)
 
to enamus 11. juuni 2012, kl 23.47
Tangrid- sa oled andekas !! :D
Juu kirjutatakse kahe u-ga teatud puhkudel, kahju kui mõni seda ei tea. Suurt algustähte peab alati kasutama, siin ei ole mingit stiiliküsimust! Loll on see, kes vabandust ei leia. :D
Ja imelikud olete, igas teemas peab sõimama, solvama, maha tegema jne. See ju eestlase vajadus.
Teemasse minnes siis peaks ikka üritama leida õiget kaaslast ja siis mõtlema laste peale, kui armastus leitud. Ütled mehele esimesel kohtingul, et otsid lastele isa ? Siis põgenevad enamus. Mina 30 ja pole meest kuskil ja ei muretse . Ma ei saa ju sinna midagi teha. Paaniliselt otsides ei leia ka kedagi. Küll tuleb, kui õige aeg. Vähemalt loodan. Pean 30 aastast ikka nooreks ja sa ju veel noorem. Nii et muretse vähem. Ja internetis ikka samad inimesed nagu igalpool( võimalik leida ja mõni okei tegelane ). Hulle on ka muidugi täis kogu maailm. Ja armastusse nagu filmides ma kahjuks ei usu, veel mitte.

Ja teistele. katsuge asju rahulikult võtta ja mitte elada koguaeg teiste seljas !! :D
 
uhh 11. juuni 2012, kl 23.52
Teie ei saa siin kuhugi õppima minna. Sellise emakeelega ei võeta.
 
naine 12. juuni 2012, kl 00.23
kas tõesti pole ühtki foorumit neile keeleteadlastele. seal võiks suhelda ainult need, kes muidugi kirjutada oskavad.

kahju neist, et peavad oma vabal ajal ja tasuta siin teisi parandama...
 
sõna sekka 12. juuni 2012, kl 00.52
Tööle saamine= kirjaoskus.
Kui te kirjutate CV samamoodi, siis polegi imestada, et teid tööle ei võeta.
 
naine 12. juuni 2012, kl 01.17
milleks võrrelda cv ja foorumis kirjutamist.
igas ametis ei nõuta ka kirjaoskust.

taktitundetu on lihtsalt teha selliseid märkusi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!