Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
arstide streik :( kas toetate?
 
Ainult siis kui .... 26. september 2012, kl 13.53
Mina toetan ainult neid kirurge, kes on oam alal väga head ja kellest sõltuvad inimeste elud. See on tohutu suur vastutus ja kui inimene on pühendudnud ja teeb seda tööd väga hästi siis minu pärast saagu väga suurt palka.

Perearstid ja mõned muud on teine teema.
 
eelmisele 26. september 2012, kl 14.03
need arstid juba saavdki ikka kohe väga kõrget palka, mitte 2500 vaid.
 
jah 26. september 2012, kl 14.04
Loll saab kirikus ka peksa. Muud ei oskagi tüüpilise "patrioodi" kohta öelda. Eestimaad armastan, kuid Eesti riik pole mu heaks küll midagi teinud. Ainult endale palkasid kirjutanud.


ei toeta Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> arstide oma küll mitte. no ei ole vaja võrrelda me
> id soomega. ei ole vaja. sellised võrdlused on dem
> agoogia ja muud midagi. ära tööta siin, mine siis
> soome või švetsi või kuhugi rikkasse naftariiki. m
> ul kama.
>
> las siia jäävad arstid, kes mälet
> avad, mis on nende missioon. kas nad vastutavad en
> da tehtud vigade eest? minu teada on see nn vastut
> us küll pehmelt öeldes olematu. palk ei pane kedag
> i paremini ravima, sry.
>
> õed-hooldajad: nend
> e ees kummardan maani ja nende streiki toetan.
>
>
> minu erialal saab palka 800 eurot (neto). sam
> a eriala soomes 4000 eurot neto. peaks minema koli
> ma? ei. hetkel küll mitte, sest mu töö on selline,
> mida meie rahval on vaja. ja minu riik on mind ko
> olitanud, ma pean oma osa tagasi andma. ma lihtsal
> t pean, süda sunnib. olen vist valesti kasvatatud.
> ...
 
maa 26. september 2012, kl 14.34
eelmisele Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> need arstid juba saavdki ikka kohe väga kõrget pal
> ka, mitte 2500 vaid.

No minu pärast saagu või 5000. Nende peale ma kade ei ole ja see ei häiri mind. Kunagi ei tea, millal endal võib abi vaja minna.

Ma leian, et need kriurgid on ikka palju olulisemad kui riigikogulased vmt.
 
Paha kuulda, to irw 26. september 2012, kl 15.03
No loe nüüd kahte kommentaari sinu järel. Üks pole võimeline endale dividende tekitama, kuna puudub mõtlemisvõime. Teised selles süüdi. Teine teeb oma arvates 800 euro eest missioonitundest tööd. Miks ta üldse raha vajab? Missioonitundest saab ka ilma tasuta töötada. Aga teise eluparendamist ei soosi. Siin maa peal ei eksisteeri looduses midagi missioonitundest. Unustasin ära, et üks Eesti palgaetalone on missioonitunne. Siin ei saa ka mina nõu anda.
 
noja 26. september 2012, kl 15.09
kuhu jääb tüüpkommentaar pühast lehmast?

Toetan kõikide elualade töötajate streiki, välja arvatud riigikogujad. Neil vähendaks palka vähemalt poole võrra. Ah, ja kohtunikud saadaks ka dieedile.
 
irw 26. september 2012, kl 15.32
riigkogujate palk tuleks tegelikult miinimumpalgaga siduda. See, mis siin riigis toimub on juba haiglane. Ja ma tõesti tunnen hirmu järgmise aasta ees, sest ma ei kujuta ette, mis siis saama hakkab. Noh, muidugi alati on võimalus, et enne seda tuleb maailmalõpp ja Ansip pääsebki puhtalt.
 
u 27. september 2012, kl 10.41
ei toeta! kuigi see just päris normaalne pole, teevad nad näiteks mitu vahetust valveid, mille ajal/vahel saavad ka puhata, s.t saavad soovi korral hästi teenida ja mitm küsitavaid lisatasusid nagu paberite täitmise eest jm. ka med õed teenivad meil kokkuvõttes rohkem kui ülikooliharidusega spetsialistid. mida aga kindlalt tõstaks, on hooldajate palk. aga kõigepealt ikka õpetajate oma! nii, et kooli saaks parimad jõud ja just noored mehed. see on meie kõigi tuleviku küsimus. õpetajad on arstide kõrval seni veel kerjused.
ei toeta arstide streiki, sellega nad isegi häälestavad inimesi enda vastu.
 
ei toeta!!! 27. september 2012, kl 10.49
arste on väga erinevaid ja ka nende panus/suhtumine ja kõik muu on nagu öö ja päev.
Mõni aeg tagasi oli vaja saada kiiresti eriarstile, sest oli üks kriitiline probleem. Õnnekombel sain 14 euro eest järgmiseks päevaks visiidi (ei hakkagi rääkima sellest, mitu aastat olen haigekassale makse maksnud,aga haigekassa tasutud visiiti oleksin pidanud ootama täpselt 2 kuud), ootasin ukse taga 40 minutit üle ettenähtud aja, vuristasin oma probleemi sisu ja enda poolt pandud diagnoosi ette, sain oma retseptid ja rohud kätte. Kas arst pakkus omaltpoolt lisadiagnoose? ei. Kas ta üldse viitsis süveneda ja uurida või midagi juurde küsida? ei. Olin kabinetis vähem kui 10 minutit...võib-olla ma siis näen välja selline, et arst arvas, et ka tema 10 aastane õpiaeg ja aastatepikkune kogemus ei võimalda lisaväärtust minu olemasolevale infole lisada...irw :)
Kas ma arvan, et selline arst võiks saada 1700 asemel 2500? No arvake kolm korda.
 
sama 27. september 2012, kl 11.19
Tubli! Südametunnistus on inimese parim ID.
 
hari ennast ennem kui tarka paned 27. september 2012, kl 11.29
Medõed ongi kõrgelt haritud, kuigi sina vist seda pole. Nimelt omandavad nad meditsiinilise rakendusliku kõrghariduse, mis erinevalt akadeemilisest kõrgharidusest nõuab lausa 3,5 aastat nominaalaega. Kusjuures tekkib küsimus, et kas tegu haleda õpetajaga, kes vingub. Kuigi toetasin ka õpetajate streiki, siis tean, et nende õpetajate hulgas leidub hulgaliselt õpetajaid, kes vääriks miinimumpalka nagu seegi kommenteerija.
Medõe palk on üldiselt 600€, seega ka noor õpetaja saab rohkem. Ennast arendades saab õpetaja palka juurde, kuid medõel polegi suuresti kuhugi edasi liikuda kui ravimiesitlejaks või Soome. Seega tee endale asjad selgeks.
PS! Ei ole ise meditsiinitöötaja, kuid tean mitmeid medõdesid ja ka hooldajaid, seega tean nende tööd ja palku. Tean ka paljusid õpetajaid ja nende tööd ning palkasid.


u Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ei toeta! kuigi see just päris normaalne pole, tee
> vad nad näiteks mitu vahetust valveid, mille ajal/
> vahel saavad ka puhata, s.t saavad soovi korral hä
> sti teenida ja mitm küsitavaid lisatasusid nagu pa
> berite täitmise eest jm. ka med õed teenivad meil
> kokkuvõttes rohkem kui ülikooliharidusega spetsial
> istid. mida aga kindlalt tõstaks, on hooldajate pa
> lk. aga kõigepealt ikka õpetajate oma! nii, et koo
> li saaks parimad jõud ja just noored mehed. see on
> meie kõigi tuleviku küsimus. õpetajad on arstide
> kõrval seni veel kerjused.
> ei toeta arstide str
> eiki, sellega nad isegi häälestavad inimesi enda v
> astu.
 
naine 27. september 2012, kl 11.57
huvitav, kas streigi ajal tasulisi visiite saab teha ? millegipärast arvan, et saab...
 
to naine 27. september 2012, kl 13.50
Võimalik, et erahaiglad võtavad vastu. Sinna saad minna. Aga võimalik, et mingi solidaarsuse teema ja ei saa sinna ka minna.
 
juula 27. september 2012, kl 14.17
austan neid - kes julgevad enda eest välja astuda. Mitte ei ime sõrme ja ei vingu foorumis - et palk väike.
 
u 27. september 2012, kl 15.42
to "hari ennast..."
nn kõrgharidus ja ü l i k o o l i haridus, mida mina mainisin, ei ole üks ja sama. rõhutad, et sa pole ise med töötaja; ma siis omakorda rõhutan, et pole ise õpetaja, aga kokku olen nendega puutunud - nagu sina puutud kokku õdedega. üks on kindel: õpetaja ei saa kahe (kolme?) kohaga töötada, see oleks sõna otseses mõttes tappev; vähe sellest, juba puhtfüüsiliselt pole see võimalik, sest koolis pole öiseid valveid.
arstidesse üldiselt suhtun normaalselt- tänu oma mõistlikule perearstile. karmimad kogemused nendega jäid õnneks nõuka-aega, kui nad paljud olid ülbed mutrikesed tutvuste-ja defitsiidimasinavärgis.
 
ww 27. september 2012, kl 15.49
 
to maa 27. september 2012, kl 16.16
maa Kirjutas:

> No minu pärast saagu või 5000. N
> ende peale ma kade ei ole ja see ei häiri mind. Ku
> nagi ei tea, millal endal võib abi vaja minna.

jep, sellised idioodid viskavadki välja lauseid, millel mingit tuge pole. et 5000 kuus? ja meil on arste kui mitukümmend tuhat? kujutad Sa ette muidu, mis raha see kuus kokku teeks? ilmselt mitte, Sinu jaoks on elu lihtne, on väikesed numbrid ja on suured numbrid, pikemalt sinusugune ju mõtlema ei vaevu. ja äkki tead öelda, kust selline raha iigi rahakotti tuleks ka igakuiselt? issand mis idioote siin ikka kommimas käib, nii loll annab ikka olla.
 
hari ennast 27. september 2012, kl 16.46
Tore, tore, nagu ma ütlesin, et tean mitmeid õpetajaid ja kuigi üldiselt toetasin ka õpetajate nõudmisi, siis antud juhul paralleelide toomine eriti õpetaja paremaks ristimine ja rohkem tööd rabavaks tegemine ei ole küll hea mõte.
Rakenduslik kõrgharidus on samuti kõrgharidus ja teades, mida nemad seal õpivad, ütleks, et asi kaldub tihti väga akadeemilise poole peale.
Aga kuna sa minu argumente läbi ei lugenud või ignoreerid neid, siis miks ma ennast vaevan.

Aga seda arutelu lugedes tuleb mulle meelde üks anektoot.
Keegi mister X jalutab põrgus. Kurat tutvustab talle oma valdusi. Iga poti juures seisab ka valvur. Kuid üks pott seisab teistest eraldi.
Külaline küsib üllatunult, et miks seda potti ei valvata. Kurat irvitab, et seal on eestlased- kui üks liiga kõrgele välja ronib, siis teised eestlased tirivad ta tagasi alla :). Edu!


u Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> to "hari ennast..."
> nn kõrgharidus ja ü l i k o
> o l i haridus, mida mina mainisin, ei ole üks ja
> sama. rõhutad, et sa pole ise med töötaja; ma sii
> s omakorda rõhutan, et pole ise õpetaja, aga kokku
> olen nendega puutunud - nagu sina puutud kokku õd
> edega. üks on kindel: õpetaja ei saa kahe (kolme?
> ) kohaga töötada, see oleks sõna otseses mõttes ta
> ppev; vähe sellest, juba puhtfüüsiliselt pole see
> võimalik, sest koolis pole öiseid valveid.
> ars
> tidesse üldiselt suhtun normaalselt- tänu oma mõis
> tlikule perearstile. karmimad kogemused nendega jä
> id õnneks nõuka-aega, kui nad paljud olid ülbed mu
> trikesed tutvuste-ja defitsiidimasinavärgis.
 
u 27. september 2012, kl 17.56
mis siin ikka paremaks või halvemaks ristida, lihtsalt õpetaja ei saa puhtfüüsiliselt mitme kohaga töötada - põhjustel, mida eelpool juba selgitasin: et ta psüühika lihtsalt murdub (ja vaat siis alles läheb kisa lahti!) ning et koolis öövalveid ei ole.
 
to hari ennast 27. september 2012, kl 17.57
hea soovitus Sul teistele, et hari ennast. kuidas Su endaga on? Sa oled ikka üle kere üks suur anekToot :D

ÕS:
anek.doot <20:-doodi, -.dooti> lühike vaimukas üllatava lõpuga naljalugu
 
Anja-Nanja 27. september 2012, kl 18.01
Raudselt toetan neid kes streigivad..jõudu teile!!!



Toimetatud 3 kord(a). Viimati Anja-Nanja 28.09.2012 12.32.
 
vastikud arstid 27. september 2012, kl 18.13
KIndlasti ei toeta arstide streiki. Kes siin kiidab et vot, tubli, inimesed julgevad välja astuda ja ei ime sõrme foorumis. Arstide töö on selline et neil on võimalik streikida, seda kõik märkavad ja midagi pole lahti kui mõned meist teise ilma rändavad. Nad ei pea pärast kolmekordselt rabelema et oma töö ära teha. On palju töid mida ei saa suvalisel ajal pooleli jätta, kui kevadel ei külva pole suvel midagi hooldada ega sügisel saaki lõigata.
Härra Külvar Mand rääkis kogemata välja selle nn. suure töökoormuse asja. Inimesel on 2,0 töökohta ja jõuab Soomes abiks käia, on vast koormus küll. Ühel kohal töötades on koormus nii väike et hakkab igav. Ma ei tea kuidas arstide tööaega arvastetekse aga kaks täiskohta pluss pool kohta soomes on selge näide sellest et arstide ühe koha koormus on minimaalsemast minimaalsem, ime siis et järjekorrad on otsapidi järgmises sajandis.
 
programmeerija 27. september 2012, kl 18.31
Arstid tahavad 2014.aastaks ligi 100% palgatõusu. Pidevalt käib mingi Soomega võrdlemine, et seal on ikka elu helgem ja muru rohelisem. Kui ma ei eksi siis Eesti riigieelarve on ca 6mld eurot, Soomel aga üle 50mld euro ehk siis ligi 9 korda suurem. Minu küsimus on, et kust võetakse see raha selleks 100% palgatõusuks, kas mina näiteks pean hakkama maksma tulumaksu 21% asemel 31% ja tuletõrje ning politsei töö lõpetame üldse ära? Mina saaksin ka oma erialal töötades Soomes näiteks 3x rohkem palka ja Saksamaal 4x rohkem, ometi ma ei lärma ega hala selle tõttu. Arvan, et enamik eestlasi teeniks Soomes rohkem kui Eestis, ometi elab endiselt päris palju inimesi Eesti Vabariigis, paljud ilmselt sellepärast, et see on kodumaa ja siin meeldib elada, arstide puhul aga jääb mulje, et ainsaks põhjuseks, miks nemad siin sellist tööd teha tahaksid, on suur sissetulek. Kui uurida näiteks andmeid, kui palju teistes riikides arstide palgad on, siis on väga palju riike, kus on need Eestist tunduvalt madalamad. Miskipärast aga võrreldakse koguaeg neid palkadega riikides, mis on Eestist 10-100x rikkamad. Loodan, et on veel arste, kes teevad seda tööd missioonitundest ja Hippokratese vandest lähtuvalt, mitte vaid raha pärast - sellised arstid võiksid siia jääda ning nende palka võiks tõsta nii palju kui see reaalselt võimalik on, need teised aga, kes ihkavad 4000-5000 eurost palka - head teed, piirid on ju lahti ning keegi ei takista.
 
Soome minemas 27. september 2012, kl 20.41
Loomulikult võib mõelda, et las need, kes tahavad, mingu, siia jäävad missioonitundega arstid...aga mida te peale hakkate, kui arstiabi defitsiidiks muutub, mida te hakkate peale, kui ravijärjekorrad veel pikenevad, mida te hakkate peale, kui kabinetis vaatab vastu mõni üksik aukus silmadega muumia? MITTE MIDAGI.

Arst on tippspetsialist, kes on õppinud korralikult 12+6+(3-5) aastat ning kui inimesel avaneb võimalus saada oma töö eest väärilist palka mujal, siis mõistlik inimene lähebki. Nii lihtne see ongi. Hippokratese vanne?! Lugege inimesed, tänapäeva vanne läbi - see on (mõttetu) traditsioon, millel pole missioonitunde või palgaga mingit pistmist.

Pärast siinseid sõnavõtte on mul hea, et see tee jalge all....sest ausalt öeldes paha mõelda, et tööl selliseid inimesi ravima pean, kes pärast abi saamist tulevad siia foorumisse arste sõimlema. Häbi teil olgu! Aga eks te saete ise oksa....ise saete....
 
arstide töökoormusest 27. september 2012, kl 20.42
Arstid töötavad sageli 24h, 36h või 48h. Kui normkoormus on nt 168h, siis 2,0 koormus teeb 336h ehk 14 valvet, mis kestavad igaüks 24h. Võtke nüüd kaleneder ja tõmmake üle päeva ringike ümber, saategi kahekordse koormusega arsti töögraafiku.
 
haha 27. september 2012, kl 20.47
to maa Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> maa Kirjutas:
>
> > No minu pärast saagu või 50
> 00. N
> > ende peale ma kade ei ole ja see ei häi
> ri mind. Ku
> > nagi ei tea, millal endal võib ab
> i vaja minna.
>
> jep, sellised idioodid viskav
> adki välja lauseid, millel mingit tuge pole. et 5
> 000 kuus? ja meil on arste kui mitukümmend tuhat?
> kujutad Sa ette muidu, mis raha see kuus kokku tee
> ks? ilmselt mitte, Sinu jaoks on elu lihtne, on vä
> ikesed numbrid ja on suured numbrid, pikemalt sinu
> sugune ju mõtlema ei vaevu. ja äkki tead öelda, ku
> st selline raha iigi rahakotti tuleks ka igakuisel
> t? issand mis idioote siin ikka kommimas käib, nii
> loll annab ikka olla.

Wow, küll ikka ärritutakse anonüümsete netikommentaaride pärast.
 
oleks tore 27. september 2012, kl 20.49
programmeerija Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Arstid tahavad 2014.aastaks ligi 100% palgatõusu.
> Pidevalt käib mingi Soomega võrdlemine, et seal on
> ikka elu helgem ja muru rohelisem. Kui ma ei eksi
> siis Eesti riigieelarve on ca 6mld eurot, Soomel
> aga üle 50mld euro ehk siis ligi 9 korda suurem. M
> inu küsimus on, et kust võetakse see raha selleks
> 100% palgatõusuks, kas mina näiteks pean hakkama m
> aksma tulumaksu 21% asemel 31% ja tuletõrje ning p
> olitsei töö lõpetame üldse ära? Mina saaksin ka om
> a erialal töötades Soomes näiteks 3x rohkem palka
> ja Saksamaal 4x rohkem, ometi ma ei lärma ega hala
> selle tõttu. Arvan, et enamik eestlasi teeniks So
> omes rohkem kui Eestis, ometi elab endiselt päris
> palju inimesi Eesti Vabariigis, paljud ilmselt sel
> lepärast, et see on kodumaa ja siin meeldib elada,
> arstide puhul aga jääb mulje, et ainsaks põhjusek
> s, miks nemad siin sellist tööd teha tahaksid, on
> suur sissetulek. Kui uurida näiteks andmeid, kui p
> alju teistes riikides arstide palgad on, siis on v
> äga palju riike, kus on need Eestist tunduvalt mad
> alamad. Miskipärast aga võrreldakse koguaeg neid p
> alkadega riikides, mis on Eestist 10-100x rikkamad
> . Loodan, et on veel arste, kes teevad seda tööd m
> issioonitundest ja Hippokratese vandest lähtuvalt,
> mitte vaid raha pärast - sellised arstid võiksid
> siia jääda ning nende palka võiks tõsta nii palju
> kui see reaalselt võimalik on, need teised aga, ke
> s ihkavad 4000-5000 eurost palka - head teed, piir
> id on ju lahti ning keegi ei takista.

programmeerijatel peaks palku vähendama ja sealt raha võtma.
 
u 27. september 2012, kl 20.50
jätkuvalt ei toeta
 
Veel kohalik 27. september 2012, kl 21.55
Nõuka ajal olid asjad selged. Riik koolitab sind talle olulisel erialal(arstid) ja siis too lõpetaja töötab riigi teenistuses mingid aastad(no mingi 7...10 aastat). Kui ei taha, siis maksab riigile enda koolituse kinni. Ja minul poleks siis mingit kobinat tema lakumise suhtes. Kui koolitab enda raha eest, siis tehku, mis tahab. Loogiline?
 
sellised arstid siis 27. september 2012, kl 22.03
Et iga mõistlik inimene hakkabki immigrandiks? No tõesti, maksku koolitusraha tagasi siis.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!