Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kõigile streigivastastele
 
ell 04. oktoober 2012, kl 11.58
Teemaalgataja oleks võinud ju Soome arstiks õppima minna, kui siin kõik nii halvasti on.
Nüüd, mil Eesti riigi kulul tasuta haridus käes (ei pea silmas ülalpidamis-, vaid koolituskulusid), mõnitab ja solvab nii oma kodumaad kui ka kaaskodanikke.
Kuhu on jäänud väärikus?
 
patsient 04. oktoober 2012, kl 12.01
Huvitav, et teemaalgataja kui pikki aastaid õppinud inimene ei saa aru, et kohatine halb suhtumine arstidesse tulenebki temasuguste ülbusest. Ilmselt on siis foorumites kirjutajatel kogemusi just selliste ennast jumalaks pidavate, arrogantsete arstidega. Minul on arstidega head kogemused ja ma pole kade, kui nad minust palju rohkem teenivad, neil töö ka üsna raske ja vastutusrikas, minu omast igal juhul raskem. Aga teemaalgatajast küll keegi puudust ei tunne, ei siin ega sealpool lahte. Samas headest arstidest, kes lahkuvad, oleks küll väga kahju.
 
Nägemist! 04. oktoober 2012, kl 13.08
Ma ei õppinud 10a selleks, et tühikargajatest pööbel minule pähe hüppaks ja internetis ning meediakanalites vahutaks...

Just nii paraku enamus arste oma patsientidesse suhtubki, seega soovin Sulle head teed minna.
Näinud küll, kuidas asjad riigikliinikutes käivad, arstid pläkutavad kabinettides, samas on järts ukse taga ootamas...
Tegelikult on arst samasugune teenindaja, nagu poemüüja, tuletõrjuja, politseinik. Kahtlemata peavad nad saama inimväärset tasu, aga arstide puhul mingiks eriliseks ülbuseks ja kõrkuseks ma ka põhjust ei näe.
 
to ema 04. oktoober 2012, kl 13.51
Ema 04. oktoober 2012,

Jätke see debiilne tagasimaksmise jutt. Kust te võtate, et teemaalgataja on vanemateta laps. Eks need vanemad maksid oma maksudega tema hariduse.
Olen arsti tütar ja see mis toimub, on kohutav. Lapsepõlvest jäime mõlemad õega ilma, algul meeletu õppimine ja siis üüratud tööpäevad. Me ei olnud sugugi klassi rikkamad lapsed, pigem keskmised.
Õde on siit läinud, kah meedik, Inglismaal. Minul sootuks teine eriala.

Meil on kahepeale au arstist ema toetada, sest ta teenib täpselt 5 korda vähem kui meie kahepeale kokku. Samapalju kui rehvitakso rehvivahetaja - 1300 € kuus. Vähemalt ei luba me tal ületunde teha ja telefon peab ka koheselt peale tööaja lõppu väljavahetud koduse vastu oleme.
Tema ei steigi, teenib näljapalka EMO-s. Lahkumiseks ka liiga vana.
Jätkame siis õega tema ülevalpidamist
------------------------------------------------------
1300 euriga ei suuda ema end ülal pidada? See on ju lausa nende mõnitamine, kes peavad 300-ga hakkama saama.
Ja sa tuled võrdlema Eesti ja UK palku, võrdle siis elukallidust ka.
Muide, minu lapsed on samuti sisuliselt kasvanud isata, sest tema tööpäervad olid vähemalt 12 tunnised ja haruharv puhkepäev oli pidupäev. Ka muudel elualadel töötatakse nii etveri ninast väljas.
 
pettunud 04. oktoober 2012, kl 14.08
toetan Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kahjuks kipuvad head arstid-spetsialistid olema en
> dast heal arvamusel, ülbed. Neil on, mida pakkuda,
> haige tahab parimat ravi ja saab selle nende käes
> t, aga see tähendab, et ta ei näe vaeva ka patsien
> di käe hoidmisel. Nad teavad oma väärtust ja näita
> vad seda teinekord üsna näotult välja. Nii et mind
> ei imesta, kui teemaalgataja mõne suure haigla os
> akonnajuhataja vms on. Ju me siis peame leppima se
> lliste arstidega, kes teevad tööd missioonist kodu
> maa suhtes, aga kelle teadmised pole kõige paremad
> .
See on see valearvamus, mida tekitavad House'i taolised seriaalid. Tegelikkus on see, et valediagnoose on mulle ja mu lapsele pannud just need arrogantsed ja ennasttäis meedikud, kellele patsient on lihtsalt üks lihakeha. Ühelt selliselt arstilt, kellega oli väga negatiivne isiklik kogemus, jõudis surmaga lõppenud väärravi juhtum ka meediasse. Üldse ei imestanud seda lugedes. Kui arst ikka inimesest ei hooli ja ennast peab jumalaks, siis ei saa ta olla hea arst.
 
??? 04. oktoober 2012, kl 14.14
Ema:
Eks need vanemad maksid oma maksudega tema hariduse.
-------------------------------------------------------

no vot, siia ongi koer maetud!
vanemad maksid oma maksudega tema haridust, aga kes sel ajal arstidele, õpetajatele, päästjatele ja politseile palka maksis?
 
patsient 04. oktoober 2012, kl 14.18
Ma ei õppinud 10a selleks, et tühikargajatest pööbel minule pähe hüppaks ja internetis ning meediakanalites vahutaks.
head teed sulle minna! kahju vaid, et õppisid ka minu teenitud raha eest. sellise suuvärgiga arste me eestisse ei vajagi!
 
njahh 04. oktoober 2012, kl 15.37
ah et siis teemaalgatajast arsti meelest peaksid sots töötajad töötama missioonitundest ja arstid peaksid saama kva raha??

Teemaalgataja, ära reosta oma sõnavõttudega arstiametit. Mine Soome ja ole seal õnnelik, aga ära devalveeri ametit.

Või oledki mingi provokaator, kes siin rahvast arstide vastu üles kihutab?
 
pada sõimab katelt 04. oktoober 2012, kl 16.00
Tegelikult on siinsed patsiendid ju samal tasemel. Teemaalgataja arst sõimab rämpsuks aga patsient sõimab kõntsaks.

Mina ei taha sellise suuvärgiga arsti juurde minna aga ei taha ka sellise suuvärgiga mitte arstiga tegemist teha.
 
pettunud 04. oktoober 2012, kl 16.02
Ja kas see on siis normaalne, kui arstid ja pööbel on samal tasemel? Arstid peaks olema meie haritlaskond, meie vaimne eliit, mitte foorumites turu tasemel sõna võtma, oma üleolekut demonsteerides ja jõupositsioonilt ähvardusi loopides.
 
ohhhooo 04. oktoober 2012, kl 16.12
Vaimne eliit...ongi vaimne eliit, arstidel on laialdased teadmised väga olulisest ja spetsiifilisest valdkonnast. Või nimetad sina vaimseks eliidiks seda, kui lastakse alandlikult endale pähe sülitada? Tolakari.
 
xyz 04. oktoober 2012, kl 16.23
Ma siiralt loodan, et teemaalgataja ei ole arst. Seni olen streiki mõistvalt ja pigem poolehoiuga suhtunud, see sõnavõtt aga mõjus "kainestavalt"...
Minu suures perekonnas juhtuvad olema esindatud just need alamakstud elukutsed - arstid-õed, politseinikud-päästjad, õpetajad. Rabavad kõik ja on ajuti samuti pettunud ja nördinud töökoormuse-palga-tunnustuse kiivas suhte üle, sellist "pööbli täisoksendamise" juttu ei ole ma aga kellegi suust kunagi kuulnud!
Ja paraku tõi see sõnavõtt mulle meelde kõik kehvad kogemused arstidega (mis on kahjuks enamuses) - ülbus, valediagnoosid ja -ravi, kingituste ootamine jne jne. Seni mõtlesin arstidest selle streigi kontekstis üldiselt (kui õilsa valdkonna esindajaist), piisas ühest stiilinäitest, et meenutada konkreetseid negatiivseid emotsioone. Aitäh, armas "arst", olgu Soome-tee Sulle sile!
 
kulla arst 04. oktoober 2012, kl 16.34
Kelle peale sa oled tige,kas minu,kui patsiendi?Mina ju tõstakski sinu palka,aga see pole minu võimuses.Minul pole ka siin riigis palk teab, mis suur eks siis Soomes kohtume!
 
ang 04. oktoober 2012, kl 18.05
"Eks need vanemad maksid oma maksudega tema hariduse."

Selle loogika järgi ei peaks ju keegi oma õpingute eest maksma, aga pole ju nii. :)
 
einoh 04. oktoober 2012, kl 18.11
arsti viimane sõna Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Panin täna lahkumisavalduse lauale ning alustan So
> omes täiskohaga tööd. Viimastel nädalatel olin dil
> emma ees, aga lugedes neid kommentaare, pean tunni
> stama, et selliseid inimesi - õigemini ropu suuga
> rämpsu - ma ravida ei taha. Ma ei õppinud 10a sell
> eks, et tühikargajatest pööbel minule pähe hüppaks
> ja internetis ning meediakanalites vahutaks. Ma l
> äksin sed ala õppima huvist ning soovist pakkuda m
> editsiinilist abi arukale ja mõtlemisvõimelisele i
> nimesele korralikus ühiskonnas. Õnne teile selles
> varsti arstidest tühjas riigis ja ma loodan, et se
> e laevake, millega teie sõidate ja arste siunate,
> läheb õige varsti põhja ja tuleb üks korralik krah
> h, kus te pisaraid valate ja põlvili palutea andek
> s.

tundub, et mingi noor jobu, kes ei kannata kriitikat. anna tuld, uhke ratsanik!
 
omg 04. oktoober 2012, kl 20.09
Kas te tõesti olete nii lollid ja usute, et teemaalgataja on arst?
Siin, delfi anonüümses foorumis on enamus teemaalgatusi tehtud provokatsiooni eesmärgil aga noh, niikaua kui lollid usuvad võib ikka teha.
 
kah arst 04. oktoober 2012, kl 20.26
Huvitav lugeda, Eesti rahva jaoks on arst nagu mingi imeloom. Nagu kohviaparaat? Eksida ei tohi, kõva häält teha ei tohi, katki minna ei tohi, vähe tuleb elektrit võtta ja vastupuiklemata ja puhkepausideta 24/7 kättesaadav olla, ideaalses töökorras. Vahva küll.
A teate, ma olen lisaks oma ametile ka tavaline inimene. Oma murede ja oma rõõmudega. Veel noor inimene, kellel praegu, peale 6 aasta ülikooli + mõne aasta noorarstina töötamise järgselt oleks kõige õigem aeg pere luua. Aga mida mul pole, on aeg eraelu jaoks. Ja nooremarst ei saa Eesti riigis 7500 euri palka nagu ajaleht räägib. Kätte saab 700 euri. Soomega võrreldes palgavahe 10-kordne, lisaks kuulda on, et seal pidavat arstil eraelu ka olema. Kõlab ahvatlevalt küll. Olen välismaal töötanud ja praegu seda komejanti lugedes kaob küll viimnegi tahtmine kodumaine hea ja hoolitsev ARST olla. Me oleme ju lollid, ülbed, mõtlematud ja veel umbes 100 asja. Noh, aga kui nii arvatakse, siis ju polegi meid järelikult üldse vaja?
 
mitte 04. oktoober 2012, kl 20.42
eesti rahva jaoks ei ole arst imeloom vaid arstid ise arvavad seda, et kui neid pole siis polegi eesti rahvast.... aaa see teemaalgataja lihtsalt provotseerib lolle ja kohe kõik klähvivad ja targutavad
 
Ema 04. oktoober 2012, kl 20.45
Ju on ikka viga Sinus endas. Minu sünnitus, põlvemeniski rebenemine said küll väga kiire lahenduse arstide poolt. Istusin ja ootasin EMO-s, loomulikult elavas järjekorras. Ma ei mõista millest räägid.

Nahaprobleemiga pöördusin tasulisse meditsiini, see ei olnud eluohlik, küll esteetiliselt häiriv, mistõttu tahtsin kiiret abi ja ostsin selle.

Inimesed, milles on teie probleem - lollakad olete võ´i.

Praegu on vajadus arste siin Eestis hoida, raha eest, mis korvaks nende õpingud, pingelise töö ja motiveeriks edasi töötama. Lõugadega kaevate hauda iseendale jobud .... ja kahjuks ka teistele....!
 
Ema 04. oktoober 2012, kl 21.09
Laske siis käia veri ninast väljas.

Elukallidusest rääkides, siis toob mu õde juba 5 aastat kõik meile vajaminevad kosmeetikatooted ja riided justnimelt UK-st - 4 korda odavama hinnaga kui siin meil eestis.

Inglismaa hindab oma meedikuid, mistõttu eluase tasuta tööandaja poolt. Teistele asukatele tõesti võib see olla kallis - ei tea, meie peres töölisklassi UK-sse esindama keegi pole läinud.
 
to kah arst 04. oktoober 2012, kl 23.24
kah arst Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Huvitav lugeda, Eesti rahva jaoks on arst nagu min
> gi imeloom. Nagu kohviaparaat? Eksida ei tohi, kõv
> a häält teha ei tohi, katki minna ei tohi, vähe tu
> leb elektrit võtta ja vastupuiklemata ja puhkepaus
> ideta 24/7 kättesaadav olla, ideaalses töökorras.
> Vahva küll.
> A teate, ma olen lisaks oma ametile
> ka tavaline inimene. Oma murede ja oma rõõmudega.
> Veel noor inimene, kellel praegu, peale 6 aasta ü
> likooli + mõne aasta noorarstina töötamise järgsel
> t oleks kõige õigem aeg pere luua. Aga mida mul po
> le, on aeg eraelu jaoks. Ja nooremarst ei saa Eest
> i riigis 7500 euri palka nagu ajaleht räägib. Kätt
> e saab 700 euri. Soomega võrreldes palgavahe 10-ko
> rdne, lisaks kuulda on, et seal pidavat arstil era
> elu ka olema. Kõlab ahvatlevalt küll. Olen välisma
> al töötanud ja praegu seda komejanti lugedes kaob
> küll viimnegi tahtmine kodumaine hea ja hoolitsev
> ARST olla. Me oleme ju lollid, ülbed, mõtlematud j
> a veel umbes 100 asja. Noh, aga kui nii arvatakse,
> siis ju polegi meid järelikult üldse vaja?

et soomes nooremarsti palk 10 x 700 ehk siis 7000 netos? oled ikka kindel?
 
kah arst 05. oktoober 2012, kl 07.30
Olen jah kindel, teenisin seal sellist palka eelmisel aastal 3 kuud töötades, usu või ära usu.
 
to arsti viimane sõna 05. oktoober 2012, kl 09.39
arsti viimane sõna Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Panin täna lahkumisavalduse lauale ning alustan So
> omes täiskohaga tööd. Viimastel nädalatel olin dil
> emma ees, aga lugedes neid kommentaare, pean tunni
> stama, et selliseid inimesi - õigemini ropu suuga
> rämpsu - ma ravida ei taha. Ma ei õppinud 10a sell
> eks, et tühikargajatest pööbel minule pähe hüppaks
> ja internetis ning meediakanalites vahutaks. Ma l
> äksin sed ala õppima huvist ning soovist pakkuda m
> editsiinilist abi arukale ja mõtlemisvõimelisele i
> nimesele korralikus ühiskonnas. Õnne teile selles
> varsti arstidest tühjas riigis ja ma loodan, et se
> e laevake, millega teie sõidate ja arste siunate,
> läheb õige varsti põhja ja tuleb üks korralik krah
> h, kus te pisaraid valate ja põlvili palutea andek
> s.




Kas tõesti peab sellise suuvärgiga arstilt veel ka andeks paluma? Mine ruttu sinna Soome, ruttu, enne kui siin mingi lollusega hakkama saad! Enne võib loomatohtrilt abi saada, kui loomastunud tohtrilt.
Pealekasvav uus arstipõlvkond on ausalt öelda osaliselt isekas, ülbe ning ennasttäis. Pole ime, et vanemad arstid ei taha teid eriti omade sekka võtta.
 
to kah arst 05. oktoober 2012, kl 09.45
Keelega pole Sul siis ju probleeme, äkki loed siis altpoolt? Sina siis olid nagu ma aru saan eraettevõtluses arst? või siis olid osakonnajuhataja kolm kuud? neil kõrgemad palgad, seal kuskil 7000 nagu Sa räägid. ja ilmselt sealgi kahel kohal, sest siinsed on siis toodud enne maksude mahaarvestamist ning teatavasti soomes on hirmsuured maksud, näiteks vallaline lastetu mees maksab palgast ca 50% maksudeks. või võtsid kätte ja kukkusid siin nüüd siiski valetama? elad unelmtes, mis kõik veiks teenida kui õpiks arstiks ja siis läheks soome ära? ahah siis.

xxx
Terveyskeskuslääkärin keskimääräinen kokonaisansio on 5700 euroa kuukaudessa, mikä on varsin hyvä.
Johtavat lääkärit, apulaisylilääkärit ja vastaavat tienaavat 7000 eurosta eteenpäin.

Yksityispuolella aloittaville terveyskeskuslääkäreille maksetaan yli 7000 euron kuukausipalkkoja. Lisäksi mahdollisuus kiertää veroja.
 
vanaproua arstile 05. oktoober 2012, kl 10.16
see mõningate sõim foorumites pole üldsegi patsientide rumal tigedus, see on hoopis poliitika
kunagi kuulsin et iga viies inimene olevat koputaja, nad on kohustatud sõna võtma, kelle võim siis meil praegu on, seepärast ongi meie riik nagu põrgu eeskoda, nad on ju algusest peale võimul
ja on veidi ka lihtsalt lolle ja kadedaid mitte aru saades, et nii vastutusrikkaks tööks on ka vaja õppida
need kes kommentaariumites kriiskavad - maha ahned arstid on ju palgalised valitsuse heaks kommenteerijad, sama toimus õpetajate streigi ajal
ja rumalad on nad ka, loodavad et inimesed ei mõista, nad lihtsalt toovad valitsuse kiskjapalet veelgi rohkem nähtavaks
noortel on tõesti arukas minna ja valitsus põhja lasta, sest ei tule siia ükski arst ei venemaalt ei ukrainast(ainult selleks et läände edasi minna) aga välismaal saab raha koguda ja ükskord pankrotivarana üles osta lollist ahnusest põhja läinud tööandjate varad
 
vanaprouale 05. oktoober 2012, kl 10.24
vanaproual käivad juba luulud. kas tõesti arvad, et inimesed ei tee vahet arsti ja "arsti" vahel? praegusel ajal ongi polikliinikud tihti ummistunud just igavuse käes vaevlevatest vanaprouadest, tööinimene ei saa sinna numbritki.
 
Anja-Nanja 05. oktoober 2012, kl 10.40
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 16.03.2016 17.40.
 
anjale 05. oktoober 2012, kl 10.53
kui vanaprouad kuulevad turult et kõik kommenteerijad on koputajad, siis ta ei erine mingil moel tavalistest turumuttidest. veel hullem kui sellised vanaprouad ärgitavad Eestit tühjaks jooksma. aga noori ja lolle, kellel oma aju ei tööta, saab ju sellise kihutustööga ilusti üles ässitada.
 
Anja-Nanja 05. oktoober 2012, kl 11.06
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 16.03.2016 17.39.
 
ninjale 05. oktoober 2012, kl 11.23
las nad siis lähevad kui tahavad, milleks neid siis veel tagant utsitada. ei ole need meie noored kõik midagi nii targad, nagu nad endast arvavad. juba meie kooliharidus on allakäinud ja ega sealt tuleb tööellu neid tarkasid ikka väga vähe. ülejäänud on lihtsalt endast heal arvamusel. hopp! kooliuksest välja ja kohe 5000 eurone palganõue!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!