Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
sendisaagijad
 
to uss 26. juuni 2009, kl 11.50
no see oli muidugi liba, eksaole?
 
head naljad siin 26. juuni 2009, kl 12.02
Kahjuks on mul omal vanatüdrukust õde (tegelikult alla- neljakümnene),kes ka vett kokku hoiab ja sente saeb.Kätepesuvesi lastakse tilkuda kraanist kaussi,siis sellega saab pesta põrandat veel ja alles siis vetsupotti kallata.Pesu peseb käsitsi,külma veega ja pesupulbrita-saab jälle põrandat pesta ja vetsu kallata.Nõusid peseb üldse harva-keedab potis ja sealt ka sööb.
Eelektrit kasutab tal külmkapp,väike pliit ja teler,harvem triikraud.Istub õhtuti pimedas,pirni keerab lõpuni sisse ainult selleks,et küllatulija pikali ei kukuks koridoris.Reisimas ei käi,puhkuse ajal lihtsalt konutab korteris ja magab.
Kõike seda teeb ta ülla eesmärgi nimel:igal hooajal ostab uued kostüümid,kingad,parfüümid.Elab üksinda ja endale ,sissetulek on 3x suurem kui mul 5-liikmelise pere peale.
 
eelmisele 26. juuni 2009, kl 12.20
Raske uskuda, et keegi peen daam, kes on seltskonnas kõikide imetlusobjekt, sedasi kodus käitub.. see ikka paistaks ju inimesest välja, et ta on veidrik.
 
Caterpillar 26. juuni 2009, kl 12.38
Kuidas sulle meeldivad külalised,
kes tulevad ja kusevad su prilllaua täis?
Kuidas sulle meeldivad külalised,
kes tulevad ja õgivad su külmkapi tühjaks?

Eile üks sedasorti mees mul külas käis,
hing sai täis ja kõht jäi tühjaks.

Ära situ mu hinge, mu hing saab täis,
ära käi mulle pinda, mu pind on täis.
Tahan ka inimese moodi elada,
kas siis kuidagi ei saa?

Mul on kahju neist raisatud tundidest,
mis mul kuluvad su lõusta vahtides.
Istu kodus või tolgenda linna peal,
ära mind palun tülita.

Kuidas sulle meeldivad sedasorti sõbrad,
kes tulevad ja proovivad su naist näppida?
Kuidas sulle meeldivad sedasorti sõbrad,
kes su isiklikke asju armastavad käppida?

Eile üks säherdune mees mul külas käis
ja küllap tuleb homme ka.

Ära situ mu hinge, mu hing saab täis,
ära käi mulle pinda, mu pind on täis.
Tahan ka inimese moodi elada,
kas siis kuidagi ei saa?

Mul on kahju neist raisatud tundidest,
mis mul kuluvad su lõusta vahtides.
Istu kodus või tolgenda linna peal,
ära mind palun tülita.

Nad arvavad, et osutavad sulle mingi teene,
kui tulevad ja Viru Valge välja võtavad.
Nad raiskavad su aega, nad rikuvad su tuju,
nad võtavad su rahu, välja imevad su jõu.

Vastumeelselt võõrast viina sisse kulistad,
pea saab täis ja hing jääb tühjaks.

Minu päevad, mu elu on raisatud,
sest liiga palju mul sõpru on kogutud,
kogu aeg, mis mul on, kulub nendele,
nende targutustele.
Mul on kahju sest veerandist tunnist ka,
mis mul kulub, et sind keelitada lahkuma,
ära situ mu hinge, mine magama,
kas siis kuidagi ei saa?
 
n30 26. juuni 2009, kl 20.49
Nonii, nüüd ma pean ka rääkima. Minul on vend, käis külas mul siis tihedamini kui elasin oma majas ja saun oli, ta nimelt suur saunasõber. Lõpuks tema saunatamiste kohta hakkasin vinguma, sest sauna peale kulus niipalju puid, et me kahekesi mehega oleks saanud tervet maja nädal aega kütta. Nii, ükskord oli selline lugu: Helistas kuskilt poest, et tuleb külla ja mida kaasa võtta, meil parasjagu shaslõkigrillimine pooleli. Ütlesime, et too liha juurde ja endale juua, sest ei olnud arvestanud tol õhtul lisakülalisega. Nii tuli siis, kaasas omale 4 õlut ja pakk mingeid grillvorste. Loomulikult sõi meie liha ja hommikul kui ära hakkas minema, võttis ISE külmkapist vorstid kaasa. Ükskord oli sama lugu, tuli jäätisega ja päev hiljem ema juures tal tuli meelde, oi aga jäätist me ei söönudki ära. Ema on mul aga selline frukt, et ootas õde külla, ehk minu tädi ja tegi võileibu kohvi kõrvale. Pärast lõi kokku palju talle külakosti ja kingitusi toodi ja palju tal raha läks. Tädi kingitud lõhnad, kreemid kipub mulle või teistele edasi kinkima. Lõpuks ütlesin talle, et ära kingi mulle seda, mis sulle kingitakse. Teeb ennast nii vaeseks ja siis kurdab, et õde talle oma vanu, kuid veel korralikke asju pakub ja annab. Kõike mõõdab, sina aitad mind, mina aitan sin süsteemis, isegi minu, oma lapse puhul. Samas tal ei ole minu peale kunagi raha kulunud, sest kasvasin vanaema juures, kokkuhoid missugune, kas pole?
 
n30 26. juuni 2009, kl 21.25
Ahjaa, üks seik tuli veel meelde. Kutsuti sauna: minu vend, tema sõber, mina ja minu abikaasa. Mina tegin salati ja küüslauguleivad, saunaõlled muidugi võtsime ikka ise kaasa ja igaks juhuks varuga. Vend tuli ja ulatas võõrustjale külakostiks viilutatud lastevorstipaki (10 krooni) ja enda tarbeks oli tal kaasas 2 õlut. mehe sõber tõi kaasa vähemalt nescafe paki, mida ta ise ka tarbis. Ok ja siis muidugi joodi meie ja peremehe õllesid ja küsiti külmkapist paistvat head paremat.
 
fin 26. juuni 2009, kl 22.26
Täitsa uskumatuid inimesi on ikka olemas, ise ei tuleks selle pealegi, et külla minna tühjade kätega, alati võtan mingit näksimist või joogid kaasa. No eriti tobe on veel oma toit pärast koju tagasi kaasa võtta. Samuti eeldan ma alati, et kui ma miskit kaasa viin, siis see ka lauale pannakse. Minna külla ja teise külmkapp tühjaks mugida...., mina oma kodus võõraid oma külmkapi kallale küll ei luba, õnneks pole luba küsimata ka keegi ise omal algatusel midagi sööma ega jooma ka hakanud. Tundub, et tuttavatega on mul vedanud.
 
n30 26. juuni 2009, kl 22.59
Meie juhtumi korral oli peremees ja on siiani väga diplomaat ja viisakas inimene. Arvan, et ta ei suudaks parima tahtmise juures öelda midagi. Samas tema saun, tema tehtud puud. Arvan, et minu puhul ainult parim sõber või sõbranna saaks minu kulul vegeteerida, aga kah ainult mingi aeg siiski(olude sunnil)Lõppude lõpuks keegi ei ole kohustatud kedagi, isegi sõbrannat ülal pidama. Ja normaalse mõtlemisega inimene ei saaks ise teise kulul elada, et oma raha kokku hoida. Muide tule meelde üks pere veel. Tema pidas end minu sõbrannaks miskipärast. Ja ma ei tea, võib olla see ei olnud meelega nii sätitud, aga kujunes nii, et saabus külla mulle koos oma mehe ja lapsega alati 17.00 17.30 ajal. Täpselt siis kui minu mees tuli töölt koju ja minul selleks ajaks söök valmis(olin kodune). Algul pakkusin paar korda neile ka, aga kui asi päris igapäevaseks muutus, katsin mehele laua köögis ja elutuppa viisin ainult kohvi. Algul oli kuidagi hale ka neist, sest naine kodune ja mees töötu. Aga aasta jooksul nad kumbki ei suvatsenudki tööle minna, samas sõideti mingite rahadega autoga ringi. Paar korda suve jooksul saime isegi järve äärde nende autoga, sest meil ei olnud. Lõpuks ütlesin talle, et kui tahab külla tulla, tulgu ilma mehe ja lapseta, sest see 3 aastane tatikas kiskus riiulitelt suveniire ja raamatuid, vingus ja karjus kui keelasin, sest ema ei teinud tattnokast väljagi. Hiljem veel palus pesug pesta minu masinaga, sest enda oma oli katki. Lubasin, aga kuivatada oli küll oma õues piinlik, sest saunalinad olid kui põrandapesulapid. Õnneks paari kuu pärast nad said oma masina korda. Mina olen ka selline lollike, kes ei suuda inimesele otse öelda, vaid pigem hakkan vältima seda isikut.
Hiljuti sattusin elama ühte kortermajja tõelise parasiidiga. Kuna sõidan tööautoga erinevates eesti paikades, pidevalt helistas ja palus küüti Tartusse ja tagasi. Muidu poleks lugu, aga ta on hirmus tüütu, lobiseb vahetpidamata. Hakkasin lausa valetama, ei ma homme olen mujal. Siis ta kuskilt lehest luges, et minu töökohta on töötajat vaja ja kohe arvas, et olen nõus tema soovitajaks ja töölesokutajaks hakkama. Tegin viisakalt talle selgeks, et sul pole sõidukogemust ja vajalikke oskusi(ei tegu, ega nägu minu meelest)selleks tööks. Teate, mis ta tegi?
meil oli inimene juba olemas, aga tema marsib minu tööandja kontorisse sisse ja teatab, aga see(ehk siis mina)ja see ütles, et koht on vaba!!!Siis ta pommitas veel tükk aega mind, lõpuks ma ei vastanud tema kõnedele lihtsalt. Nüüd elan mujal, nii hea rahulik.
 
. 26. juuni 2009, kl 23.19
majoneesipurk sai tühjaks, valab vee sisse ning siis joob, mitte grammigi majoneesi ei tohi kaduma minna, sama ka kehtib ja jogurtitopside jms. kohta. kartulite keeduvee joob ka ise ära
 
kõll 26. juuni 2009, kl 23.24
ma kujutan ette, kuidas n30 iga külalise iga suutäit loeb ja mõttes kokku arvutab, palju see maksab!

jube suguvõsa sul ja sa ise oled kõige jubedam.
 
n30 26. juuni 2009, kl 23.41
Muide ei loe suutäisid, aga ei pea õigeks, et tuleb toituda teiste kulul.Kõll oma arvamusega annab mõista, et tema arvates on normaalne süüa ja juua teiste kulul.

Arvan, et sa ei kujuta ettegi kui palju inimesi on minu heatahtlikkust ära kasutanud. Olen oma viimasest sajalisest külalistele ja abivajajatele pakkunud. Võib olla ma oleks ka samasugune nagu mu ema ja vend, aga õnneks kasvatas mind mu vanaema (ka muide kokkuhoidlik, aga õiglane inimene)ja kui tunnen, et mind või mu rahakotti(külmkappi)ära kasutatakse, hakkan siiski vältima neid inimesi.

Ma saan aru, kui on kord -paar, aga kui kisub juba parasiitluseks, no andke andeks.
 
sanpolit 27. juuni 2009, kl 00.24
Meil siin vaba riigis ongi üks seltskond sahkerdajaid, nimetage siis neid kuidas tahate, kas "uusrikasteks" või kadakaeestlasteks, kes oma heaolu on üles ehitanud (ja tihti ka oma mammona kokku kühveldanud) teiste kulul ja peavadki sellist eluviisi normaalseks. Ja kui sa raisale ütled, et ära näpi minu külmkappi või proovi ise hakkama saada, siis tulevadki kommid a`la "ihne", "loeb suutäisi" jne. Ma olin ka vanasti (kui olin m20 ja veel isegi siis kui olin m30) nagu sina n30 aga ühel hetkel saab iga karikas täis ja ma ütlen ikka kõigile nüüd otse ja keerutamata mida ma neist mõtlen. Igas asjas. Igal teemal. Viisakalt. Ja usu, maailm on palju lihtsam paik kui enne. Ja sellised parasiidid kaovad kui nõiaväel sinu lähikonnast sest toituda pole enam millestki. Ja sa ei kaota absoluutselt midagi. usu.
 
milla 27. juuni 2009, kl 12.56
Üle pika aja ka üks vahva teema üleüldises MASA-tusas:P

Meil töö juures on üks kolleeg, kes IGAL firmaüritusel niipalju kui kannatab ka kotti topib. Kui on kellegi sünnipäev ja võimalus süüa kaasa võtta, siis kiirelt käib pakkimine ja kotti. Ükskõik, mis üle jääb, see noor naisterahvas korjab kõik endale. See on juba halenaljakas. Lisaks on tal vaja iga päev käia poes (kui jõuab, siis käib 2-3korda), et vaadata, mis on allahinnatud ja mida odavalt saaks. Mingi probleem ei ole 10 pakki piima osta ja seda siis nädal aega tarbida (ema koos pisikese pojaga). Mulle tundub, et värsket toitu seal peres praktiliselt ei liigugi.

Ma saaks käitumisest aru, kui see ema teeniks 4-5000 krooni, millega oleks raske toime tulla. Aga kuu sissetulek on umbes 3 Eesti keskmist palka või natuke peale.
 
uss 28. juuni 2009, kl 10.08
ei ole liba kusjuures :)
GGGulinal jah - just nimelt, et edasi anda seda häält, mis tuleb, kui ta kiiresti oma õlut joob :)
 
Muki 28. juuni 2009, kl 10.18
Tegelikult on lõpp valus lugeda ja ma ei lugenudki kõike. Kindlasti on omakasupüüdlikke inimesi, samas on ka mu süda jätnud mitu lööki vahele teistsugust pilti nähes või lugu kuuldes. Aga miks te, kurat, siin internetis inimesi (äratuntavalt) seljataga sõimate? Kas ise olete ideaalsed?
 
tuttav tunne 28. juuni 2009, kl 14.01
Mul olid lähedal elavad sugulased, kes olid kohe platsis kui meile külalised tulid (vene ajal käidi tihedalt külas ja ikka tordiga). Neil oli perfektselt väljatöötatud plaan:)...kõigepealt saadeti laps "luurele", no kuidas sa jätad lase lauda kutsumata.....siis järgnes ema, vaatama, kuu laps nii kauaks jäi, sai ka temale laua äärde koht tehtud (ära ta ju ei läinud)....ja lõpuks maandus maad kuulama vanaema:)...
Tema tuli alati rõõmsa kiljumisega...oi mis ilus tort see on, ei tea, kas hea ka on:)
Ja nad olid kolmekesi alati näljas, niiet meie külalised, kes neid ei tundnud, vahtisid jahmunult pealt, kuidas kogu söök laualt lihtsalt hävitati.
Aga see polnud veel kõik....vanaisa jäi koju ja loomulikult hakkas vanaema kiunuma, et näetsa, meie saime nüüd head-paremat aga vanaisa jäi ilma....temale pakiti siis viimsed riismed kaasa.
Vanaema oli kaval, reeglina oli tal kauss juba kaasas:D
 
irw 28. juuni 2009, kl 14.03
to Muki
Närvid sendisaagimisest läbi?
 
LOL 28. juuni 2009, kl 20.01
Tõesti naljakas Muki kiunumist lugeda. Tead, sendisaagimise osas olen jah ideaalne, sest ma ei tee seda. Ja kellele need lood äratuntavad on? Kirjutajale ja sendisaagijale endale, kes vääribki sellist piinlikku šokki, äkki mõtleb järgmine kord ka enne kui kellelegi kutsumata koju sajab ja taskuid head ja paremat täis kühveldama hakkab.
 
veeihnur 29. juuni 2009, kl 00.25
Tean üht inimest, kes käib oma töö juures ehk kohalikus kultuurimajas dušši all. Tema kodus on ostetud asjad ikka veel kilesse pakitud, et neid mitte määrida, näiteks kasutab ta kiletatud patja.
 
kile 29. juuni 2009, kl 01.43
See asjadel kile peal hoidmine on suht levinud kiiks, vanatädi hoiab diivanil juba 10 aastat diivanil kilet peal, ainult tähtsate külaliste jaoks võtab ära.
 
to n30 29. juuni 2009, kl 09.18
Issand jumal, see töökohta marssimine asi oli küll ikka tase su nn sõbrannal:):)
 
saunanaine 29. juuni 2009, kl 13.08
meile üritas talongiajal ennast püsisaunalisteks sokutada üks töökaaslane perega.
siis oli ju kõigest nappus, seepi kulub maal nagunii ohtralt, meil oli peres 3 väikest last ja mingeid vanu varusid ka polnud. vahel oli ikka tegemist, et nende normidega välja venitada.
saunalisi käis meil teisigi, kõigil olid omad saunatarbed kaasas ja kui oli soov peale sauna veidi istuda ja lobiseda, siis toodi ka üht-teist söögipoolist kaasa.
seetõttu ei tulnud selle pealegi, et keegi võiks sauna tulla 2 kätt taskus...
esimestel kordadel me ei saanudki midagi aru, sest nemad olid alati viimased saunalised. aga siis ükskord jäi mees pojaga viimaseks saunaliseks ja tuppa tulles tige nagu herilane, sest saunas polnud ühtegi kuiva käterätti ja õlu ka otsas. ometi panin päeval kõikide omainimeste jaoks sauna valmis pesud, rätikud ja meeste jaoks õlled jää-ämbrisse. siis avastasimegi, et oot-oot, sel töökaaslase naisel oli ju ainult väike kotike näpus, sinna küll pesuvahendid ja rätikud kolmele ei saanud mahtuda.
järgmisel saunapäeval olin targem - käisime oma perega veidi varem saunas ära ja tõin kõik seebid-shampoonid tuppa, käterätid viskasime ka kohe pesumasinasse ja jõudsin need just enne saunaliste tulekut õue nöörile riputada :)
"kallid" saunalised esialgu ei pannud vist muutust tähele ja kobisid kohe lavale, aga õige varsti tuli mees paljaste säärte välkudes jooksuga tuppa ja kuulutas - teil pole saunas seepi ega käterätte!
no ei ole jah, seep sai otsa ja käterätid kuivavad nööril :D
ei teagi kuidas nad pestud ja kuivatatud said, aga igal juhul pääsesime sel korral nende kostitamisest ja pärast koju sõidutamisest. ja nende viimaseks saunakorraks jäi see ka.
 
naine 29. juuni 2009, kl 14.15
Täitsa lahedad lood siin, ja otse elust enesest. Tôesti tahaks, et môni ennast siin ära tunnab, ehk oskab siis oma käitumist ka teiselt so. kostitaja poolt vaadata.
 
veetsee 29. juuni 2009, kl 14.25
Ma tundsin ka kunagi üht naist, kes külas käies peaaegu kogu vetsupaberirulli kaasa keris, et ei peaks kodus oma paberit kasutama. Just keris, mitte ei võtnud kogu rulli kaasa. Kulus tükk aega, et seos avastada. Alguses sai ikka imestatud, et jube kiiresti saab rull otsa mõnikord.

Ja selliseid vanemaid inimesi tean ka mitmeid, kes pesevad ennast vähese veega kausis ja siis kasutavad sama vett vetsupoti tarbeks.
 
naine 29. juuni 2009, kl 17.40
Kõige hirmsamad inimesed on kitsipungad. No ei paranda selliseid ei ussi- ega püssirohi.
Mul oli kunagi tuttav, kes alati, kui linnas kokku saime, tegi ettepaneku, et võiks minu juurde kohvitama minna, sest kohvikus ju kirvehinnad. No ok, mul pole kahju ju tassi kohvi pakkuda aga alati, kui kohv valmis, siis tahtis süüa ka, sest kes see ikka "paljast kohvilurri" sisse ajab. No ja marssis siis külmiku juurde, et singid-juustud välja tõsta ja tegi endale hunniku võileibu. Kord, kui taas end minu juurde kohvi jooma oli pressinud, avastas, et mul külmik täitsa tühi(olin nädala suvilas olnud ja söögikraam toomata) ja arvas, et võiksin poest läbi lipata(pood kõrvalmajas) ja miskit söödavat tuua. No siis sai ikka mõõt täis küll ja ütlesin et vedas, et kohvigi saab, sest mul raha täitsa otsas. No pole ta enam kohtuda soovinud aga ühele ühisele tuttavale olevat parastanud, et näe laiutaid enne mis laiutasid aga nüüd pole isegi söögi jaoks enam raha :)
 
Ellu 29. juuni 2009, kl 17.54
to naine
See on kohe üks erladi liik sendisaagijaid, kes arvavad, et kui kellegil on rohkem, siis neil on õigus osa saada. Ja oi, kui hea meel neil on, kui siis inimestel halvasti läheb.
 
n30 30. juuni 2009, kl 16.10
Kallis Muki, kas sa tundsid ennast kuskil postituses ära? Arvan, et eesti on piisavalt suur, nii et neid parasiite leidub igas linnas, alevis või külas piisavalt. Aga tore, et keegi vähemalt on hakanud mõtlema oma käitumise üle. Kuigi mõni ei saa ka siis aru, kui talle otse ütled.
 
aide 02. juuli 2009, kl 10.09
Mul oli naaber Tallinnas kortermajas, noor naisterahvas, kes iga kuu tuli õhtul, lasi uksekella ja küsis, et ega mul tampoone pole, tal ootamatult hakkasid päevad ja kui ma siis paki ulatasin, et võta siit üks, võttis terve paki, et ooo, siin veel mingi 12 tükki, ega mul rohkem kulugi. IGAL KUUL.
 
kah saunajuttu 02. juuli 2009, kl 11.41
Ehitas mees saarele suitsusauna, maja ka. Kutsus õhtuks mandrilt külalised, näitas sauna ja kiitis- eile käisin, küll oli hää...Öömaja ikka andis aga varavalges kupatas rahva tagasi praamile.
 
jaanist 02. juuli 2009, kl 12.00
Seoses hiljutise jaanipidamisega puutusid kindlasti paljud maakoha omanikud kokku sellega, et linnarahvas oli puhkust võtnud ja ikka nädalaks tuttavate juurde elama tulnud, algul joodi-söödi pererahva laud lagedaks, siis käidi oma koti kallal. Ei olnud küll vastuvõtja, kuid paar päeva maal veetsime ja söögi-joogi andsime ikka perenaisele üle, kuid nägime sendisaagijaid seltskonnas küll. Grillisid endale kaasavõetud kana ja jõid oma jooki, kui muud silmapiiril polnud. Tule taevas appi!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!