Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
kuidas jagu saada margareetast murus?
 
* 30. märts 2014, kl 20.04
aina hullemaks läheb. roundup - proovisin eelmine aasta, kuid kas pole mingit taime, mis ta välja tõrjuks vms? on mõnel kogemusi?
 
gogi 30. märts 2014, kl 20.29
kes sa skizo oled su vihjetest ei saa aru...
 
ma 30. märts 2014, kl 20.31
lasen tal rahulikult vohada
 
Möhh 30. märts 2014, kl 20.32
Võilillenapsik esiteks, teiseks - ära lase seemneid valmida.
 
mina 30. märts 2014, kl 20.39
väga armas lill. külvan teda jõudumööda juurde.
 
Margariitad murus 30. märts 2014, kl 20.44
on ju väga ilusad.
 
E. 30. märts 2014, kl 20.53
KUi maa liivasem, siis Margaretad ei lähe kasvuga liiale. Kui maa on niiskem, siis lõpeb see kahjuks muru täieliku hävimisega. Mürgid ei aidanud, aitas julmalt välja rohimine ja muru taastamine. Hiljem tekib mõni üksik tegelane, aga kohe tõmban ka murust välja enne kui hakkab levima. Kes tahab ikka muru aeda, siis ei soovita Margaretasid hoida.
 
mulle 30. märts 2014, kl 20.53
ka meeldib ja lasen neid rahus kasvada, aga kui tihti niidad, siis õisi ei näegi.
 
Varsti 30. märts 2014, kl 20.54
on margareetad ainult, mõni lible heina ka vahel, targem neid nn. ohjes hoida, mul nad u. 30 aastat laianud, aga seal, kus ma luban;), punaseõielisi jääb vähemaks, õied väiksemaks. Tegemist on 2aastase lillega.
 
* 30. märts 2014, kl 20.55
no ei ole ju ilusad, kui nad järjest uusi alasid vallutavad :)

võilillenapsik ka kasutuses.

eelmise suvega on asi täiesti käest läinud. tundub, et nii suured pesakonnad on, et selle napsikuga kougin ogaraks, ju peab ikkagi mürgiga möllama.
 
Möhh 30. märts 2014, kl 21.08
Päris tõsiselt, ära lase seemneid valmida, sul nüüd on segi 1 ja 2 aastased, 2 aastased õitsevad, annavad seemet..., 1 aastased tuleval aastal õitsevad...
 
aitab 30. märts 2014, kl 21.15
Banvel 4S
 
mulle 30. märts 2014, kl 21.20
Meeldivad margariitad , muru oma ühtlase rohelusega on nii igav ja tavaline . Margariitad on aga värvilised ja elurõõmsad , istutan ise juurde kultuurmargariitasid kõikvõimalikes värvides et nad seguneksid ja veel huvitavamaid värvilahendusi annaksid . Samuti meeldib mulle sammal . Unistan aiasopist kus muru asemel eri samblaliigid - miskit Jaapani aia taolist .
 
jõmm 30. märts 2014, kl 21.48
Ma ostsin Säästukast 300kg jämedat soola ja laia kaarega külvasin seda aeda nii et ikka selline paras paari millimeetrine kiht maas oli. Nüüd pole enam mitu aastat mingitu muret olnud...
 
ann 30. märts 2014, kl 22.16
Mulle nii tuttav probleem. Otsisin aastaid lahendust ja leidsin "Starane" See nüüd aitab. Terve eelmine suvi pritsisin terve aia üle ja veel mitu korda. See aasta näen et hakkab taanduma. Nüüd hakkan üksikuid kohti kus veel vohab pritsima. Loodan siiralt et lahti ma neist saan. Jehuuu! Soovitan soojalt.
 
Autorile: 30. märts 2014, kl 23.24
Aga miks tast jagu peab saama?? Meie tõime ekstra maalt mätastega koos omale margareetasid ja istutasime muru sisse.
 
23.24 -le 31. märts 2014, kl 00.19
Aastat 10 tagasi oli meilgi väike laiguke kirikakraid muru sees. Muru niites sai see koht vahele jäetud, et las lillekesed õitsevad ning valmistavad silmarõõmu.
Nüüd on terve aed kirikakraid täis ja ausalt öeldes ega ta kõrval enam teised murutaimed kasvada taha, ei ristik, ei kõrrelised, vaid võilill kevadisel ajal julgeb end veel sinna kõrvale sättida.
Tohutult vastupidav taim. Kogujaga niites ei saa eales kõiki õisi kätte, mõne tunni möödudes on esimesed õied platsis ja järgmisel päeval on taas terve muru üleni õisi täis. Kusjuures ta õitseb ka talvel, vähegi soojematel ja vähese lumega aegadel on kirikakrad platsis.
Ainuke võimalus on mürgitamine. Millega täpselt, ei mäleta hetkel, kuid see aitas mõneks ajaks. Paraku tuleb protseduuri korrata.
 
marilill 31. märts 2014, kl 10.20
ann Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mulle nii tuttav probleem. Otsisin aastaid lahendu
> st ja leidsin "Starane" See nüüd aitab. Terve eelm
> ine suvi pritsisin terve aia üle ja veel mitu kord
> a. See aasta näen et hakkab taanduma. Nüüd hakkan
> üksikuid kohti kus veel vohab pritsima. Loodan sii
> ralt et lahti ma neist saan. Jehuuu! Soovitan sooj
> alt.


Mina tõrjun igal aastal murust võililli Staranega ja olen sellega ka margaritasid pritsinud aga ei midagi, vohavad edasi :(
 
mar 31. märts 2014, kl 10.56
On küll ilus, kui mõni puntrake murus, aga vaatasin ise ka õudusega, et Margariitapunt hakkab juba hiiglaslikke mõõtmeid võtma. Võib-olla tasuks sügavalt välja kaevata, uue mullaga täita ja muruseeme peale? Mõnes aias on ilusaid väikesed pundid murus, aga meil tundub ka, et sööb lausa teised murutaimed välja, ongi nagu kohutav saar keset muruplatsi :(..
 
* 31. märts 2014, kl 11.58
no tore, kui mõned lausa mujalt mätastega toovad ja naudivad. paraku teema oli vastupinine ja ma ei saa aru, miks siia sellest kirjutada?
võite tulla ja minu mättad ka omale kaevata - oleks sellest vaid abi.
 
hea nõu 01. aprill 2014, kl 15.09
aga soolamõte oli ju suurepärane, mis sa virised. või asfalteeri õu ära - ei mingeid vastikuid belliseid.
 
Sipsik 01. aprill 2014, kl 20.55
Kuhu võib kaevama tulla? Mulle ka hirmsasti meeldivad, kuid kahjuks endal ei ole.
 
tean 02. aprill 2014, kl 15.48
Kuna see lilleke hävitas järjest suuremate laikudena muru ära, siis kaevasin need kohad murus koos juurtega välja. Panin nendele kohtadele uue mullakihi ja külvasin uue muru. Nüüd kaevan üksikud taimed ka (pisikese istutuslabidaga) juurtega välja, mis veel tulevad. Järjekindel olen ja muru on jälle ilus :)
 
murufänn 04. aprill 2014, kl 19.04
Annan tasuta ära selle Margarita maltsa, endal juba kopp ees sellega võtlemast. Kes ise järgi tuleb saab võililled kingitusena ja enne aiast ei lahku kui kõik margarita jura välja kaevatud.
 
ma 04. aprill 2014, kl 23.14
oleksin nõus oma kassitapuga ära vahetama
 
ak 29. aprill 2014, kl 10.27
Tundub jah, et see sõltub natuke maapinnast kus see mõne jaoks "kaunis" lilleke kasvab. Eks nautige, aga olge ettevaatlikud. Minul niiskem, savikas maa ja sisuliselt kui ma poleks mõni aasta tagasi võitlema hakanud siis mul poleks enam murulibletki aias. Õied võiks ju olla aga levib sellise võimusega, et sisuliselt sööb kogu muru ära, kus võimu kätte saab seal ongi ainult selle taime läikiv lehestik. Uskuge, muru on jala all ikka palju mõnusam. Mina hakkasin suuri laike Roundupiga puhastama, mõni küll imestas, et see võtab ju muu ka siruli aga mis muu, nendel lappidel polnud enam mitte grammigi seda muud.
 
mina 29. aprill 2014, kl 14.16
tooge aga oma bellised mulle. kavatsen sellega oma hektarise maa katta.
BeataRatsanik 16. juuni 2021, kl 15.13
Roundupi ei soovita ka vihavaenlasele. Mujal keelatud aga meil kassade kõrval ahvatluseks. Ah et miks meil üha rohkem ja noorematel vähki on. Vihmaussist, kuldnokast ja siilist ka kahju. Eks googeldage. Ise ka margariitadega hädas ja nüüd veel miskised madalad lillad taimed levivad :(
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!