Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Miks kingitakse või antakse tänutäheks enamasti maiustusi?
 
Bitter 27. märts 2015, kl 11.05
Miks peaaegu alati, kui kedagi tahetakse nt. teene eest tänada, kingitakse midagi magusat. Ei saa ju eeldada, et kõik armastavad maiustusi süüa.
 
issand 27. märts 2015, kl 11.18
kes keelab sul võrgutäie sibulat või kotitäie kartulit viia? arvad, et need meeldiks kõigile? sellist asja polegi, mis kõigile meeldib. raha oleks ülimage kinkida.
eks magusat viiakse ikka sellepärast, et magus ongi ju inimeste jaoks preemia, midagi head, midagi, mida saab siis, kui oled enne vaeva näinud. see, et mõnele ei meeldi, on ebaoluline, tähtis on see, et sa väljendad teisele oma tänu. minu meelest tuleb sellised asjad viisakalt vastu võtta ja kui ei meeldi, siis jumala eest, viska hiljem minema, nii et keegi ei näe, või anna edasi kellelegi, kellele see kingitus meeldib.
 
miks miks 27. märts 2015, kl 11.19
a ehk sina tead midagi, mida KÕIK kindlasti armastavad. räägi välja.
 
aga 27. märts 2015, kl 11.29
kingi siis edasi ,kui ise ei taha!
did_253238 27. märts 2015, kl 13.06
Kinkimise mõte ei ole kellegi kõhtu täis sööta.
 
kuts 27. märts 2015, kl 13.58
mulle meeldib- ja olen alati ka rõhutanud- et ärge kinkige mulle lilli- ma ei söö lilli...
Komm seisab kauem värske- kommi saab teistega jagada- kui ise ei söö...
 
.... 27. märts 2015, kl 14.02
ka lilled võib edasi kinkida kui ei hooli nendest...
 
mullivesi 29. märts 2015, kl 11.54
Mul poleks küll midagi selle vastu, kui magusa asemel kartuleid või sibulaid kingitakse, kasvõi vetsu paberit. Ikka läheb tarvis ju. :)
 
§ 29. märts 2015, kl 14.05
See on loll komme, mida on lapseeas juba sisse juurutatud ja nii seda edasi muudkui kestab, vanemaks saades ja põlvest põlve.
 
eemmm 29. märts 2015, kl 14.13
eks teemaalgataja võiks siis teene esitamise eel öelda konkreetselt, et ma ei armasta magusat- too meeleheaks siis rull vetsupabrit või karp kilu...kui ise ei soovi no anna siis neile,kes soovib ja oskab ka aitähh öelda :). Mina ka ei armasta magusat - jagan selle siis kolleegidele kohvipausi ajal. Keegi ei ole veel hakanud virisema, et toonud siis parem sibulat või tsillit
 
tts 29. märts 2015, kl 14.46
Palju räigem oleks, kui pudel toodaks. Nt kallis konjak vms. Ei nagu eeldataks kohe, et kõik armastavad purjutada.
 
aga 29. märts 2015, kl 15.11
miks purjutada? pits konjakit koogi kõrvale või külmarohuks küll kedagi purju ei tee...
 
njahh 29. märts 2015, kl 16.33
nõukaajal oligi kombeks meesarstile pudel viia... ja nii mõnestki sai alkohoolik. Tegelikult on see komme alles tänase päevani - meesarstile pudel ja naistele kommid.

Aga kinkimise koha pealt võiks haaret veidi laiendada. Ka meil tööl on tavalised sünnipäevaks šokolaadid ja kommikarbid. Aga sekka hakkavad ilmuma kohvi- ja tee, maitseained, aga ka põnevad konservid (gurmeekaup) ja kastmed ja õlid, mida ise väga osta ei raatsi... Aga olen saanud ka puuvilju ja paprikat, rediseid, basiilikut, avokaadot ja tilli.
 
heee 29. märts 2015, kl 17.00
see on hea komm: kallis konjak ja purjutada.
 
variandid 29. märts 2015, kl 18.51
Mulle võib tuua lati suitsuvorsti.
 
Morning Glory 29. märts 2015, kl 21.26
Mina olen küll saanud kingiks ja tänutäheks (töises situatsioonis) lati põdravorsti, känaka Gran Padano juustu, aga ka jah, nii purgi mett kui ka kallist konjakit, rääkimata kohvist ja teest :)
 
Krahv Nehljudov 29. märts 2015, kl 21.36
kinkis teenendajale nädalase sessiooni eest briljantsõrmuse.........!
 
gandalf 30. märts 2015, kl 04.47
üks kahest - kas teenindus oli kehvapoolne või on krahv nehljudov lihtsalt koi
 
raiu pähe 30. märts 2015, kl 07.20
teenindaja, mitte teenendaja
 
eriti tobe igaks jõuluks 30. märts 2015, kl 09.36
kommipakid-lastel hambad katki . . . :(( no nii tobe kui veel olla saab . . .!!!
 
njahh 30. märts 2015, kl 10.01
jajah, sellest jõulusest kommipakist lähevad hambad muidugi katki ja lisaks veel tekib neil koheselt suhkruhaigus...

Õpeta lapsed parem hambaid pesema.
 
kas tõesti... 30. märts 2015, kl 10.02
...ühest kommipakist lähevad hambad katki?
 
,,,, 01. aprill 2015, kl 11.43
minul on komme kinkekaarte tänutäheks kinkida, raamatute, teatri-kontserdi jms. vahel ka mõne hea firma oma.
 
hj 01. aprill 2015, kl 18.05
Muude asjade puhul on veel vähem põhjust eeldada, et see kinkijale meeldib. Magusat enamvähem kõik ikka söövad või vähemalt teavad kedagi, kes sööb.
 
:) 02. aprill 2015, kl 19.50
Magusat kingitakse, kuna see on enamasti kenasti pakendatud ja näeb hea välja. Mida üks tavaline inimene ikka poest ostab, kui tahab nt arstile tänu avaldada? Midagi sellist, mida keegi endale ise koju ei osta - seega assortiikarp on kõige lihtsam valik. Ei pea mõtlemagi, üsna odav kah.
Olen paari arstiga lähedalt seotud. No see on ikka julm, millises koguses neid kommikarpe koguneb! Neid jaotatakse ja jaotatakse, meie peresse tuleb vähemalt 1 karp nädalas - ja isegi meie viskame minema. Keegi ei jõua neid süüa.
Alkohol vähemalt säilib pikemalt.
Õnneks mu oma abikaasa töötab sellises valdkonnas, kus söödavateks kingitusteks on enamasti mesi, suitsuvorst, ulukiliha, konservid, munad. Väga kasulik. Kui liiga palju korraga kokku tuleb, jagan laste peredele.
Harva kohv ja kommid.
Ning päris palju praktilisi asju - mida aga keegi toodab või maale toob.
 
Naistöötaja 04. aprill 2015, kl 16.51
Oli mul kunagi töö, kus kingiti enamasti tänutäheks alkoholi. Kallist ja erilist. Aga mina olen täiskarsklane! No viisin siis ise neid kogunenud pudeleid laiali tänutäheks küll arstidele ja muudele toredatele tegelastele. Vahel käis ka külalisi, kes napsist ära ei öelnud. Kui töölt lahkusin, jagus pudeleid veel 5 aastat takkajärele :)
 
väga nõme 01. jaanuar 2016, kl 18.19
enamus inimesi, ma loodan, teevad oma tööd püüdlikult ja südamega. väike osa neist (kelle palk reeglina nii kõrge, et suudavad ise endale osta mis tarvis) saab massiliselt kingitusi, nii et viska lausa osa minema... absurdne! tulge ometi mõistusele! südamlik tänu ei maksa siis enam üldse midagi???
 
nõmeonjah 01. jaanuar 2016, kl 20.30
see on lihtsalt geniaalne, et leidub pere, kes ei suuda nädalas karpi komme ära süüa. visake jh minema kõik muidugi.
 
kk 01. jaanuar 2016, kl 22.33
Aga miks peaks nädalas karbitäie komme ära sööma, või miks üldse peaks komme sööma, see ei anna ju midagi? Kingitus on kingitus, see tehakse heast tahtest, just see asjaolu maksab. See, kas keegi neid komme sööb või ei söö, on ta oma asi. Keegi teine kuskil-kunagi ikka sööb.
 
hehehee 01. jaanuar 2016, kl 22.38
aga kui mulle ei sobi see wc paber, mida kingitakse?

Kui peab iga tillukese asja pärast kiunuma, arvesse võttes iga inimese unikaalsust, erinevat maitset-harjumusi-kombestikku, jne, siis tuleks igaühel koostada ca 10 lk-line nimekiri, mis talle sobib, see 100 eksemplaris välja printida ning tutvusringkonnale laiali jagada.

Siis saaks õnne olema taevani!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!