Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kuidas toimida taaskord saadetud heategevusliku jõulukaartide komplektiga?
 
NN 06. november 2015, kl 11.11
Jälle olen saanud paki puudega inimeste jõulukaartidega. Kuigi ma ei soovi seda, veel eelmistest aastatest on järel neid patakas.
Olen väikese summaga toetanud seda ettevõtmist varasematel aastatel, kuid pole enam kindel kas tahan sel kombel seda teha.
Kuidas toimida? kas viia järsku postkontorisse? Või kuidas loobuda?
 
oli ju kirjas . . . 06. november 2015, kl 11.42
et pole kohustust osta ega tagastada - kui selliselt pealesurutult(ilma minu soovita) nuhitakse kuskilt välja minu address ja vägisi mulle maksekorraldus koos saadetisega,siis SUUR AITÄH !!! pole isegi nendest tegelastest kahju . . . mul nt. polegi tahtmist kaarte saata,töötuna puudub igasugune sissetulek selle sodi eest maksta ja miks siis marke komplektis pole . . . ?
 
mina 06. november 2015, kl 11.47
Mina kui liiga õiglane ja kohusetundlik inimene, olen igal aastal need kaardid postkontorisse tagasi viinud. Isegi ei ole ümbrikut avanud. See on pealepressimine, miks ei võiks nad neid kaarte müüa, miks peab lihtsalt saatma. Enamasti ei ole need kunstnikud isegi Eestist.
 
dhea 06. november 2015, kl 12.08
Ka sain selle ümbriku, kuidagi inetult pealepressimine . Toetan iseteadlikult keda soovin aga nende kaartidega ei oska midagi peale hakata, panin postkastide peale paneelmajas, äkki läheb kellegil vaja.
 
eelmine aasta 06. november 2015, kl 13.57
püstitasin sama teema. Lõpuks hargnes sinnani lahti, et kunstnikud saavad sellest müügist mingi pea olematu summa.
 
sama siin 06. november 2015, kl 15.15
sain selle paksu ümbriku, kaarte enam ise ei saada, teha pole nendega midagi, äkki keegi oskab öelda kuhu neid anda?.
Arvan, et neid on tohutu tiraažiga trükitud ja muudkui saadetakse.
 
väga ebameeldiv 06. november 2015, kl 16.12
Täiesti rahulikult viskan selle kaardipataka prügikasti. Ma ei ole neid tellinud, neid ei saa kasutada. Sellel kellele saadan võib samasugune kaardihunnik kummutisahtlis olla ja murrab pead mida nendega teha. Miks nad ei saa oma kaarte kuhugi müüki anda, kes soovib see ostab ise niipalju kui vaja.
 
Sneg Urotška 06. november 2015, kl 17.24
mina Kirjutas:

-Enamasti ei ole need kunstnikud isegi Eestist.

***

Kas see on tõsi? Ma ise pole seda pakikest mitte kordagi saanud, aga töökaaslaste käest olen kuulnud, et mõni saab juba aastaid järjest, ning samuti ei tea, kuidas edasi toimida.

Mina naiivne ikka eeldasin, et Eesti puudega inimeste kunst. Sel juhul oleks isegi toetanud, juhul, kui mulle oleks saadetud, aga no, kui mingi "tundmatu looma nahk", siis küll ei kutsu rahaülekannet tegema.
 
Sain 06. november 2015, kl 17.45
juba viiendat aastat järjest. Esimesed 2 aastat kandsin raha üle, polnud kahju puudega inimeste heaks. Kui lugesin arvamusi, et kunstnikuteni jõuab väga vähe sellest rahast, kadus isu ülekannet teha, sissetulek niigi väike ja ka 10€ on minu jaoks suur raha. Viimased 2 aastat saatsin avamata tagasi selle kirjastuse aadressil, mis ümbrikul. Eile sain ikka jälle need kaardid. Ma ei taha, kuidas nad aru ei saa. Kui korra raha saadad, siis jäädaksegi arvama, et olen igavene sponsor. Annad sõrme, võetakse käsi....Tüütu värk.
 
oligarh 06. november 2015, kl 18.32
Võtke omale ja kasutage jõulukaartidena.
Kui keegi raha tuleb küsima, öelge, et pole midagi saanud. Ei tea, millest jutt käib.

Ma ikka imestan, milliseid uskumatuid naiivikuid siin foorumis lugeda saab. Mõni andis veel kindlasti adrale ka raha :)
 
.. 06. november 2015, kl 18.38
Ju siis tehakse neid annetusi igal aastal piisavas koguses, et tasub ära selline masspostitamine..
 
Oma aadressi 06. november 2015, kl 21.58
kriipsutasin läbi ja kirjutasin peale: tagastada saatjale ning torkasin paki postkasti. Tagasi pole tulnud.
 
aga oli ju selgelt kirjas 07. november 2015, kl 00.14
et tagastamiskohustust pole . . . aga kui pole millegi muuga tegelda,eks siis kirjutage ja saatke tagasi ja . . . aga mulle võiks keegi saata margid nendele ümbrikutele kleepimiseks - kas tõesti pean ise need veel ostma . . . ???
 
1 naine 07. november 2015, kl 07.45
Loe ja imesta, kui suur mure inimestel on. Minule meeldib väga nende lauakalender ja sellega koos tulevad ka kaardid. Kaardid on ka ilusad, kuid kahjuks ei saada enam ammu tavaposti teel kellelegi kaarte. Kuid kalender - see mu lemmik ning olen ka ca 7 eurot komplekti eest tasunud.
 
imelik 07. november 2015, kl 09.03
kusjuures mina olen igal aastal neile natuke ikka raha saatnud. kuhu see raha läheb ja kellele pole enam minu mure, las see jääda korraldaja südametunnistusele. mina loodan, et olen oma väikese panuse andnud heategevuseks. tore ju, kui keegi saab jõuludeks laua looka nagu traditsioonid ette näevad. ise mäletan oma lapsepõlvest seda aega, kui jõulude aja toit oli praesai, sest vanemad olid kõik raha maha joonud.
 
hmmm 07. november 2015, kl 09.32
1 naine Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Loe ja imesta, kui suur mure inimestel on. Minule
> meeldib väga nende lauakalender ja sellega koos tu
> levad ka kaardid. Kaardid on ka ilusad, kuid kahju
> ks ei saada enam ammu tavaposti teel kellelegi kaa
> rte. Kuid kalender - see mu lemmik ning olen ka ca
> 7 eurot komplekti eest tasunud.

mulle pole keegi mingit kalendrit saatnud, ainult kaardid igal aastal. Kalendri üle oleks mulgi vast hea meel, aga nende kaartidega pole küll mitte miskit teha. Samamoodi ei saada juba aastaid enam posti teel pühade kaarte. Pole kunagi nende eest maksnud. Oleks kalendri saanud, siis võibolla.
moosimadu 07. november 2015, kl 10.17
Ehk saate mõne vastuse oma küsimustele näiteks sealt:

http://ratastooli-tiia.blogspot.com.ee...

See pole äri, vaid sotsiaalreklaam.
 
Aga ikkagi 07. november 2015, kl 20.57
mida siis teha nendega? Ei tihka prügikasti visata, saadaks-annaks-viiks, kuhu?
moosimadu 07. november 2015, kl 21.38
Reklaam on reklaam. Mida sa muidu reklaamidega teed?
Tegelikult saan ma dilemmast aru: kui on kõhklusi, siis seega reklaam mõjub. Kuidagigi. Siiski ei tasu ülemõtlemisega oma elu rikkuda :D
 
Aga ikkagi 07. november 2015, kl 21.49
Vist siis mõjub küll. Olen ju ajast, kus kahepoolsed kaardid olid otsitud ja ilma punaste venekeelsete soovidega samuti.
Reklaamid ei põle, kriidipaber, seega prügikasti, siin ... kratsin kukalt, jah.
 
?? 07. november 2015, kl 23.12
moosimadu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Reklaam on reklaam. Mida sa muidu reklaamidega tee
> d?
> Tegelikult saan ma dilemmast aru: kui on kõ
> hklusi, siis seega reklaam mõjub. Kuidagigi. Siisk
> i ei tasu ülemõtlemisega oma elu rikkuda :D

Milline see mõju siis on? Raha saata ei kavatse, kaarte kasutada ka ei kavatse, hoolimata igal aastal saadud ümbrikutäiest. Milles sel juhul see reklaami mõju siis on?
 
kellelegi eespool: 08. november 2015, kl 00.08
Jumalukene, kas te lugeda ei oska?!?! Iga kaardi taga on AUTORI NIMI. Kui on ikka selgelt eestipärane nimi, siis ikka on eestlane küll!
 
küsimärkidele 08. november 2015, kl 00.54
ma pole küll moosimadu, aga arvan reklaami mõju olevat kasvõi teadmises, et puuetega inimesi võiks (ei pea!) aidata. Ka teadmiseks, et maailmas on selline võimalus kunsti tegemiseks ja et elada tervena, viriseda, nagu me teeme, pole mõttekas, õigem oleks teadvustada enesele, et mul on siiski vedanud siin elus.
 
valigu teine moodus 08. november 2015, kl 01.02
Einoh - ega keegi ei eitagi, et need kunstnikud vajaksid toetust. Aga see, millisel moel seda abi kerjatakse, on lausa häbiväärne. Oleks veel, et ainult kaardid (noh olgu, reklaamiks!), aga maksekviitung ju ka kaasas. Vanainimesed on tõsiselt segaduses ja ei saa aru, mis toimub. Kirjas on, et maksekohustust ei ole, aga samas kviitung ju on.....

Müügu oma toodangut e-poes ja kõik oleks viisakas.
moosimadu 08. november 2015, kl 01.40
Olen nõus, et ilmselt on selle reklaamiga seotud korraldajatepoolseid eetilisi möödalaskmisi, aga kelle jaoks ebamugavused ületavad taluvuspiiri saavad oma arvamust avaldada näiteks tolle ühingu kodulehel:
http://www.sjkkirjastus.ee
Seal on "kontakti" all oma arvamuse avaldamiseks otsevõimalus kui ka "kunstitoodete" klahvi all võimalus tellida midagi omale sobivat. Kui otsepostituste sunniviisilisena näiva reklaami vastu piisavalt argumenteeritult sõna võtta ja mine tea, ehk omapoolsete, paremate ideedega lagedale tulla võib midagi ehk muutuda..?
Siin kurtmisest kindlasti tolku pole :D
moosimadu 08. november 2015, kl 01.46
Hmmm... "Müügu oma toodangut e-poes ja kõik oleks viisakas"...
Müüvad ka seal, eksole.
Aga kui paljud sellest e-poest teavad?
Nenda kodulehel oleks kindlasti teretulnud ettepanekud mõne mõjusa reklaamikampaania vormi osas. Vastasel korral jääb natuke mulje, et "invaliidid silma alt ära!"

Edit: lugedes sellel lehel Meelis Luksi lugu tuli pähe küsida: kas te olete juba veredoonor? :D



Toimetatud 1 kord(a). Viimati moosimadu 08.11.2015 01.49.
 
doonor 08. november 2015, kl 02.24
ei ole, kollatõve põdenuna olen 'praagis'. Katsetasin.
 
õigustust nende ebaviisakale käitumisele ei ole! 08. november 2015, kl 12.30
Sellest, et selline kampaania on ebaeetiline ja pigem solvab kunstnikke, on korduvalt kirjutatud ajakirjanduses, kirjastusele endale ja ka kaarte tagasi saadetud. Ei saa see seltskond mitte millestki aru.


Kui kunstnikud vajavad toetust, siis ärgu raisatagu raha kaartidele ja ümbrikele, mis valdaval prügikasti lendavad. Minu arust peaks see ikka kunstnikele väga valus olema, kui nende looming ära visatakse. Kõige ebaviisakam on ikka maksekorralduse plank ümbrikus. Ja selline pealepressimine muudab sealsed kunstnikud inimestele veelgi vastumeelsemaks.

moosimadu
08. november 2015, kl 01.46
Hmmm... "Müügu oma toodangut e-poes ja kõik oleks viisakas"...
Müüvad ka seal, eksole.
Aga kui paljud sellest e-poest teavad?

Vaat seda võib reklaamida, aga mitte saata kaarte ja maksekorraldust.
 
tarbetud asjad ju! 08. november 2015, kl 12.33
Kaartidega pealepressimine on tõepoolest ressursi raiskamine. Kui paljud inimesed üleüldse saadavad praegu paberpostkaarte? Nende saatmine on ju ülikallis. Ja sellepärast neid ei tahetagi ning prügi hulka lennutatakse. Kes soovib veel paberkaarti saata, küll see ostab ja leiab ise ka ostmiskoha.
 
to 08. november 2015, kl 17.35
mis seal arutada ning põdeda. Kui on tasuta saadetud, siis kes tahab kasutab neid, kes ei taha viskab ära. Kui keegi tahab, siis võib ka mingi annetuse teha aga see on igaühe oma valik. Eelmisel aastal vaatasin ka neid autorite nimesid ja ainult 1 oli puhtalt eestipärane nimi, ülejäänud olid mingid Lindströmid jms.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!