Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Palju õnne Eesti rahvas. Eesti laul 2016
 
Melomaan 06. märts 2016, kl 01.02
Mul ei ole Jüri vastu midagi.
Väga kena noormees ja hea laulja.
Aga no see laul, mis eurovisioonile valiti, tänu teile, Eesti rahvas, oli üks hullemaid nendest kümnest.

"Aga siis" on väga hea lugu.
"Play" on õudus kuubis.

Aga palju õnne, Eesti rahvas.
Te olete ka varem oma head muusikamaitset näidanud, valides eurovisioonile "Tii", "Leto svet"-i, "Nagu merelaine", "Let's Get Loud"-i jms "eurolaulud".....
 
Kus "Aga siis"on? 06. märts 2016, kl 01.20
1. Jüri Pootsmann "Play"
2. Laura "Supersonic"
3. Cartoon feat. Kristel Aaslaid "Immortality"
4. Mick Pedaja "Seis"
5. Meisterjaan "Parmupillihullus"
6. I Wear* Experiment "Patience"
7. Grete Paia "Stories Untold"
8. Go Away Bird "Sally"
9. Kéa "Lonely Boy"
10. Kati Laev ja Noorkuu "Kaugel Sinust"
 
Laul väga hea, aga esineja ei 06. märts 2016, kl 01.24
No loodame, et seda pederallallaad seal ja võltspaatost käsi südamel vähemaks võetakse ja Rootsi ikka tõeline Stigi lugu läheb!
 
Variserikari 06. märts 2016, kl 01.27
Parmupillihullus ei oleks meid kindlasti viimaseks jätnud, aga meil ju talupojad sihuke kultuurieliit , et anna minna. Kui Isaac Elliott poleks oma punkte andnud, siis poleks ju keegi julgenud... :(
 
eelmisele 06. märts 2016, kl 04.05
Mida sa nüüd oma kommiga öelda tahtsid ? Halvustad talupoegi ?
 
Mis sinu tagumikku torgib? 06. märts 2016, kl 09.59
Seda, et ammu 21. sajand ja pole meil eriti mingeid talusid, põllumajanduski kohtlaselt kõikjal naeratava süüdimatu ministri poolt hävitatud praktiliselt, aga muudkui see
"talupojatarkus ja talupojatarkus"! Vastik lihtsalt! Vast on ammu aeg end lõpuks veidi kaasaegsemalt harida ja puu otsast alla juba tulla.
Variserid õigustavad oma lollusi ja sigadusi ikka selle "talupojatarkusega".
Palju siis meie 1.3-st miljonist neid talupoegi on?
 
njahh 06. märts 2016, kl 10.24
mis vahe seal on, kes neist kümnest sinna euroviisule oleks sõitnud - täpselt samasugune sõim oleks teda ikka tabanud.

Arvate, et Laura või Kristel saavutaks enamat? Vaevalt küll: Laura on laval nagu ennasttäis puunukk ja Kristel lõõritab mööda. Ja no väikest Tättet saavad fännata vaid vanamehe laulelduste jüngrid. Tema koht on Viljandi folgil.

Jüril on lavaline šarm täitsa olemas, las proovib. Õige meil seda võitu siia tarvis on...
 
ma 06. märts 2016, kl 14.24
Jüri laulab väga hästi ja Kristel laulab tõesti valesti kahjuks.
 
sellest 06. märts 2016, kl 18.31
kambast oleks laura võinud võita. no meile on see ikka üks ja sama tuntud lõhmuse laul. jüri laul ei meeldinud.
 
Melomaan 06. märts 2016, kl 19.26
Maolen siin enne eelmistel mingitel aastatel kah ennustanud. Enam-vähem täppi on läinud ka.

Pakun/ennustan seekord siis Jüri laulule, et see ei saa eelvoorust edasi. Aga kui peaks ime juhtuma, siis finaalvõistlusel kohta teisekümne sees.

*

----------------------------------------------------
Kus "Aga siis"on? 06. märts 2016, kl 01.20 kirjutas
----------------------------------------------------

"Aga siis" ei osalenudki EUR võistlusel.
Lihtsalt see lugu on Jüril HEA võrreldes looga "Play".

*

EURovisioonil lööb läbi/saab häid kohti ainult kahel juhul:

1. sa teed totaalset Tivolit (rebitavad kleidid, habemega naised, käte peal seistes laulmine jms)
2. sul on TÕESTI hea muusikapala (sõnades on sõnumit ja meloodia on meeldejääv ja harmooniad on paigas)

Lugu peab sind panema ennast kuulama KOHE ALGUSEST saadik ja peab olema kuulatav LÕPUNI VÄLJA. Sõnumi puuduse (sõnade algelisuse) kompenseerib tihti ka väga hea muusika. Ja loomulikult peab peale minema EUROOPA erinevatele kultuuridele.

*

Nendele kriteeriumitele vastasid meil 20-st esitatud loost järgmised muusikapalad ja esitused (ei ole paremusjärjekorras):

Würffel - I'm Facing North
Indrek Ventmann - Hispaania tüdruk
Cartoon - Immortality feat. Kristel Aaslaid (minu isiklik vaieldamatu nr.1)
Kéa - Lonely Boy (sel oleks olnud EURil potentsiaali)



Hea lood, mis aga EURile ei oleks sobinud.
Lihtsalt head muusikapalad, kus kõik paigas.
WINDY BEACH - Salty wounds
I Wear* Experiment - Patience
Grete Paia - Stories Untold
Anett Kulbin - Strong

Üks "poolik" pala (potentsiaali on, aga tööd oleks olnud vaja rohkem teha / mõnda asja muuta)
LA LA LADIES - "Unikaalne"

Ülejäänud (10 lugu) muusikapalade õige koht on eesti suvelavadel ja enamusel neist paraku ainult endiste kolhoosikeskuste jaanituledel....

Vaatame, mis järgmise aasta toob.
 
Melomaan 06. märts 2016, kl 19.27
* JÄRGMINE mitte järgmise

vabandan.
 
arvan 06. märts 2016, kl 19.33
sama, et edasi ei pääse poolfinaalist. no gea ja hispaania tüdruk ei meeldinud. tavalised magedad lood.
 
Melomaan 06. märts 2016, kl 19.33
Hmm.

Hakkasin praegu otsima oma eelmiste aastate ennustusi ja kobisemisi siin eurovisiooni teemadel, aga ei mõhkugi.

Leidsin hoopis kellegi "nimekaimu"

Re: mälestustes - 16 päeva tagasi
by melomaan - Saatmata kirjad

Noh, see "saatmata kirjade" melomaan ei ole mina.
Minu eelmiste aastate postid ei ilmu otsingust kahjuks enam välja. Aga ega ma võtan sõna ka siin ainult korra aastas. Ikka siis, kui jälle eurovisioon ja Eesti laul toimub :D
 
njahh 06. märts 2016, kl 22.07
no on mõnel alles lihtne elu - põhiprobleem on see, missugune laul euroviisul läbi lööb... Kah veel asi, mille pärast pead vaevata, nagunii pole seal lauluvõistlusega suurt midagi pistmist.
 
ennustajale 06. märts 2016, kl 22.52
Mu arust see eelmise aasta Rootsi lugu ei vastanud küll ühelegi neist kriteeriumitest. Jüri lugu on selline so-so, kohe meelde ei jää. Kena poiss vähemalt, peaasi et närvi ei lähe :)
 
Mõni sõna sekka 07. märts 2016, kl 12.06
Ütlen kohe ära, et olen võitjaga rahul.
Cartooni lugu jättis kahetised muljed. Idee hea ja teostus ka, aga pärast eelmist aastat, kus rootslased juba midagi sellist tegid, tundub ahvimisena. Teiseks ei meeldi mulle Kristeli hääl ja tema suukõverdus. Olen kuulnud ka Joosepi esituses sama lugu, see ka ei meeldi, see laul on naishäälele. Miks ei võiks seda laulu laulda Kerli või Iris Vesik?
Laura esitatud laulu kohta ütleks, et mida enam seda kuulan, seda vähem ta mulle meeldib. Kindlasti vahetaks nüüd juba raadiojaama. Esikolmikusse oleks võinud tema asemel saada Mick Pedaja.
 
irw 07. märts 2016, kl 12.53
Üks välismaalane kommenteeris "miks see Kati Laev mu peale röögib, mis tal viga on"? Oleks pidanud selle saatma või?
 
Margit 07. märts 2016, kl 13.01
Aga mulle meeldis see Malviina - siniste juustega tüdruk, laulu nimi oli vist *Sally*
 
njahh 07. märts 2016, kl 18.12
jüri on väga hea artist, karismaatiline, andekas, kuid laul on tõesti igav ja monotoonne. kahju poisist, et peab eurovisioonile stast saia minema tegema. oma näoga nö laulu päästma.
 
g 07. märts 2016, kl 23.17
Mina olen küll rahul. Täitsa hea klassikaline laul on. Arengud sees ja puha. Ja laulja ka hea - päris sellist häält meil enne pole olnudki. Lavanärv ka tugev, suudab oma häält valitseda ja täitsa sexy näeb välja. Mis siis veel tahta?
Mulle ongi vist varsti kõige olulisem, et Lõhmuse laul ei võidaks, kõik tema laulud on ühte väravasse, tekstid lähevad järjest kirjumaks ja kunstlikumaks. Ja ega see nüüd mingi kostüümivõistlus ei ole.
 
muna 08. märts 2016, kl 04.17
nojaa, hääletatakse artisti poolt kes sümpaatne, vahetpole mida ka ei laulaks, ilmne viga. jüri vastu pole midagi aga laul on möga.
 
muna 08. märts 2016, kl 04.19
muidugi parem ikka kui kati laev ja noorkuu, kes küll sellise laulu välja mõtles:D
 
ehhee 08. märts 2016, kl 08.37
Pootsmann väga hea, olen täitsa üllatunud, nii noor ja selline võimas hääl.
 
erca 08. märts 2016, kl 14.54
Nõus teemaalgatajaga!
Ei ole Jüri fänn, aga laul "Aga siis" mulle meeldib, selline teistsugune ja mõnus:)
Aga võidulugu on küll mööda, lausa igav, ei hoogsust ega midagi. Mis sealt rahvale meelde jääb?
Kristeli lugu vääris võitu, huvitav esitus, on mida vaadata ja üldse rõõmsameelne ja andekas tüdruk! Vaat niimoodi lood....
 
Kas see on laul?! 08. märts 2016, kl 22.36
Lubage naerda! Strippar Marco on pootmanni-juura kõrval tõeline muusik!
 
njahh 09. märts 2016, kl 09.50
oh seda vingu. Eks igale oma: kellele Marco tundub ööbikuna, võib ju teda nautida ja imetleda...

Kas sa tõesti arvad, et sinu kommentaariumisolvangud lähevad Jürile korda või muudavad midagi?

Sinu Marcovaimustus jätab paraku sust endast kohtlase mulje.
 
g 09. märts 2016, kl 21.22
Strippar Marco on kahtlemata erakordne - sellises mahus enesekriitika puudumine on paras ime. Kreeka jumalannaaaaaa, ja siis veel see ebamaine karje sinna otsa :)
 
minu arvates 10. märts 2016, kl 06.20
Jüri laulis enne refrääni viltu ja on igav, pingutatud ja üksluine
 
Leto svet 10. märts 2016, kl 08.11
oli teadlikult protestilauluna Eurovisioonile saadetud, seal hakati vahepeal esinema kalkunikostüümides jne. Vist olid iirlased toonaste arengute peale õige pahased.

Nüüd on "originaalsust" tagasi tõmmatud.
 
terav pliiats 10. märts 2016, kl 11.55
Minule vanainimesele meeldis Jüri laul antud valikutest kõige enam. Kristelil puudub karisma (mis on laval väga oluline asi), Supersoolik hakkas juba peale 3-ndat kuulmist üle viskama. Algul meeldis Greete laul, aga jah, Lõhmus on end ammendanud, treides tüüpilisi eurokaid, aga elu on näidanud, et viimasel ajal otsitakse midagi uut.
Parmupill ja see paljude poolt kummardatud Mick on omanäolised, aga nende koht ei ole Eurovisioonil.
Seega, Jüri on ainus õige valik ja läheb kuidas läheb. Asi nüüd! Pöialt hoian nagunii, kena armas Eesti poiss! Saab hakkama!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!