Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Vihkan vareseid
 
Vana vares 12. mai 2010, kl 22.52
Vares(hall-vares) on ja jääb toituma lisaks kõigele muule ikka linnu- ja väiksemate imetajate poegadest. Seda enam, et linnas on väga raske väiksel siutsul omale turvalist pesapaika leid. Sellepärast kutsutaksegi neid alasid "pesitsus lõksudeks" Lind leiab talle vajaliku toitumisala, aga järglaste arv on ligilähedane nullile.
Mõistlik oleks vareste kuriteod jagada pooleks kassikeste vallatustega. Nende kuriteod jäävad kahjuks öö varju.Inglismaal tehti kunagi öist kassipüüki koos lahkamisega ja meie süütute kiisude magudest sisaldasid 85% väikkelinde. Kui vares saab linnu poja kätte ei jää sellest kunagi midagi järele. Need nätsutatud jäänused ei ole varese näputöö. Ka ei kisu vares linnupesa laiali. Ta majandab palju inteligentsemalt.
 
! 13. mai 2010, kl 00.37
issand kui hea on elada...ma ei vihka kedagi ega midagi!
 
jah 13. mai 2010, kl 09.20
hea, et lindudel internetti pole kuhu nad saaksid kirjutada, kuidas nad inimesi vihkavad!
 
maalt 13. mai 2010, kl 10.23
Tehke mis tahate, aga miski ei pane mind vareseid armastama. Kui herneid maha panen, peab hoolega jälgima, et mõne lähema või kaugema puu otsas varest pole, muidu korjatakse kõik pärast uuesti üles. Valmis murelid puu otsas täksitakse ära, sööks siis, aga kõigil nokajäljed küljes. Kanaaugu kaudu poetakse kanalasse munavargile, pärast ümbruskond munakoori nende pidusöögist täis. Öelge nüüd jah, et pane kanaluuk linni. Aga kana tahab ka väljas liikuda, et tervislikke mune anda. Ja tibupojad, kui võrku peal pole aedikul, siis isegi päris suured noorkanad nokitakse surnuks. Üks istub kogu aeg kanala juures suure puu otsas valves, kas midagi saadaval on. Ja ei karda nad liigikaaslase laipa ka, saadanad. Õhupüss vaid mõjub, aga nad teavad täpselt laskeulatust. Lennatakse tamme tippu ja kraaksutakse sealt alla. Nagu oleks kanala nende eraomand.
 
põvvat 13. mai 2010, kl 10.39
kolsada aastat tagasi soovisid eestlased endale sussi sisse kommi!!!

peldikuid hakkasid tõivu esivanemaid kasutama alles eelmise sajandi kahekümnendatel aastatel (sedagi alles käsukorras ja trahvimise hirmus), küllap käisid siis enne sussides põllu peal sital...
 
Kats 02. juuni 2010, kl 01.32
Mul oli eile selline lugu, et meesterahvas leidis hoovist varese, kes arvatavasti ei osanud veel lennata ja ta võttis ta siis kätte..ja issand milline sõjakisa hakkas pihta.
Terve tänav kajas sellest kisast.
Täna siis rahulikult hoovi minnes, tabas mind jube ehmatus, kui ma avastasin, et ülevalt kaseladvast ründab mind vares. Päris jube ikka.Enam ei saa rahulikult oma aias ka kõndida. Nii, et egas nad mu lemmiklinnud just pole.
 
vaga linnukene 02. juuni 2010, kl 06.09
Ma ühinen nendega, kes ei mõista ühe liigi vihkamist teiste suure armastamise juures. Minu jaoks on loodus tervik, igal mutukal ja linnul-loomal on oma koht ja otstarve.
Muidugi, ma ei ela Tallinnas, need kirjeldused tunduvad lausa uskumatud.

Meil maal jätkub küll maja ümber ja aias kõigile ruumi - pesitsevad meil varblased, mets- ja rohevindid, linavästrikud, kärbsenäpid, punarinnad. Ja oma varesepaar on ka, nende pesa pole päris aias, aga aastaid kusagil lähedal. Varesed saavad aeg-ajalt toidujäänuseid omale, ka koerte poolt vedelema jäetud kraami viin neile põllunurka - vahepeal vaatasin juba, et meie "varesetädi" oli kohe platsis, kui sinnapoole läksin. Vastutasuks hoiavad nad meie aiast eemale hallrästaste kisavad ja marju söövad karjad. Iga kell eelistan ma pigem maja ümber näha arukaid vareseid askeldamas, kui et hallrästaste käratsevat räpakat kampa. Ei ole kunagi näinud vareseid marju rüüstamas ega ka õunu nokkimas - aga hallrästad on küll puhta töö teinud nii maasikates kui sõstrapõõsastes.
Vareseid linnupoegi söömas pole juhtunud nägema, küll aga näen igal kevadel rohkem kui kuu aega järjest seda, kuidas hallrästad varest peksavad ja sõimavad, kui too nende pesade-poegade lähedale juhtub. Alles üleeile jälgisin, kuidas vares end selle kamba eest kaitsta püüdis ja minu sümpaatia kuulus selles situatsioonis küll temale, keda ilmselgelt ahistati.
Kanu me ei kasvata, peenramaal varesed ei käi, koeri ei kiusa (jalutuskäikudel vahel jooksutavad neid narritades tegelikult küll - aga see on osapooltele ohutu mäng) - nii et ma ei näe küll ainsatki põhjust, miks ma peaksin varesesse kui vaenlasesse suhtuma.
 
To Kats 02. juuni 2010, kl 09.14
Varesed on targad ja kollegiaalsed linnud. Kui nad näevad hättasattunud varesepoega (mida nende meelest lennuvõimetu varesepoeg sinu mehe käes kahtlemata oli), siis nad tulevad kambakesi sellele väikesele appi.
Sellises situatsioonis on tark see linnupoeg kiiresti paksude kinnastega kuhugi puuriida peale või muusse turvalisse kohta tõsta ja ise sealt käbedalt jalga lasta. Siis lõpeb ka vareste rünnak.
 
kai 02. juuni 2010, kl 11.27
kuidas sa oled linnusõber kui vihkad vareseid(ka linnud)?
 
pupu 02. juuni 2010, kl 17.08
pepukat tahad
 
küsija 07. juuni 2010, kl 11.35
Kas keegi oskab nõu anda, mida ette võtta.
Äkki on ilmunud minu maja terroriseerima 1 vares. Kes on mu puidust aknaraamid kõik katki nokkinud ja ümbert nokib makroflexi välja...hommikuti koos kisaga siis alustab (4-5 ajal) Päeval on vaikus.
Väga kummalise käitumisega on üldse, ise hõõrub kuidagi ennast vastu klaasi, tiibadega ja nö kogu kehaga ja nokib ja närib.

Ma ei oska muud siin küll arvata, kui kusagilt õhupüss hankida. Sest no ta lõhub konkreetselt vara:(
 
PÜSS-TINAKUULIDEGA 07. juuni 2010, kl 12.29
kÕIK LINNU-LOOMA JA INIMESTEVIHKAJAD HANKIGE ENDALE PÜSSID JA TEHKE OMA SITASELE ELULE OTS PEALE. KIIRE JA KERGE SURM! KAUA TEE PIINLETE JA TEISI OMA VIHKAMISEGA PIINATE.
 
uitaja. 08. juuni 2010, kl 13.07
Jõudu varestevihkajatele. Ühinen teiega,lugedes lemmiklooma rubriigis Balti jaamas toimuvast on igasugune soov vareseid ja kajakaid kui linde aktsepteerida.Mõrvarid on ju nad.Aga pakkuge oma lahendus kuis neist vabaneda,või linnast eemale sundida.Sealkirjutajal on õigus,linnaelu muutub varsti võimatuks.
 
küsijale 08. juuni 2010, kl 13.20
ilmselt on see aknaraame ja makrofleksi näriv vares pisut segane. A selle vastu peaks saama rohtu, Handymanni tuli müügile selline pulber, mida varesele, kui toidu sisse segad, siis teeb ta hambad nüriks. Pulbri nimi oli vist Emerson 223. Surud seda mingi saia sisse ja söödad talle siis.
Me ise pole seda proovind, aga ma vaatasin seda pulbert seal, kui mu mees ostis sääsetoru. Selline, et tuppa pandav, kui sääsk sealt läbi lendab, siis enam verd ei taha imeda. Mingi hormooni ioonidega töötab, muudab sääse geene.
 
õed tihedad 09. juuni 2010, kl 00.13
Vares ja hambad?
Et siis näriline? Nokk rohkem niisama pehme peas:)
 
:() 09. juuni 2010, kl 11.30
uitaja, sa seda pole muidu märganud, et ka inimeste seas on kaabakaid, mõrtsukaid ja muidu saasta. Ja mitte ainult suvel ( poegimise perioodil) vaid aasta ringselt. Maha lüüa, sest muidu muutub elu varsti võimatuks ja kahjuks mitte ainult linnas vaid ka maal.
 
Annekas 27. juuni 2010, kl 23.13
Miks vares sööb linnupoegi?
Hiljuti tuli raadiost et varese pojad ei oska lenda kuna söövad rämpstoitu.Varesele loomulik syya liha ,muidu ei öpi lendama.
Miks varesed närvilised ja nokkivad tihendeid katustelt ja akendelt,vale toitumine. MC Donaldi lähedal elavad linnud ei ela kaua, närvilised ja lennuvöimetud.Sellest peaks ka öppima inimene:))

Veel selline juhtum,kontoei kus olen tööl on klaaskatus,sellel oma korda päikese katsmis kile peale tömmatud.
Paar aastat sai kile olla katusel,kuid yhel kaunil kevadel hakkas vares pesa ehitama ja nokkis kogu katuse kilest tyhjaks.Tööd teha ei saanud kuna see nokkimine hakkas närvidele käimä ,isegi telefonis ei kuulnud helistajat.Kliendid juba kysis ka teil remont seal:)
Noh ,yhel heal päeval (sygisel ) keeras täiesti ära ja hakkas omi jalgu/tagapoolt nokkima just katusel.Hyppas yhel jalal ja katus veriseid jalajälgi täis.
Löpuks palusime abi juhatajalt kes omakorda saatis mehed jahile kuid varest kätte ei saanud.Vares irvitas sellele ja tuli kylastama meid koo söbraga(tundsime ära kuna peppu paljas sulgedest ) ja öpetas sellele samad kombed.Siis tuli kyll nutt peale.Sellest aasta möödas ja söber nöks rahulikum ,koputab ja kaob .)) Vot selline lugu nendega.
 
Egon Tamm 09. märts 2024, kl 09.18
Aga mina olen päris palju vareseid õhupüssist maha lasknud ja mul jumala savi neist vareste armastajatest
 
FHWVAROONA 11. märts 2024, kl 17.20
Vares ei ole laululind tema on lõugamise lind
 
Linuugripp 26. märts 2024, kl 11.41
Võta kanad, kanad kaagutavad ga-ga-ga, kui kanu ei taha, siis otsi turumutid või pensinäride grupeering, kes kaagutavad hommikust-õhtuni
Harakatd on paremad toovad kulda
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!