Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Ebaõiglane justkui.
 
oh, kulla laps! 16. detsember 2016, kl 13.14
töötaja
15. detsember 2016, kl 19.07
Ei kaeba ma midagi. Lihtsalt arutlesin. Miks peaks keegi valuraha saama sama tööhulga eest ja teine üksnes palka.

Te mõlemad saate palka. Ja ühtemoodi ühesuguse töö eest.
Kas see on ebaõiglane, et tema teeb seda tööd haigena, aga sina tervena? Kas see on ebaõiglane, et tema peab selle töö tegemisel rohkem pingutama, sest tal tervis kuskitpidi läbi?
Või on sinu arust see ebaõiglane, et tema on haige ja sina terve? No kuidas küll seda viimast ebaõiglust parandana:)

Kui arvad, et haigele anti toetust ebaõiglaselt, eks siis mine ja vaidlusta arstliku ekspertiisi otsus. Ütle, et oled arstidest targem ja tead neist rohkem ja paremini. Äkki saad siis ise ka mingi vaimupuude selliste mõtete eest!

Lasteaed või mis?
 
jah TÖÖTAJA ;; 19:07 16. detsember 2016, kl 13.21
töötaja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ei kaeba ma midagi. Lihtsalt arutlesin. Miks peaks
> keegi valuraha saama sama tööhulga eest ja teine
> üksnes palka. Kas riik on süüdi kellegi invaliidsu
> ses, või teised inimesed, et nende arvelt üks saab
> valuraha, teine aga mitte.
> Ei pea silmas päris
> elt invaliide, kes tööd teha ei saagi. Olgu siis p
> õhjus mis tahes milles.

TEAD MEES JA töötaja ;;19:07
OLEN sinuga nõus! " ON LUUSEREID POE TAGA IGA TUND --KES ÜLDSE TÖÖLE EI TAHAGI MINNA --AGA PENSIONI SAAVAD ;;
NB! Aga Töötaja-- 19:07 MINA homme ANNAN kohe 200€ SINULE -- JA KOOS ´MINU RASKE LIIKUMIS -- HAIGUSEGA --SINA ENAM -- ILMA LASTE ABITA EI ELA ELU--- VAID LIHTSALT SURED ÄRA!
 
ka nii 16. detsember 2016, kl 14.18
kunagi maksis asutus inimesele, kel oli töö juures mingi invaliidistav õnnetus juhtunud, pensioni või invaliidsusrahasid,
ma täpselt ei tea, kuidas ja mismoodi. see oli kunagi.

kui tuli eesti vaba riik, siis nt minul endal juhtus tööl õnnetus, siiani on trauma, invaliidsust pole, saan kuidagimoodi hakkama.
kui see tööõnnetus juhtus, siis öeldi mulle/meile, et firma toetab ja kompenseerib rahaliselt kulud, mis tekivad taastusega ja muuga. ma polnud ainus, meid oli seitse.
firma aga haihtus kiirelt peale seda õnnetust.
nüüd vaatame igaüks ise, kuidas saame. üksainus meist sebis välja, justnimelt sebis välja, 90%töövõimetus+puue, lisaks töötab ja ütleb meile, et loll pea on nuhtluseks, sest me ülejäänud töötame küll, aga meil pole töövõimetust ega puuet.
nii on, kiiremad ja kavalamad jäävad alati ellu. see on eluseadus.
 
mhhk 16. detsember 2016, kl 16.06
autor, miks sa töötad sellisel lahjal töökohal, millega isegi iga invaliid lõdvalt hakkama saab? Võta rohkem tööd nõudev töökoht, mis ka paremat palka annab!
 
zuzlik 16. detsember 2016, kl 16.32
Veneajal olid hullud, skisofreenikud ja muud nõrgamõistuslikud range järelvalve all. Neile anti kohustuslikus korras ravimeid, et nad ühiskonnale ohtlikud poleks. Tehti kangete rohtudega väga vagaseks.
Täna aga seadus lubab sellistel indiviididel ringi kõndida, kui viitsütikuga pommidel ja vabadust piirata ei tohi liigselt.
Iial ei tea, millal sellistel tablettide võtmata jätmise korral katus korralikult ära sõidab, sest reeglina on nad tunnistatud süüdimatuteks.
Tean ühte neidu, kel katus rohtude võtmata jätmise korral ikka täiesti ära keerab, ja võib tulla kallale lausa suht lambist ja kasvõi maha sind lüüa, ise seda teades, et talle ei saa midagi teha, ta ju haige. Istub mingi aja hullaris ja siis jälle vabadusse.
 
erleK 16. detsember 2016, kl 16.39
Mingiaeg näitas telekast ka üht lugu skisost noormehest, vist oli Kuusalus see lugu, kes terroriseeris kohalikke ja peksis kellegi surnuks. Pani alati hüppesse oma asutusest jne.
Dire kommis, et me ei saa teda luku taga hoida, kuna seadus ei luba seda, wtf?
 
Teemaalgataja võiks küsida 16. detsember 2016, kl 17.17
TEADMISEKS Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> PENSION ON KOMPENSATSIOON MITTE BOONUS.
>
> SEE
> ON KOMPENSATSIOON 5 AASTAT KESTNUD TERRORI ,ROPPU
> STE, JÄLKUSTE, MÕNITUSTE, KUULUJUTTUDE, IRVLÕUSTAD
> E, JÄLITAMISTE TALUMISE EEST.
>
> SEE ON VALURA
> HA MITTE BOONUS.
> VÄLJATEENITUD VALURAHA.
Küsi haige käest ,kui huvitab: Mis siis inimesega juhtus.
On haigusi -ja see on tervele inimesele suur mõistatus! On haigusi ,mis ka terve inimese päeva pealt jalust maha niidab:
Enam Puudeid ei määrata nii ,nagu sina mõtled: See haiguste rida ,,on tema haiguse loos kõik üleval;;
 
LÕPETAGE see sebimise jutt::: 16. detsember 2016, kl 17.24
ka nii Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kunagi maksis asutus inimesele, kel oli töö juures
> mingi invaliidistav õnnetus juhtunud, pensioni võ
> i invaliidsusrahasid,
> ma täpselt ei tea, kuida
> s ja mismoodi. see oli kunagi.
>
> kui tuli ees
> ti vaba riik, siis nt minul endal juhtus tööl õnne
> tus, siiani on trauma, invaliidsust pole, saan kui
> dagimoodi hakkama.
> kui see tööõnnetus juhtus, s
> iis öeldi mulle/meile, et firma toetab ja kompense
> erib rahaliselt kulud, mis tekivad taastusega ja m
> uuga. ma polnud ainus, meid oli seitse.
> firma a
> ga haihtus kiirelt peale seda õnnetust.
> nüüd va
> atame igaüks ise, kuidas saame. üksainus meist seb
> is välja, justnimelt sebis välja, 90%töövõimetus+p
> uue, lisaks töötab ja ütleb meile, et loll pea on
> nuhtluseks, sest me ülejäänud töötame küll, aga me
> il pole töövõimetust ega puuet.
> nii on, kiirema
> d ja kavalamad jäävad alati ellu. see on eluseadus
> .
JUBA 2010.. AASTAST RÖÖGIN:: ET PUUDE TAOTLEJAL ON TÄNA SELLINE PIKK HAIGUSELUGU "" KA PEREARSTI KINNITUS ---ET SEBIMINE JÄÄB TEIL KÜLL ÄRA ::
 
kuule TÖÖTAJA:: 16. detsember 2016, kl 17.36
töötaja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kus te võtate, et ma sobran teiste rahakotis?
>
> Ma lihtsalt mõtlen, et kuidas täisinvaliid suudab
> töötada võrdselt teistega. Ja kui ta suudab, siis
> ta ju pole invaliid niivõrd kuivõrd. Ja üldse, mik
> s ta peab töötama, kui ta nii haige on.
> Vaat s
> eda ma mõtlesin.
> Lisaks veel niipalju, et see
> suurtähtedega kirjutaja justkui süüdistab kogu maa
> ilma, kes nagu invaliidide invaliidsuses süüdi ole
> ks. Millest küline süüdistusll sel?
> Ja veel sed
> a, et need teisedki, kes pole invaliidina invaliid
> susrahasid saamas, kah lähevad teinekord koju ja n
> eelavad tablette, et jaksaks järgmine päev jälle t
> ööle minna.
> Mis määrab siis selle, et üks table
> tineelaja saab invaliidsust, aga teine neelaja ei
> saa seda valuraha lisaks/no mis valuraha, ma aru e
> i saa/. SINULE SOOVITAKS RAJA tn,,
,, LÕHUD ASJU JA MÄNGID POOL AASTAT HULLU JA OLEDKI
PÄRIS TÖÖ-VÕIME KAOTANUD - INVALIID JA SAAD 200€ TOETUST:
1.. SIIS ROHKEM EI KÜSI SIIN::
MIKS INVALIID --KUSKILT LISA RAHA PEAB TEENIMA __MUIDU OLEKS KUUSE ALL:
 
SIIS KÜSI OTSE::: 16. detsember 2016, kl 17.52
Eino H Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ei viitsi neid eeposeid lugeda.
> Teemaalgatajal
> e - töötan ka koos siukse tegelasega kes saab osal
> ist töövõimetuspensioni. On võimeline töötama nagu
> loom , kasvõi 1,5 mehe eest , 5 päeva järjest.
>
> Olen ise ka hämmingus , aga selliseid on ilmselt
> tuhandeid , kuidagi on puudetoetus välja petetud r
> iigilt ja nii ongi.
KAS SINA töötad koos " HAIGE INIMESEGA --VÕI RASKE LIIKUMISPUUDEGA INIMESEGA ?
JA VEEL POLE JULGENUD ISEGI KÜSIDA ---???? JÄRSKU ON NÄHTAMATU HAIGUS?
JA KÜSI TÖÖPÄEVAL KOHE MIKS ON MÄÄRATUD TEMALE JUST KOMISJONI POOLT PUUE ;;
SOOVITAKS ---INVALIIDID RAHULE TÄNA JÄTTA :: JA LUGEGE ""UUT VALITSUSE MÄÄRUST TÖÖ---HÕIVE REFORMI :: JA TÖÖTUKASSA TÖÖGA TUTVUGE;;
SIIS SAATE ARU --MIKS NÜÜD INIMESED
OTSIVAD SEDA TÖÖD JA TÖÖKOHTI VAJAVAD:: KAS VÕI SURMANI VÄLJA ,, SENI---KUI KOKKU SANT VARISEB,
NB! EESTI MEES --ON IKKA KURADIMA KANNATLIK ORI,, JA HIRMUS TÖÖLOOM..,,
 
kas pole nii 17. detsember 2016, kl 00.01
et tööandja ei maksa puudega töötaja pealt makse? võetakse palgast vaid tulumaks maha ja ongi kõik?
 
** 17. detsember 2016, kl 06.57
kas pole nii Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> et tööandja ei maksa puudega töötaja pealt makse?
> võetakse palgast vaid tulumaks maha ja ongi kõik?

Ei ole nii. Kui töötaja on töövõimetuspensionär (töövõime kaotus 40% ja rohkem), siis maksab riik tema eest sotsmaksu kuumääralt (2016. aastal 390 eurolt arvutatuna, kui tööandja vastava taotluse esitab), mis üle selle, tasub tööandja. Teised maksud kõik samad.
Kui töövõime kaotus on alla 40%, pole mingit maksusoodustust.
 
töötaja ----POLE veel voodihaige olnud? 17. detsember 2016, kl 07.45
töötajale Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas sa tõesti tahaksid olla puudega mingi 200 euri
> nimel ?
> Kas oled kade haige inimese peale.

1. KALLIS TÖÖTAJA --- SEE SINU HIRMUS KADEDUS TASUB KÜLL KÄTTE ?
2, KAS SEDA TÖÖHÕIVE SEADUST KA TEAD!
ET ENAMUS MEIST SANTIDEST,,, KES VÄHEGI VEEL OMA JALGADEL LIIGUVAD --OTSIVAD IGA PÄEV TÖÖKOHTA!
ET SELLE NÄRUSELE ABIRAHALE ,,MIDAGI JUURDE TEENIDA ---KAS VÕI SURMANI:
 
haige 17. detsember 2016, kl 13.11
Minul on see 80 prossa töövõimetust ja raske puue just psüühika alal. Ega pealt ei paistagi, et mul midagi viga on. Olen abielus, kahe lapse ema, hoolitsen oma välimuse eest, näen hea välja. Tööl olen ka alati käinud kuna kodus lakke vahtimine teeb olemise veel hullemaks, peab olema millegagi ametis, et unustaks oma haiguse kasvõi päevaks ja ei keskenduks sellele. Muidugi saan teha ainult lihttöid, olen müüja, mingi karjääri tegemine ei ole selle tabletikuhila manustamise juures mõeldav. Oma tööga saan üldjuhul hakkama, vahel tunnen ennast väga halvasti, kuid kuidagi elan üle, sest minu haigus ongi selline, et paar nädalat head olemist ja siis paar viletsat.

See on haigus, mida igale ühele seletama ei lähe. Mismoodi see avaldub ja kuidas sa sellega ennast tunned. Millised hirmud sind seest lausa söövad. kuidas sa tunned ennast füüsiliselt nii halvasti, et tihti tahaksid lihtsalt surra, sest enam ei jõua. Kuid tead, et muud võimalust ei ole, kui jälle ennast kokku võtta ja edasi elada. Minna tööle, suhelda inimestega. Kes ise pole põdenud, aru ei saa.

Olen vahel mõelnud, et annaksin oma ülejäänud elu aasta terve olemise eest. Aastakese, kasvõi ainult ühe aastakese tahaksin nii väga olla terve ja normaalne inimene. Jäin nii vara haigeks, et ei mäleta enam, kuidas see on. Mingit raha riigilt ei tahaks, ma teeniksin selle ise, mul oleksid valikud.
 
ongi nii 17. detsember 2016, kl 13.51
kas pole nii
17. detsember 2016, kl 00.01
et tööandja ei maksa puudega töötaja pealt makse? võetakse palgast vaid tulumaks maha ja ongi kõik?

Just! Sest töötaja ei pruugi avaldadagi, et ta on osalise töövõimega. Ja ka puudest ei ole ta kohustatud rääkima. Seega on ta tavaline töötaja ja tema pealt maksab tööandja just neidsamu makse, mida teiste pealt.
 
Uurige enne, kui suur see TOETUS tegelikult on. 17. detsember 2016, kl 15.44
Mis PAARISAJAST eurikust te siin sonite? Võibolla AASTAS saab!
Minul on ka RASKE puue. On hüertooniatõbi koos kognitiivse südamekahjustusega,polüartroos, ka glaukoom mõlemas silmas, samuti siirdatud mõlemasse silma läätse implantaadid, muidu oleks päris pime!
Aga raske puude sotsiaaltoetust saan 26.85 € !!!!!
Ja seda olen pidanud kogu aeg TÕESTAMA! Komisjon läbitud esimene kord 1 aasta möödudes, siis 3 aasta möödudes, siis 5 aasta möödudes. Järgmine aasta jälle seisab see ees, olgugi, et igaüks saab aru,et keegi ei anna mulle uut südant ega silmi!
Minu hooldaja saab ka rohkem, 39.- € kuus, aga ta teeb seda ka puht altruismist, sest selle raha eest ei tasu kodust väljagi tulla tegelikult.
Ja taastusravi! Mõnitate või?!? Seda saavad ainult kepsakad prouad, et ...
 
nii 17. detsember 2016, kl 17.23
No siin räägitakse mitte ainult puudetoetusest, vaid ka töövõimetuspensionist. Puudetoetus on tõepoolest alla 30 euro ja mõeldud ravimite ostmiseks ja nende abivahendite soetamiseks, mida puude tõttu vajatakse.
Taastusraviga on nii, et see eksisteerib tõesti peamiselt paberil. Rehabiliteerimiseks pakutakse ikka ainult psühholoogilist nõustamist. Nii et 20 aastat jalata elanud mees peaks psühholoogilt nõu saama, kuidas ilma jalata toime tulla. Taastusravi on ehk ette nähtudki, aga seda saab kasutada ainult pealinnas.No ei sõida näiteks vesivõimlemisse iga päev 45 km edasi ja sama tagasi.
 
no doktor 17. detsember 2016, kl 17.30
Huvitav, et kohati saab tõsise puude eest raha vähem, kui see kellel puue välja ei paista kuidagi.
Skisofreenikust sõbranna, kel töövõimetus protsent 80 saab 275 euri kontole igal 5 kuupäeval.
Samas hea tuttav vanem naisterahvas, kel aastaid tagasi opereeriti raskekujulist vähkkasvajat näos, mille tõttu on rääkimine, söömine, ja välimusest ma ei räägigi tugevalt häiritud, saab koos ravimitega alla kahesaja euro.
Need näited ei ole õhust võetud, vaid vastavad 100% tõele, ei hakka kellelegi midagi tõestama, kui ei usu, siis ei usu.
Tean ka absurdset juhust, kus inimene peab iga mingi aja tagant oma gruppi käima pikendamas, et toetust saada..kuulake nüüd hoolega...MAHA LÕIGATUD SÕRMEDE EEST!
Käi ja tõesta, et sul vahepeal uued sõrmed pole tagasi kasvanud ja saad edukalt oma tööd edasi teha..idiootsus kuubis!
 
isetargale -no doktor 18. detsember 2016, kl 23.16
Minu teada võetakse töövõimetuspensioni määramisel arvesse varem töötatud aastaid. Seega -kes saab oma töövõimetuse hiljem,sel pension jah suurem. Vaatamata protsendile.

Ja päris kindlasti ei käi mitte keegi "iga mingi aja tagant oma gruppi käima pikendamas, et toetust saada." Kõik teevad seda mitte sagedamini kui kord aastas, nii et lõpetage lahmimine. Ja mis puutub puuduvatesse sõrmedesse, siis toetuse määra ei muudeta mitte selle pärast, et sõrmed oleksid tagasi kasvanud, vaid siis, kui inimene on õppinud ilma sõrmedeta paremini toime tulema kui varem. Sel kirjutajal vist pole probleem mitte sõrmedes, vaid kahe kõrva vahel.
 
Viimane! 19. detsember 2016, kl 15.45
No mida sa targutad siin? Ilma jäsemeteta TULEB TOIME PAREMINI KUI VAREM?!? :(
Sul ilmselt puue aju silenemise või pehmenemise pärast?!?
Ja komisjonis peab käima kõigi ravimatute haigustega, kahjuks!
Kui sina tahad käia, siis käi,kui oled liikumisvõimeline, aga ära enam siin mölise!
Ja puudetoetus mõeldud rohtude ja abivahendite soetamiseks!
Soo-oh! Loetlege palun midagi, mis selliste sandisentide eest saab!
Alati peab mõni p-rsepugeja leiduma, kes sigadusi
õigustab! :(
 
to isetargale 19. detsember 2016, kl 18.36
Sa ei laksa ju üldse teemat. Rulli oma aju kokku ja viska jäätmekäitlusse. Nii haiget juttu saabki vaid puudega(ajupuudega) inimene ajada ja sel juhul on sinu puhul riigipoolne toetus õigustatud!
 
töötaja 19. detsember 2016, kl 19.01
nii, minu teema siis see siin. tegin jah veidike loomingut siin, aga tegelikkuses olen mures nende paljude erivajadusega inimeste pärast.

minu üks sõber saab samamoodi neid töövõimetuse ja puude rahasid ja ma näen, kuidas ta elab. tahaks ta samamoodi töötada ja egas keegi saagi aru kohe, et tal tervisega miskit viltu, kui ta ongi mõne töö leidnud ja suurte lootustega sinna läinud.
kurb tõde on aga see, et ta ei suudagi seda tööd teha, sest paar nädalat tööd viib ta tavaliselt kuuks ajaks täisinvaliidina voodisse, kust ta isegi vetsu ei suuda minna. siis on ta täielikult sõltuv teistest ja ravimitest, valuvaigistitest.

tean kuidas ta võtab end aina kokku ja lükkab aga edasi neid minemisi küll arstile, küll abi paluma sotsosakonnast.
vahel harva-harva on ta palunud söögi jaoks lisaks toetust, sest kunagi ei tea, millal miski kiireloomuline väljaminek võib juhtuda. nt vetsupott läheb katki, pliit ei tööta, telekas viskab pildi nurka.

samas, kui on vaja teha küsitlusi, kuidas invaliidid ka elavad, siis teatakse vägagi hästi, kust neid leida, aga, kui inimene voodisse päevadeks jääb, süüagi pole, siis ei tunne keegi huvi. siis oleneb kõik vaid su lähematest naabritest, kui sul just lapsi endal ei ole. ja minu sõbral lapsi ei ole. vend on, aga teda ei huvita mingi invaliidist vend.

nii olengi ma seda inimest aidanud puht heast tahtest ja kaastundest ja inimlikust soovist aidata, lihtsalt omaenda pere kõrvalt. ma ei kaeble, sest ma tahan seda teha inimese pärast.

vabandan veelkord nende ees,
kelle ma oma teemapüstitusega vihaseks ajasin.

ma pole ei see töötaja ega ma pole ka ise invaliid, aga olin nii paganama nördinud tol hetkel, kui järjekordselt koju kõmpisin selle üksiku ja omapäi jäetud õnnetu inimhinge juurest, kes tõepoolest oli kõigest paar nädalat järjekordselt tööd leidnud ja lõpetas seekordki nagu ikka - pikaajaliselt voodis valudes, täiesti abituna.

sotssüsteem aga ei tunne huvigi, et kasvõi kord kuuski küsida, et, inimene, kas te ikka saate seal hakkama, kas on äkki vaja abi toidu või muu näol, et võib olla vajate niisama murede jagamiseks kedagi, kellega natuke rääkida saaks.

soovin häid jõule, soovin hoolimist, märkamist ja armastust igale inimhingele. kallistan teid kõiki.
 
töötajale 19. detsember 2016, kl 20.31
Kord sul üks jutt, siis risti vastupidine. Miks küll? Mis sul viga on?
Kord kadestad invaliidide toetusi ja oled vihane, siis aga muudad oma juttu.
 
töötaja 19. detsember 2016, kl 21.16
seda tõesti, et poleks olnud vaja "mina" vormis kirjutada, siis oleks asi klaar.
olin nii ahastuses ja nördinud, kui tookord sõber invaliidi juurest tulin, et pidin siin kirjutama, pidin midagi tegema.
olen temaga kõigest sellest, mis teemas, palju rääkinud. tean, mis teda kurvastab ja tean, milliste suhtumiste pärast ta kannatab. kõik on siin kirjas.

see minu sõber on tõsimeeli end kehvalt tundnud nende teiste ees, kes ka sama tööd teevad, tablette võtavad, aga vähem teenivad. ta on seda ise öelnud, et tunneb nagu ta rööviks oma kaastöölisi.
seepärast tõingi selle mõtte siiagi teemasse sisse.

vabandan veelkord segaselt koostatud teema pärast ja tänan kõiki.
jõulurahu igasse südamesse.
 
töötajale 19. detsember 2016, kl 21.48
Ei teagi, mida su jutust uskuda, sest alguses kirjutasid hoopis teistsugust juttu.
 
suuzy 19. detsember 2016, kl 22.39
"töötaja" kirjutab väga segast juttu.Palka maksab tööandja ja töövõimetust ja puuet maksab sotsiaalkindlustusamet.Mitte töö eest,vaid haiguse eest.Mina olen 40% töövõimetu ja saan 167€ sentidega.Nii suur summa peab ju "töötaja" kadedaks tegema.Mul oli ka kunagi üks kade kaastöötaja, aga kui talle oma operatsiooni arme näitasin, siis vajus suu ehmatusest lahti.Häbi peaks olema tervetel haigeid kadestada armetu raha pärast. Mulle tundub, et see töövõimetust ja puuet saav sõber on teemaalgatajal välja mõeldud, kes käib tööl ja siis ei saa nädalate kaupa voodist välja ja keegi ei aita. Sellises olukorras kutsutakse kiirabi.
Teemaalgataja esimene postitus näitab ta tegelikku palet.Õel inimene, kadestab endast nõrgemaid.
 
mööduja 19. detsember 2016, kl 23.07
Mida siin jaurata, ma aru ei saa. Tunnistagem parem, et ongi probleem ja mitte üks vaid tuhat tükki lausa. Kõik sandid ei saa panka, enamus visatakse elust lihtsalt välja. Pööbli kisa ja valu....kellele see loeb, narrikesed.
 
õiglus maa peale! 20. detsember 2016, kl 06.17
Uute seadustega ka keegi tutvub?

Alates 1. jaanuarist 2017 hindab töövõimet ja maksab töövõimetoetust ainult töötukassa.

https://www.tootukassa.ee/content/toovoimereform/toovoimetoetus

Töövõimetoetuse kättesaamiseks tuleb täita teatud aktiivsustingimusi.

https://www.tootukassa.ee/content/toovoimereform/toovoimetoetuse-saamise-tingimused

Lühidalt: Õppima, töötama või igas kuus käima töötukassas nõustamisel. Kokkulepitud tegevused - koolitus, tööharjutus, tööpraktika, proovitöö... Ja saatma oma CV töötukassa poolt näidatud töökohtadele.

Oh ja see õelus: Ise käib tööl ja saab veel invaliidsusrahasid! Teenib lisa! Kompensatsioon! Kui inimene suudab täis päevaga töötada, siis ta pole invaliid!
Ja teiselt poolt: Ei täida tööotsimiskava tegevusi! Keeldub tööst! Töövõimetoetuse maksmine peatatakse! Ei täida aktiivsusnõudeid! Töövõimetoetuse maksmine lõpetatakse!

https://www.tootukassa.ee/content/toovoimereform/toetuse-maksmise-peatamine-ja-lopetamine

Eks mingi osa on neidki, kes sellele mahvile vastu ei pea ja koju jäävad. Sa, teemaalgataja, loe nüüd ise oma esimene postitus läbi. Ja proovi edaspidi end lohutada sellega, et vähemalt neile kodustele invaliididele enam raha ei maksta.
 
veel 20. detsember 2016, kl 08.00
"et tunneb nagu ta rööviks oma kaastöölisi" ?? haigemat asja annab välja mõelda. poolteist nädalat, siis on 2017 jaanuar, saad aru? töövõime rahasid hakkab maksma ainult töötukassa. ja mitte kõigile, vaid neile, kes aktiivselt töötavad või tööd otsivad. kui palgaraha on null, voodihaigena kuu aega kodus, ilma aktiivsusnõudeid täitmata, on tema invarahad null, 0, NULL! saad aru?
"heast tahtest ja kaastundest ja inimlikust soovist aidata, omaenda pere kõrvalt, tahan seda teha inimese pärast" vot siis saad tõesti oma ligimesearmastust näidata, kui inimesel absoluutselt sissetulek puudub.
sa oled ikka eriline sooda.
 
pühade rist 20. detsember 2016, kl 14.28
No kuulge, nüüd tuleb siis välja nii, et teemategija on kõigis neis seadustes süüdi juba.
Ja mis selles siis halba on, kui inimene aitab teist? Ei sobi ve?
Ongi nii, et olgu kuidas on, ja tee, kuidas teed, sõimatakse sind niiehknaa.
Selle asemel, et kuidagigi veel ühte hoida, hävitatakse viimnegi aruraas, viimnegi inimlik alge.
Kes keelab ühisrindena kogu sellele jaburusele ja inimhävituslikkusele vastu astuda? Lihtsalt ligimesearmastusest ja vabast tahtest!
Keegi ei keela, ainult et ei saa mittekui midagi ühiselt tehtud ju. Peab aina kalkema, süüdlasi otsima ja mudas sonkima.
Selg sirgu, aru pähe ja kokku hoida, see on ainus võimalus praegusel momendil.
Muidu ongi nii, et need, kes enam ei suuda, poevadki urgu ja surevad maha ja ega ülejäänutel ka enam pikka pidu ole. Seda tahamegi ve?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!