Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Ebaõiglane justkui.
 
arutleks ebaõigluse teemal laiendatult 20. detsember 2016, kl 15.06
Siinses teemas on jutt invaliididest, tööst.

Vaadakem aga laiemalt. Sellist ebaõiglust on igal pool, igas valdkonnas, kus keegi võidab, keegi kaotab.

Võtame nt kindlustuse. Ma ise sõidan autoga, maksan kindlustust, aga mulle hakkab vastu seadus, kus kindlustus maksab avarii tekitajale, tema enda süü tõttu, kinni autoremondi, ja hullem veel, kui auto on sodiks sõidetud, uus, nt elektriauto, siis praktiliselt makstakse talle see auto peaaegu et kinni. Absurdikas ju. Tekitan avarii, olen süüdi ja mõtleks, mulle makstakse mu süütegu kinni.
Siis peaks igale pätile valuraha makstama. Tapan kellegi ära ja saan hüvitist.

Samas, kui palju on igasuguseid tööõnnetusi. Ma ei usu, et kõik need õnnetud, kes kannatajad on, ise niiväga trügisid vigaseks saama läbi õnnetuste.
Nad olid instrueerimata, neil puudusid turvateadmised, ehk ka varustus, mille eest oleks pidanud vastutama antud firma juhid. Aga need juhid ei vastuta, nad laiutavad käsi ja süüdi jääb õnnetu isik, kes kannatas oma lohakuse tõttu. ???
Kui oleks aga nii, et kõigi tööõnnetuste eest, vigaseks jäämiste eest, vastutaksid firmad ja omanikud, ja maksaksid inimesele jooksvalt kompensatsiooni elupäevade lõpuni, siis ehk hakataks hoolima oma töötajate turvalisusest ja õnnetusi ei oleks nii palju enam. Ja isegi see ei päästaks maksmistest, kui teed uue firma või lahkud ametist. Sa jääd registrisse ja vastutama kunagise juhtumi eest rahaliselt edasi. Ainult et siis hakkaksid tekkima mõrvad. Need õnnetud koristataks lõdvalt jalust ja kui pole inimest, siis pole kohustust. Raha jääks alles, mõtleks.

Ahh, mind ajavad need nülgimised raevu, need tavalise lihtsa inimese nülgimised. Ikka võetakse neilt kõige väetimatelt, neilt, kes isegi on kannatanud ja kannatavad.

Selliseid kohti on oi kui palju. Nt.
Valitsus kubiseb häbematustest, aga miskipärast askeldavad ikka samad jobud seal edasi, olgu võimu jäme ots kelle käes parasjagu tahes.
Ma ei saa üldse aru, mida peaks valitsusse asja olema neil, kes on võimult kõrvaldatud ja kes on aastaid näidanud suutmatust midagi muuta paremaks. Just paremaks oma riigi, oma rahva jaoks. See, mis nägu maailmale näidatakse, pole oluline. Eestis elav oma rahvas vajab normaalset elu. Mis see maailm siia puutub, ma aru ei saa.
 
eelmisele 20. detsember 2016, kl 20.21
Kus see kindlustus avarii tekitajale maksab ? Ei teadnudki. Pead silmas kasko kindlustust ?
Tegin kunagi ka avarii, olin süüdi, kindlustus küll midagi ei maksnud.
Õigemini ma ei läinudki sinna, sest süüdlase kahju ei hüvitata.
Tuligi auto maha kanda ja minu kahju oli suur.
 
to pühade rist 20. detsember 2016, kl 20.32
Probleem on sellest, et algatajal oli alguses hoopis teistsugune jutt, arvustas, kadestas invaliide, et kuidas nemad rohkem saavad.
Hiljem, kui vastajad hakkasid algatajat hurjutama, siis jutt kardinaalselt muutus.
 
anna 21. detsember 2016, kl 09.01
Mõte oli ju selles, et kui inimene teeb võrdselt tööd ja saab ka sama palju palka siis milleks veel lisaks maksta. Toetus peaks olema nendele kes ei suuda teha piisavalt tööd, et end ära toita.
 
ei anna 21. detsember 2016, kl 11.32
Termin “invaliidsus” (handicap) tähendab võimaluste kaotust või piiratust võtta ühiskonna elust osa võrdväärselt teiste inimestega.
Loogiliselt mõeldes jah invaliidil, töövõimetul, puudega inimesel (kuidas see täpne väljend ongi) see toetusraha, mis antakse, olekst talle minimaalnegi ellujäämisvõimalus. Kuna ta ei suuda tervetega konkureerida.
Samas 2016 aastal alanud töövõimereform kohustab neid töötama. Muidu toetuse maksmine lõpetatakse (Net on seadusi täis, loe ise).
Aga et mitte avalikkuse õiglustunnet riivata, tuleks töötaval invaliidil toetus ära võtta?

anna, anna andeks, ma siiralt soovin sulle tarka ja hoolivat arsti, kes ütleb "Teie tervis on niivõrd kahjustatud, te peaks minema töövõimet hindama!"
Aga rahasid, nii ehk naa, enam nemá. :))
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!