Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
ei tunne end eestlasena
 
aaa 17. detsember 2016, kl 07.06
Olen elanud Eestis, aga ei teki mingit seost eestlusega, eriti, kui pean välismaalastega rääkima. Teised eestlased toovad alati välja elemente, mis teevad neid eestlaseks. Nagu laulupidu, must leib, verivorst, saun, sealiha, jaanipäeva tähistamine, kama, Komeedi, Teekonna jms nõukaaegsed kommid, tobedad telekomöödiad, nagu "Me armastame Eestit", Papad-mammad, Tantsud tähtedega, Eesti kuulsused, Eesti hümn, presidendi vastuvõtt jne. Loetelus mainitust käin ainult saunas, mida eluliselt ei vaja, ja söön harva musta leiba, aga ühtegi Eesti toiduainet ei igatse, ei maitse Eesti köök. Ei saa aru veneaegsete maiustuste igatsusest, mulle ei meeldinud juba sel ajal.
Jaanipäeva pole väiksest peale tähistanud, ei käi Võsul vms sõpradega suvilas ega joo end täis, ei oma kogemust maaidüllist loomade ja kaevukooguga taluga, Eesti teletoodang ja filmid on pea alati täielik jama, ETV on kohati erandiks. Probleemiks on see, et need mängivad puhtalt faktile, et oleme eestlased ja peame suvalisi kuulsuseid, nagu Peeter Oja, naljakaks. Ei ole tema vastu midagi, lihtsalt näide, et kontekstist välja võttes suvaline välismaalane tema huumorist aru ei saaks. Saadete tegijad ei mõtle suurelt, et asi oleks naljakas ja arusaadav kõigile.
Minul pole sellist eestlustunnet, et peaks mingit saadet heaks ainuüksi seepärast, et räägitakse eestlusest ja seal on kohalikud kuulsused. Hea näide on see, et kui Soomes mingi kohalik kuulsus telemängus nalja teeb, ei saa eestlane sellest aru, miks arvatakse, et siin on kuidagi teisiti? Saade ei muutu kvaliteetseks, kui pole olemuslikult naljakas, vaid seepärast, et meie tunneme neid inimesi. Briti vestlussaated suvaliste kuulsustega on näiteks naljakad ka siis, kui sa neid ei tea.
Ei saa aru, miks eestlased hoolivad oma mainest. Ise ju ei mõtleks, et mida nüüd sloveenlasest või portugaallasest arvad. Ilmselt ei midagi, kui konkreetset inimest ei tea. Miks kulutatakse metsikuid summasid Eesti maine parandamiseks, nagu see üldse kellelegi meelde jääks? Inimene tuleb Eestisse, kui tal on seda praktiliselt vaja, mitte mingi mainekampaania ja Eesti märgi pärast. Kes meist teaks ühegi riigi mainekampaaniat?
Mul ei ole aimugi, millised eestlased on. Kahjuks räägitakse väga palju eestlusest, välismaal õppivad eestlased kogu aeg mainivad oma rahvust, kuigi mul on sügavalt suva. Mitte riigist kui poliitilisest ja majanduslikust üksusest, vaid mingi olematu kultuuriga identifitseerumisest. Kui küsitakse, et millised on eestlased, pole mul aimugi. Igal pool on igasuguseid inimesi. Ainus asi, mis eestlast muudest EL rahvastest eristab, ongi pidev rahvuse rõhutamine, aga iseloomu või ellusuhtumise poolest ei ole võimalik eestlast kuidagi teistest eristada.
Eestis on eurovisioonihullus, mis ületab kõik mõõtmed. Minu jaoks on tegu kitši laulupeoga, mida eriti tähele ei pane, aga Eestis räägivad tervemõistuslikud täiskasvanud inimesed, et saadame laulu sinna esindama. Ei tea, mida? See on suvaline lauluvõistlus, muidugi peab proovima, aga selles mõttes, et anda huvitavatele artistidele võimalus, mitte otsida kõige juustusemat pala, et kõigile meeldiks ja ära võidaks, isamaa ja kodumulla nimel. Endale jalga tulistades saadetakse sinna inside joke "Leto Svet" ja ei saada arugi, et ükski EL hääletaja ei tea neid kuulsaid koomikuid.
Rahvuslikus meedias kirjutatakse sellest, et igale loengus istuvale naisele ei jätku haritud meest ja maal elavatele poissmeestele naisi, sest kõik peab saama paaritatud. Vallaline inimene on automaatselt üksik ja otsiv. Niisama üksi ei saa õnnelik olla, maa tuleb täita lastega, et poleks iibepuudelisi.
Paljud nimetatust ei tähenda midagi ja poliitika ning elukorraldus läheb mulle korda. Aga mingit eestlase tunnet küll pole, et pean end kuidagi rohkem eestlaseks, kui soomlaseks või sakslaseks. Ega ma siis ka kohalikest telesaadetest ja kummalistest maiustustest hooliks.
 
EHE SETU EESTLANE 17. detsember 2016, kl 08.20
aha tähendab jeestlasele peab tv ja raadius tulema fonogrammilt rõkkav naer( nalja koht ) ja keel see on ainult väärakatele , vot inglise ja araabia keeled need on head , Laulupidu ,kilu ,leib jaanipidu on meie Mingi tolerandi rasvanäpp ei tule seda minule ütlema kes ma olen
 
kas pidi nali olema 17. detsember 2016, kl 11.44
Oled lihtsalt üks tavaline inimene. Ega me keegi ei mõtle pidevalt kellena end tunneme, me lihtsalt oleme ja kõik. Kas tunned iga hetk et olen naine, olen keskealine, olen väga ilus, olen sale, mõtled ja tunnetad pidevalt mis rahvusest olen. Me lihtsalt oleme, kui keegi küsib, muidugi vastame mis rahvusest juhtume olema, pole siin midagi tunda vaja. Ela nii nagu võimalusi on ja ära urgitse naba kallal.
 
soovitan 17. detsember 2016, kl 11.46
mine sibula siberisse
 
veider 17. detsember 2016, kl 12.01
Selle peale annab ikka tulla, et enda olemust otsida verivorstist ja hapukapsastest mitte iseenda seest, oma hingest ja vaimust.
Aga eks eneseleidmine olegi pikk tee
ja seda käiakse kogu elu.
 
hmh 17. detsember 2016, kl 12.22
Ma vaatan, et su heietus keskendub väga televisioonile ja üldse meediale. Selge on ju, et meedia orienteerub mingile "keskmisele", aga keskmist ei ole tegelikult olemas, selles on kokku võetud kõik silmaganähtavad tunnused. Ma ei arva ka kohalikest telekanalitest suurt midagi, õieti ei vaatagi enam telekat, sellegipoolest ei pea ma ennast lätlaseks või, hoidku jumal, venelaseks.
Ja mainekujundus on globaliseerunud maailmas väikeriigile oluline, igal riigil peab paratamatult olema mingi nišš väärtuse pakkumises (kui tahad, et raha riiki juurde tuleks), aga sa ei saa sinna nišši asuda, kui keegi sinust midagi ei tea.
 
robi 17. detsember 2016, kl 12.36
mina ütlen sulle päris ausalt, et eestlaseks teeb ainult keel. see on ainuke keel, millest sa isegi une pealt aru saad. sellepärast oledki eestlane.
 
Teemaalgataja loetelu jääb 17. detsember 2016, kl 14.13
kuidagi napiks.
Kas kusagil mujal oleks parem?
Mõned inimesed ei leia lihtsalt endas väärtusi ja asuvad oma pettumust laiali laotama.
Võiks leida endale mingi tegevuse ja siis saab kõik ülejäänu kõrvale jätta, eriti kui näiteks mujale asudes poleks enam emakeelt ka.
 
njahh 17. detsember 2016, kl 17.53
sry, aga teemaalgataja on ju päris napakas...
 
aaa 17. detsember 2016, kl 18.01
Olen internetis üleskasvanud põlvkond, inglise keel näiteks on vahel lihtsamgi. Keele pärast väga ei muretse, sest ei suhtle eestlastega igapäevaselt nagunii. Tööalaselt räägin inglise keelt ja suulist suhtlemist on väga vähe.
Lapsepõlves ei olnud ka erilisi sõpru, lihtsalt tuttavad klassikaaslased, kellega koolis rääkisime. Ei tekkinud seda tunnet, et Eestis on inimesed, kes mind alati ootavad, vanematega ka nii palju ei suhtle. Mõnel polegi vanemaid ega sugulasi. Keskkoolis ei suhelnud eriti kellegagi, sest vahetasin kooli ja ei ole selline, kes teistele läheneb. Seal oli natuke Ameerika filmidest nähtud mentaliteet, et kõik proovisid popid olla. Pärast keskkooli töötasin ja õppisin välismaal, Eestist ei jäänudki sõpru, ainult vanad klassikaaslased, kellele tänaval "tere" öelda, nüüd Eestis tagasi olles tunnengi end võõrana. Töö on ka interneti vahendusel.

Imestama paneb just see, et teised välismaal kohatud eestlased, enamasti üliõpilased, räägivad pidevalt Eestist, rannakadakatest, Skype'ist, mustast leivast, kommidest, vanaema karjamaast ja jumal teab millest. Mul ei ole ühegi sellise asja järele igatsust ega osanud midagi vastata.

Mainekujundus on mõttetu seepärast, et keegi ei näe neid kampaaniad. Kui palju sa tead Leedu, Andorra või Bulgaaria mainekampaaniatest? Ainus töötav mainekujundus saaks olla sotsiaalmeedias ja erinevatel veebilehtedel, a'la Reddit või isegi 9gag, kus räägitakse reaalsetest võimalustest, mitte ei eeldata, et kujundatud märk või klanitud reklaamvideo kedagi Eestisse kolima paneb. Kui mõni teine riik teeks kommertsvideo, siis ei viitsiks seda klikkidagi, plakateid naeratavate perekondade ja reklaamlausetega lihtsalt ignoreeritaks, nagu iga reklaami. Ükski noor inimene ei vaata enam telekat, veel vähem reklaami ajal. Ükski inimene ei koli Eestisse mainekujunduse pärast, vaid näiteks maksusoodustuste või odava elu pärast.
Üks asi on, et muidugi peab info olema saadaval, aga neid kommertsklippe vaatavad põhiliselt ikka eestlased, olles hirmus uhked, et meie mainet kujundatakse. Parem tehku youtube'i välismaalastele suunatud dokumentaalsari, mis ei näe välja, nagu reklaam või tüüpiline esitlus, mida firma aastapäevadel kõiki vaatama sunnitakse.
 
vihane eestlane 17. detsember 2016, kl 18.49
"Ei saa aru veneaegsete maiustuste igatsusest, mulle ei meeldinud juba sel ajal."
"Olen internetis üleskasvanud põlvkond..."


Mis veneaja maiustustest sinusugune noor teab, kui pole ise sel ajal elanudki? Ära räägi asjadest, millest sul pole õrna aimugi, mitte et see midagi muudaks, kuid hale kuju oled.
Ja mida krdit sa siin teed, kui kõik vastu karva käib, mis Eestlusega seoses. Tõmba tagsi sinna, kust tulid.

Kindlasti oled suhtumiselt ka tolerast ja muidu salliv igasugu pagulasteemadel ja sinul oleks ükstaspuha, kas Eesti riik ja rahvus on või mitte.
Ja muidugi kooseluseadusele annaksid ka kahe käega poolt, las p3d3d saavad lapsendada, nad ka inimesed!
Mõttetu kloun oled!
 
ahh 17. detsember 2016, kl 18.59
No mis te ikka teemaalgatajaga riidlete, teisel niigi paha olla. Noor inimene sisimas tahaks ju kuskile kuuluda. Eks ta ise teab, kas hakkab kosmopoliidiks, sakslaseks vms või siiski leiab kunagi, kui vanemaks saab, midagi siit maalt, mis on oma.
 
teemaalgatajale 17. detsember 2016, kl 22.39
Kui vana sa täpselt oled ? Kui oled interneti põlvkond, siis vene ajal sa ei olnud ju sündinudki.
 
ettepanek 17. detsember 2016, kl 22.58
Mul ka koolis sõpru ei olnud, aga erinevalt sinust ei tekkinud mul viha oma rahvuse vastu.

Me sinuga ei saa teisi süüdistada, kui meiega suhelda ei tahetud.
Viga oli meis endis, tuli see siis kasvatusest või millestki muust.

Valus on lugeda sinu viha oma rahvuse vastu, nagu kõik teised oleksid sinu probleemides süüdi.

Mul eluaeg probleem sõprade leidmisega, olen üksik, aga no ei ole tekkinud mitte mingit viha rahvuskaaslaste vastu.

Vastupidi, olen väga eestimeelne.
Mitte mingisugune sõprade puudus ei saa hävitada minus rahvustunnet.

Äkki saame kokku, räägime.
Oled nõus?
Mind väga kurvastab sinu kibestunud suhtumine oma rahvusse.
 
Teadmiseks noortele 17. detsember 2016, kl 23.22
Vene aeg lõppes Eestis 20 augustil 1991, kui kuulutati välja Eesti vabariik. Kuigi meil oli oma lipp ja vabadus, siis enda raha(kroon) tuli alles 1992 a. juunis.
Mis interneti puutub, siis Eestis oli juba 90-date teises pooles laialt levinud, kuid igas kodus kohe kindlasti mitte ja polnud ta ammugi ka selline, nagu me täna teda tunneme. Arvutid olid ülikallid. Üldse tehnika oli oluliselt kallim, kui täna.
 
einoh 18. detsember 2016, kl 00.14
Kes siis sunnib sind, vaesekest, end eestlasena tundma? Võid vabalt end kellegi teisena tunda! See ei ole karistatav! Selliseid on vaimuhaiglas küllalt, kes tunnevad end pagan-teab-kellena.
Aga ka muulasena on soovitatav siiski oma igapäevaded rohud ära võtta. Sest viimane olemasolev aruraas võib muidu kaduda mistahes rahvuse austajal - ei vaimuhaigus sellest küsi, kellena end tunned.
 
nojahh 18. detsember 2016, kl 01.06
Kui teemaalgataja on üles kasvanud internetis, siis on ta nii 20 alles.
Nii noor ja jube nii kibestunud, masendav, kole.

Teemaalgataja, neid on teisigi, kes ei leia sõpru, aga ei vala seda kogu rahva peale välja.
Ega sul vene ega türgi koolis midagi teisiti ei olels olnud. Lapsed on julmad igal pool.
 
mina kah 18. detsember 2016, kl 10.04
Siin on ikka täiega oma maailm. Foorumis, ma mõtlen.
Keegi loeb täiesti tavalise inimese arutlust enda elu ja tunnete üle, imestab, miks kulutatakse mingi Eesti märgi loomiseks tohutuid summasid, kui sellest tegelikult mingit kasu ei ole, ja leiab põhjuse teemaalgatajat eestlusevihkajaks, muulaseks, hulluks ja üldse nõmedaks pidada.
Kuidas see võimalik on? Inimeste sees on nii palju vihkamist, et see ei lase enam loetust aru saada. Kõiges ja kõigis nähakse ja lausa otsitakse samasugust viha...
Täiesti normaalne ja loogiline arutlus aaa poolt, ei näe siin mingit viha ega pahatahtlikkust.
Oleme ka tihtilugu arutlenud, mis see eestlus siis lõpuks on ja mille poolest eestlane teistest erineb? No pole seda ühte asja, mis paistaks kuidagi eredamalt silma. Natuke seda, natuke teist, aga polegi ju midagi sellist, mida teistel rahvastel üldse poleks - peale keele.
 
ole siis ise parem 18. detsember 2016, kl 12.16
Aga see just ongi, et meie keel, kultuur ja kombed on need, mis meie jaoks selle maa koduseks ja eriliseks teevad. Kurb, kui noor inimene ei tunne end kellenagi, millestki ei hooli peale interneti. Aga kui oled selles kodus, rakenda oma ideed töösse, et kodumaad väärikamalt teistele tutvustada, kui leiad et seda valesti tehakse
 
to mina kah 18. detsember 2016, kl 14.29
Teemaalgataja ongi ju eestlaste vihkaja. Kurtis ju, et ei leia eestlaste seas sõpru ja et ka koolis oli üksik hunt.
Sellest tal ongi tõrge tekkinud eestluse vastu.

Justkui Lätis või Venemaal koolis käies oleks sõpru leidnud. Lapsed on igal pool julmad.

On ka teisi inimesi, kes sõpru ei leia, mina olen eluaeg üksik hunt olnud, aga ei süüdista selles oma rahvust.
Mujal sündides - kasvades oleks kõik samamoodi olnud.
 
ohh 18. detsember 2016, kl 18.56
Paha lugeda seda oma rahvuse halvustamist.
Kogu eesti rahvas on nüüd süüdi, sest algataja ei leia sõpru.

Eestis elab 40 % venelasi, püüa nendega kontakteeruda, kuigi vaevalt huvitatud on, kuna venelased tahavad suhelda ikka omadega.
 
aaa 18. detsember 2016, kl 23.53
34, päris lapsena internetis ei käinud, aga 90ndate lõpupoole ikka, teismelisena. Olin varajane arvutikasutaja. Päris millennial ei ole, aga mis sa mudilasena seal ikka lugeda oskad. Inglise keel oli juba siis vene keelest lihtsamini omandatav.

Nõuka aja lõpus olin 8aastane, mis on päris vana. Nõukaagseid maiustusi kiidavad ka 20-25aastased välismaal õppivad tudengid, kes räägivad Teekonna kommidest ja Annekese või isegi kamašokolaadist. Mul ei ole Eesti maiustuste järele igatsust, sest juba 90ndate lõpus pigem neid ei ostnud.


teemaalgatajale Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui vana sa täpselt oled ? Kui oled interne
> ti põlvkond, siis vene ajal sa ei olnud
> ju sündinudki.
 
lugesin mitu korda 18. detsember 2016, kl 23.56
Ma ei näe teemaalgataja tekstis mitte ühtki süüdistust eestlaste vastu ega väiksematki vihaalget. Mitte ühtki lauset. Lihtsalt oma elukäigu ja mõtete kirjeldus.
 
aaa 19. detsember 2016, kl 00.22
"Kindlasti oled suhtumiselt ka tolerast ja muidu salliv igasugu pagulasteemadel ja sinul oleks ükstaspuha, kas Eesti riik ja rahvus on või mitte.
Ja muidugi kooseluseadusele annaksid ka kahe käega poolt, las p3d3d saavad lapsendada, nad ka inimesed!
Mõttetu kloun oled!"

Kooseluseadust toetan, samuti integreerumisvõimelisi pagulasi ja sõjapõgenike aitamist. Inimesed põgenevadki koduriigist seepärast, et ei ole islamistid ja eelistavad elada riigis, kus on usk ja igapäevaelu lahus. Teiselt poolt vaadatuna, päris põgenikele on radikaalse islami Euroopasse lubamine just ohtlik, sest nii toimubki kapseldumine ja usukontroll.
Kooseluseadus - kuidas see üldse eestluse vastu käib? Et kui sind heteroks ei sunnita, kardad, et ei teegi enam lapsi, sest keegi muudab sind homoks?
Enamik väliseestlastest tudengitest on samuti kooseluseaduse ja põgenike poolt, aga muidu peavad end täiesti eestlasteks, tunnevad ühist Eesti asjade ja kommetega.

"Mul ka koolis sõpru ei olnud, aga erinevalt sinust ei tekkinud mul viha oma rahvuse vastu."

Mul ei ole viha rahvuse vastu, vaid ei ole tekkinud sellist ühistunnet, mis tüüpilisel eestlasel justkui peaks olema. Mulle meeldib Eesti loodus ja keel. Huvitun poliitikast ja ühiskondlikkust aktiivsusest. Aga ka nende puhul igasugune Putiniga hirmutamine, Petseri piirist jahumine ning vasakpöörde hirm on ära tüüdanud. Eestis polegi vasakpoolseid. Raamatutest ei huvita tüüpeestlaslikud Tammsaare jms jõuga raiumine, kannatamine, pessimism, keskealised meestegelased ja naised ainult kui kellegi naised, emad või armukesed. Loodusega on nii, et ei ole konkreetset kohta, kus suguvõsa elaks või kus iga kord käiks, midagi nostalgilist ja südamelähedast.

Aga igasugused telesaated, komöödiad, toidud, Eesti märgid, kuulsused, tuntud pop- ja sültmuusika, formaalsed üritused, nagu presidendi vastuvõtt, verivorstid, mittemusikaalne sült, sõna "normaalne" ülekasutamine, hapukoor, Ollikas, Skype'i mainimine, Su nägu kõlab tuttavalt žüriiliikmete nimede teadmine jms ei huvita mind. Ma ei tunne nendega mingit samasust. Laulupidu oli huvitav väiksena, enam ei lähe korda, sest pole koorimuusika austaja. Pean natuke igavaks, et pidevalt räägitakse samadest kuulsustest ja nimedest, kõik on pidev inside joke, eeldatakse, et pead neid teadma. Sellised tüüpilised nimekirjad, et oled eestlane, kui 100 tingimust on täidetud. Huvitabki, et kui palju on inimesi, kes peavad seda, Eestimaa reetmiseks, kui taoliste nimekirjadega end ei seosta:
http://ekspress.delfi.ee/kuum/50-vaidet-teemal-sa-oled-toeline-eestlane-siis-kui?id=29359199
http://www.vahvel.net/showthread.php?118220-Sa-oled-eestlane-kui
 
:) 19. detsember 2016, kl 01.18
aaa: aga misasi sind ometi häirib, et selle "mittekuuluvuse" nii suureks probleemiks puhud?
Ühtpidi oled ju täitsa rahul, et ei taha teada midagi tavalisest meediapudrust, tesitpidi tood välja mingeid linke, kus justkui oleks mingit teesid või küsitlused?!
Miks? Sama meediapudru ju.
Ma olen täiesti tavaline eestlane, elan siin, töötan siin, mu mõtted on sinu omadega üsna sarnased. Välja arvatud, et mul pole sest msikit muret, et Delfis arutlema hakata. On, nagu on, tunnen, nagu tunnen. Olen mina ise - eestimaalane. Kas ka eestlane, pole aimugi ja ei huvitagi. Räägin keelt, ju siis olen ka eestlane.
Ma kuidagi ei usu su ükskõiksust eestluse vastu, kui käid välja mingeid suvalisi linke?
Ma ei sobra netis ringi sihukesi teemasid otsides. Kui satun ka mõnele pealkirjale, ei ava. Sest pole ju põhjust. Ei ava ka sinu toodud linke, sest pealkirjad juba sellised, et mingi populistlik kuuluvustunde värk vist.
Kui sul on ükskõik oma rahvuslikust kuuluvusest, milles siis probleem on, et teema üldse tegid? Milleks täpselt?
 
to lugesin mitu korda 19. detsember 2016, kl 19.56
Algataja ju täiesti otse süüdistab kogu eesti rahvast, kuna tema ei saa kuidagi teistega kontakti ja tunneb, et teda siin keegi ei vaja.

Minul on sama mure, samamoodi ei leia teistega kontakti, üksindus piinab, aga ei ole pähe tulnud kogu eesti rahvast oma suhtlemisvaeguses süüdistada.
Paha lugeda sellist üldistavat süüdistamist.
Kurb.
 
algatajale 20. detsember 2016, kl 01.17
Putiniga hirmutavad ju pagulaste pooldajad ehk teisisõnu palgalised kommentaatorid.

Palgaliste kommijate jaoks on kõik inimkaubanduse vastased venemeelsed.
 
nõukogude inimene ongi olemas 20. detsember 2016, kl 17.18
mäletate, sellist taheti aretada, et ei oleks rahvust, vaid kõik oleksid nõukogude inimesed?
no teemaalgataja justament selline ongi, rahvustundeta, isamaa-armastuseta tibla, väiksest peale väärastunud, pole sõpru, pole kodutunnet...
 
eelmisele 20. detsember 2016, kl 17.50
No sinuga ei tahaks küll keegi ühte rahvusse kuuluda, võib-olla ainult see segane Pee, kes sai jälle võimaluse siin ähkida ja ohkida.

Teemaalgatajale soovitaks igasugu rumalatele klišeedele vähem tähelepanu pöörata, need ongi hallile massile mõeldud, aga ükski rahvas pole nii ühtlaselt hall.
 
to eelmisele 20. detsember 2016, kl 17.59
kus tead, kes tahaks, kes mitte, kas tegid ülemaailmse küsitluse?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!