Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Mis sõnad teil keele sõlme ajavad?
 
kardan, et ei oska kirjutada: 15. juuni 2010, kl 17.00
kompositsatsioon
lihtsam on öelda nagu kreisiraadio: ikebaana (ema tehtud)
 
Oh 15. juuni 2010, kl 17.29
Ja minul ei tule välja Shrek! Peale Sh see R lihtsalt ei tule:)
 
n 40 15. juuni 2010, kl 17.47
aktimatliseerumine- läks vist valesti praegugi.
 
miki 15. juuni 2010, kl 18.20
aklimatiseeruma ka jah keeruline öelda :p
mul on alati apokalüpsisega mingi jama. küll hakkab tulema akopa... vms :p

kõnekeeles võib ju öelda kiiresti "aksepteerima" ka, ega "raadjo"gi vale pole, eks keel areneb ja eks ikka sinna suunas, et oleks lihtsam ja loogilisem :)
 
Kuu 15. juuni 2010, kl 18.26
Rehearsal-ingl. k.
 
ise oskan 15. juuni 2010, kl 18.55
minu arust paljudel eestlastel on raskusi sõnaga auhind. öeldakse hauind.
 
leenu 15. juuni 2010, kl 19.51
astrid lindgren on võimatu minu jaoks :)
 
uraa 15. juuni 2010, kl 20.25
Sõna EXHIBITION hääldus.
 
r.i. 15. juuni 2010, kl 20.27
ma panin tänu delfile tähele, et inimesed mitte ainult ei kirjuta "laOvärvid" vaid ka räägivad "laovärvid", mõeldes selle all siiski lauvärve.

ja veel hajameelne vs. ajameelne vahest ei saa isegi aru kuidas see nüüd oli:D
 
hirv 15. juuni 2010, kl 20.57
@ mall
"Insruksjoon" on hea sõna. Irw! :DDD

@ kardan, et ei oska kirjutada:
See kompositsatsioon peaks ikka kompositsioon olema.

@ r.i.
Kui keegi ütleb "laovärvid," siis tekib mulle silme ette pilt sellest, kuidas ta hakkab nendega laohoone seinu värvima. :D

Sõbranna ütles "ignoreerin" asemel "igroneerin."

Ise nimetasin lapsena Karlssonit Karssoniks. :)
 
rünt 15. juuni 2010, kl 21.48
Hull sõna on puänt, millel on igasugu erinevaid variatsioone ja mitte ainult minul
 
well 15. juuni 2010, kl 21.58
Paljud eestlased ütlevad ka massaaž asemel maššaaš või midagi taolist - ühesõnaga, kõik häälikud susisevad.
Minu mees ütleb täis peaga "kalurid" asemel "karulid" - see on nagu kontrollsõna, mille järgi ma saan aru, kas ta on üleäru võtnud või mitte.
Ja Saatse kohta ütleb ka ka kaine peaga alati Saaste.

Ma ise ei suuda millegipärast välja hääldada sellist lihtsalt sõna nagu "opossumionu".
 
skiso 15. juuni 2010, kl 22.04
kindlalt hipopotomonstroseskvipedaliofoobia ja sesquipedalianismiteooria :)
 
to kompu 15. juuni 2010, kl 22.12
Helir - Valdor Seeder mitte Valdur! XD
 
kah 15. juuni 2010, kl 22.18
Kabli klubi
 
k 15. juuni 2010, kl 22.20
see kompulssiiv... jne. ma ei teagi, mida see tähendab, kuna ma juba öeldagi ei oska.
 
e 15. juuni 2010, kl 22.32
transskribtsioon
 
kriipa 15. juuni 2010, kl 23.12
ensüklopeedia...kolm korda trükkisin ümber;)) vägisi tahtis tulla ensükopleedia, no hääldada kiiresti ei suuda seniajani, kuigi juba mitte enam esimeses nooruses;)
 
Anna Kannatus 15. juuni 2010, kl 23.45
Minul "diletant". Alati tuleb 'dileNtant'. Ja vahel tuleb, nii veider kui see ka on, 'musträsta' asemel 'mustsõstar'.
 
tsupi 15. juuni 2010, kl 23.52
mul on revolutsioon. ütlen revulutsioon. teine sõna on ketsup. ütlen ketsuk. lapsepõlvest on harjumus ja ketsup ei tulegi üle huulte enam.
 
btw 16. juuni 2010, kl 00.08
to kriipa : mitte ensüklopeedia vaid entsüklopeedia!
 
:P 16. juuni 2010, kl 00.38
rula - lura
 
. 16. juuni 2010, kl 00.48
 
Islandi vulkaan 16. juuni 2010, kl 08.40
Kenad targad inimesed siin vestlemas.Ma ei saa selle vulkaani nime välja öeldud ega oska seda ka kirjutada. Nii et olukord tsipa hullem.Ja selle nime meelespidamisega on raskusi.
 
m 16. juuni 2010, kl 08.44
ejakulatsioon -ei oska seda kirjutadagi vist
 
totupiilu 16. juuni 2010, kl 11.04
boiler ja broiler. Tean küll, et üks on veekuumutaja ja teine kana, aga ikka on juhtunud, et küsin "palun kaks boilerikoiba" ja kui siis müüja mind imelikult vaatab, vajuks häbi pärast maa alla.
Sõbranna, kes näitestuudios käib, soovitas teha kõneharjutusi.
Proovige teiegi (hästi kiiresti ja 10 korda järjest):
Pagari piparkook
Minu punasest nahast peenrahakott
Kellegagi, millegagi, kassigagi, nagigagi
Mare Väljatagaga Gagarini puiesteel

ja laulusalm:
Põllul kus õilmitses punane moon kord papaga paterdas pardike noor jne...
 
Eheh 16. juuni 2010, kl 11.30
Endal eesti keeles probleeme pole aga põhikoolis käiv tütar kipub komistama sõnadega, mis algavad s-tähega: sport, sprei, spontaanne. Ta hääldab neid esport, esprei, espontaanne :)

ja veel üks kõneharjutus (muide, soovitan panna suhu veel näiteks väikese kirsstomati ja püüda selgelt rääkida, arendab vajalikke lihaseid):
valge lehma saba musta lehma taga, musta lehma saba valge lehma taga
 
lammas 16. juuni 2010, kl 11.39
üks välismaine kanal - investigation discovery(ei tea kas kirjutasin praegugi õigesti)
vot seda öeldes läheb ka keel sõlme, aga õnneks saab ka lihtsalt ID öelda:)
 
to Islandi vulkaan 16. juuni 2010, kl 12.36
Ütle lihtsalt Eyja ;)

Mul elab Islandil tuttav ja ta ütles, et kohalikud on krampides, kui jälle kuulavad, kuidas mõni välismaine reporter selle vulkaani nime hääldada üritab. Kuid mõelgem positiivselt, Eyja suur õde Katla on väga lihtne hääldada :D
 
Ülla-ülla 16. juuni 2010, kl 15.13
Olid meil kodus sellised igapäevased asjad spinat ja sport ja spordileht, ja siis leidis esimesse klassi minev laps, et koolis on pliiatsite jaoks spinalit vaja. Hiljem ta pinginaabri lapsevanem kaebas, et tema laps sai koolist nakkuse, räägib kah ikka spinal ja spinal. Et nemad üritavad ikka lapsele selgeks teha, kuidas õige, hommikul kodus räägib pinalist, aga tuleb koolist, ja jälle on spinal kotis . . .

Kui vanaisa vähe võtnud on, on tal porobleemid oma soomlastest sõpradega. Kui rohkem võtnud, siis on porobleemid juba igaühega.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!