Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Rail Balticu mõttetus
 
Ukulele 03. märts 2017, kl 04.13
ei tule sellele raudteele lubatud reisija-ja kaubavood, mis on pehmelt öeldes utoopilised. Maa solgitakse ära, inimesed jäävad kodudest ilma, maad lõigatakse läbi, sinna trassile jääb palju ohustatud looma- ja taimeliike, Natura 2000 ala, loomade rändeteed lõigatakse läbi. Ainuke milleks see hea on, on osade poliitikute ja ärimeeste võimalus palju raha oma taskusse ajada, küllap on palju maid juba ennem kokku ostetud ja lisaks erinevad hankelepingud jne
Pole üldse kindel, et Euroopa Liit seda projekti edaspidi ka lubatud mahus rahastab eks siis tõstetakse jälle tavainimese maksukoormust.
Siin saab ka oma arvamust avaldada https://rahvaalgatus.ee/initiatives/6b5b1c4f-44a1-49dd-8a86-0ff64fb23330 ja kui see ei aita, tuleb tänavale tulla!
 
Sapiens 03. märts 2017, kl 04.21
Mingi kindel sõpruskond on sellega taganud tööd ja palka pikaks ajaks.
 
Ukulele 03. märts 2017, kl 04.55
selle nn sõpruskonna tegemised lähevad meie loodusele ja rahva õiglustundele liiga kalliks maksma - kuskilt läheb piir.
 
wef 03. märts 2017, kl 09.06
Lisaks tuleb osta uus veerem, ehitada veel kohalikud jaamad..
 
... 03. märts 2017, kl 11.13
Teine kindel sõpruskond käib ja maurab igas teemas RB 'st, et varsti on kõigil juba kopp ees sellest.
 
pärnaks 03. märts 2017, kl 11.56
Pärnu linnaelanikud on RB poolt, saab kiirelt Tallinna ja tagasi. Teiste probleemid ei lähe korda.
 
juta 03. märts 2017, kl 13.44
Need keda trassi ehitus puudutab püüavad selgeks teha, et RB peaks minema Tartu kaudu. Need, kes ei sõida Pärnu mnt. pidi tihti ja ei pea seda rekkade uputust kannatama,leiavad, et pole kaupa mida seal vedama hakata. See ongi meie inimeste iseärasus-tehke mida tahate aga mitte minu lähedale. Hiidlased võitlevad tuulikute vastu-rikub nende mere vaadet. No aga elektrit tahavad ikka. Kas nad tahaksid siis tuumajaama? Kui üks päev Ida-Virus inimesed ütlevad, et nemad toodavad nii palju elektrit kui neil vaja ja teised vaadaku ise kuidas saavad.Nende tervist rikub see põlevkivi põletamine ju jubedalt.
 
to juta 03. märts 2017, kl 13.57
Pärnusse käib juba rong, miks sulle 2 paralleelset raudteed vaja on? Üheski riigis pole see nii, lisaks veel meretee, sinna võib ka rekkad suunata.
Pärnakad arvavad, et 1,3 miljardi eurone investeering, millele hakkame igavesti peale maksma ja mis muudab Eesti maastikku pöördumatult, on see, mida vaja? Eesti prioriteet nr 1. Mõistlikum on olemasolev raudtee korda teha!
 
juta 03. märts 2017, kl 15.16
Ei ole Pärnust ja ei ole ka RB toetaja. Tahtsin vaid näidata, et võideldakse kõige vastu milles isiklikku kasu ei nähta.
 
mõtteainet 03. märts 2017, kl 15.59
Pigem on nii, et need, kes on Rail Baltica kui mõttetu raha musta auku kantimise vastu, millel on pöördumatud sotsiaal-majanduslikud ja keskkondlikud tagajärged teevad seda omast taskust kinni masktes, oma igapäeva töö ja pere kõrvalt, avaldades artikleid, koostades petsitsioone, kogudes andmeid jne - sinna läheb aeg ja raha - tean inimest, kelle telefoniarve oli seetõttu ligi 70 eurot, mingit isiklikku kasu ta sellest projektist ei saa muud, kui et tahab jätta oma lastele parema Eesti.
Rail Balticu PR firmal on aga hankelepingud oma kommunikatsiooni edastamiseks 200000 euro ulatuses.
 
ilus naine 03. märts 2017, kl 16.13
Murest keskkonna pärast saan ma veel aru, aga millised "pöördumatud sotsiaal-majanduslikud" tagajärjed siis RB kaasa toob?

Tundub et inimesed lihtsalt loobivad sõnu ja loosungeid, ise ka aru saamata mida nad mõtlevad.

Seda RB vastast hüsteeriat lugedes saan aru, kust tulid keskajal nõiaprotsessid ja muu säärane.
 
njahh 03. märts 2017, kl 16.31
sotsiaal-majanduslikud mõjud on need, et edaspidi peavad meie lapsed ja lapselapsed seda mõttetust korras hoidma ja remontima ja selleks enam EL-ist vahendeid ei tule. Kohe kindlasti pole nii suuri kaubavooge, et see raudtee omadega plussi tuleks.

RB-st saab nuhtlus nii keskkonnale kui meile kõigile ja seda väga pikaks ajakas.
Praegu on ta teatud kildkonnale kasulik, sest loodetakse maade väljaostust rahanutsu, pärnakate ajuke on ära pestud lubadusega saada pealinna ja Riiga ja see on ka kogu oodatav tulem. Näidake mulle tola, kes tänapäeval rongiga Berliini loksuma hakkaks. Vbl siis, kui inimesel lennufoobia on.
 
Ukulele 03. märts 2017, kl 16.49
Kaubakogused, mis on arvestatud uuele raudteele 16 miljonit tonni kaupa aastas. Praegu veab Eesti Raudtee 12 miljonit tonni ja on kahjumis. Kust tulevad ülejäänud kaubaveod, tuleb kõigil teemaksu maksma hakata, et vedu raudteele suunata?
Inimene, kes hakkab sotsiaal-majanduslikke argumentide mainimist võrdlema nõiaprotsessidega kuulub ise keskkaega, sest ilmselgelt pole tal elementaarsetest ühiskondlikest protsessidest ja seostest mingit ettekujutust!
 
teine pärnakas 03. märts 2017, kl 17.45
pärnaks Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Pärnu linnaelanikud on RB poolt, saab kiirelt Tall
> inna ja tagasi. Teiste probleemid ei lähe korda.


kas tõesti kohe kõik on poolt? rb ehitamisega on ainult idioodid nõus.
 
Lehte 03. märts 2017, kl 19.57
Huvitav, kes selle RBga sõitma hakkaks, kui needki, kes eales pole Eestist lahkuda soovinud, oma kodudest ja maastikest ilma jäetakse? Nõnda lahkuma sunnitakse? Ja mis peaks rahvamasse Euroopast siia meelitama - vaatama neid täpselt samasuguseid asfaltteid, kergliiklusteid jmt, mis on nii tapvalt ühetaoline, et paneb oigama. Ja kui ma võin mõista jalgrattateede vajalikkust, siis ma ei taha neid enam kasutada, kui selle kõrvalt minu armas metsatukk maha võetakse. Ma ei taha enam sõita sellel suunal. Häda küll, aga sama fenomen toimub igal suunal, ükskõik kuhu ma ei suundu, aina raiesmikud. See teeb reaalselt haiget. No ja kui viimane mets on Eestist välja veetud, kellele seda RBd siis veel vaja on. Eriliselt jätkusuutlik projekt! Mina oma lastele seda ei soovi. Mõtlen, mida saaks teha.
 
Lehtele 03. märts 2017, kl 21.21
Ka mina leian, et kui kõik nö siledaks ja euronormidele vastavaks ajada oleks meie maa igav ja ühetaoline! Meie ürgmetsad, sood-ja rabad, marjametsad ja veel säilinud suurulukid, keda mujal Euroopas ei ole, on meie rikkuse allikas.
Kas sa Mikita teksti oled lugenud - Läänemeresoomlase viimane karje, ma usun, et see kõnetab sindki!
Ta kaardistab seal hästi eestlase hingemaastikku, näitab mis on tegelikult väärt hoidmist.
https://www.facebook.com/notes/lendorava-kaitseks/l%C3%A4%C3%A4nemeresoomlase-viimane-karje-valdur-mikita/858009597673586
Mida teha saad? Kirjuta riigikogu liikmele, kutu üles rahvahääletust läbi viima, nii saad anda hääle, mis loeb.
Uuri erinevaid kodanikuliikumisi ja facebooki lehti, kus RB teemaga tegeletakse, kirjuta neile, leidad mõttekaaslasi, koos jõuab rohkem!
 
Leht 03. märts 2017, kl 21.59
Tänan, 21.21!
 
vanem eit 04. märts 2017, kl 12.03
saaks ainult vastu olla, peaasi, et midagi ei muutuks. kuidagi hea turvaline, ma saan aru.

noortele ei lähe üldse korda, nemad mõtlevad vaid, kuhu maailma otsa elama ja tööle minna.
see käputäis eliiti ja edaspidi kari moslemeid ning neegreid, las elavad oma rb-ga, keda kotib.

inimene on tänu arstiabile liiga pikalt elama jäänud, ilmselt peaks palju varem noorte jalust minema, ainult nemad viivad elu edasi ja nende valik on, kuidas edasi elada. see, mida sina seal oma lapsele unistad, see kõik on sinu unistus, lastel on oma.

ps. kõige suuremad asjatundjad on kirjanikud, teatritegelased ehk siis need, kes reaalainetest ega numbritest ei jaga muffigi.
 
Leht 04. märts 2017, kl 14.40
Vastupidi, vanem eit. Minu meelest on turvaline pigem kogu aeg arendada, innoveerida ja näidata suuri arve, graafikuid jne. Ja probleemi mitte süüvida, SEE on turvaline.
 
vanem eit 04. märts 2017, kl 15.00
tead, tahad või ei taha, aga progress toimub iga jumala päev, noortele meeldib see. kõik need arvutid, nutitelefonid, äpid jne.
vaatan tööl( kontoris, raamatupidamine), et pensinieelikud tahavad raamatupidamist teha ikka ruudulisel lehel. isegi exeli tabel ei tee nende elu kergemaks, anna ainult ruuduline leht ja numbrid jooksevad iseenesest. sest nii on kunagi aegade algusest olnud ja teisiti enam aju eriti ei võta, igatahes on vaja pingutada, aga milleks, keegi aru ei saa, no eluaaeg ju käras ruuduline leht küll, miks siis nüüd ei või.
noored jällegi absoluutselt ei mõista seda nõukaaegset raamatupidamist, kohe üldse ei mõista.

nii on lood. erinevad põlvkonnad, erinevad arusaamad. ja ega ometi vanade järgi see elu käima ei pea. noored tehku või valesti, kuid see on nende õigus, õppida oma vigadest.
 
to vanem eit 04. märts 2017, kl 15.35
Rahvaalgatuse vormis petitsioon 31.jaanuari riigipeade Rail Balticu leppe allkirjastamise vastu (mis kogus 24h 1000 häält), loodi noorte kodanikuaktivistide intsiatiivil, mina olen noor naine - palun mitte üldistada, et noortele ei lähe Eesti elu ja keskkond korda ja mõeldakse äraminemisele ainult. Vägagi läheb ja tahetakse paremat keskkonda enda lastele, mitte riigi suurt võlakoormat ja raielanke. Kui Sa loeksid 101 kirja,mis oli kavandatava trassi vastu, siis sa näeksid, et seal on ka endine trantspordiminister, geograafe ja teisi mitte humanitaarala inimesi ka. Ja need kes protsestivad ei ole arengu kui sellise vastu, vaid praegusel kujul kavandatava RB vastu, millel pole regionaalse aregnguga suurt pistmist, mis näitab Eestit trantsiitmaana, mõistlikum on teha korda olemasolev raudtee.
 
aijeeleleele 04. märts 2017, kl 15.39
mis paganama kaubavedu? mida üldse peab seda kaupa kärutama ühest ilmaservast teise, vat see on juba omaette teema.
kunagi venemaa ehitas BAMi. palju see bam neelas aega, raha ja inimjõudu. mis tast sai. pidi ka olema ilmatuma vajalik ja puha. et kaubavedu jne tutuluutu. aga juba ehituse aegu, kui üht otsa loodi, teine ots kadus. praegu aga, palju sest bamist alles on. puhta kummuli ja maa alla vajunud palju maad.ja kas üldse seda sellises ulatuses või kas üleüldse kordki kasutati nagu plaanis oli.

sama on rb ka. maa küntakse segi, lõigatakse ühtne energeertika ja keskkond pooleks, maetakse meeletult raha ja ressurssi...ja pärast on kööga. ei vaja keegi neid banaane ega sidruneid sellises rongitäite mahus. ja muud samamoodi.

aga seda, et tededega annab alati kõvasti kantida oma kukrusse, seda need tarkpead brüsslionud teavad hästi ja selliste jaburdustega nad seal tegelevadki. vaataks kasvõi seda, kes näod sinna kokku roninud on. kasvõi meie endagi omad. ohoo-ahaa.

aga seda, et eesti saaks rahus ISE oma rahva toita, rahus toota omaenda tarbeks kogu söögi ja ülejäägist jaguks veel teistelegi, vat seda ei saa ju olla, see oleks koshmaarne unenägu. eieieiiiii, kust te nüüd, eesti ei tohi ISE midagi toota ega toita, eesti peab rb-ga vedama söögi teistpoolt maailma, et vahelt annaks pappi lõigata mõnel endaarust kõval ärimehel.eesti peab sõltuma brüsselist ja olema kuulekas ja alandlik mutrike liidus.

ahhh, ega need rahva arvamused neid loksuta. kui tahetakse miskit teha, siis loeb raha ja mõne tegelase soov. rahvast sõidetakse lihtsalt üle. mis rahvas, mida see mass segab oma ininaga, lollid ju, ei saa aru, milline tulevik ja milline võimalus. ja kurb on see, et sellesama rahva seas on arutuid, kes ei saagi aru saama, kuidas nad iseenda vaenlased on, ja ei loe, kas poed või roomad, loll mass oled niiehknaa, keda nagunii eikellegina koheldakse.
hulluse hullus on see kaubaga vilgutamine ette ja taha. osta aga ja lagasta ja laia. no ma ei tea.
 
vanem eit 04. märts 2017, kl 15.44
viimane, ma suga nõus.
 
njahh 04. märts 2017, kl 17.56
imelik see vanem eit: kõigepealt pahandab vastastega, et need on progressi vastased ja siis kiidab täiega takka, et RB on paha jah. Võiks mingi seisukoha omale võtta ja siis selle juurde ka jääda.

Noortele läheb loodus ja keskkond palju enam korda kui vanematele eitedele, kes sotsialismi viljastavates tingimustes harjusid looduselt armuande mitte ootama jääda vaid võtsid neid ise. Nende noorusajal ülistati keskkonna rüüstamist ja seetõttu peavad nad seda ka tänapäeval iseenesestmõistetavaks. Enamik RB apologeete on ju tollest ajastus oma arusaamad omandanud, eesotsas Kallase, Ansipi ja teiste brüsselimeelsete onudega.
 
Ehte 04. märts 2017, kl 19.01
Digitaalse allkirja RB peatamiseks praegusel kujul saavad anda kõik (vt Ökoriik Eesti), ka ruudulise lehe pooldajad. Vajadusel küsige abi noortelt. Saame suhelda, olgugi erinevad põlvkonnad. Kõigil vanematel eitedel on teatav elukogemus, vt eelpool toodud BAMi näidet. Seda võiks noortega jagada.
 
vanem eit 04. märts 2017, kl 22.15
to njahh
mis siin imelikku on. minu arvamus erineb noorte omadest, kuid ma saan aru, et noored ehitavad omale ise maailma ja sellepärast oma nina ei topi. tehku mida tahavad, neil selles maailmas elada.
 
vanem eit 04. märts 2017, kl 22.32
njahhile veel.
olen ma siin maininud, kui vana ma olen või? et tead, mida minu nooruses ülistati. pigem räägid sa endast, sest minu nooruses ei pakendatud igat tidinat kilekotti, isegi mitte paberisse, toiduga polnud priisata, pigem tehti s,tast saia, erinevalt praegusest, kus toit rändab prügimäele. kõik asjad alates mööblist kestsid mitu põlvkonda ja riided olid kvaliteetsed ja polnud vaja neid mustmiljon. meie põlvkond on ka praegu kokkuhoidlikum. nii et ära aja pläma, keskkonna rüüstamine on moes just tänapäeva noortel, see on nende elunorm.
 
ei 04. märts 2017, kl 22.50
kahjuks on noortele pähe aetud, et tuleb olla rikas ja ilus.
rõhutakse noortele aina ja aina, et oled vilets könn, kui sul pole asju nagu peab, kui sul pole raha, et suudaksid osta ja laiata ja reisida.
ma ei ütleks noorte kohta ainsatki halba sõna, nad on oma ajastu vili, nad on selle ajastu "loodud normatiivide" vili, ja mul on neist hoopis kahju.
see, kuidas need noored tänasel päeval pingutavad oma elu ja aja arvelt, et tasemel püsida, on liiga nukker teada, et neid milleski süüdistada.
süüdi on need, kes peaksid hoolitsema oma inimeste väärika elu eest, lubamata neid aheldada pangalaenude orjadeks, võimaldama neile inimväärse töö omal maal, et nad saaksid rahuliku südamega elada oma elu, luua perekonnad, kasvatada lapsi ja et neil oleks piisavalt aega peale töö omaenda elu jaoks.
 
Lehte 04. märts 2017, kl 23.19
Lugedes Siim Kallase arvamust Postimehes tundub, et ta ei olegi lugenud 101 kirja.
 
vanem eit 05. märts 2017, kl 08.11
mis iganes. see on noorte eneste loodud maailm. ehk on selleski see tugevam jääb ellu point sees, kui arvestada, kuidas me looduse vastu võitleme ja ka kõige viletsama ellu üritame jätta.

siin kunagi aff soovitas ühte vene filmi, mille nimi on žila bõla odna baba. minu arust on see venelaste üks parimatest filmidest läbi aegade, vaadake seda, seal on see elu ringkäik ära näidatud. pole see elu mitte kunagi hea olnudki, mitte iialgi. kõik loomad, linnud, samuti homo sapiens võitlevad oma elu eest, ju see ongi nii mõeldud. mingit utoopilist roosamannat polegi olemas ja ei peagi olema.

võidab ju selles maailmas mitte intelligentsem vaid justnimelt füüsiliselt tugevam, seega ka aktiivsem. ikka lõpeb kõik alati sellega, et käib sõda üle, tapetakse targad nõrgukesed ja algab kõik, algab uuesti.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!