Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Rassism
 
Kessu 20. november 2006, kl 11.45
Uskumatu kui rassistlikult on meelestatud eestlased. Sellise jutu eest nagu Riisalu ja Kojamees TOP 10. ajasid, pannaks nad tsiviliseeritud ühiskonnas nad istuma. Siin Delfis aga õigustatakse sellist räiget rassismi ja nahavärvi järgi inimese määratlemist. Veel hullem, soositakse vägivalda.
 
reha 20. november 2006, kl 11.48
mis nad ütlesid? (ei näinud saadet)
 
Aadu 20. november 2006, kl 11.54
rassism on edasiviiv jõud. Pigid, tsurrid, pilud jms elukad kõik Madagaskari saarele elektiaia taha, et siis oleks tulevastele põlvedele näidata, et nad ka kunagi üritasid end inimesteks nimetada.
 
/// 20. november 2006, kl 11.56
Meil on mõtte ja sõnavabadus. Ega ainult delfi kanad või kõike suust välja ajada, mis sülg suhu toob.
 
põhjamaine naine 20. november 2006, kl 12.01
Olen rassist. Ja sina, kulla multikultuurne @!#$, ära vingu ja hala.
 
asdf 20. november 2006, kl 12.02
Enamus siinkaagutajaid liberaliste pole lihtsalt ise eelmainitud isenditega kokku puutunud. Teoorias on kõik kena küll, aga miskipärast kasvõi naabrid soomlased või rootslased, kes omal ajal väga liberaalset pagulaspoliitikat harrastasid, selle üle enam nii väga rõõmsad küll ei ole. Oled aga kord dzinni pudelist välja lasknud, siis katsu seda sinna tagasi saada :P
seega mina tunnen küll head meelt, et mõni mees ka otse öelda, mitte ainult mõelda julgeb.
 
Kessu 20. november 2006, kl 12.06
Sõnavabadus ei tähenda seda, et kõike võib suust välja ajada, mida sülg sinna toob. Sa oled sõnast vabadus ja sõnavabadus täiesti valesti aru saanud. Vabadus ei tähenda seda, et sul on vaba voli kõike teha ja sõnavabadus ei tähenda seda, et sul on vabadus igasugust möla suust välja ajada.
Millegipärast kaasneb rassistlike vaadetega eranditult ka vähene intelligentsus ja haridustase.
 
ka üks tark 20. november 2006, kl 12.06
vinguvad üldiselt eesti kenade valgete meeste poolt ära põlatud (ei tea küll miks?!!) l.ibud, kes tsurkade m...i nüüd imevad...
 
irma 20. november 2006, kl 12.06
Riisaluga ma saaks veel kuidagi leppida, ma ei tea, miks, no Riisalu on Riisalu on Riisalu. Samas oli Riisalul ka mingigi argument, et mustad veavad Eestisse narkotsi, ja 2 näidet tõesti on, Emelai ja de Luna. Aga ikkagi, tark inimene ei tee selliseid üldistusi, vana mees, ja varsa aru, ütleks ma.

Samas, täna käsitles Vaiko Eplik seda teemat natuke R2 hommikuprogrammis, ja järjekordselt pean ma Vaiko ees mütsi maha võtma. Ta ütles, et Eestis elab nii mõnigi täiesti normaalne mustanahaline, näiteks tõi Dave Bentoni, kellele ma juba saate ajal mõtlesin, kui ilalõuad oma pläma ajasid, ja et mis tunne peab neil igati normaalsetel mustanahalistel olema nt. ühistranspordis sõita, kui kõigi pooletoobiste lällajate iidol Riisalu on sellist juttu ajanud eelmine päev. Tõesti tuleks siin mingi piir ette tõmmata.

Mis Kojamehesse puutub, siis kogu tema esinemine oli kahjuks neadertaallase tasemel. See ei vääri isegi kommentaari, õudselt hale, ja ise pidas ennast vaimumukaks!
 
Kessu to asdf 20. november 2006, kl 12.15
Vaata parem muulasi(venelasi) meil. Suur osa kurjategijatest on meil need samad muulased. Mis me nüüd teeme siis, annname neile kõigile peksa ja saadame maalt välja ja, kes vabatahtlikult ei lähe selle laseme maha või???
Nahavärv ei tee küll kellestki kurjategijat. Nii nagu on pätte eestlaste, venelaste jne seas on neid ka tumedanahaliste seas. Marbella on näiteks eesti pätte täis. Nii nagu eesti kuritegelik eliit otsib õnne mujal mii ja teiste rahvuste omad.
Iseenesest rassism eestis on tõeline naljanumber. Mis vaen peaks eestlastel neegrite või pilukate vastu olema?? See pole muud kui mingite vaadete järeleahvimine. Saan aru kui eestlasd vihkaksid rahvusi, kes mei on sajandeid orjastanud, meie esiemasid vägistanud ja vastsündinuid tapnud...... eestlane aga vihkab neegreid, juute ja pilukaid. Naeruväärne ju.
 
irma 20. november 2006, kl 12.15
Üldse oli saates saatejuhiga kokku 2,5 normaalset inimest, kelleks siis olid 0,5 % ulatuses Riisalu, sest ma ei usu, et ta non parandamatult õel inimene, lihtsalt tal on liiga suur suu, ja ta ütleb enne, kui mõtleb. Ülejäänud olid Merka ja saatejuht Lenk.

Ülejäänud kahjuks, küll eri põhjustel, minu meelest võiks küll suu kinni hoida ja peeglisse vaadata väga, väga kaua.
 
irma 20. november 2006, kl 12.19
No mõned aaduhitleri vonnabiid ongi siin hutude tasemel kahjuks, kes leidsid, et kogu maailma ja eriti nende, austatud hutude, irw, hädades on süüdi tutsid. Järelm ka lihtne ja loogiline: kõik tutsid tuleb tappa, ja viivitamatult.

Nõrgemal kujul esineb antud suundumus Vene Föderatsioonis, kus samuti leitakse, et parim viis "au ja kuulusust" ja igati ärateenitud uvazheenijet saavutada, on teise nahavärvi ja välimusega inimesi tappa.

Imestan, mida kojamehed ja aadud veel siin Eestis teevad, mina küll teeks ruttu nende asemel malaarivastase süsti, ja suunduks Ruandasse, no või äärmisel juhul üle idapiiri. Kahju ainult, et arengupeetuse vastu süsti teha ei saa, tõesti kahju.
 
N. 20. november 2006, kl 12.26
On jah naeruväärne. Mulle on sellised tolad nagu Riisalu ja kojamees ajati naeruväärsena tundunud. Kes nad lõppkokkuvõttes ise on? Üks endine mõttetu punkar ja teine süldimaailma kuningas. Elagu oma tühist elukest oma kisaukeses maailmas ja olgu vait.
 
? 20. november 2006, kl 12.27
kas irma jääbki pläägutama, või saab ta mula ükskord otsa ka?
 
irma 20. november 2006, kl 12.28
 
to asdf 20. november 2006, kl 12.30
Eks ta ole, meil eestis on neegreid juba üle taluvuse piiri, kõigest neli , viis tükki juba. Üks istub narko pärast vanglas, teine tõi Eestle Eurovisiooni õidu ja laulab kirikutes, kolmas on väga hinnatud juura õppejõud, no ja siis veel need mulatitarid, üks tantisb teine õpib majandust, mis nendega teha.
IRW
 
T. 20. november 2006, kl 12.43
Kas vähe on maailmas ja Eestis täiesti 100% eestlasi, kes on ilged pätid ja kaabakad. Ma ei hakka näiteid toomagi, läheks lolliks enne.

Mitmes Euroopa riigis on eestlasel kurjategija imago. Igale poole tassitakse narkotsi ja veetakse prostituute (nii väikese riigi kohta on pätte maailmas ikka väga palju). Nende riikide kodanikud (kui loevad jälle mingist Eesti pätist) mõtlevad, et kurat nad ronivad siia ja keeravad kõike @!#$.

Ja kui kuritegevus kõrvale jätta, siis ma tuletaks meelde ka seda, et mõnel pool puhkusekuurortides on raske hotellikohta saada, kui ütles, et oled eestlane. (Neid teatakse kui joodikuid ja laamendajaid.)

Aga kes tahab kuritegevust siduda nahavärviga, siis palju õnne! Nagu öeldakse, põhjuse leiab alati.

Enne võiks oma kaasmaalasi korra vaadata ja siis alles hakata teiste kallal iluma.

Palju suurem mure kui mustanahalised on kojamehe sugused pooletoobised.
 
meelaz 20. november 2006, kl 12.46
a mulle meeldivad valged mehed siniste silmadega
 
eestinaine 20. november 2006, kl 12.51
rassist ei ole, aga iga roju oma koju ning rahu majas! Ärgu töllerdagu need neegrid ja venelased siin Eestis ringi!
 
blondiin 20. november 2006, kl 12.52
mulle meeldivad samuti valged eesti mehed- heledapäised ja siniste silmadega.
See tsurkavärk pigem tõesti mingi l.ibude teema, kes mõne tegelikult roti tsurka naftamaardla jutu peale jalad laiali ajanud.
 
... 20. november 2006, kl 12.56
Viimaseid kolme kommentaari lugedes tekib tunne, et siin kirjutavad umbes kuue klassi haridusega inimesed.

Ja to eestinaine: Vaata, et Sa ise siis ka välisriiki ei lähe kunagi. Isegi kui EL on piire tööjõule avardanud ja hea pakkumine tuleb. Vaata, et Sa ei lähe! (Reisimisest oleks parem ka loobuda, sest ikkagi: "iga roju oma koju ning rahu majas!" ;)
 
eestinaine 20. november 2006, kl 13.02
punktidele
ole rahulik, pole plaaniski välismaale minna! pole seal käinud ega lähe ka! tööle või mehele välismaale - öäkkkkkk! aga turistina nädal-paar välismaad vaadata pole küll patt! jutt käib ikka nendest venelastest, kes ajutiselt alaliselt siia tulid. ja igasugu neegreid satub ka ajutiselt siia, kes ei kavatsegi enam koju minna. aga seda sa ilmselt oma 3-klassilise haridusega aru ei saa, sa arvad, et kui minna turismireisiga Prantsusmaale, siis saad automaatselt prantslaseks ja võid määramata ajaks sinna elama jääda. aga ei või ikka küll!
 
ürgne instinkt 20. november 2006, kl 13.06
Eesti vanatüdruk ongi pigide kaitsja, tal ükskõik, kas sitane või karvane, peaasi, et isane.
 
meelaz 20. november 2006, kl 13.06
et kui ülikoolides käidud, siis tekib isu musta vända järele?
 
doktor 20. november 2006, kl 13.07
ma arvan, et kolmpunkti elab ise ühe vähe nõgisema isendiga koos ;))
 
mittehomo 20. november 2006, kl 13.10
neegriga kep-pida on perverssuse tipp, homod on ka õudsed, aga valge ja neeger on kordi õudsam!!
 
poro 20. november 2006, kl 13.12
no see nagu Soome naisedki - muidu meest ei saa, siis võtavad pigi näpuotsa, tollel jälle hea meel, sest naine peab üleval ja hangib elamisloa.
 
Liis 20. november 2006, kl 13.15
Mis puutub antud teemasse seks või mis värvi silmad kellelgi on. Minul on puhast eesti verd mees, siniste silmadega ja valge peaga, aga rassismi vastu olem ma alati. Kaugeltki ei käi jutt ju ainult meestest. Ka naised on mustanahalised.
 
lihasööja lilleke 20. november 2006, kl 13.16
Äärmiselt piinlik, lausa füüsiliselt vastik on praegu nende tektside pärast ennast eestalseks pidadada.
Kummalisel (või tegelikult ikka mitte üldse kummalisel) põhjusel on rassistide arvamused välja öeldud sellise ebaloogilisuse ja lamedusega, et tekib küsimus, kas nad ikka ise lugeda oskavad? Lugeda oskav inimene ei suudaks sellist jama enda sulest kirjutatuna küll lugeda.
 
Kessu 20. november 2006, kl 13.18
Nagu ma ütlesin eest rassism on naeruväärne. Seda tõestavad ka siinsed rassistliku-kepi kommentaarid. Ja kinnitust leidi ka mu arvamus, et rassistlike vaadetega inimesed on ebaintelligetsed. Kepp ja vänt (vabandust normalsete inimeste ees) see ongi nende maailma.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!