Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
naised, kuidas suhtute vanuse küsimisse
 
mutt 24. detsember 2017, kl 03.21
Miks peaks ligi 50 aastase naise käest vanust küsima või kommenteerima, sa oled vana ?
Kohutavalt ebameeldiva tunde tekitab. Mida arvate ?
Helve Tamm 24. detsember 2017, kl 09.05
Ilmselt 50a riivab, aga 70a juba ùkskòik. Niigi náha, et vanamutt juba!
 
sõbranna 24. detsember 2017, kl 11.10
P, sa olid juba 40-selt mutt juba, mis seal enam solvuda :D
 
Julk 24. detsember 2017, kl 12.54
See teema oli juba
 
malle 24. detsember 2017, kl 14.24
See on suhteline. Kui lõpetasin kooli ja läksin tööle, oli minu ülemus 34 ja minu meelest oli ta jube vana. Kõik muutub, olen 70 ja olen veel päris tegus, arvaku igaüks mida tahes.
 
Naine66 24. detsember 2017, kl 21.57
Mina ütleb. Alati meestele mina olema 66 ja mehed on õnnelikud, et ma eman lapsi ei saaaaas
 
mutt 25. detsember 2017, kl 00.36
Jah, üks asi on mõelda, teine asi välja öelda ja veel halvustava tooniga.
Milleks üldse kellelegi vanust nina alla hõõruda ?
Miks ütlejatel seda vaja on ?
 
milles küsimus 25. detsember 2017, kl 08.56
Mis seal suhtuda. Kui küsitakse siis vastan nagu on. Ega pole küsitudki, sünnipäeval vahel et kui vanaks siis nüüd said. Nina alla hõõruma pole tuldud, eks ole ju näost ka näha oled vana või noor, mõned aastad siia-sinna pole oluline.
 
milleks 25. detsember 2017, kl 09.29
üldse probleemi tekitada, ole ikka Sina ise ja ära lase teistel varba peale astuda
 
küsitakse - vastan! 25. detsember 2017, kl 14.34
Selliseid matslikke tuttavaid mul pole, kes ütleks selle peale, et oi kui jube vana. Iga normaalne inimene - väike lapski juba - teab, et vanus ei sõltu inimese tahtest, seega pole mõtet arvamust avaldada. Kust te selliseid pooletoobiseid tuttavaid hangite? Ja mis teile korda lähebki, mida pooletoobised arvavad?
 
Pusa 25. detsember 2017, kl 18.17
Kui küsivad siis küsin vastu, et palju pakud? :D See on rohkem nagu meelelahutus minu jaoks. Ma tean, et nad pakuvad 10 aastat vähem :)
 
arvan 25. detsember 2017, kl 21.13
Teen samuti nagu Pusa - küsin palju pakud. Ega eriti ei julgeta pakkudagi. Ja ega pole olnudki õelaid küsijaid ja kommenteerijaid. Kui olin 40+ siis 20+ kolleeg ütles, et tahaks ka sama vanalt nii heas vormis olla. Nüüd 55+ ja siiani heas vormis ja keegi ei tule kommenteerima. Ei mäletagi, et oleks vanust küsitud. Ja kui jutuks tuleb, siis enamasti peetakse nooremaks. Aga ega mind ei koti ka eriti, mida keegi arvaks. Tuttavad-sugulased teavad niigi kui vana olen ja ülejäänute arvamus ei lähe mulle korda.
 
mutt 26. detsember 2017, kl 23.19
Endale ei meeldi pakkumine, sest ei paista noorem välja ning ebamugav on, kui öeldakse 50 või veel hullem 55.
Kui olin 35, siis juhtusin kuulama, kuidas keegi mu kohta ütles " see 40a naine ".
Igasugune vamusest rääkimine tekitab halva enesetunde.
Tean küll, kui vana olen ja pakkumine - küsimine tekitab piinliku olukorra.
 
mis teil viga on? 26. detsember 2017, kl 23.45
Segi olete läinud oma vanuseprobleemiga või? Vanus on elatud aastate arv ja pole tähtis, kui vanad te kellegi arvates välja näete. Ei sellest aastate arv muutu. Ja mis põhjusel osad inimesed üldse arvavad, et on hea, kui näevad nooremad välja (vähemalt nende endi arvates)? Kellele on vaja end nooremana näidata? Mida see inimesele juurde annab, kui keegi tema meeleheaks nimetab, et oi, kui noor sa välja näed?
Arvaku naabrimutt minu vanuseks kasvõi 100 aastat - no kuidas see peaks mind mõjutama? Lähedased teavad ju mu vanust nagunii.
 
Imestan 27. detsember 2017, kl 00.22
Millised on ikka inimeste "probleemid"!
Uskumatu!
 
mutt 27. detsember 2017, kl 05.51
Eelmine, ju sul ükskõik, aga ennast küll häirib, kui öeldakse 50, väga ebamugava olukorra tekitab.
Mis siis, et mõne kuu pärast saangi 50, aga paha tunde tekitab, kui seda mainitakse.
 
mutt 27. detsember 2017, kl 05.55
23.45
Ei pea vanust kommenteerima ega midagi pakkuma, viisakas inimene väldib kellegi eluaastate kallal urgitsemist.
Mu meelest on see taktitundetu.
 
küss 27. detsember 2017, kl 06.09
Kui vana sa siis õieti oled, kui ei mäleta, et sa selle aasta sees (vist) oled sama teema juba teinud? Mingi 85 äkki? Kas tollased vastused ei meeldinud või läksid meelest ära juba?
 
miks nii 27. detsember 2017, kl 08.17
Sellisele ebaviisakale võiks lihtsalt öelda, et kus sinu kodune kasvatus on, et sa ei tea, et naisterahva käest seda avalikult ei küsita.
Mind ei häiriks, kuna olen alati olnud rahul oma vanusega ega pole tahtnud noorem olla
 
mutt 27. detsember 2017, kl 10.47
Ütlengi, naiste käest ei küsita, aga on ikkagi vägisi pakkuma hakatud, siis tekib küll piinlik olukord minu jaoks.
Või püüan asja naljaks pöörata, et mis sest vanusest, ega me abielluma ei hakka.

Tean küll, et mõne kuu pärast saan 50, aga ikkagi niru tunne, kui seda välja öeldakse.
 
"vanamutt" 27. detsember 2017, kl 11.12
Kaotatakse tükiks ajaks kõnevõime kui mu vanust kuuldakse, sest peetakse palju palju nooremaks. Vanuse teadasaajatel on sellised pettasaanud näod peas, nagu meestel Tais, kui voodis avastatakse, et kena naise asemel on hoopis mees. Ei meeldi mulle see reaktsioon.
 
mutt 27. detsember 2017, kl 13.34
Ma ei paista noorem, ikka nii 50 on näha. Seepärast on küsimine - pakkumine eriti imelik, kuna seda nagunii nähakse.
 
to vanamutt 27. detsember 2017, kl 13.35
Kas pettasaanud näod on peas naistel või meestel ?
 
kuisma 27. detsember 2017, kl 14.34
Kui tahate, et teid vanamutiks ei peetaks, siis ärge vuntsige oma välimust, vaid püüdke vaim värske hoida. Mis sellest krohvitud näolapist kasu, kui peas haigutab tühjus. Meeldiv on suhelda inimesega, kel lai silmaring ja kellega saab arutleda igasugustel huvitavatel teemadel. Sealjuures ei oma mingit tähtsust, kui vana ta välja näeb. No kui just prostituudiga tegemist pole........
Miks on niru tunne, kui 50-aastaseks peetakse? Ja mitte keegi ei ole selgitanud, miks üleüldse vanus oluline on ja miks seda peaks püüdma varjata. Kas kardetakse, et arvatakse: küllalt vana, aga ikka veel nii naiivne/lausa loll? Seega - ikka võib vanust küsida. Just täpselt nii, nagu küsitakse töökohta, elukohta jms.
 
eelmisele 27. detsember 2017, kl 15.04
miks on niru.... tead kui halb on niimoodi tutvuda.
 
kummaline 27. detsember 2017, kl 15.30
Väga kummaline on see, kui Tallinna Tv tervisesaates naine kurdab tohtrile oma tervisemuret ja tohtri küsimusele vanuse kohta tuleb vastuseks kummaline itsitamine ja vastus, etsellest me ei räägi. Aga tohter ei küsi ju vanust uudishimu pärast, vaid see aitab tal paremini inimese kaebustest aru saada. On ju vahe, kas samad haiguse tundemärgid on 20 või 80- aastasel.Ja tohter sind ei tunne egs sinu välimust ei näe, mida seal edvistada on, ei saa aru.
 
"vanamutt" 27. detsember 2017, kl 16.28
Naistel ilmselt kadedusest, meestel ehmatusest. Kui saan, siis valetan end 10 a nooremaks ja isegi siis oigavad, et poleks iialgi uskunud, aga kus on vaja öelda õige vanus (või on andmetest näha), siis imestatakse valjult, kuigi vanus ei tohiks kellessegi puutuda. Tõesti on see vastik kui mingi kollektiiv akna peal rüseledes mulle tänavalegi järele vaatab. Loomulikult on mul ülihea meel, et noorem paistan, aga sellised reaktsioonid on väga häirivad.

to vanamutt Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas pettasaanud näod on peas naistel või me
> estel ?
 
selge see! 27. detsember 2017, kl 22.12
Üks osa inimesi on kohe kindlad, et teised kadestavad neid nende välimuse pärast. No et kindlasti peetakse neid noorteks neidudeks - isegi arstile ei taheta vanust öelda. Tegelikult - hoolitsegu naine enda eest, kuidas iganes- vanus paistab ikka välja. Mõnele lihtsameelsele öeldakse jah, et sa näed ikka palju noorem välja. Ja lollike rõõmustab nii et vähe pole!
No siin on üks, kes pelgab tutvudes oma vanust öelda. Anna mõistust! See on ju veel hullem, kui algul püütakse mulje jätta, et ollakse verinoor (tegelikult paistab vanus välja) ja hiljem siis selgub.... No kellele sellist lollikest vaja on! Hea meel, et paistan noorem välja - no tõesti!
 
arvan 27. detsember 2017, kl 22.22
olgu naine noor või vana või näigu kasvõi 20 a noorem välja, aga kui ta on selline tigedusehunnik nagu selge see!, siis ei taha teda mitte keegi.
 
Vaatleja 27. detsember 2017, kl 22.44
Kustotsast see "selge see" tige paistab? Täiesti teemakohane postitus ja ma olen suht sama meelt.
Vanus on vanus, mida seal salatseda ja end nooremaks valetada - minuarust lausa haiglane!

Ma isiklikult tunnen ühte 70a prouat - ilus, krapsakas, väärikas ja terane tädi. Ükskōik, kes teda mingil moel kritiseerib, siis olen öelnud, et oota, sa nagu tead ka, et ta on 71 aastane. Mitte keegi pole uskunud ja silmad on meeskolleegidel ikka väga suueks läinud.

Kui keegi nüüd arvab, et ma seljataga inimest naeruvääristada vōi solvata tahan vōi muidu kade olen, siis EI, KINDLASTI MITTE! Lihtsalt raske on uskuda, et mōni 70+ vōib nii kobe ja arukas välja paista.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!