Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
kylmad toad
 
pettunu. 11. mai 2015, kl 10.52
Kas kortermajades enam ei koeta?
 
Rahustuge, 11. mai 2015, kl 11.17
ei köeta küll, aga raha küsitakse ikka!
 
pettunu. 11. mai 2015, kl 11.26
Oosel on nii kylm et magada ei saa.
 
12 11. mai 2015, kl 12.37
Ei köeta. Toas on +27. Õnneks ei ole päikest täna väljas, muidu oleks päris lämmatav.
 
pettunu. 11. mai 2015, kl 13.03
Oosel voiks moneks tunniks vaike kyte sees olla.
 
sooja saab, kui 11. mai 2015, kl 15.05
Ronid ööseks teki alla.
 
näh 11. mai 2015, kl 15.20
Oleneb majast ju. Meil natike köetakse, mis on pointless, niigi palav, kõik aknad lahti.
 
pettunu. 11. mai 2015, kl 15.31
Olen oosel isegi kahe teki all aga kylm on. Nina, kaed, jalad kylmetavad.
 
artist 11. mai 2015, kl 19.21
Ei koeta, aga kootakse.
 
?? 11. mai 2015, kl 19.35
kus te küll elate? Meil küll köetakse. Hästi sooja ja päikseselise ilmaga on vast radikad suht jahedad, aga magada on ühe tekigagi liig, aknad peavad kogu aeg vähemalt õhutuse peal olema.
 
meil 12. mai 2015, kl 19.26
mitu nädalat juba ei köeta. aprilli algul juba võeti päevaks küte maha, ööseks lasti leigeks.
ja terve talv ongi radikad leiged olnudki. olen terve talve jope selga pannud, kui arvutis tööd teen.
ainult siis on soe olnud, kui leiba praeahjus olen küpsetanud. aga seda ju iga päev ei tee.
öösel olen kaelast saadik paksu teki alla ja no jahedas on hea magada. aga niisama olla, on ainult külm kogu aeg olnud ja on praegu.

maksame aga kõvasti.
ühistu esimehega pole mõtet rääkida, tema arvamus on, et tööd tuleb teha, kui külm on.
 
?? 13. mai 2015, kl 12.57
ei saa aru, mis ühistud need teil on, milleks selline juhatus valitud? Meil ei ole iialgi olnud probleemiks, et külmade ilmadega ei köetaks või vähe köetaks. Valige omale normaalne juhatus, kes temperatuuri näidikult vajalikud näidud suudab välja lugeda ja kütmist vastavalt sellele reguleerida. Mul on pidevalt toas 25-26 kraadi. Aga meil on ka juhatuses valdavalt nooremad aktiivsemad mehed, mitte pensionäridest mutikesed.
 
meil 13. mai 2015, kl 13.11
seni kuni meil olid pensionäridest vanad mehed juhatuses, olid toad soojad ja juhatusega sai inimese kombel rääkida.
siis üks üliaktiivne noorem naine "võttis võimu", kaotas santehniku koha, majahoidjad. nüüd ongi nii nagu on. juba mitu aastat. ise pühib lund talvel ja mõned vabatahtlikud ka, kui lumi üle pea hakkab ulatuma.. ja mine sa rääkima temaga, saad ainult mõnitada, et eks siis tee tööd, mis vahid niisama.
 
?? 13. mai 2015, kl 15.47
meil Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> seni kuni meil olid pensionäridest vanad mehed juh
> atuses, olid toad soojad ja juhatusega sai inimese
> kombel rääkida.
> siis üks üliaktiivne noorem n
> aine "võttis võimu", kaotas santehniku koha, majah
> oidjad. nüüd ongi nii nagu on. juba mitu aastat. i
> se pühib lund talvel ja mõned vabatahtlikud ka, ku
> i lumi üle pea hakkab ulatuma.. ja mine sa rääkima
> temaga, saad ainult mõnitada, et eks siis tee töö
> d, mis vahid niisama.

No siis on teil ikka asi juhatuses kinni. Kuni te ise sellist juhatust talute, ei saa teid ka keegi aidata.
 
meil 13. mai 2015, kl 15.54
muidugi on kord käest, pole nagu teisipidi mõelnudki.
aga seda tahtsin öelda, et pole alati penskarites asi. muidugi on vanadel vähem jaksu, aga neil on teadmisi , eluteadmisi rohkem. tihti ka inimlikku arusaamist. nad ei leia mõtet enam ülbed ja ennasttäis olla. see ülbusevalu on vanadel läbipõetud juba. noored alles seda põevad.
 
ahah 13. mai 2015, kl 20.28
meil Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> muidugi on kord käest, pole nagu teisipidi mõelnu
> dki.
> aga seda tahtsin öelda, et pole alati pens
> karites asi. muidugi on vanadel vähem jaksu, aga n
> eil on teadmisi , eluteadmisi rohkem. tihti ka ini
> mlikku arusaamist. nad ei leia mõtet enam ülbed ja
> ennasttäis olla. see ülbusevalu on vanadel läbipõ
> etud juba. noored alles seda põevad.

Tjah, tegelikult on vanadel kogemusi kõvasti kokkuhoiuks, muuhulgas kütmise osas, maja remondi osas jms. Nende meelest piisab täiesti, kui elanikud lausa seina külge kinni ei külma ja kuni maja lõplikult kaela ei kuku (no nende eluaja ehk peab vastu), on kah kõik kõige paremas korras. Et mõnes peres on väikesed lapsed, kes peavad toas talvekombedes viibima, see on nende meelest täiesti kõrvaline küsimus. Kui nooremad elanikud sooviks maja remontida ja tubades mingitki normaalset temperatuuri hoida, siis trambivad need "eluteadmistega" penskarid kõik maa sisse. Neil on kõige olulisem kõva kokkuhoid, kõige arvelt. Niipalju siis inimlikust arusaamisest.
 
pettunu. 14. mai 2015, kl 16.23
Toad endiselt kylmad.
 
eem 14. mai 2015, kl 16.25
Sa kirjutasid siia ja arvasid, et keegi hakkab sellepeale kütma või?
 
pettunu. 14. mai 2015, kl 16.41
Loe teema uuesti labi, saad teada, miks kirjutasin.
 
mõnus 14. mai 2015, kl 17.10
et siis vanad inimesed oma olematust pensionist saavad kõvasti kokku hoida ja ei lase noortel soojas toas elada.
on ikka penskarid, ära sa räägi.
saa vanaks ja ela AINULT oma pensionist ja siis räägiks edasi.
minu ema maksab 1-toalist oma väiksest pensionist ja ma tean väga hästi, kui palju ta kokku hoiab, kui hästi ta elab.
issand, on ikka mõnel arusaamad.
või vanad segavad neil soojas elamist, sest ei anna raha maja remondiks. võib olla peaksid need vanad üldse oma elamise kellelegi ära andma, rikuvad aint õhku ja tolknevad jalus.
ai, mind teeb kohe kurjaks see igas hädas kõige väetimate süüdistamine.
aga need vastuvõetavad põgenikud? kuidas nendega on? tasuta elavad kurjamid.
aga omad väetid, neil võetakse tõesti või viimnegi hingeraas seest välja.
 
to mõnus 14. mai 2015, kl 17.15
No vaata pensionärid on enamasti oma korteri omanikud ega makse mingit laenu. Noored peavad omale elamise üürima või ostma ja seega lisaks kommudele maksavad korteri eest kirve summa sinna otsa. Nii et ma ei ütleks, et pensionäridel kõige hullem olukord. Kui sul on pere, lapsed, auto ning liising ja laen, siis jääb veel vähem kätte kui ühel pensionäril.
 
pekki 14. mai 2015, kl 17.19
Ma jälle ei kannata kui keegi tuleb tirisema, et vaesed pensionärid. Ma võin ju saada kaks nende penssi palgana, aga see kõik läheb minul korteri üürimisele. Osta ma omale korterit ei jõua. Siis maksaks ma iga kuu veel suurema summa eluasemele. Mina pean tööl viisakas välja nägema. Mul on vaja mööblit jne. Pensionäril on need kõik olemas, terve elu igat varandust omale kokku kogunud.
 
mõnus 14. mai 2015, kl 17.30
ma tean, kuidas noored elavad, ise ju elame, ja olen nõus, et see elamispinna asi on jõhker. aga elama peab ometi kuskil.
see selleks ja ega ma õigusta ei üht ega teist. ma selgitasin, et pole neil penskaritel midagi kokku hoida nii koledasti. mõnel ei jätku uue pensipäevani enam midagi. ja nii kuust kuusse.
lisaks on see ka puhta vale, et penskar ei taha soojas toas elada. tahab ikka küll, sest vanainimene on nagu laps, kelle tuba peakski olema soojem, kui terves elujõus inimestel.
niiet, penskar tahab sooja tuba ja ta ei taha sugugi, et lapsed seina külge kinni külmuvad.
kuidagi hädine on luua vastasleere ja kiskuda vaenu üles ja see süüdistamine...ai, haigeks lausa teeb.

ilusat suve kõigile ja sooja päiksepaistet.
 
Erika tn.renoveeritud majas 14. mai 2015, kl 19.47
istun ka juba ammu paksude vammustega arvutis - lausa nagu seintest puhuks tuul läbi . . . kui helistasin,öeldi,et päeval ju väljas +15 kraadi ja seega peaks toas soe olema . . . ja kütteraha võetakse ikkagi nagu ka üldelektri eest,ehkki koperdad pimedas trepikojas ja see arve on kordi suurem minu korteris kulunud elektriarvest . . .:((
 
ohh 14. mai 2015, kl 19.55
ärge virisege, mõelge parem, kui külm hakkab olema lõunamaa põgenikel, kui nad siia ümber asustatakse.
koguge parem raha nende jaoks, et nad saaksid soojemaid riideid endale osta ja mõelge, millist kuuma suppi neile termostega viia.
 
ohh ' le 14. mai 2015, kl 21.41
SIIN HALVA KOGEMUSE RUBRIIK JA ON JUSTNIMELT LUBATUD VIRISEDA . . . RAHA KOGUDA JA KUUMA SUPPI KEETA VÕID ISE,KUI JUBA SELLE PEALE TULID . . . :(
 
ohh 14. mai 2015, kl 21.48
mina juba kogun neile raha. täna alustasin. panin 10 senti juba põssa kõhtu hoiule. homme ka panen.
kui teaks täpsemalt, milla nad kohale jõuavad ja kustkaudu tulevad, läheksin supimolliga piiripeale vasti kasvõi.
ikkagi inimesed ju, kuda muidu siis.
lisaks koon neile suviläbi sokke ja salle ja mütse, muidugi, kui lõnga jaksan osta. aga küll ma saan, joon kuu aega allikavett, aga õnnetud lõunamaalt ei tohi talvehätta jääda. ei tohi.
 
miks ei köeta!? 15. mai 2015, kl 16.39
Väga külm on!
 
kokkuhoid 15. mai 2015, kl 17.15
peab ju kokku hoidma, sest mugrid tulevad ja neile peab raha andma, neile peab süüa andma, neile on vaja kodud korda teha. ei tea, kust see raha peaks siis tulema. muidugi meilt, oma riigi kodanikelt. aga, kuidas meie end siin tunneme, seda keegi ei tahagi teada. peaasi, et saaks maailmale näidata, kui hästi kõik on, et aga saaks saba keerutada ja pugeda võõra ees.
nagu koduvägivald, kus jõhkard esineb avalikkuse ees, kuidas ikka hoolimine on ilus asi ja siis läheb koju ning peksab naise ja lapsed vaeseomaks.
 
köetakse küll 15. mai 2015, kl 17.34
miks ei köeta!? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Väga külm on!

Käin õhukese kitliga. Toas 25 kraadi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!