Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Ma olen laisk ja tark. Mis teha?
 
Ärahellitatud 04. märts 2019, kl 10.25
Olen 23 aastane (naine). Lõpetasin just Tehnikaülikooli (IT-baka). Pool aastat tagasi kolisin Austraaliasse. Siin olen teinud igasuguseid töid ja head raha teeninud aga kõrvale ei ole midagi pannud, sest ma pole suutnud üheski kohas kauem püsida kui nädal aega. Algul olin rannabaaris. Seal meeldis, oli põnev. Lahkusin sealt ruttu sest sain näiliselt põneva kõrgema palgaga pakkumise - töö veinitehases. Põhiliselt korjasin seal viinamarju ja pidasin vastu vaid kuus päeva. Siis tundsin, et hakkan haigeks jääma ning võtsin raha ja läksin. Peale seda töötasin lambavilla farmis. Seal pidasin vastu 4 päeva (pidi töötama vihma ja tuule käes). Nii olen nüüdseks 6 kuud saalinud ja mandrile peaaegu tiiru peale teinud. Ühegi maatöö peale püsima ei ole jäänud.
Hetkel jätan hüvasti sidrunikorjamisega - siin pidasin vastu (wow) kuu aega. Nüüd juba tahaks oksendada. Ei jõua oodata, mil Sydneys olen ja saan taas mõnd inimese tööd teha. Unistan sellest, kuidas lähen tagasi ülikooli, õpin edasi ja saan magistrikraadi, millega ei pea kunagi nii madala astme ori olema.
Mõtlen, kas olengi loodud vaimseks tegevuseks ja seetõttu fyysiline töö hakkab igatpidi vastu. Või olengi ma laisk, mugav ja, kapriisitsev. Eestis olin tudeng ja vabal ajal olin niisama tore. Ühel suvel töötasin 2 kuud Denim Dreami tibide karjas (oli fun) kuni kogu kanakarjaga tülli keerasin ja ära läksin. Pärast mõtlesin, mis medalit minusugune sangar nüüd vajab, et kaks kuud seal vastu pidas. Heh
 
Ärahellitatule 04. märts 2019, kl 11.19
Baka-tase pole haridus - see on väga poolik haridus! Vanust ka veel väga vähe! Seega ainus soovitus on: tagasi kooli ja vähemalt magistrini. Ja kui valdkond pakub huvi, siis saab ka akadeemiliselt karjääri teha.
 
minu soovitus 04. märts 2019, kl 12.34
Kasva suureks! Ehk areneb ka mõistus. Täiskasvanu mõistusega inimene sellist lollust valmis ei kribaks.
 
.... 04. märts 2019, kl 16.58
Jep. Tahtsid kuulda - aga palun. Oled jah laisk ja ära hellitatud. Eeldad, et kõik peab sulle kandikul kätte tulema ja ideaalne olema. Aga alguses tüütut ja ebameeldivat tööd tegemata kaugele ei jõua. Jäädki eluaeg unistama. Kui baka olemas, mis sa seal farmides ronid, mine otsi endale erialane töö ja hakka magistri kraadi peale mõtlema?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!