Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Suitsevad naabrid
 
Elen 26. jaanuar 2007, kl 10.26
Elame perega Muugal ja meie tänaval elab üks vastik pere, kes teistega ei arvesta. Nimelt kui nemad oma 2(!) ahju kütavad siis suits tuleb otse meie majja. Me pole nende naabrid. Olen käinud ja käinud neile ütlemas, et lõpetagu see terror aga ei. Prouake vastab, et mis ta teha saab kui suits edasi kandub? Kütku siis puude asemel õli või elektriga!!!
Ma nii vihane praegu, jälle kütab.
Mõtlesin, et viskaks neile midagi korstnasse, las lämbuvad siis ise.
 
ex muugalane 26. jaanuar 2007, kl 10.30
sa oled ikka loll,kuidas siis ilma suitsuta kütta saab.mis sa elad päev läbi õues vä ???kui sulle ei meeldi ,siis istu toas ja ära nuusuta.
 
Elen 26. jaanuar 2007, kl 10.33
See rõve suits tuleb mulle otse tuppa!!!! Ja elame korralikus uues majas mitte mingis juustus. Olen mõelnud ka kaevata (tervisekaitse, keskkonnainspektsioon, munitsipaalpoitsei - kellele?) las saavad trahvi.
Meie kütame õli ja elektriga, mingeid tossusid ei tule! Kui inimesed on nii vaesed et kütta oma maja normaalselt ei jõua siis müügu oma maja maha ja koligu korterisse elama!
 
Mhh 26. jaanuar 2007, kl 10.36
No aga ehk ehitad neile siis õlikütte välja, kui sind häirib, et nemad ahju kütavad.
 
:))))) 26. jaanuar 2007, kl 10.44
Korralikus uues majas:PPPPP Vaheta siis oma hõredad aknad pakettakende vastu.
Libateema.
 
B 26. jaanuar 2007, kl 10.45
Täiesti haige teemaalgataja. Mis sa siis ehitasid oma kuuri teiste suhtes allatuult. Koli oma maja sealt minema või oled liiga vaene rott, et maja kolimist ei jõua ette võtta? Ah?
 
Prukk Lõugan 26. jaanuar 2007, kl 10.46
Puuküte on küige loodustsäästvam ja odavam kütteliik. Mina olen Sinu naabri poolt, õpi elama ja teistega arvestama. Ära kekka, et elektriga kütad, häbi peaks olema. Mine metsa ja tee küttepuid ja naabrimemm jäta rahule! Ohatis tulgu Sul moka pääle sellise jutu pärast, mida Sa suust mõtlematult välja ajad!
 
kessu 26. jaanuar 2007, kl 10.49
"Ja elame korralikus uues majas"

järelikult olid nemad seal enne teid ja tei koliste sinna hiljem.
mida sa siis pasundad siin. ise kolisid sinna. koli minema kui ei meeldi.

meil naabrid kütavad kivisöega, aga kuna meie elamine on tõesti korralik, erinevast sinu elamisest, siis mitte kusagilt see suits sisse ei tule.
elamine peab olema tõsine praak ja saast kui väljas olevad lõhnad sisse tulevad.
 
? 26. jaanuar 2007, kl 10.53
Kas tõesti on olemas nii alaarenenud inimesi, kes sellisest asjast aru ei saa?? Teemaalgataja- kasvuraskused on ebameeldiv protsess, aga teised ei peaks selle pärast küll kannatama- äkki arened nüüd edasi omaette vaikselt, siis ei saa teised ka aru, kui nõme sa oled...
 
nipi 26. jaanuar 2007, kl 10.58
Minu arust oled ka üks eriti nõme tibi!
Koli ise ära, kui sulle ei meeldi!
Vastupidi, sinu uus maja on juust, kui suits sisse tuleb!
Nii lolli juttu pole ammu kuulnud.
Mõttetu inimene...
 
Eleni palatikaaslane 26. jaanuar 2007, kl 11.07
Sõidan iga päev oma uue Mazda 6-ga tööle. Alati jääb ette mingi diiselmootoriga buss või veok. Auto on koguaeg vastikut-vastikut vingu täis lämbu või ära! Kui ventilatsioon kinni panna siis hakkab ju külm.
Olen korduvalt taga signaali lasknud ja tuledega vilgutanud kui saan siis kiman mööda ja näitan kesmist näppu. Aga nad ikka sõidabad diisliga edasi - miks nad bensiini või elektrit ei kasuta, miks nad nii nõmedad on?!
Peaks kuhugi kaebama?
 
Laine 26. jaanuar 2007, kl 11.12
Teemaaalgataja on järjekordne pretensioonikas mutt, kes käib poes ka kindlasti tähtis nägu peas ja ülbab teenindajatega ja muudkui nõuab kõike.

Jälestan siukseid maailmavihkajaid. Isekas oled, vot mis! Teistel on ka õigus kütta oma kodu soojaks ja ei jää nemad sinu ninakese pärast veel külmetama, virise kui palju tahad!
 
Elen 26. jaanuar 2007, kl 11.13
Ega ma siit asjalikke kommentaare oodanudki :(
Ükskord elate ise sellises toas kus teise nurka last ei näe, siuts nii paks.
Ilusat päeva!
 
to Elen 26. jaanuar 2007, kl 11.26
kas sa ei karda, et sinu sisistatud sopp sulle ükskord bumerangina kaela tuleb ( või sinu lapsele) ?
 
liba 26. jaanuar 2007, kl 11.28
Teemaautori jutt on nii "tark", et anna olla - vaesed inimesed kütavad puudega.....just, ja rikkad imetlevad elutoas Novaluxi elektrikaminat.
Linnades on sadu elamukvartaleid kus kõik majad on puuküttel, pole kellelgi probleeme.
Probleem tekib siis kui eramaja seina kõrvale pannakse korterelamu püsti. Siis tuleb suitsu ja tahmatükke täie raha eest kui tuul on õige.
 
Mh? 26. jaanuar 2007, kl 11.29
Kle, vaata oma maja üle, miski on seal ikka väga mööda, kui õuest suits sisse tuleb. Aga naabrid on õiged inimesed, ahjusoe on ikka õige soe;)
 
Elen 26. jaanuar 2007, kl 11.30
libale:
ja mis sellisel juhul see kortermaja elanikud teevad kui mingi üks majakökats mitukümment korterit täis haisutab??
 
xyz 26. jaanuar 2007, kl 11.31
See ei saa ju "päris" teema olla? Aga kui on, siis on teemaalgataja küll vist oma maja enam-vähem vastu teise seina ehitanud, meil kütavad mõlemad naabrid ning kütame ise puudega, keegi ei lämbu suitsu kätte.
 
Undiin 26. jaanuar 2007, kl 11.31
Ok, ma saan aru, et seda teemat tegelikult ei ole olemas, aga ei suuda jätta mainimata, et kui keegi teinekord tahab mingi samalaadse üllitisega maha saada, siis ta peaks arvestama tõsiasja, et endistes suvilarajoonides tegelikult väga rikkaid inimesi ei ela. Need, kes vanad suvilalobudikud omale elumajaks ümber ehitavad, ainult kujutavad ette, et neil on väga korralik maja. Samas - unistamine on ilus ja see on veel vist ainuke tasuta asi:)
 
Elen 26. jaanuar 2007, kl 11.36
Näete on päris teema. Aadressi küll anda ei tahaks (mõistetavatel põhjustel). Äkki nad valetavad mulle, et kütavad puudega aga tegelikult põletavad kilekotte, plastikut ja muud saasta?
 
Liba 26. jaanuar 2007, kl 11.38
Sel juhul kortermaja omanikud, võivad ainult enda lollust ja kinnisvaraärikaid kiruda. Ongi kõik.
Sama, et mõistlik inimene ei ehita maja mere kaldale - suured tuuled muudavad külmal ajal nii küttearved kui väljasolemise vastikuks. Suvel toob merearoomid sinu ninna mädanev adru.
Kui kellegi korstnast tuleb tõesti musta tossu siis seal põletatakse kaablitest vaske/alumiiniumi välja - see on seadusega keelatud.
 
kuradi lehm 26. jaanuar 2007, kl 11.48
selline,mis see sinu asi on,kus nad elavad,elasid ilmselt enne teid.Muideks keskkonna inspektsioon saadetakse kaela sellele kes niisuguse asjaga ei arvestanud,miks peaks inimesed kasutama puude asemel õli või kallist elektrit,jobu oled........vaat mis!
 
einoh 26. jaanuar 2007, kl 11.50
puuküte kõige keskonna- ja inimsõbralikum...muahahhaaaa.
Sõitke kasvõi täna õhtul kui juhtub tuulevaikne ilm olema läbi Nõmme (näit. Vabaduse pst.-l) ja te lämbute juba läbisõidul oma autosse ära.
Ma ei tea, mida sealsed elanikud küll tegema peavad.
 
Elen 26. jaanuar 2007, kl 11.57
einohile:
lõpuks keegi, kes pointi tabab ka.
Korteris mugavalt istudes ei kujuta te jah paljusi asju ette.
 
asdf 26. jaanuar 2007, kl 12.26
Teemaalgataja, sa oleksid ju ka võinud korteris (edasi?) elada, et teiste kütmine sind ei häiriks? Ma ei kujuta kuidagi ette, et tavaline puudega kütmine saaks nii jubedat haisu ajada, et naabrid elada ei saa, või peavad siis tõesti majad ülimalt lähestikku olema. Samuti ei saa ma aru, mis selles nii imelikku on, et naabril 2 ahju on - meil on kah pliit ja ahi, ega siis vanemates majades keskkütet pole.
 
gfff 26. jaanuar 2007, kl 12.52
teemalagataja oleks pidanud ostma maja sügavale metsa, naabritest eraldi... aga vist polnud raha enam, sest pappkarbi ehitusest ei jäänud üle..hahaha
 
miizu 26. jaanuar 2007, kl 13.08
einoh ja Elen-paras paar,minge ja sõimake neid muugakaid ja nõmmekaid,jobud raisk,tahavad ka sooja:S
 
eksmaainimene 26. jaanuar 2007, kl 13.12
Puusuitsu lõhn on ju mõnus! :-)

Nii hea tunne oli lapsena koolist tulles läbi küla kõndida (meie maja oli viimane) ja nuusutada, kuidas memmed ahju kütavad. Ega vanasti muidu loetud talusid "suitsuede" nime all (selles külas nii- ja nii palju suitse), mis tähendas alalist elanikkonda.
Praegugi küsitakse mitu "suitsu" teil seal on - st et suvitajaid ei arvestata, kuna need vaid suvel kui kütta pole vaja ja sussitavad elektripliidiga süüa.

Ja praegu Nõmmel elades on just hea kodune tunne käia talvel, kui kõik korstnad suitsevad. (Noh need mustad suitsud on vanadest söekateldest ja pole jah kõige meeldivamad)
Praegu külma ilmaga näiteks mu gaasiküttel naabergi kütab oma ainumast igaks juhuks alles jäetud ahju ja kohe hea kodune tunne.
Väga külma ilmaga oli jah Vabakal toss, aga see on diiselmootoritest, mitte majade küttekolletest.

Praegustele linnatibidele on kindlasti ilgelt vastik ka näiteks sulava maa ja värskelt niidetud heina lõhn, sõnnikuveost ma parem ei piiksatagi.
 
Kah nõmmekas 26. jaanuar 2007, kl 13.21
Mullegi meeldib see puusuitsu lõhn. Külma ilmaga on mõnus vaadata, kuidas naabrite korstnast suitsu tõuseb, enda oma ju toas olles ei näe;)
Ehh, peakski vist tule ahju tegema ...
 
Dame Ali 26. jaanuar 2007, kl 13.23
tõsine asi on siis, kui eramajade piirkonda ehitatakse sundventilatsiooniga kontorihoone, mille sissetõmbeauk kenasti majakeste poole suunatud...
mind tõesti huvitab, mida mu kallid naabrid vahel põletavad, et sellist plastmassihaisu vendist sisse puhub...
arendaja ja projekteerija ühine käkk.
:S
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!