Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Üks väike küsimus: Miks Eestis ei saa hakkama...
 
... 18. juuni 2016, kl 17.11
...eestikeelega? See peaks ju ometi olema riigikeel, vist. Hakkama aga ei saa sellega?

Või olen ma väljanägemiselt väga mõne muu rahvuse moodi? Kui nii, siis milline üldsegi eestlane välja näeb?
 
mina. 18. juuni 2016, kl 18.06
Kahjuks me ei tea, milline või kelle moodi sa välja näed.
Tee endast pilt ja riputa siia üles, siis me ütleme, kas sa oled eestlase või mõne muu rahvuse nägu.
Mina olen alati eesti keelega hakkama saanud, ju ma siis ei näe võõramaalase moodi välja.
 
kii 18. juuni 2016, kl 19.18
Kui oled Ida-Virumaal, siis seal on esimeseks keeleks vene keel ja ka mina alustan vestlust alati vene keeles, välimusega ei ole sel mingit pistmist, sest ega venelased ja eestlased üksteisest nii palju ka ei erine. Kui saan aru, et tegemist eestlasega, siis jätkan eesti keeles.
 
nonoh 18. juuni 2016, kl 23.39
kii Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui oled Ida-Virumaal, siis seal on esimeseks keel
> eks vene keel ja ka mina alustan vestlust alati ve
> ne keeles, välimusega ei ole sel mingit pistmist,
> sest ega venelased ja eestlased üksteisest nii pal
> ju ka ei erine. Kui saan aru, et tegemist eestlase
> ga, siis jätkan eesti keeles.

Siis ei olegi ju probleem mitte väljanägemises vaid sinus endas. Miks sa alustad vestlust vene keeles? Loogiline, et siis vastatakse sulle ka samuti. Mina ei ALUSTA mitte kunagi vestlust muus, kui eesti keeles ja olen alati igal pool hakkama saanud, eestis ma mõtlen muidugi.
 
mii 19. juuni 2016, kl 12.08
No oleneb kohast, kus hakkama ei saa. Igas riigiasutuses saab! Aga kui jah tahta avalikus saunas iga saunakaaslasega eesti keeles rääkida, siis ilmselt seal ei tarvitse hakkama saada jah.
 
nonoh 19. juuni 2016, kl 12.27
mii Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> No oleneb kohast, kus hakkama ei saa. Igas riigias
> utuses saab! Aga kui jah tahta avalikus saunas iga
> saunakaaslasega eesti keeles rääkida, siis ilmsel
> t seal ei tarvitse hakkama saada jah.

Saab ka tänaval, poes ja igalpool mujal. Tegelikult enamus neist nö. umbkeelsetest saab suurepäraselt eesti keelest aru, lihtsalt jonnipärast keeldutakse rääkimast. Aga avalikus saunas ma esiteks ei käi ja teiseks, kui saunakaaslane ei suuda mulle riigikeeles vastata, siis mul polegi temaga mitte midagi rääkida. Nõukaajal koolis käinuna ma muidugi valdan vene keelt suht vabalt, aga MITTE KUNAGI ei alusta ma ise vestlust vene keeles, miks ma peaks seda tegema, kui viibin eestimaal? Peab ikka ajunikastus olema, kui alustada vestlust vene keeles ja siis tulla foorumisse kaeblema, et vastatakse samas keeles....
 
mina. 19. juuni 2016, kl 15.55
Teemaalgataja ju ei kirjuta, et ta alustab vestlust vene keeles, vaid seda teeb kii Ida-Virumaal, kes aga ei kaeble selle üle, sest talle pole see probleem.
 
ah 20. juuni 2016, kl 05.30
mis sest teemaalgatuset ikka lugeda. tähtis pole mitte teema, vaid see, et MINA oma nikastamata ajust "targad" mõtted välja saaks öelda.
 
:) 20. juuni 2016, kl 12.35
Mul on isegi kahju, et enam pole vene keelt vaja läinud juba pikki aastaid, kipun rääkimist unustama, sõnad ei tule nii kiiresti ja ladusalt kui varem.
 
viimasele 21. juuni 2016, kl 10.48
külasta Tallinnas Lasnamäge, kohe hakkab meenuma, sest seal ei pruugita sinust eesti keeles aru saada :) alustada võid kasvõi tee küsimisest.
 
nonoh 21. juuni 2016, kl 18.52
mina. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Teemaalgataja ju ei kirjuta, et ta alustab vestlus
> t vene keeles, vaid seda teeb kii Ida-Virumaal, ke
> s aga ei kaeble selle üle, sest talle pole see pro
> bleem.

Nagu sa võid näha, mina vastasingi Kii-le. Ja olen jätkuvalt seisukohal, et kui alustada vestlust vene keeles, siis ka vastatakse vene keeles.

Aga üldiselt väidan endiselt, et eestis saab igal pool eesti keelega väga hästi hakkama. Liigun üsna palju ringi, aga pole veel suutnud eestis leida sellist kohta, kus poleks eesti keelega hakkama saanud.
 
haha 21. juuni 2016, kl 20.15
Vägeval varsti ei saa pagulased ei valda keelt
 
kiile 23. juuni 2016, kl 05.53
Olen ise Ida - Virus elanud, peamiselt vene ajal ning siis oli näost selgelt aru saada, kes venelane, kes eestlane.

Praegu elan L6una - Eestis ja nii imelik, kui see ka pole, alati t6esti näost rahvusest aru ei saa.
Ei tea, miks Ida - Virus teisiti oli, kuigi vene koolis oli palju 6pilasi, kel isa v6i ema eestlane, aga ikkagi l6id välja slaavi näojooned.

Huvitav t6esti, et Ida - Virus elavad venelased on väga slaavi näojoontega.
 
nonohile 23. juuni 2016, kl 05.54
Narvas ja Sillamäel kohe kindlasti eesti keelega hakkama ei saa.
 
ära otsi vigu 23. juuni 2016, kl 15.20
Ikka oleneb kellega juhtud suhtlema. Mina olen Narvas alati eesti keelega hakkama saanud. Ära otsi võimalust irisemiseks, räägi eesti keeles ja saab asjad aetud küll, isegi kui mõnikord tagaruumidest vaja oskajam kutsuda.
 
ega ikka saa 23. juuni 2016, kl 17.12
midagi ALATI eesti keelega hakkama. jah, kui just tõlk kutsutakse kuskilt tagaruumist, siis tõesti, aga see pole sel juhul hakkama saamine. see on hädaabi, justkui võõrriigis, kus sind ei mõisteta ja otsitakse tõlki, kes aitaks.
 
ttt 23. juuni 2016, kl 23.04
tegelikult on ju muus maailmas ka piirkondi, kus riigikeelega hakkama ei saa. Lähed mõnda hiinlaste, moslemite või hispaanlaste poodi ja pead näpuga näitama, mõnes piirkonnas ei liigugi neid, kes antud kogukonda ei kuulu.
 
Lasnamäel 24. juuni 2016, kl 18.11
...saab eesti keelega küll suurepäraselt hakkama! Eestlastest elanike protsent on seal tunduvalt suurem, kui paljud siin sõnavõtjad näivad ette kujutavat.
 
to ära otsi vigu 24. juuni 2016, kl 19.29
Nüüd sa küll luuletad. Narvas elaval kodanikul ei ole eesti keelt vajagi.
Iseasi, kui ta kolib Tartu, Rakverre jne.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!