Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Unerohi
 
Unetu 02. november 2016, kl 09.21
Mind vaevab unetus juba pikemat aega. Läksin heas usus ja lootuses probleemile lahendust leida, perearsti vastuvõtule. Perearst, tore naisterahvas, soovitas mul õigel ajal magama minna ja vältida enne magama minekut arvuti kasutamist ja teleka vaatamist:) no neid asju tean ma isegi ja vastavlt ka toimin. Palusin siis unerohtu välja kirjutada, aga selle peale arst hakkas protesteerima - ei ole vaja, ei ole vaja,see tekitab vaid sõltuvust. Nii et, lõppkokkuvõttes - abi ei saanud ja tulin sama targalt koju kui läksin arstile.
Siit küsimus suurele ringile - kas perearstil on õigus keelduda mulle unerohtu väljakirjutamast?
 
loll arst lihtsalt 02. november 2016, kl 11.36
Ei ole ikka õigus keelduda küll, kui teisiti ei saa, et sel perioodil vajad rohtu, siis vähemalt organism puhkab sul hommikuks välja, muidu vähkred öö otsa ja oled hommikul "lollim", ehk zombi. Nad kirjutavadki kuus ainult teatud koguse ravimeid, rohkem pole neil lubatud kirjutada, et ei tekiks sõltuvust.helista ja palu telefoni teel välja kirjutada, siis ta keelduda ei saa...
 
ka uneprobleemidega 02. november 2016, kl 12.32
Põhimõtteliselt saab ka psühhiaatrilt. Kui varem pole rahusteid või unerohtu käinud küsimas, siis tundub keeldumine tõesti imelik. Alustada tasub siiski mõne rahustiga ja väikese kogusega. Unerohi tuleb siis alles kõne alla kui probleem on väga tõsine ja unetus muutunud juba krooniliseks ja rahustid enam ka ei aita. Sõltuvus tekib neil kellel on kalduvus sõltuvuse tekkeks või kellel on mõni muu sõltuvus juba eelnevalt ees või varem olnud.
 
Unetu 02. november 2016, kl 15.07
Unetust tuleks ravida ikka unerohtudega. Viimane kommenteerija on ilmselt segi ajanud rahustid ja unerohud (ilmselt kasutab neid mõlemaid). Unerohi tekitab tõesti sõltuvust pikemaajalisel tarvitamisel. Inimene ei oskagi enam muud moodi magama jääda kui ära vajudes. Perearstil ei ole tegelikult õigust keelduda ravimi välja kirjutamisest kui sa oled oma probleemist rääkinud ja seda selgitanud.

Saad pöörduda ka psühhiaatri poole, võib-olla on see isegi parem, nii saad ka oma eriala spetsialisti arvamuse. Unetus on ju ometi millestki tingitud. Ehk on sul ka psühholoogilist nõustamist vaja, sinna saab suunata ka psühhiaater. Aga kõike eelmainitut saab teha ka perearst (kirjutada ravimid, määrata raviskeemi, vajadusel saatekiri psühholoogile) kui on tõrge minna otse psühhiaatri vastuvõtule.
 
Unetu 02. november 2016, kl 15.08
Õnneks panin ennast kohe psühhiaatri vastuvõtule järjekorda,loodangi sealt abi saada. Eks peab rahustite peale vist mõtlema küll. Pole varem nagu vaja läinud ei unerohtu ega AD-sid.Ja sõltuvusprobleeme ka pole täheldanud enda juures:)Eks paistab!
 
Unetu (viimane vastaja) 02. november 2016, kl 15.08
Vabandust, sai kogemata pandud sama nimi mis teema autoril.
 
ka uneprobleemidega 02. november 2016, kl 16.07
Unetu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Unetust tuleks ravida ikka unerohtudega. Viimane k
> ommenteerija on ilmselt segi ajanud rahustid ja un
> erohud (ilmselt kasutab neid mõlemaid). Unerohi te
> kitab tõesti sõltuvust pikemaajalisel tarvitamisel

Väga madal ja rumal sinust selliselt hakata teiste vastuseid maha tegema ja isiklikult ründama, teadmata kas ma üldse mingit rohtu võtan või olen probleemiga lihtsalt kokku puutund ja tean sellest oma kogemuste põhjal rääkida. Sellised inimesed nagu sina näitavad oma mittemidagiütlevate ja rumalate kommentaaridega vaid oma sitta iseloomu. Selle vastu ei aita ükski rohi.
 
Kee 02. november 2016, kl 16.14
Olen kasutanud unerohtu. Ega ikka see sõltuvus nii kiirelt ei tule. Teinekord on lihtsalt elus rohkem pingeid ja uni EI tule. Mõned võivad hommikuks pea paksuks teha, aga seda peab oman nahal katsetama, mis sobib..
 
maniila 02. november 2016, kl 16.30
mul siin oleks üks hea soovitus, aga ilmselt moderaator roogiks selle kohe välja. minu puhul aitab väga hästi. õrnakestele soovitan õhtuti palderjanitablette süüa ja meega sooja piima juua.
 
lotta 02. november 2016, kl 22.51
Unerohi IMOVANE tekitas sõltuvuse ja sellega kaasnesid hirmu unenäod proovi Melissa Dreami minule mõjub väga hästi kallis aga hea
 
robi 03. november 2016, kl 10.25
joo vähem, nagu juba öeldud ja uni tuleb ilma unerohuta, tohman.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!