Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
miks venkud lõugavad?
 
päevitaja 12. juuli 2010, kl 00.49

praeguste kuumade ilmadega on rannas väga palju rahvast ja kohta ikka annab leida. koha leidnud ja pikali visanud, tuli mu kõrvale vene pere(tõesti, ma pole rassist ja muidu mulle inimesed väga meeldivad)ja lihtsalt kukkusid seletama...õigem oleks lõugama.
oleks tahtnud küsida, et kas nad on kurdid, aga otsustasin siiski lahkuda. saan aru, et temperament, aga siiski??
 
Imestaja 12. juuli 2010, kl 09.12
Ma olen imestanud, miks vene lapsed mängida ei oska ilma, et nad loomamoodi röögiks. Ma saan aru kui lapsed mängides kilkavad, hüüavad kõva häälega, räägivad valjusti jne, see on täiesti normaalne. Aga vene lapsed möirgavad tundide viisi looma moodi. Üks ÕÕAAAAAUUAAAAAÕÕÕÕÕAAAAAA, teine vastu ÕAAAUAAAAUUUAAAA.. Rääkida ei oska või? Vahele tuleb mõni ükskik sõna ka, aga kogu ülejäänud suhtlus käib möirates, mörisedes ja röökides. Jutt on siis lastest vanuses 6-12.
 
ev 12. juuli 2010, kl 10.46
Mingi veider komme on neile tulnud, lasta oma telefonist valjusti muusikat. Olin Stroomi rannas laste mänguväljaku juures ja minu kõrval pingil mingi vene mehe telefon. Mõtlesin, et ta telefon heliseb ja miks ta küll vastu ei võta. Siis sain aru, et laseb muusikat, nii et ikka kõik kuuleksid.
Päev hiljem olin bussis ja siis üks vene neiu lasi oma imikule telefonist muusikat, ikka üle bussi. Vahtisin teda hämmeldunult silmad pärani ja mõtlesin, et kuidas inimene selle peale ei tule, et kõik ei taha tema muusikat kuulda, niigi ümberringi lärmi palju.
Hiljem ajas juba muigama sest tuli meelde, kuidas kunagi käisid venelased raadiotega paneelmajade vahel ja lasid üle kvartali muusikat.
Ilmselt nende kultuuri omapära, aga ise ei tuleks elusees sellise asja peale, see ju segab teisi inimesi!
 
Puhh 12. juuli 2010, kl 11.00
Ma ka pole rassist, aga nii häirib, kui laps karju akna all kümmneid kordi akna all mama mama. Mina õpetan lastele, et tulgu ülessm, kui midagi vaja.
 
slaavitar 12. juuli 2010, kl 11.00
mõne inimese käitumise järgi ei tasuks tervet rahvust samamoodi näha..võtke klapid eest ja õppige tõeliselt tundma vene inimest ja nende eripära..kultuuri..aga te ei tee seda, sest lihtsam on netis kiruda:) good day to you to.
 
imestajale 12. juuli 2010, kl 11.05
lausa kombeks on lasta oma pägalikul teiste inimeste puhaste riiete vastu jalgu pühkida sealjuures röökida niikui torust tuleb.imestan et sellist möirgavat,mörisevat ja röökivat ei rahustata.ilmselt tahab empsu tähelepanu saada, jutt siis 6-12 aasta vanusest pägalikust
 
Imestaja 12. juuli 2010, kl 11.32
Slaavitar, mu vanaisa on venelane ja paljud sugulased ka, seega ma ei teegi tervet rahvust maha. Mul on venelaste hulgas häid tuttavaid, töökaaslasi, hobikaaslasi jne. Ükski neist ei röögi ja möirga ja ükski neist ei lase tervele ilmale telefonist muusikat.
Aga need röökivad vene lapsed võiksid küll kuskil omaette olla oma kultuuriliste eripäradega. No ja need avalikus kohas telefonidest mussi kuulavad vene inimesed samuti. Ma ei nimetaks sellist asja kultuuriliseks vaid kultuurituks omapäraks.
 
no 12. juuli 2010, kl 11.36
pole need teie toodud näited sugugi venelastele iseloomulikud. Täpselt samamoodi röögivad meie endi, eestlaste, lapsed. Ja kisavad lihtsalt kisamise pärast, juba väga noorest east peale. Kui selliselt lapselt küsida, et miks ta kisab, siis vaatab ta arusaamatuses otsa, sest enda teada pole ta üldse kõvemat häält teinud.
Samamoodi on lugu telefonimuusikaga. Sellega terroriseerivad ka eestlastest pubekad. Millegipärast on mingis eas arvamus, et kogu kvartal naudib just seda muusikat, mida tema kuulab. Enamik kasvab sellest välja, kuid mitte alati.
Mul sellised naabrid, kus nii isa kui poeg kannatavad suuremat sorti kurtuse all. Kui poeg laseb lihtsalt tümpsu, siis papake kuulab ikka siivsalt Meie Meest, Suveniiri või mingeid ropuvõitu lorilaule.
 
to no 11.36 12. juuli 2010, kl 12.54
olen sinuuga n6us!
Minu arust selline k2itumine esineb nii venelaste ja kui eestlase laste seas - nad k2ituvad yhtemoodi! Lihtsalt eestlaste puhul tegu vabakasvatusega, venelaste puhul venkude, tibladega, kasvatamatutega jne.
 
teadur 12. juuli 2010, kl 13.09
Sellepärast, et suur batja Stalin tappis terve vene eliidi ja kultuuri maha ning alles jättis ainult kõige madalama IQ 'ga tegelased, kellest siis välja sõelus loomastunud isendid ning need saadeti siis siia riiki üles ehitama.
 
see 12. juuli 2010, kl 15.30
telefonist muusika laskmine on üldse popp asi praegu. seda teevad nii eesti, kui vene noored. ma ise ka noor, aga ei mahu mulle pähe, et kas neil omal ei teki mingit mõtet, et äkki see häirib teisi ja, et kõik ei taha nende "head" muusikat kuulata...
 
n30 12. juuli 2010, kl 15.44
olen ka selliseid tegevusi vaid vene noorte juures märganud. kõvasti lärmakamad kui eestlased, nii lapsed kui noored kui täiskasvanud.
 
aga tegelikult 12. juuli 2010, kl 15.53
jah, sõna otseses mõttes lõugavad. ja mitte ainult lapsed. olen pika elu elanud ja saan järeldusi teha küll. vaid üks tüüpiline näide: selle asemel, et kaks sammu teha ja teise tuppa minna ning küsida, mis tarvis, lõugab naabrinaine üle maja: Serjoooooožaaa!

selge, et lapsed teisti ei oska, nad võtavad eeskuju vanematest.
 
lapsepõlvest 12. juuli 2010, kl 16.10
Mäletan enda lapsepõlvest, kuidas eesti lastel oli komme ühel pool maja, vene lastel teisel pool maja mängida. Eesti lapsed said vaikselt ja rahulikult mängitud, siis vene lapsed mängimise asemel üritasid kõigest väest üksteisest üle röökida.
 
skiso 12. juuli 2010, kl 16.15
ikkagi temperamendis on vast asi.
üks õige venelane ajab ikka kõvahäälselt oma asju ja žestikuleerib sinna juurde üliagaralt. olete te kuulnud mõnda venelannat, kui see on endast välja viidud või närvi aetud?
ja milline vürtsikas sõnavara!!

samas kes ei ole kohanud purjakil ja lällavaid soomlaseid, kes on meist veelgi põhjpoolsemad ja rahulikumad? tõsi küll, lärmama kipuvad nad väljaspool Soome Vabariiki (espetsialli Eestis) ja oma kodumaal on nad suhteliselt vaiksekesed. seega võivad asjad olla vahel suhtelised.

aga julgen siiski teha ka üldistusi, sest olen väga lähedalt kokku puutunud, 32 aastat, ehtsate tavaliste vene inimestega (nende pereelu ja muu eluga), millest kolm aastat venemaal nende endi keskel enam-vähem ainsa eestlasena. ja meiega võrreldes nad ON häälekamad.

aga ma olen nädal aega elanud ka koos itaallastega.
uskuge mind, venelased jäävad neile kõvasti alla.

:)
 
mis kuradi temperament 12. juuli 2010, kl 18.04
intelligentne inimene arvestab ju ikka ka teistega!Venelased lihtsalt ongi sellised teistele sülitajad!
 
nojah 12. juuli 2010, kl 18.10
Ka mina olen imestanud, et miks venelastel volüümikontrolli nupp puudub. Suvila on mul lõuna-eestis ja kaugele on kuulda, kui vene sportlased laagrisse on saabunud, sest röökimine on kõrvulukustav. Sõber seisab kõrval, kuid ikka on vaja ta peale karjuda, mitte normaalse häälega vestelda. Miks ometi? Teiste rahvuste puhul (siin käib nii soomlasi kui lätlasi-leedukaid, ukrainlasi jne) pole sellist asja kunagi märganud. Ja ma ei tee venelasi maha, karjugu, kui tahavad, lihtsalt kummaline on selline käitumine minu jaoks.

Aga sellega ma küll nõus ei ole, et eesti lapsed vaiksemad on. Mu kontori akna alla ehitati mingi õela kosmilise vandenõu tõttu laste mänguväljak ja see on ebainimlik, mis häälitsusi toovad kuuldavale eesti lapsed. Täiesti marru ajab, kui jälle mingi kari pärdikuid lihtsalt röökima pistab. Eks mänguhoos ikka hääl tõuseb ja tuuakse kilkeid kuuldavale, aga need ei ole mingid mänguhõisked, see on konkreetselt mõttetu kisa. Koli või minema, kuna mingisugusest töö tegemisest ei saa juttugi olla, röökimine lõikab lihast ja luust läbi. Vahepeal toimus siin teeehitus, siis mattis ehitusmasinate müra vähemalt veidi laste kisa enda alla, nii et sai natukene rahulikult olla.
 
nojah 12. juuli 2010, kl 18.49
no statistiliselt lõugavad venelased ikkagi rohkem. selge see, et nii eestlaste kui ka venelaste hulgas on kasvatamatuid matse ja intelligentseid ja viisakaid inimesi, aga nende matside venelaste lõugamine on ikka eriline küll. eks see tuleb muidugi keele eripärast ka, aga millegagi sassi ajada seda pole võimalik. eestlased jäävad seal igal juhul alla, tehke mis tahate.
 
jah 12. juuli 2010, kl 19.01
stroomirannas on tõesti nagu lõugamise paradiis. narkarid panevad veel oma mobladest träna ka röökima ja ise vaikselt lasevad süsti verre, kui mõju kätte jõuab tuleb väga imelikke hääli välja.
 
Nõustuja 12. juuli 2010, kl 20.22
Elan esimesel korrusel ja on ikka vahe küll, kas mööda lähevad eestlased või venelased. Eestalsed räägivad omavahel, jutukõminat kuuled, aga sõnadest aru ei saa. Venelaste lõugamist kuuleb juba sada meetrit eemalt ja sadda meetrit veel järgi. Lihtsalt lõugavad volüüminupp põhjas. Ei mignit vaidlust ega kaklust, tavaline vestlus.
 
nnn 12. juuli 2010, kl 20.42
Nii palju kui ma mingitelt vene kanalitelt olen mingeid läbirääkimiste ja debati saateid vaadanud, siis olen sealt järeldanud seda, et kes kõvemini karjub, sel on teistest alati rohkem õigus. Ja nad karjuvad seal kõik läbisegi. Eks see kajastub natukegi ka siinsetest venelastes. Rahvuslik eripära ilmselt.
 
Rannapiiga 12. juuli 2010, kl 20.50
Me siin ka ükspäev ei viitsinud kaugemale randa minna ja maandusime stromkal. Novat enam ei lähe.Enamus kontingenti on seal tõepoolest madalalaubalised tiblad, kes karjuvad, tited lõugavad ja panin ka tähele seda mobladest lastavat rõvedat vene tümmi. Pluss pooled neist on sinna tulnud telkide-toolidega, sussutavad seal oma vorste ja joovad viina. Räme lebra on üleval koguaeg.
Okei, mõtlesime siis järgmine kord linnast 50 km kaugusele ühe järve äärde minna, et ehk seal privaatsem ja mõnusam. Aga võta näpust-terve järve äär oli paksult tiblade perekondi täis pikitud, jälle pool elamist kaasas, lõugasid , jõid grillisid ja kõigele lisaks oli igal perekonnal vähealt 3 komplekti õngesid kaasas. Kuna seal wc-sid ka väga lähedal just pole, siis mai taha mõeldagi, kuhu nad oma keha kegrendavad:) Küllap enamus laseb vette kogu oma ihuhädade komplekti. No ja muidugi see räme mõla, mis tibladel käib ette ja taha. Mul pole kultuursete venelaste vastu midagi, aga tiblasid ma vihkan südamest!
 
kulla Rannapiiga 12. juuli 2010, kl 21.34
sina vist ei pissigi!

eestlastel oleks aeg lugema hakata ja rahvuslikud eripärad endale selgeks teha.

kui eestlane omaette üksinda vaikselt rannas lebotab ja on sellega jumala rahul, siis vene inimene võtab kaasa terve suguseltsi ja pool elamist.

eestlane on individualist, venelane kollektiivne inimene. ja kui juba kollektiiv koos, eks siis on ikka kisa rohkem, kui ühel eestlasel.

mida sa üksi ikka kisad.
 
Mia 13. juuli 2010, kl 00.14
kui venelane on valjuhäälne, siis on tibla ja ebaintelligentne. kui itaallane on valjuhäälne, siis on temperament ja lahe.

eks ikka oma kuplis on kinni see suhtumine.
 
Doh 13. juuli 2010, kl 10.16
to kulla Rannapiiga

Ahah, et "rahvuslik eripära" on hea põhjendus matslusele ja labasusele? Tüüpiline venelase suhtumine - neile on alati rohkem lubatud, sest nemad on ju erilised.
 
marurahvuslane 13. juuli 2010, kl 10.25
vant on vant, ega sellest pääse. ja mis kõige hullem, viimasel ajal muudkui kuulen, kuidas eesti mehed vantidega koos- või lausa abielu alustavad, päris jälk.

p.s. endal mees olemas, selles pole küss, lihtsalt kahju on, et eestlased venelastuvad. ilmselelt ju ema juhatab vägesid kodus ja lastest saavad väiksed lõugavad vandid.
 
ssssssss 13. juuli 2010, kl 11.35

täna öösel pidutsesid venelastest naabrid kuni hommikuni välja, grillisid ja tarbisid vägijooke. ümberringi kortermajade elanikud, kuumaga uksed-aknad lahti, aga keegi märkust ei teinud ja politseid ka ei kutsunud. ju siis nii sõbralikud inimesed pirital.
ise ei teinud midagi,kuna ma lihtsalt pole kaebaja tüüp ja kes seda teab, mis sellele järgneda võiks.
 
mul sama küsimus 13. juuli 2010, kl 20.45
Elan ühs väikelinns eramajade rajoonis. Meie tänaval on 15 maja, 14 elavad eestlased, ühes vene perekond, iseenesest täitsa toredad inimesed, töökad ja korralikud, eesti keelt ka räägivad vabalt. Pea kõikides majades elab lapsi ja teismelisi. Suveõhtuti ikka istutakse aias, grillitakse liha, kutsutakse sõpru külla, peetakse jaaniõhtut, sünnipäevai jne. Kui seda teevad eestlased, siis kostab ainult kõnekõminat, sekka mõni naerupahvak, vahel vaikset muusikat. Kui aga venelased võtavad ette pidu pidada, on terve tänav räiget kisa täis - muusika lõugab nii et kolm maja edasi ei ole võimalik üksteist kuulda, lapsed kisendavad täiest kõrist... Ja ei ole nad asotsiaalid ega joodikud, nagu öeldud, täitsa korralikud inimesed. Ei saa mina selle rahva käitumisest aru.
 
ühikahiir 14. juuli 2010, kl 10.06
Meil on ühikas niimoodi, et kui eestlased koridoris kõva häälega naeravad, on ühikamutt platsis ja ähvardab välja visata. Kui kurtsime, et venelaste kõvahäälne jutt ja naer häirivad meid peaaegu kogu aeg, ütles ühikamutt, et sinna pole midagi teha, see on rahvuse eripära.
 
korterirott 14. juuli 2010, kl 13.30
Elan kortermajas kus elab nii eesti kui ka vene perekondi ja "õnneks" esimesel korrusel, seega ões ja maja ees toimuvaga kõrvade kaudu hästi kursis ja antud juhul esindan siis seda vähemust kes ütleb, et eestlased on võimelised samasuguseks valjuhäälsuseks nagu venelasedki. Minu meelest on see teema üldse natuke vildakas, võiks siis juba olla, et miks inimesed üldse peavad lõugama?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!