Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
venelased
 
anonüümne 22. august 2007, kl 11.27
Ma ei saa midagi parata, ma lihtsalt vihkan venelasi. Mul on ka paar vene rahvusest kuid eestistunud tuttavat, neisse suhtun hästi. Lihtsalt laias laastus on nad mulle nii vastumeelt, eriti selle pronksmässu pärast. Ja nii kohutavalt närvi ajab, et mässajad nii leebed karistused said ja et isegi mõned eestlased ei mõista hukka nende venelaste tegusid, kus meie ilusat pealinna hävitasid. Minu silmis käitus valitsus väga õigesti, eestluse eest tuleb seista ja Venemaad ei tohi karta! Ma ei saa üle sellest vihast, mis minu sees aeg-ajalt tekib. Tõsiselt vastumeelt on ka venelaste autode küljes olevad lindid ja vene lipud. Ma ei mõista neid venelasi: miks nad elavad endale vastumeelt riigis ja miks nad oma kodumaale siis tagasi ei lähe?
 
jajah 22. august 2007, kl 11.32
Minagi jälestan venelasi. Neis on peidus mingi debiilsuse geen, mis valdavalt kogu rahvuses avaldub. Ja kes räägib, et Venemaa venelased on normaalsed, siis andke andeks, aga nt II MS aegu oli ilusasti näha, millistest loomadest (tegelikult ei tahaks loomi halvustada) kogu Nõuka armee koosnes - vägistajad, läbustajad, joodikud ja absoluutselt kultuuritud sead.

Hiljuti olen rääkinud vene noortega ja neilt küsinud, miks elatakse Eestis, kui seda maad nii väga vihatakse. Vastus oli, et KÕIK meeldib eestis - ainult eestlased siin maal ei meeldi. Heh, tüüpiline...
 
Urr 22. august 2007, kl 11.42
ka ei meeldi venelased... Kuigi senikaua kuni nad mind otseselt ei häiri, siis las nad olla. Aga sellistel momentidel, kui poes müüja minu käest sestnotsatdevajatdesjat krooni küsib, vat siis lööb bloki ette. Ma tõesti ei oska vene keelt :S ja tegelt, kui oskask, miks krt pean mina vene keeles rääkima!!!! Ja pronksööl muidugi lõi 7 blokki ette :D peale seda on suhtumine kohe väga palju negatiivsemaks läinud.

Siis juhtub nii, kui nii erinevad inimesed nagu seda on venelased ja eestlased ühte kohta elama satuvad :S

Probleemi põhjustaks on ka veel kindlasti see põlvkond, kes hoiab kümne küünega kinni oma NL mälestustest ja kohe mitte, ei taha aru saada, et see siin ei ole Venemaa ega NL!
 
vene tüdruk 22. august 2007, kl 11.47
Õige, õige
Ealme siin riigis, lõpetame teie ülikoole, saame head tööd ja lõpude lõpuks ka teie mehi.
 
Tika 22. august 2007, kl 11.53
Pärast aprillisündmusi kahjuks minu suhtumine venekeelsetesse muutus halvaks. Nüüd turul, poes - kui küsin eesti keeles - saan kauba, saadakse aru vist küll. Samas, aga palju ma kauba eest pean maksma, seda öeldakse vene keeles. Olen alati viisakalt palunud eesti keeles summat, kui eesti keeles summat ei öelda - jätan kauba letile ja lahkun. Kaupu ja pode on külluses. Maximas toimisin nii - jätsin kassast läbilöödud asjad sinna pakkimise alasse ja lahkusin maksmata.
 
anonüümne 22. august 2007, kl 11.55
head tööd saavad vähesed vene naised ja minu mees küll ühegi maitsetu slaavlase poole ei vaataks
 
vene tüdrukule 22. august 2007, kl 11.57
Muide, hariduse kättesaaminegi teile lihtsamaks tehtud siinmail. Teadupärast võetakse ülikoolidesse nii venelasi kui eestlasi ühtedel alustel, olenemata sellest, millises keeles lõpukirjand sooritati. Fakt on aga ka see, et venelaste kirjanditeemad olid kordi lihtsamad - üks teema oli nt eelmise aasta 9. klassi sajaprotsendiline koopia.

Keda huvitab, siis:
1. On raamatuid, mida loetakse alati
2. Armastatud luuleread
3. Koos kirjanduslike kangelastega lapsepõlvest noorukieani
4. Elu on antud heategudeks
5. Armastuse katsumus
6. Milles on tänapäeva inimese jõud ja nõrkus?
7. Internet avab maailma
8. Mõtisklen tänapäeva televisioonist
9. Missugust osa mängib minu elus muusika (teater, kino, sport)?
10. Eesti – turistidele huvitav maa

Minu meelest teemad nagu imbetsillidele, kui juttu täisealistest kirjandikirjutajatest.

Teiseks - saate head tööd? Noo, kas Maxima lihaleti müüja just ihaldusväärseim töökoht on...

Ning need mehed saate tõesti endale, kellel püksid vinnas teie kulla-karra ja odava väljanägemise peale:) Võtke aga pealegi!
 
eestlane 22. august 2007, kl 12.18
üldistage aga :) "vihkan kõiki venelasi":D
muide näiteks marina kaljurand on venelane, abiellus eesti mehega. mõni siinsetest eestlastest oleks tema asemel aprillisündmuste ajal püksid täis teinud, mitte eesti eest seisnud. ja teine äärmus: väga isamaalise jutuga eestlastest mehi ja ka naisi näen ma mõnikord hommikul tööle tulles pargipingil istumas ja värisevate kättega oma suurt õlut kummutamas ja kel juba paar sõõmu joodud, see räuskab, kuidas ta vihkab venelasi ja kuidas eestlane olla on uhke ja hää:D
sellised äärmused siis... taustaks kogu rahvuse ühte patta panijatele :)
 
cocci 22. august 2007, kl 12.27
Mina küll venelast kui rahvust ei vihka, ei vihanud ka aprillisündmuste aeg, pigem ma põlgan teatavaid iseloomujooni inimestes nagu sallimatus, vaenulikkus, madalalaubalisus, intriigitsemine, silmaklappide omamine, aga selliseid on iga rahvuse hulgas.
 
eestlane 22. august 2007, kl 12.37
ma ei vihka venelasi...(ptüi,ptüi,ptüi)aga nende silmaklappidega elust läbi minek ja pronksöö õudused telekas tekitavad siiski liiga sageli tunde,et mina,eestlane olen meie endi riigis nagu mingi mollusk või alaväärtuslik tüüp.
täielik teise maailmasõja aegse juudi tunne- enda arust paremad halvustavad sind ja tahaks et sa jalust ära oleks.

eks me pea lihtsalt õppima elama teadmisega,et ega venelasele midagi selgeks ei tee:neile on juba sajandite kauppa sisse kodeeritud see "vaatan teistele ülalt alla,olen kõigist parim ja püüan teisi enda järgi elama panna" mõtteviis.
neile ei saagi see pähe mahtuda,et totaalselt erineva keele,temperamendi ja kultuuriga väike rahvus lihtsalt tahab ja peakski omaette olema(nagu ka nt.tshetsheenid)
 
aga 22. august 2007, kl 12.43
miks mitte iraagi rahvas ja afgaanid? :)
see on suurrahvuste ja -riikide mõtteviis, mis kahjuks jääb.
 
kats 22. august 2007, kl 13.01
Sama siin, mul samuti on venelastest tuttavaid, kes on täielikult eestistunud ja ei aja oma "6igusi" vms taga.
Ise ei ela Eestis ja siin, kus olen, on ka m6ned venelased, no tee, mis tahad, aga on kohe vastikus nende ja nende keele vastu. Palju andis ka hoogu pronksöö möll. Tean, et see pole 6ige, aga kuna nad ise tegid oma margi nii maha, siis...
 
tigio 22. august 2007, kl 13.16
no tervet rahvust(ükskõik millist) vihkama ei pane mind vist küll ükski sündmus
 
viki 22. august 2007, kl 13.29
ei saa üldistada, pigem ei meeldi mulle sovietid. meile siia kolisidki ilmselt valdavalt madalalaubalised sovietid(normaalne inimene oma kodumaad ei jäta ilma tungiva põhjuseta ning nad ju tapsid oma geneetilise koodi ise ära). mu ema venelasest sõbranna on alati rääkinud: mul on häbi olla venelane. aga jah pronksöö tegi asja hullemaks, kuid õnneks avas meie silmad.
 
eestlane 22. august 2007, kl 13.37
Need venelased, kellele Eestis kõik meeldib peale eestlaste, peaksid mõtlema sellele, et kõik see, mille poolest Eestis on parem kui Venemaal, on eestlaste tehtud ja tänu eestlastele olemas. Venelased on ju igal pool ühesugused. Kui Eestis elaksid ainult venelased, oleks Eestis kõik samamoodi nagu Venemaal. Räpane, lärmakas, ebaesteetiline, maitsetu, mitte-euroopalik. Vaadaku Kaliningradi ja Karjalat: need on venelaste lagastatud tükikesed endist Euroopat. Kui Eestisse jääksid ainult venelased, oleks Eesti varsti samasugune.
 
baaba 22. august 2007, kl 14.05
Ei salli samuti venelasi. Ükskõik kui eestimeelsed või toredad nad on, eearvamused selle rahvuse suhtes jäävad ikka. Kust me teame, et need samad toredad Eesti venelased mingil hetkel meie vastu ei pööra. Väga kahju, et ma nii tunnen, aga pärast aprillisündmusi ma hea meelega seda rahvust enda ligi ei laseks.
 
katre 22. august 2007, kl 14.14
baaba,
kas selles oled 100% kindel, et eestlased üksteise vastu mingil kriitilisel hetkel ei pööra? :) on ajaloo jooksul pööranud ja pööravad ka edaspidi kardetavasti. lõpuks on ikka mõni Marina Kaljurand rohkem eestlane kui nii mõnigi meist. praalijatest. ;)
 
jah... 22. august 2007, kl 15.12
lugesin kommentaarid läbi..jahhh.............Aga õnneks, on siin rusofoobide seas ka normaalseid inimesi,kellele on tähtis inimene ise mitte tema rahvus!
 
mart 22. august 2007, kl 16.17
seda tobedust ei viitsi kommenteeridagi,
 
keegi 22. august 2007, kl 16.55
kui vanad, te lugupeet kirglised venelastevihkajad olete? Kui nii emotsionaalselt tervesse rahvusesse suhtute? Võtke vabamalt elu ja rahvusi, elate kauem ja rahulikumalt.
Jobusid on iga rahvuse hulgas, mõistlikud inimesed saavad ikka hakkama.
 
K.Gena 22. august 2007, kl 17.08
Nõukaajal ma tõesti vihkasin kõiki venelasi. Nemad olid okupandid ja ma isegi ei suutnud bussipeatuses hommikuti kooli minnes venelaste lähedal seista, mind häiris KÕIK! Kui saabus vabadus, siis aegapidi kadus see vihkamine ära - OK, kui nad meie riiki austavad, mis siis ikka. Pronksöö ajal tekkis küll tunne - vagunitesse ja koju! Einoh aga Tartus elades ma ei ole kohanud veel ühtegi täiesti lollakat venealst. Nad kõik räägivad siin eesti keeles ja .... Isegi kui ma ükskord proovsiin purssida venet, läks tema kohe eesti keelele üle. Aga kuna statistika järgi leiab Venemaal vaid 1% elanikest, et neid häirib sõna- jm vaabaduste puudumine, siis ütleme nii: vene võimud on venelaste ajusid pesnud alates oktoobrirevolutsioonist kuni siiamaani ja hävitustöö on olnud laastav. Meie venelased sõltuvad vene meediast ja pärast pronksööd on näha, kui ohtlik see on. Vene riigi juhte ja muud jama seal venemaal ma tõesti ei salli ja tallinna venelasi, kes eesti keelt ei räägi, ma põlgan, aga NORMAALSETE VENELASTE vastu pole mul midagi.Peaasi et oleks inimene mõtlemisvõimeline!!!
 
... 22. august 2007, kl 18.21
Kuulge, rahvas, kannatlikkus tasub alati ära.



Tegelt ka.
 
njh 22. august 2007, kl 19.22
saage ükskord üle juba, kaua võib?!
 
waffa 22. august 2007, kl 21.28
eestlane kirjutas <<<<Need venelased, kellele Eestis kõik meeldib peale eestlaste, peaksid mõtlema sellele, et kõik see, mille poolest Eestis on parem kui Venemaal, on eestlaste tehtud ja tänu eestlastele olemas. Kui Eestis elaksid ainult venelased, oleks Eestis kõik samamoodi nagu Venemaal.>>>
-->
krt ma hakkasin hetkeks meenutama, et ega mina siia ju ometi seda kommentaari ei kirjutanud, just needsamad mõtted on mul ammu olnud :D

vihkan ka neid venelasi, nende suurusehullustus ei suuda taluda mõtet, et mingi kääbusriik sai nendest jagu. egas midagi- jälle peab jõu ja ajupesu appi võtma :D

PS! mul on väga toredaid vene rahvusest sõbrannasid, kellel ainult pisuke kiiks reedab päritolu. puhas eesti keel ja eesti meel, hingel kohe ilus vaadata ja hea nendega koos olla.

to vene tüdruk: mis sa siis ikkagi arvad sellest ideest, et kui eestlased kaoksid, kaoks ka see hea riik, mida te ainuüksi oma kohaloluga läbustate ja risustate? siis ju teil jälle läheks olemine halvaks, sest Venemaa tuleb siia järgi. kus te siis lähete? uputate end Läänemerre?
 
<tige muie> 22. august 2007, kl 22.09
Vene keel ja kultuur on lummav.

Need prussakad, kes tol aprilliööl nurga tagant välja voolasid, kioski lõhkusid ja edasi lagastama tormasid (vaatasin aknast välja, lärmi peale ärganud nuttev tütar süles), on jäledad. Elamislubade ja viisade kontrolli / minema siit! Ja kui ongi elamisluba, siis võtaks seekord malli põlastet USA-st: kuidas nemad käituksid kodakondsuseta ülbitsejatega, ah? ÜRO ja NATO peaks siiski üks ja sama olema, või mis?

PS. 1991.a. augustisündmusi meenutades on jube piinlik vaid seepärast, et tol ajal tõesti mingi arusaamatu Ülemnõukogu/Eesti komitee jagelemine käis. No piinlik oli. Laskmata karu naha jagamine, noh.
 
kopp ees 22. august 2007, kl 22.20
Pole ka just suur venelaste armastaja, eriti nende sovjetimeelsete tegelaste, aga kõikki ühte patta ei pane. Õnneks on oma tutvusringkonda sattunud ainult toredad vene inimesed. Aga päris suurt vastumeelsust tekitavad sellised eestlased, kes ka aprilliöödes laamendasid ja kahjuks on tutvusringkonnas paar sellist.
Mis puutub keeleoskusesse, siis ka põhimõtteliselt vene keelt ei räägi, kuigi oskan. Täna just telekas näitas, kuidas inimesed eesti keelt õpivad, sellised inimesed, kes pole keelega enne kokku puutunud, omandavad seda 100 tunniga, siinsed tobujopskid ei ole suutnud aastatega keelt ära õppida. Vot see teeb tigedaks küll.
 
vene tüdtuk 22. august 2007, kl 22.23
kas ma kirjutasin kas või ühe sõna selle kohta et tahan et eestlased kaoksid? Ma pigem üritan selle pronatsionalistliku juttu mis siin eelpool toodud muuta tavaliseks süüütuks naiste tüliks. No oleks veel paar kommentaari selle kohta, et venelannad on maitsetud ja haritud, sellega asi ka lõpeski Ei õnnestunud. Kuigi väga kummalisel kombel kõik need postitused tõstsid vägagi minu tuju täna - õnneks minu tuttavate ja mehe lähisugulaste seas (kindlasti pean silmas eestlasi)ei ole kahepalgalisi inimesi, kes kirjutavad selliseid haigeid kommentaare.
 
to vene tüdruk 22. august 2007, kl 22.31
tore ju siis, et eestlastel on selline tore venelasest tuttav :) ja nagu ütlesin, on minulgi neid. aga olen jah õel ja kuri ja paha ja .... no mine katsu midagi näost-näkku venelasele selgeks teha, et eestlaste maa on siin ja et tegelikult ei peaks nad siin mingeid erilisi nõudmisi esitama peale elamisväärsete tingimuste (ei, siia alla ei käi selle maa vallutamine). irvitavad vastu ainult ja aru ikka ei saa mõhkugi. vene propaganda on ammu oma töö teinud :P kurb.
tegelikult siira huviga küsiks, et mis sina idapiiri taga toimuvast arvad? 8)
 
K.Gena vene tüdrukule 22. august 2007, kl 23.35
Sinusuguse vene rahvusest iniemse vastu, kes siin vabalt eesti keelt räägib, kusjuures veatut, ei ole kindlasti meil kellelgi midagi, no aga kas ma saan natukegi normaalselt suhtuda samuti vabalt eesti keelt rääkivasse Klenskisse? No ega ei saa küll. Ma ei saa ju öelda, et Klenski on tore mees. Samuti ei saa am seda öelda savisaare kohta, kes suisa pooleestlane siiski ega Ain Seppiku kohta, kes päris eestlane. Aga mu meelest tänagu meie venelased jumalat (ausalt), et nad taasiseseisvumise ajal siin pool piiri olid, sest no vene elu on ikka õudne, masendav... Lugesidn ühetl vene turismifirma saidilt hiljuti ühe venelase kirjutist, et minge ikka Eestisse reisile, te ei kujuta ette, seal on kak v skazke!
 
vahe 22. august 2007, kl 23.46
Mina isiklikult ei saa kuidagi väita, et ma venelasi vihkaks. KÕIKI kindlasti mitte. Kui kedagi, siis neid vaimuvaeseid venkusid, kes ei taha midagi teada Eestist ega Eesti iseseisvusest. No neid "Rossija"-karjujaid, vene delfi sapipritsijaid ja klenskeid-lebedeve vihkan küll.

Aga... Olen mõelnud, mis mind venelase juures ärritab. just ärritab ja eemale hoidma sunnib (mitte segi ajada vihkamisega!) See on lõputu enesekindlus, mis mõningate eksemplaride juures läheb ülbuseks. See on suur aktiivsus ja agressiivsus. See on oma nõudmiste pealesurumine, teiste mittearvestamine (jah, vene hinge lahkuse ja kaastundlikuse kõrval elab suur tükk OMA nõudmist, mis ei allu kompromissidele). Ja kõige rohkem peletab eemale see "velikaja, silnaja, mogutšaja, strašnaja Rossija"-mentaliteet, mida jagavad ka siinsed venelased. See on jõumentaliteet, mis toetub rusikale (Putin: "slabõh bjut"), mitte tarkusele või, hoidku küll, headusele. Tohutult paljude venelaste arvates ei tohi Eesti Vabariiki olemas olla, sest ta on kääbus (vt vene delfit). Sest väikerahva keelt õppida on mõttetu ja alandav. Sest EV on "ošibka istorii" ja vead tuleb ju likvideerida...

Seda saab ka flegmaatilise ja paljutaluva eestlase jaoks liiga palju. Kui siia lisada mõningate kohalike venelaste ja Moskva teadlik õõnestuspoliitika, siis võib hakata kahtlema ka pealtnäha kenas venelases, kes maha ei sülita ega aknaid ei lõhu. Veri on aga ikka paksem...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!