Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
ahjuküte
 
Soe 11. oktoober 2002, kl 09.42
kes teist elab ahjuküttega korteris? on asi hull või täitsa ok?
 
neiu 11. oktoober 2002, kl 09.54
elab ... täitsa ok kui kütta viitsid,(ma iga päev ei viitsi siis ajab puhur asja ära) ... õhk kuidagi parem kui keskküttega...
 
Soe 11. oktoober 2002, kl 10.03
ma otsin elamispinda ja kõik räägivad, et ahjuküttega on paha, ma siis hakkasin mõtlema, et kui paha see ikka olla saab
 
ylenna 11. oktoober 2002, kl 10.06
Teist aastat ahjuküte. Mõnus.Soe.Kodune tunne.
 
Janika 11. oktoober 2002, kl 10.16
samad sõnad.teist aastat ahjuküte ja mõnus.Soe.hubane jne. Meil ahju uksed klaasist - nagu kamina ees istuksid kui tuli ahjus....
 
Nips 11. oktoober 2002, kl 10.26
Kui tuli on ahjus ,siis on muidugi mõnna .Aga kui väga kylma talveilmaga töölt hilja koju jõuad... Tuba on kylm ,ise oled väsinud.Siis vahest ajab kyll kiruma.
 
Voldik 11. oktoober 2002, kl 10.33
Sellisel juhul pead üpris kodukeskne olema. Mina näiteks ei saaks ahjuküttega hakkama, sest siis oleks täielik kodu ori. Seda ahju peaks ju iga päev kütma, katsu siis paariks päevaks ära minna. Eriti kui veel lillesõber oled, siis need jäätuvad päris ära. Kui hilja koju tuled, sama lugu, ise oled väsinud ja siis pead hakkama veel ahju kütma. Sõltub muidugi elustiilist, kui käid ainult kodust tööle ja töölt koju, siis saab hakkama.
 
x 11. oktoober 2002, kl 10.33
ahjuküte on siis võib-olla hea, kui ahi tõmbab ja keegi (mees)korraldab, et kuivad õiget mõõtu puud on kogu aeg käepärast. Mina olen elanud ca 10 aastat ahjuküttega, kus need tingimused ei olnud täidetud ja vihkan seetõttu ahjukütet kogu hingest.
 
ei midagi 11. oktoober 2002, kl 10.46
ahjuküttega
mõnus
parim asi üldse
mis siis et tuled koju - külm
teed tule alla - varsti soe nagu vanajumala selja taga :)
 
Soe 11. oktoober 2002, kl 11.20
tänan vastamast, ma olen omajagu kiire eluviisiga nädala keskel, õhtul 9ks jõuab koju. nädalavahetus on rahulikum, paar korda nädalas kütta ei oleks liiga raske ma arvan. Mul hakkas kohe positiivsem tunne tekkima, tänan ja ilusat nädalavahetust.
 
x 11. oktoober 2002, kl 11.52
paarist korrast nädalas jääb ka väga hästi soojustatud maja puyhul väheks. Talvel on ülepäeviti miinimum. Ja lisaks tuleb veel puud hankida, virnastada, tuppa vinnata, prahti pühkida, siibrit valvata....
 
elanik 11. oktoober 2002, kl 11.56
ahjuküttega korteris küll ei elaks,isegi kui tasuta käes on.
Tuled õhtul hilja töölt koju-tahaks sooja tuppa maanduda,sooja dushi alla minna.Millal aktiivsel noorel inimesel,kes käib tööl,koolis ja tennis aega tuba kütta?
 
mia 11. oktoober 2002, kl 11.57
kuigi teema tundub olevat lõpetatud, lisan oma arvamuse ka.
kasvasin üles ahjuküttega korteris ja kui vahepeal mõned aastad õismäel elasin, tundsin ahjust hirmsasti puudust.
nüüd elan ahjuküttega eramajas. on ikka mõnus küll panna puid kaminasse või pliidi alla, kui teised külmetavad. ja ärakäimise jaoks on elektriradiaator, mis hoiab kõige kurjema külma ära (ma ei pea silmas muidugi õliradiaatorit)ja lülitab ennast välja, kui ahjusoe toas.
igatahes mulle meeldib!
 
Kats 11. oktoober 2002, kl 12.15
Just nimelt, taimeriga radiaator abiks, kui vahepeal ära tuleb käia. Olen senise elu keskküttega korteris elanud, viimase aasta aga ahjuküttega ja väga rahul olen. Ülepäeva kütmisest piisab ja seda võib ka hommikuti teha. Mingit juttu sellest, et hilja koju ja tuba külm (sest tulen hilja ja olen vähe kodus... Ja mis tähendab puude hankimine ja virnastamine ja tassimine? Helistad, lased puubriketi endale sobival ajal (olgu või õhtul kell 9) kohale tuua ja kuuri laduda, ainult ukse avamise vaev. Kord nädalas tõstab mees 30-kilose koti kuurist kööki, mida siis nädal aega kütad. No vaeva mitte mingisugust :) Ja hoopis mõnusam õhk toas kui keskkütte puhul.
 
Soe 11. oktoober 2002, kl 12.17
Küsimus siis veel, et palju kuus umbkaudu kütmisele kulub? talvisel ajal just.
 
Wo 11. oktoober 2002, kl 12.18
oot oot, mis õliradiaatoril viga on? see ju ka ise lülitab vajaliku temperatuuri saabudes ennast välja. ja pealegi ei kuivata niimoodi õhku nagu need Glamoxi el.radiaatorid.
 
ylenna 11. oktoober 2002, kl 12.24
Arvatavasti peetakse silmas vanu õliradikaid, mis metsikult elektrit sõid. Kasulikum ja odavam on termoregulaatoriga radikas, ise reguleerib, millal sisse lülitub.
 
mari 11. oktoober 2002, kl 12.47
ma küll ei saa aru, mis seal m6nusat on, kui pidevalt peab ahjuga hooles olema. Selle aja v6iks palju huvitavamale tegevusele pühendada. elus tuli on tore asi küll, aga mugavustest on ahjuküttega korteris asi kaugel.
 
bunnu 11. oktoober 2002, kl 13.34
Ahjuküttes ei ole midagi mõnusat! Tuled koju- külm! Ärkad talvel hommikul üles - jäine! Jamad nende puudega. Tellid, laod, vead tuppa. Ja ega neid tasuta ei saa!! Kui ostad saetud ja lõhutuid puid on tasu päris kopsakas. Elasin 20 aastat ahjuküttega korteris ja tean täpselt, millest räägid. Alati oled külmaga soojuse ori. Keskküttega korter on mugavustega korter.
 
domenica 11. oktoober 2002, kl 14.03
Elanud lapsepõlves ahjuküttega korteris, siis vahepeal keskküttega ja nüüd jälle ahjuküttega. Ei vaheta enam iial ahjuküttega korterit miski keskküttega korteri vastu! Ja ega ikka ei lähe nii kiiresti külmaks. Ja korteriõhul on ikka oluline vahe. Ja ei ole midagi mõnusamat kui ahjusoe tuba! Maksab see muidugi aga ei ole täheldanud, et keskküte kuidagi tasuta tuleks. Lisaks võib juhtuda ei sinu maja ühistus elab kogukond pingviini-tüüpi inimesi ja siis istud sina oma külmas korteris ja tee siis mis tahad! Igal juhul ahjuküte.
 
helen 11. oktoober 2002, kl 16.30
ahjul ja ahjul on ka vahe.
mõni põsib kaua soe ja põleb kauem. teine poleb kohe ära ja ei sooja midagi.

kui on ikka korralik ahi on see ysna mugav ja ka kõige odavam kõtmisviis.
 
Lota 11. oktoober 2002, kl 17.23
Olen ka elanud ahjuküttega korteris ja võin öelda nii mõndagi.Olid pikad tööpäevad,ei viitsinud õhtul küttagi,toad olid nii külmad,et toit külmus niisama ära.Külmkappi polnud vaja sisse pannagi.
 
otsija 11. oktoober 2002, kl 17.27
Oh annaks keegi mullegi ahjukütet! Elan keskküttega majas ja sel sügisel POLE VEEL kütma hakatud! Seega kütab kogu asula ainult elektriga ning seetõttu ei saa enam isegi telekat vaadata, sest vool on nii nõrk ja kõigub. Tuleb jälle vanemate juurde sooja pageda - neil on AHIKÜTE ja kütavad just siis ja sedavõrd, kui tahavad.
 
lipelgas 11. oktoober 2002, kl 20.23
igatsen ahjukütet. praegu talun keskkütet nii, et aknad on öö läbi lahti ja pool päeva kah, et ära ei sulaks ja öösel magada saaks. nina on suurest kuivusest kinni kuivanud ja nii kui kütteperiood hakkab, olen nohus.
 
sass 12. oktoober 2002, kl 19.26
Eks oleneb korterist ja sinu elukommetest/tööst. Kui korter on normaalse soojustusega, ahi, mida kütta on ok ja sul on koht puude hoidmiseks ning aeg üle paari päeva paar tundi ahjuga jännata, on ahjuküttega korter super. Ise elasin paar aastat tohutusuures korteris, kus seinad-laed-põrandad tiba viledad olid. Tollane töönarkarlus sundis hilisööni tööl olema ja varahommikul lahkuma, siis vihkasin seda öist külma tuppa tulekut, unist ahjuga võitlemist ja läbi hõreda lae ülemiste naabrite soojendamist. Aga ühel hetkel sai kapremondi moodi asi tehtud ja no SUPER!!! Ka kõige käredama külmaga ei pidanud üle kolme korra nädalas kütma ja - oh mis mõnus õhk on sellistes korterites!
 
elektriküte 13. oktoober 2002, kl 08.26
Kui kodust välja lähen,lülitan elektri soojenditest välja.Tuba samuti koju tulles külm. Hinnavahest pole mõtet rääkida.
 
muki 13. oktoober 2002, kl 18.15
igal juhul ahiküte kui võimalik.... Mugavuse mõttes võib ju kõrvale panna ka elektriradika, mida siis kütta kui ahjuga tegeleda ei viitsi/pole aega/tahtmist. ja ahiküte tuleb igal juhul odavam. Kui ostad oma talvepuud õigel ajal ja terveks talveks korraga ära, ei ole hooaja jooksul selle peale enam mingit väljaminekut vaja planeerida...keskküte või elektriküte nõuab aga igal sooja hetkel pappi nii et rahakott õheneb silmnähtavalt :p
 
Elektriahi 05. veebruar 2023, kl 14.28
https://reporter.kanal2.ee/7701234/reporteri-katse-ahjukute-tanapaeval-kallis-eralobu

Jaa ega ahju pole mõtet orjata parem keerata nuppu. Ikka elektriradika oma mitte seda mis nikastand on.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!