Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Hakkaks ka streikima vä?
 
Puhh 27. september 2012, kl 00.38
Oletaks nüüd, et mingi eraettevõtja koguks mõttekaaslased kokku ja hakkaks streikima. Noh, et maksud kõrged ja riigiaparaat kotib pidevalt, majandus ka kukkus ja tulud kuivasid kokku, töölisi pidi koondama ja muu selline. Kas see ületaks uudisekünnise? Või, et valistus reageeriks? Vaevalt. Seda oleks naiiv loota vast. Mis siis, et riigikassasse tuleb sealt sektorist see algne raha, mida siis jagatakse edasi riigi palgal olijatele, kes sealt siis mingi osa jälle riigile tagasi annavad läbi maksude. Aga algselt siis ikka peab see esmane makse tulema.Kui ei tule, siis pole ka midagi edasi anda. Selline huvitav olukord.
 
jeee 27. september 2012, kl 01.58
ja nüüd tuleb minu sõber väikese tähega ettevõtja siia tarkuseteri jagama
 
ma 27. september 2012, kl 06.20
ma streigiks ka kohe ja otsemaid.
 
heh 27. september 2012, kl 09.14
Ettvõtja saaks ju mõnda aega streikida vabalt, kui tal mõnusad varud pangaarvel ja kui pole siduvaid tellimusi näiteks parasjagu käes. Aga mida töötajad peaksid tegema? Mul erasektoris ei jookse palk mitte millegi tegemise eest, ikka tööd pean tegema, et raha saada (tükitöö on).
 
ettevõtja 27. september 2012, kl 10.06
streigivad ju ikka rahulolematud? minul motivatsioon streikida pudub.
 
irw 27. september 2012, kl 10.09
muidugi, sinu raha läheb riigile ettevõtja. Mis sinu raha? See raha on töötaja poolt tööga välja teenitud, et sina saaksid kasumit.
Tulumaks- töötaja palga pealt (või ka nt pensionäri pensioni pealt, emapalga pealt, töötutoetuse- riik võtab oma ikka tagasi), mille tema teenis oma tööga andes sulle lisaväärtust.
Sotsmaks- töötaja palga pealt, mille tema teenis oma palgaga andes sulle lisaväärtust.
Käibemaks- selle maksab kinni lõpptarbija. Väikeettevõtted saavad selle isegi tagasi.
Aga eks ettevõtjale meeldiks ikka mõelda, et tema oma suurest armust maksab kõik need maksud.
Ja eks need jõukad leiutavad alati skeeme, et maksude maksmisest kõrvale hoida.
Riiki peavad üleval just vaesed ja keskklass aga kuna meie riigis keskklass peaaegu puudub, siis teevad seda vaesed, kes ei jõua kogu seda riigiaparaati enam kaua käigus hoida.
 
jah 27. september 2012, kl 10.40
ettevõtja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> streigivad ju ikka rahulolematud? minul motivatsio
> on streikida pudub.


Ja lisaks sellele "pudub" Sul ka elementaarne kirjaoskus.
 
Puhh 27. september 2012, kl 12.00
Nagu ma arusaan, on proletariaat ülesrivistunud ja taovad juba hommikul juba vastu rinda. Minupoolest võivad need arstid ennast siniseks streikida. Erapraksises on nad ikka kohal, sealt ei saa ju puududa, raha jääb saamata.
 
käpik 27. september 2012, kl 12.22
nõustun puhhiga.
tegelikult tuleks hakata streikima kõigil neil, kes teenivad miinimumpalka ja jätta töö tegemata ning tulla välja tänavatele. kõik klienditeenindajad enamikes poodides, hooldajad, koristajad ja muud lihtsa, aga väga vajaliku, töö tegijad üle eestimaa.
 
irw 27. september 2012, kl 13.48
ja oletegi mõnusalt propaganda masinast läbi käinud. Ka just neile madalapalgalistele hooldajatele ning medõdedele kaubeldakse palka juurde.
Aga muidugi, kui riik tõstaks miinimumpalka ikka korralikult, siis oleks sunnitud ka teised palka tõstma. 10% palgatõus 300 € pole ikka sama, mis 10% palgatõus 2000€.
 
... 27. september 2012, kl 15.34
Miinimumpalga vastu saab streikida iga inimene, seda tööd mitte vastu võttes või seda saades sealt lahkudes. Kui pole töötegijat, tuleb ka ettevõtjal hakata seda tööd kas ise tegema või tõsta palka.
 
irw 27. september 2012, kl 16.50
aga kahjuks leidub alati neid turusolkijaid, kes on nõus (või sunnitud) väga odavalt töö ära tegema.
Kui on mõtlev ettevõtja, siis ta jah ei võta kohe seda, kes ennast kõige odavamalt müüb, kuid kasumiahned (nagu kahjuks paljud nendest on) teevad seda küll.
Iseenesest selle koha mitte saamine on ju positiivne, ega sellise isiku heaks ei tahaks töötada ka.

Aga varsti on see isik kuskil kirumas, et kui vastik on see prole- nõuab ainult palka, peaks üldse olema õnnelik ja ehk lausa suurest rõõmust peale maksma, et ettevõtja tal tööd enda juures lubab teha. Ja üldse kõik töötajad on laisad ja nõmedad ning tema ettevõtjana on kogu Eesti Vabariigi alustala.
 
ettevõtja (üks paljudest) 27. september 2012, kl 18.12
käpik Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> nõustun puhhiga.
> tegelikult tuleks hakata strei
> kima kõigil neil, kes teenivad miinimumpalka ja jä
> tta töö tegemata ning tulla välja tänavatele. kõik
> klienditeenindajad enamikes poodides, hooldajad,
> koristajad ja muud lihtsa, aga väga vajaliku, töö
> tegijad üle eestimaa.

just, aga milles probleem, tehkegi nii? sest teadagi streigi ajal palka ei saa. seega mina elan rahulikult edasi ja no ei juhtu midagi, kui mõnes kohas mõnda teenust ei saa, saan teisest kohast või sõidan üldse välismaale puhkama. peaelgi mul polegi väga palju vaja, ma ei vaja õnneks asju.

aga ega ullikesed ju taju, et kui tõstame palku, siis läheb mingi toote tootmine või teenuse pakkumine kallimaks ettevõttele ja ettevõtja tõstab hinda. seega üks suur tõstmine, tõstame aga palkasid ja hindu ja ongi tore. a jälle põhjust vinguda, mitte ise midagi ära teha. :D

ja veel kiunujatele: mina isiklikult ei pea töövõtjaid, teen kõik oma teenuseks vajaliku ise ja seega ei teeni keegi vaene, nagu siin väljendati, mulle mingit kasumit. ja tõesti, teenin olenevalt kuust 3000 - 6000. eurodes. kurta oleks patt.
 
Puhh 27. september 2012, kl 20.56
Viimasega tuleb nõustuda. Sest kui läheb kehvasti, siis tuleb ettevõte nii koomale tõmmata, et teedki kõik tööd ise. Sest kui nüüd lugeda siin töövõtjaid, siis nemad justkui on kõige alus. Kui nad nii head on, siis ma küsiks...miks meil on siis kümneid tuhandeid töötuid? Miks te töötud olete? Vastus...pole neid, kes neile töökohti looks. Miks pole? Sest vähe on neid, kes tahaks riskida ja seda jama vedada. Riigitöötaja teles just eile ütles, et kuna poes tõusevad hinnad, siis peab ka tema palk tõusma. Tema palk peab tõusma ja kogu lugu. Kui ma sellise jutuga letti tuleks, siis öeldaks, et tee parem äriplaan või kehvalt juhid firmat. Aga seda ei öelda riigitöötajale. Tema lihtsalt peab saama ja kõik.
 
tegelt 27. september 2012, kl 21.13
hakkab see väikeettevõtjate enesekiitus juba ära tüütama. Olge nüüd nii kenad, ja avalikustage, kui suur teie käive on, millega tegelete, mitu töötajat ja kui suur nende palk on.

Pärast selgub, et tegelete põlve otsas Eesti naiste hobiga - ehtenikerdamisega või peate mõnd nurgatagust kolme lauaga kohvipoodi, kus ettekandjale miinimumpalka maksate.

Vaevalt nüüd küll tõeline ärinaine, kellest tõesti tööandjana märgatav kasu on, siin delfis kelkimas käib.
 
to tegelt 27. september 2012, kl 21.25
Sinu kirjutis näitab, et sa ei tea, mis asi on ettevõtlus. Ettevõtja võib tegutseda ka üksi, ostes kõik vajalikud teenused sisse(transport, tolliteenused, raamatupidamine jne). Samas liigutades sadu tuhandeid eurosid kuus. Sinu aju vist suudab mõelda vaid üksiku kingsepa tegemistele toetudes. Aga miks hakkab äratüütama siis? Seni, kuni kirjutatakse lauslollust ja lauldakse oode töövõtjatele(et ilma nendeta ei tõuse ka päike mitte), seni peab ikka näitama, tänu millele üldse tekib võimalus töövõtjal nii endale, kui ka tööandjale neid nö rikkusi toota. Elu on selline.
 
angoora 27. september 2012, kl 22.16
kas siis transport jälle seisab 1 okt.
kas ka streigivad??
 
kõrvaltvaataja 27. september 2012, kl 22.41
Paljudes riikides on streikimisele seatud seadusandlikud piirid, mis on riigiti erinevad. Eestis reguleerib streikimist Kollektiivse töötüli lahendamise seadushttps://www.riigiteataja.ee/akt/13326257, mis peamiselt väljendab tööandjatepoolseid huvisid. Näiteks on seal kirjas, et streikida tohib juhul, kui pooled on eelnevalt püüdnud rahumeelselt oma erimeelsusi lahendada, kuid see ei ole õnnestunud ka lepitaja vahendusel. Streikimine tuleb põhjalikult ette valmistada. Streigi toimumisest peab streigi korraldaja tööandjale, lepitajale ja kohalikule omavalitsusele kirjalikult ette teatama vähemalt kaks nädalat. Teates peab olema selgelt kirjas, mis põhjusel streik toimub ehk mida streikijad nõuavad, millal streik algab, kaua kestab ja kes streigis osalevad.

pole see streikimine nii lihtne midagi ja kui inimesed aru ei saa asja olemusest ei saavutagi midagi ja riigikogu ainult naerab rahva üle ja kiidab, kuidas nad palka tõstavad. Miks nad siis kui enda palka tõstavad, nimetavad 1 palga , aga kui allpool, siis kogu aasta....
 
kõrvaltvaataja 27. september 2012, kl 22.43
Riigis kehtiva seadusandluse kohaselt ei või streikida ametnikud ja abiteenistujad, sõltumata sellest, kas nad teostavad avalikku võimu või mitte. Eraldi on keelatud streikida ametnikel, kellele on juba praegu streikimine keelatud eriseadusega. Nendeks on näiteks politseinikud ja päästetöötajad.

Eesti Vabariigi õiguskantsler on toonitanud, et riigisektoris ja kohalikus omavalitsuses töötavate inimeste absoluutne streigikeeld on vastuolus riigi põhiseaduse ja rahvusvaheliste lepingutega millega riik on ühinenud (nagu Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) konventsioon ja Euroopa Sotsiaalharta), kuid sellest hoolimata on Riigikogu senini keeldunud siseriiklikus seadusandluses seaduseparanduste sisseviimisest täitmaks rahvusvaheliste lepingutega võetud kohustusi. Sellisel kujul rikub riik jätkuvalt oma kodanike põhiseadusega kehtestatud ja rahvusvaheliste normide kohaseid õigusi.
 
yup 27. september 2012, kl 22.48
Seekord transport ikka toimib nii, et mulle sobib.
 
tegelt 27. september 2012, kl 23.04
:)))) ei liiguta need delfiettevõtjad mingeid miljoneid. Kekutavad ja kiitlevad siin ning peksavad endale rusikaga vastu rinda, kui kõvad riigipäästjad ning tööandjad nad on.
 
üks ettevõtjatest 27. september 2012, kl 23.25
tegelt, Sa juba aru, et meie ei kiunu siin, et meil raha vähe, ikka need kiunuvad, kes ise midagi ei tee. mul pole mingit vahet, mis Sa must arvad kuskil kopli uberikus, täitsa kama noh, aga mul on kõik vajalik olemas ja ma ei pea murestema, et ei või omale lubada mida hing ihaldab. paraku ta väga mul asju ei ihalda, kuid ka head emotsioonid pole odavad. neid tasub püüda ja koguda, seda ma teengi, ja näed, mul on veel aega aeg-ajalt ka delfis ringi vaadata. hea huumorinurgake siin ju, puhta meelelahutuslik hetk. aga Sina vingu edasi, et keegi Sulle hea palgaga töökohta ei loo, eks? mina endale olen loonud, tööhõive tekitamine pole minu eesmärk, ostan kõik teenused sisse teistelt ettevõtjatelt, kes siis ka vastutavad. sest eestis on paljud töötajad täiesti kohusetundetud, miks oma närve raisata. mina tahan, et elu on mõnus, ärkan siis kui tahan, teen oma tööd siis kui tahan ja kulutan oma raha siis kui tahan. ja mingite ehete nikerdamine ja nende sõbrannadele mahamüümine on minu arusaamise järgi ikka hobide hulka kuuluv.
 
alu 27. september 2012, kl 23.54
on ka soliidsemaid ettevõtjaid, kui need siin, kes kõike ise teevad (siis, kui yldse viitsivad) ja ulmet teenivad:D

soliidsemad muide arvavad, et kui palka ei ole võimalik töötajal tõsta, siis pole hakkama saadud. pole ka kombeks kusagil fooruminurgas hypata, et lasen kõik lahti, teen ise ära kui yles ärkan või sõidan puhkama.
 
alule 28. september 2012, kl 00.19
sa ikka naiiv:)
on küll soliidsemaid, aga nad tõmbavad ka jeehhat, kui leiavad parema ettevõtluskliima ja maha jääb paarsada kohalikku töötut. või swedbank, kes teenusehindu 50(mis siis, et Rootsis on sama teenus tasuta) prossa tõstis, aga vaevalt ta tõstab töötajate palku. niipalju siis soliidsusest. ei maksa sellist iba ajada, eks.
 
alu 28. september 2012, kl 14.10
keda kellega võrrelda tahetakse sõltub ehk nii oma kogemusest kui meedias pasundatust. piisavalt palju on ettevõtjaid, kes aastaid enne kaaluvad mingit jehhaat tõmbamist või tegevuse mujale suunamist. ja sedagi tehes võetakse meeskonnast parimad siiski kaasa-ilmselge, et yksi saab millegiga hakkama ainult mingid siin ärplejad, kes oma vähese ärkvel oleku ajaga kuhjavad miljoneid jutuks kokku, et rõhutud klassi vihastada oma unelmatega.
kuid väärikatest ettevõtjatest eestlane vaikib nagu muudestki positiivsetest asjadest või kogetust. mine tea, ehk saab veel keegi teine jaole ja võtab ära.
 
mina küsin 28. september 2012, kl 14.41
Miks Eesti pole siiani täitnud oma kohustust ja ratifitseerinud Sotsiaalhartat? Sest Eesti riigiisad hoolivad oma ninaesisest, mitte riigikodanikest.
 
jajaa usume me küll 28. september 2012, kl 16.33
üks ettevõtjatest Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> tegelt, Sa juba aru, et meie ei kiunu siin, et mei
> l raha vähe, ikka need kiunuvad, kes ise midagi ei
> tee. mul pole mingit vahet, mis Sa must arvad kus
> kil kopli uberikus, täitsa kama noh, aga mul on kõ
> ik vajalik olemas ja ma ei pea murestema, et ei võ
> i omale lubada mida hing ihaldab. paraku ta väga m
> ul asju ei ihalda, kuid ka head emotsioonid pole o
> davad. neid tasub püüda ja koguda, seda ma teengi,
> ja näed, mul on veel aega aeg-ajalt ka delfis rin
> gi vaadata. hea huumorinurgake siin ju, puhta meel
> elahutuslik hetk. aga Sina vingu edasi, et keegi S
> ulle hea palgaga töökohta ei loo, eks? mina endale
> olen loonud, tööhõive tekitamine pole minu eesmär
> k, ostan kõik teenused sisse teistelt ettevõtjatel
> t, kes siis ka vastutavad. sest eestis on paljud t
> öötajad täiesti kohusetundetud, miks oma närve rai
> sata. mina tahan, et elu on mõnus, ärkan siis kui
> tahan, teen oma tööd siis kui tahan ja kulutan oma
> raha siis kui tahan. ja mingite ehete nikerdamine
> ja nende sõbrannadele mahamüümine on minu arusaam
> ise järgi ikka hobide hulka kuuluv.

Sa ikka selle jagad ära, et mitte keegi ei usu su muinasjutte siin.
Nüüd tekib küsimus: Miks valetada siin kokku igast ettevõtte pläma kui tead, et keegi seda ei usu?

Sa oeld kõigets üks provotseerija.
Keegi peaks su ip järgi vaatama ja su isiku avalikuks tgema. Eks siis ole näha, milline "ettevõtja" sa oled :D
 
vaatleja 28. september 2012, kl 16.39
uuri jah, ja siis paneme sellele uurijale ka uurija sappa koos paragrafiga. väike kohtuskäik teebki päevad huvitavamaks:)
 
hmm 28. september 2012, kl 16.40
irw Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Aga eks ettevõtjale meeldiks ikka mõelda, et tema om
> a suurest armust maksab kõik need maksud.
> Ja e
> ks need jõukad leiutavad alati skeeme, et maksude
> maksmisest kõrvale hoida.
> Riiki peavad üleval
> just vaesed ja keskklass aga kuna meie riigis kesk
> klass peaaegu puudub, siis teevad seda vaesed, kes
> ei jõua kogu seda riigiaparaati enam kaua käigus
> hoida.

Samas reaalsus on see, et kui neid ettevõtjaid poleks, siis veeretaksid need vaesed poodide juures pudeleid peos. Maal on see hästi näha: kus on olemas mõni ettevõtjahingega inimene, seal külas ka elu õitseb, kus aga pole, on ainult joodikud poe juures.
See, et Eestis on kõrge töötus ja oluliselt vähem ettevõtjaid kui suuremas osas muus Euroopas, on paraku otseses seoses.
 
ütleja 28. september 2012, kl 17.06
vaatleja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> uuri jah, ja siis paneme sellele uurijale ka uurij
> a sappa koos paragrafiga. väike kohtuskäik teebki
> päevad huvitavamaks:)

See on seda väärt aga sina küll kohtusse ei sobi. Sa ei oska ju võõrsõnugi kirjutada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!