Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
kes siis on see "eesti"??
 
eilse foorumi vaataja 26. jaanuar 2006, kl 11.00
Vaatasin eile ETV-s olnud Foorumit ja mul jäi üks asi arusaamatuks, nimelt seal oli gallupiküsimuseks et : "kas pooldate Euro kasutuselevõttu?". Gallupile vastajad vastasid selgelt EI, helistajaid oli üle 5000 inimese, protsendid olid 78% EI ja 22% JAH. Ma üldiselt eeldan et vastasid Eesti inimesed. Selline % näitab mulle väga selgelt et rahvas EI soovi Eurot. Aga poliitikud vaatasid need %-id üle ja korrutasid saate lõpus mitu korda et: Eestil on selge siht minna Eurole üle..., Eesti on endale püsitatnud eesmärgi minna Eurole üle..., Eesti tahab Eurot... jne. Minu küsimus siis on et kes on see salapärane EESTI mida seal korrutati, igaljuhul siis mitte rahvas....kas tõesti siis see käputäis tegelasi sealt Toompealt ongi Eesti ja kes siis olen mina, sina või teie??
 
SIIL 26. jaanuar 2006, kl 11.06
Isver - siin pole küsimustki. Loomulikult TULEB MINNA EUROLE ÜLE!
 
Margit 26. jaanuar 2006, kl 11.11
Ei poolda. Tere tulemast uus NL!
 
kaa 26. jaanuar 2006, kl 11.14
Need käputäis tegelasi Toompeal on ju inimeste valitud. Euroliiduga ühinemist ju ka inimesed pooldasid. Milles siis nüüd äkki küsimus?
 
Foorum 26. jaanuar 2006, kl 11.17
Küsimus on sellest et helistajaid oli üle 5000 kes ütles selgelt EI TAHA, aga poliitikud ütlevad et EESTI TAHAB!
 
mnjah 26. jaanuar 2006, kl 11.20
Tavaliselt selliste küsimuste puhul (eriti kui stuudios on pooldajad!!) helistavad rohkem negatiivselt meelestatud inimesed. Seega ma eriti ei närvitseks nende tulemuste pärast.
Ega enne ei tea rahva tõelist arvamust kui rahvarääletust läbi ei vii. Siis on tõesti juba tegemist sellega, mida Eesti tahab. See kes hääletamas ei käi ei oma ka õigust hiljem möliseda.
 
ei vaadanud 26. jaanuar 2006, kl 11.21
No 5000 inimest ei ole ikka Eesti rahvas ka mitte. Poliitikud on need keda rahvas valis ja neil jääb õigust ülegi.
 
üks 26. jaanuar 2006, kl 11.25
See on ju selge, et ikkagi tehakse nii nagu tipus otsustatakse. Kõik on juba paika pandud. Türgi saamisega EU liikmeks sama jama - enamik inimesi on selle vastu (mitte ainult Eestis) aga karavani see koerte haukumine küll ei peata.
 
maria 26. jaanuar 2006, kl 11.28
miks te euro vastu olete? mind küll see ei häiri, et eesti eurole üle läheb, või seletage mulle rumalukesele?
 
. 26. jaanuar 2006, kl 11.36
Nu selles mõttes ma muidugi olen poolt, et asjaajamine läheb lihtsamaks, ei pea miskit teisendama kui välisriiki lähed, saad konkreetselt teada, mis asi kui palju maksab kuskohas. AGA saan aru ka nendest, kes ei taha eurot, sest nagu vanal heal vene ajal poleks meil enam oma rahagi, kätte võideldud kroon on kallis südamele ja sellest ei taha nii kergesti loobuda. Mis siis teha, kes siis otsustab kui rahvas ise ka ei tea enam, mida tahta?
 
süütu 26. jaanuar 2006, kl 11.41
saadet ei vaadanud, aga LOOMULIKULT olen võõrraha vastu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
paks kass 26. jaanuar 2006, kl 11.46
mulle küll mingi rahapaber pole 'kallis südamele'. kui valitsus sülitab valijatele näkku muidu, ei tee see sinine koidula rahapaberi peal elu helgemaks ühti - nagunii on finantsid enamalt jaolt virtuaalne liigutamine ühelt kontolt teisele ja sularaha pigem ajalooline kurioosum, mis varsti niiehknaa käibelt hoopis kaob.
 
Phähh 26. jaanuar 2006, kl 11.46
Eriti kummaline on väita et 5000 eesti inimest ei ole eesti ja 101 inimest "sealt ülevalt" on eesti :(
 
to phähh 26. jaanuar 2006, kl 11.50
Kogu Eesti valis need 101 - järelikult on nemad rohkem Eesti kui 5000 inimest. Need kes valimas ei käi ärgu kobisegu.
 
Mia 26. jaanuar 2006, kl 12.08
Mina käisin valimas, seega mul on õigus "kobiseda". Arvan, et euro tuleb nagunii, selle vastu võidelda me ei suuda. Kuigi, näiteks Rootsis on ju endiselt oma raha, kuigi ka nemad kuuluvad El-i, seega tasub võidelda. Mulle meeldiks eesti raha säilimine, kuigi praktiliselt võttes teeks euro meie kõigi elu lihtsamaks.
 
sk 26. jaanuar 2006, kl 12.17
Minu mäletamist mööda oli see ju ühinemisel tingimuseks, et aastal 2007 võetakse kasutusele euro. Mida siin enam arutada?
 
pulst 26. jaanuar 2006, kl 12.19
mina olen euro poolt.las muu maailm ka näeb lõpuks meie palga-hindade suhet
 
oh 26. jaanuar 2006, kl 12.22
mida arvab rahvas, see ei loegi midagi. Loeb nn eliidi arvamus ja punkt. Ainus lootus on inflatsiooni nõutud tasemest kõrgemal hoida.
 
Oi 26. jaanuar 2006, kl 12.25
kui paljud maad on kahetsenud et Eurod kasutusele võeti, neid on siin Delfi uudisteski olnud mitu tükki. Mille kuradi pärast siis me peame selle nii kiirelt Eestis kasutusele võtma, kas tõesti on Eestis niisuguseid sinisilmi (nagu just eelmine kommija), kes usub et kui meil Euro tuleb et siis tõuseb palk teiste maadega ühele tasemele (vaadatakse üle palga ja kaupade suhe)? Selge see et see nii EI OLE, aga hinnad muidugi TÕUSEVAD, seda juba sellepärast et kaupa transporditakse siia ja sinna eri maade vahel.
 
vastane 26. jaanuar 2006, kl 12.27
Hinnad tõusevad muidugi, sest vaja ju "muu Euroopaga ühtlustada". Aga huvitav, mille arvelt töölise palgaraha tõuseb?
 
kulu 26. jaanuar 2006, kl 12.29
euro poolt. kroonist (kui pikk ja milline on üldse meie krooni ajalugu, eh) kinnihoidmine on puhas emotsioon. olgeam realistid, et mitte ree pealt maha pudeneda. mida teeksite oma krooniga uhkes üksinduses? jookseksite pankade ja valuutavahetuspunktide vahet. kes võidab?
 
eesti krooni poolt 26. jaanuar 2006, kl 12.39
aga samuti on oma keelest kinni hoidmine puhas emotsioon, eesti venekeelseks. mõelge ka natuke, kroon peab jääma.
 
euroskeptik 26. jaanuar 2006, kl 12.40
eks selle euroga on nii nagu EL-i astumisega. Siis ka kõik rääkisid, et ei taha, aga pärast oldi rõõmsalt nõus (mäletate hääletamise %?). Aga kui juba EL, olgu ka euro. Oma armast eksraha võib igaüks endale nostalgitsemiseks alles jätte just nii palju kui soovib.
 
vana oinas 26. jaanuar 2006, kl 12.41
kuidas te seda ette kujutate, et igal pool mujal (soomes/lätis/leedus) on euro ja meie seda kuidagi vastu ei võta? mis sellest kasu on? lihtsalt jonnakusest? õige ka, kui ainult eliidi arvamus loeb, kui rahvas nii rumal on. janno reiljan on ise majandusprofessor, aga räägib nii, nagu esimese kursuse üliõpilane. see on ju täielik möla, mis ta suust välja ajab. see, et me eurole üle läheme, OLI otsustatud juba EL-iga ühinemisel, tahate te seda või mitte. ja ikka püütakse jätta inimestele mulje, et on mingi valik. ei ole enam. ammu ei ole. muidugi see näitab poliitikute ebausaldusväärsust, aga inimesed ja tegemist vajavad teod võiks intelligentne inimene siiski lahus hoida või mis?

palga kohta. palk ei tõuse teiste riikidega ühele tasemele kuigi ruttu, õige. aga ei ole nii, et pärast euro kasutuselevõttu lähete poodi ja ongi juba soome tasemel hinnad. hinnad ei tõuse ebaproportsionaalselt palkadega.

ainuke krooni säilitamise põhjus saabki olla ainult see nn "nostalgia", et ikkagi oma raha ja koidula peal. saan aru. aga idiootseid väljaütlemisi majanduse toimimise kohta nendelt inimestelt, kes pole päevagi majandust õppinud või nendelt, kellel lihtsalt pea absoluutselt ei võta, ei tahaks küll enam kuulda.
 
Beth 26. jaanuar 2006, kl 12.41
Rahvas on loll! Meie riigist ei olekski miskit järele jäänud, kui rahavas saaks kõike otsustada... On küsimusi, mille puhul ei tohiks rahva käest küsida, kas eha või mitte, sest rahvas ei tea kohati asja tuuma, vaid lähtub emotsioonidest :)
 
oeh 26. jaanuar 2006, kl 12.45
raha ei ole emotsioonide teema. kroon on jah, ilus paber, aga tuleb ikkagi mõistusega võtta ja tunduvalt lihtsam on ikkagi arvendada eurodes.
 
puhhhhh 26. jaanuar 2006, kl 12.46
Ei tõuse need hinnad tõesti soome tasemele euro tulekuga! Mujal eurosid kasutavates riikides on ju hinnad ikkagi erinevad, või ei ole sellest aru saanud? Liiter piima maksab soomes x eurot ja portugalis y eurot. Eestis hakkab maksma z eurot.
Muide praegu on paljude asjade hinnad eestis kallimad kui näiteks prantsusmaal või itaalias. Jah, kommunaalmaksed ja igapäevased toidukaubad ehk mitte, aga paljud teised asjad küll.
 
TÄIEGA POOLT 26. jaanuar 2006, kl 12.56
igal juhul EURO POOLT mis emotsioone saab olla käibel oleva maksevahendi suhtes nüüd piirid vabad, hoopis parem välismaal oma rahaga arvestada, kui pole vaja pidevalt kurssi arvestada, olen täitsa tavaline lihtne töö-inimene ja aastas korra ikka tahan mujale saada
 
MIRJAM 26. jaanuar 2006, kl 13.03
igal juhul EURO VASTU
 
To täiega poolt 26. jaanuar 2006, kl 13.06
Sina mingi lihtne töö-inimene küll pole, kui aastas korra saad välismaal käia. Mina küll seda endale üüri ja laste kõrvalt lubada ei saa..
Ja minumeelest ongi Euro poolt vaid ärimehed,riigikogu jne. need kodanikud kellel on praegu ja ka tulevikus kõrge palk juba kindlustatud. Mitte lihtinimene, näiteks Heldur Tamm kes keerab tehases polte, pole sellest kohe kindlasti vaimustunud. Ongi meil 2 Eestit nagu näha.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!