Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
jalgrattasõit
 
kerli 11. aprill 2002, kl 08.20
Maisaa miks inimesed narrivad tänaval pakse jalgrattasõitjaid .Ostsin endale ratta just sellepärast et ennast vormi viia ja natuke trenni teha, kuid tänaval sõites paljud hõikavad järele et "appiii, vaata milline!!!" Kas siis rattaga võivad sõita ainult ilusad ja hästimukitud beibed???
Kastõesti pean ma täna rattaga koju jääma et mitte tulla halva tujuga koju? Masaan aru et ma ei tohiks lasta ennast sellest häirida, kuid kui ikka keegi piisavalt kõva häälega hõikab , pöörduvad vaatama terved rahvamassid .Ma ei kaalu yle saja kilo, pikkust on mul ikka ka 1.80 , kuid tuju juba paha. Sõitma peaks ju mõnuga , kuid mina juba vaatan et peaasi et inimestest suure kaarega mööda saaks:(((
 
Marxx 11. aprill 2002, kl 08.44
Kus krdi kohas sa küll rattaga sõidad?
Selline koht kus rahvamassid ümberringi, ei sobigi ju sõitmiseks?!
Mine metsavahele või mõne rahuliku liiklusega tee peale ja naudi, mitte ära vingerda mingi kõnnitee peal kus on oht, et sõidad iga 10 m järel kellelegi otsa või siis sõidedakse hoopis sulle.
 
Ling 11. aprill 2002, kl 08.55
Olen kuulnud selliseid halvustavaid kommentaare ka aeroobika trennis näiteks, mitte küll enda kohta, kuid ikkagi on ebameeldiv kuulda. Tõesti inimene teeb trenni, et ennast vormi ajada vms, ja kui ta kuuleb midagi a'la "Issand, mida see paks siin teeb?!", siis võib tal kogu tahtmine trennis käia kaduda. Ja üldse kelle asi see on, palju keegi kaalub, on ka palju tähtsamaid asju, mida tuleks tähele panna.
 
eneL 11. aprill 2002, kl 09.13
to Marxx:
Eks tänaval sõita ole vastik juba linnaliikluse tõttu, aga kuidagi linnast välja saama peab. Kui just ei lähe autoga ratas katusel. Mina sõidan enamasti Peterburi maanteed kaudu välja ja mingi 5km pean kindlasti tihedat linnaliiklust taluma. Edasi läheb natuke lahedamaks.
 
kerli 11. aprill 2002, kl 09.36
Ma mõtlesin "tänava " all seda et ma ei sõida autoteel . sõit käib ikka mööda selliseid teid kus sõita saab , ntx see tee mis viib rocca al maresse jne .Linnatänavaile ei kipu , seal ei mahugi ju.
 
mannu 11. aprill 2002, kl 09.37
mis teha...
 
Natuke 11. aprill 2002, kl 10.29
Mina arvan, et probleem on üldisem. Paksu inimest vaadatakse üldjuhul ikka natukene halvustavalt. Ausalt öeldes tähendab ka tugevalt ülekaaluline olemine seda, et inimene ei pea lugu iseendast ja end ümbritsevatest inimestest( siis on muidugi teine lugu, kui ülekaal on seotud haigusega). See on lihtsalt laiskus ja iseloomu nõrkus. Kas tõesti on raske piirata söömist ja valida, mida suhu pistad?! See on vaid kättevõtmise asi! Aga elukvaliteet paraneb tohutult. Enesekindlus kasvab iga kaotatud kiloga, ei ole vaja kompleksides vaevelda ja halvustavaid pilke taluda. Vastassugu pöörab rohkem tähelepanu ja olen kindel, et ka ametialaselt lööb esteetilise välimusega inimene kergemini läbi. Olen täitsa kindel, et iga paksuke põeb kompleksi oma keha pärast, ega see ka kerge pole, pideva pinge all elada. Parem siis juba pingutada ja näha vaeva kehakaalu langetamiseks. Iseenesest on ju tore, kui "suur" inimene tegeleb spordiga, nii et ära tee välja ja tegutse rahus edasi:)Kuigi omadest kogemustest tean öelda, et trenniga kaalulangust küll ei saavuta, ikka ainult toidu valimisega ja piiramisega. Trenniga saab ainult kaasa aidata.
 
leena 11. aprill 2002, kl 11.04
Võib-olla ma olen natuke paranoiline, aga eelmine kommentaar näiks nagu õigustavat inimesi, kes Kerli kohta märkusi teevad tänaval. Mina sellise suhtumisega nõus ei ole. Mina arvan, et igal inimesel on õigus olla nii paks kui ta parajasti soovib olla või on. Kust sina, natuke, nii hästi tead, võib-olla aitab Kerlil vormis olla just sport.
Aga selliste inimeste jaoks, kes teiste kohta inetuid kommentaare ütlevad tänaval ja mujal, on mul välja töötatud oma meetod. See on järgmine. Kui keegi midagi ütleb ja sa otsustad, et see on sinu jaoks liiga räige märkus, tule ratta seljast maha ja leia üles solvaja nõrk külg. Selleks läheb u 5-10 sekundit. Siis anna oma avastusest kõva häälega teada. Eestlaste puhul toimib, see inimene ei solva sind enam iialgi, veel enam, ta ei solva üldse kedagi tüki aja jooksul.
 
Ling 11. aprill 2002, kl 11.17
Olen Leenaga nõus. Üldse välimus on selline asi, millesse ei tohiks niimoodi suhtuda. Ma mõtlen just teiste inimeste välimus. Mida mina oma välimusega teen või ei tee, see on minu enda asi.
 
siramius 11. aprill 2002, kl 11.19
võta pleier ühes - klapp peas ei ole lolli juttu kuulda :-)ära nüüd selle pärast küll väntamist katki jäta!
PS roheliste rattaretk tulemas - seal rahvast igas vanuses ja kaliibris ning kõik reeglina sõbralikult meelestatud.
 
Lynn 11. aprill 2002, kl 11.23
kohutavalt kurb lugu tegelikult. tahaks arvata et inimesed on hakanud "kasvama suureks" juba, aga mis teha erandeid on alati ja igal pool. ise sõidame paldiski mnt-l al mare kandis ja kakumäele, aga Sul vist teised teed ette jäävad. meil seal selliseid vahejuhtumeid pole küll näha olnud. sõidavad nii suured kui väikesed. ise olen küll pigem väikene inimene (siis kaalult :)), aga ka suurtel inimestel tundub seal hea olema...
ära kaota lootust! ja ära kindlasti rattasõitu pooleli jätta, vänta oma pahameel lihtsalt välja. ilust kevadet!
 
anne 11. aprill 2002, kl 11.52
väike märkus:ärge sõitke pleier peas või vähemalt kuulake seda nii,et (ratta) kellad või(auto)signaalid kuulmata ei jää.olen olnud ise tunnistajaks,kui ratta- või rulluisusõitja on nii omas muusikamaailmas,et on tekkinud eluohtlik olukord.to kerli:see pole üldse tähtis,mis teised sust arvavad.tähtis on ainult see,et tunned ise mõnu liikumisest ja täidad elementaarseid liiklusnorme,et kellelgi poleks põhjust sitasti öelda.sõidan suvel rattaga iga päev tööle ja tagasi ning mind ärritavad need,kes ei ole teiste vastu viisakad ja tähelepanelikud.ja lõpetuseks veel niipalju,et kui poleks pakse inimesi,siis peenikesed ei teakski,et nad peenikesed on.
 
Tigr 11. aprill 2002, kl 11.59
ära jumala eest endale pleierit kaasa võta, ära isegi mõtle sellele.

Sinu reaktsioonisuutlikkus ning tähelepanu ulatus väheneb või võib teatud situatsioonides sootuks puududa.

lase kommentaarid lihtsalt endast läbi ja ära jäta neid endale pähe keerlema, naudi parem loodust ning seda, et üleüldse toast välja sporti tegema said.....ning et ilm oli sobiv ja et Sul sellest sõidust organismile palju kasu on..
 
siramius 11. aprill 2002, kl 12.09
no kesklinnas jah ei ole pleieriga kasulik sõita, aga linnast väljas maanteed mõõta on ilma na igav, mis sest autopurinast ikka kuulata....
 
Tigr 11. aprill 2002, kl 12.17
siramius: selleks kuulad, et oskaksid tunnetada (kuulatada), kas auto on tulemas ning kui kaugel ta Sinust olla võiks....sest tuleb arvestada, et umbes 99% autojuhtidest ei arvesta, et ehkki nemad soovivad sooritada parempööret, on rattur siiski peateel sõitja....
 
Vanaeit 11. aprill 2002, kl 12.18
Natuke'sele
Sinu kommentaar kõlab küll pisut nagu kaalujälgijate reklaam. Ja ma ei ole nõus, et kui inimene on paks, siis ei pea ta sellega teistest lugu. Pigem ei pea teistest inimestest lugu need, kes paksukesi nende probleemi pärast sarjavad. Muide, kui paksud ennast saledaks söövad, keda siis järgmisena põlastama hakatakse - valik neist keda ei ole alati meeldiv vaadata on ju päris rikkalik - invaliidid, anorektikud, kasvõi lihtsalt vistrikulise näoga inimesed.

Kerli'le
Soovin edu, ära lase igasugustel lollidel enda tuju rikkuda.
 
Natuke 11. aprill 2002, kl 12.56
To leena ja Vanaeit:
ei õigusta ma inimesi, kes teiste kohta halvasti ütlevad ja isegi ei kommenteeri tänaval kõva häälega kellegi välimust. Kuid paraku leidub selliseid. Suur osa inimesi on julmad ja hoolimatud ning põlastavad neid, kes nende standarditesse ei mahu. Ma ei halvusta pakse, aga mingil määral arvan, et see on suures osas enda teha. Mul on endal ka paar sõbrannat üsna tugevas ülekaalus ja tihti vaatan, et issand, kui raske elu neil on. Esiteks vaevlevad nad kompleksides, riided istuvad halvasti seljas, klubisse ja randa minnes tunnevad ennast ääretult ebamugavalt jne, jne. Lisaks on neil suur tähelepanuvajadus ja alaväärsuskompleks, sest noormehed eelistavad alati nende saledaid suguõdesid. Kindlasti hindan ma inimesi, kes viitsivad enda vormi saamise nimel pingutada, teha sporti jne. Endal jääb tihti tahtejõust vajaka. Nii, et edu sulle kerli:)
 
leena 11. aprill 2002, kl 13.42
natuke, sa oled vist tõesti Kaalujälgijate propagandist.

Aga eeldades, et suurem osa inimesi on tõesti julmad ja hoolimatud, nagu sa väidad, on meil kaks võimalust. Kas selliste kriitikaga leppida, nagu soovitad sina või vastu hakata nagu soovitan teiste hulgas mina. Sinu variant on igatahes halvem, sest nii ei saa inimene viimsepäeva laupäeval ka rahu, ikka on ta kellegi meelest liiga paks, liiga peenike, liiga pikk, liiga lühike jne.

Ma ei usu, et enamik inimesi oleks julmad ja hoolimatud, aga enamasti ollakse seda siis, kui endaga sisimas rahul ei olda. Nii et kriitikud võiksid heita enne teiste kritiseerimist pilgu peeglisse ja mõelda millest nende elus ikkagi vajaka jääb.
 
eneL 11. aprill 2002, kl 14.12
to Natuke.
Ei pea lugu ümbritsevatest inimestest? Vastupidi - sinusugused saavad vaadata ja tunda ennast hästi ja ilusatena.
 
natuke 11. aprill 2002, kl 14.19
leena:
ei öelnud ma, et enamik inimesi on õelad, vaid suur osa neist. Ka ei soovita ma kriitikaga leppida, vaid püüelda selle poole, et probleem kõrvaldada ja kritiseerijad kaovad koos sellega. Loomulikult on igal ühel õigus olla selline nagu ta tahab/meeldib. Kuid minu meelest peabki inimene ennast pidevalt parandama ja endaga tööd tegema. Nii näiteks võib ka ju kaitsta neid tänaval paksuse kallal norijaid, äkki neile meeldib selline olla, see on nende jaoks normaalne ja nendelgi on õigus olla selline nagu iganes tahavad.
Mu jutt võib ju tunduda küüniline, aga tegelikult ju nii on, paksudel ON palju probleeme.
Leena, kas oled ka ülekaaluline, et nõnda ägedalt reageerid?
 
leena 11. aprill 2002, kl 14.26
natuke, ma ei tea mis on sinu standardite jaoks ülekaaluline, aga mina kaalun 168 cm juures 51 kilo. Ise olen rahul - ei saa minust teie klienti. Ja tänaval paksuse kritiseerijaid ei saa kaitsta kuidagi, sest nad astuvad teiste suhtes üle lubatud piiride so ründavad teist, mida paksud ja vistrikulised ja lonkavad inimesed ei tee.
 
natuke 11. aprill 2002, kl 14.34
Muideks kaalujälgimisega pole mul mitte mingisugust kokkupuudet kunagi olnud. Ka ei tunne ma mitte ühtegi kaalujälgijat. Ja see pole üldse nii, et tänu paksudele saavad minusugused ennast hästi ilusana tunda. Eks minulgi on omad kompleksid, aga need ei ole nii silmatorkavad ja seetõttu pääsen tänaval halvustavast kriitikast. Maadlen ka ise aeg-ajalt kehakaaluga ja tean omadest kogemustest, kui palju parem on olla saledam. Ja nii kurb kui see ka pole, hindab enamus mehi ka naisi kehakaalu järgi. Sisemise ilu jutt on kena küll, kuid pahatihti eelistavad mehed just seda välimist...või siis teisiti öeldes, kui välimist ei ole, siis nad selle sisemiseni lihtsalt ei jõua.
Veel üks asi: minu ja ma arvan, et ka teie arvates on hulga meeldivam vaadata hoolitsetud kui hoolitsemata inimest. Ka oma keha eest hoolitsemine kuulub enda eest hoolitsemise hulka. Lisaks on mitteülekaalulised inimesed tervemad:)
 
fille 11. aprill 2002, kl 14.42
paksul ja paksul on vahe. tõeliselt paks inimene ratta seljas ilmselt ei suudakski püsida. hapud näljased kiitsakad on iga kell viletsamad seltsilised kui pontsakad paksukesed kel kõht täis ja meel rõõmus.
 
natuke 11. aprill 2002, kl 14.43
leena:
Oled ju igati sihvakas naisterahvas, milleks siis nii hüsteeriliselt ülekaalulisi õigustad? Tihti on selle põhjus ju laiskus ja liigsöömine ja siis virisevad, et teised kritiseerivad. Ja nagu ma juba ütlesin, ka mina ei poolda pilkamist tänaval ja otseselt hukka ei mõista. Aga ma vahel tõesti ei saa aru, miks nad ometi midagi ette ei võta ja kergekäeliselt käe uue jäätise või koogi järgi sirutavad.
Seda enam, et mina isiklikult olen ka siin foorumites lugenud paksude inimeste väga iroonilisi ja halvustavaid arvamusi peenikeste inimeste kohta. Justkui saledad oleks süüdi selles, et söövad palju tahavad, aga paksuks mitte ei lähe.
 
Tigr 11. aprill 2002, kl 14.51
natuke: tõmba ennast nüüd vähe tagasi...kui leena tahab ülekaalulisi toetada ja nende eest sõna võtta, siis müts maha, ausõna...inimene hoolib vähemalt kellestki teisest peale iseenda.

mis Sa arvad, miks ülekaalulised aina uute kookide järele käe sirutavad? sest et inimesed, kes on nii õelad, et ei suuda oma keelt hammaste taga hoida ning tundes ennast kuidagimoodi parematena, näitavad oma üleolekut, ehkki vanarahvas ütles selle peale "teise silmas pindu näeb, aga endal palki mitte"

minagi näiteks kaldun hüsteeriliselt sööma kui olen haiget saanud ning millestki tuge pean otsima ning paksukesi iialgi mõnitama ei hakka, nagu ka puudega inimesi jne. (minu parim sõber on raske puudega ja ma ei ole näinud temast elutervemat inimest ja tema sarkasm inimsoo suhtes on täiesti arusaadav, sest inimesed nagu Sina, natuke, õigustavad oma käitumist sõnadega: "aga miks nad siis ei tee...."

ja et Sa ei hakkaks minu suhtes oma keelt teritama - olen 181 cm pikk ja kaalun eilsete andmete järgi 62 kilo.
 
fille 11. aprill 2002, kl 14.59
meenus üks naistuttav, amatöör-kulturist, kes ülirangel dieedil ja režiimil ning kellega täiesti võimatu kuhugi koos sööma/randa minna. loeb võhivõõraste inimeste suutäisi ja kommib halvustavalt a la see ei tohiks üldse kaks kuud midagi süüa jne...inimesed, kes oma välimuse eest paaniliselt hoolt kannavad ei suuda ja ei taha mõista neid, kes asja pisut lõdvemalt võtavad. kadedus? meie ei tohi süüa, ärgu nemad ka söögu?
 
natuke 11. aprill 2002, kl 15.05
tigr:
veelkord kinnitan, et ma ei põlga pakse ja ei mõnita neid. Olen ise samamoodi nõrk, kui mingi probleem on, lohutan ennast söömisega. Ilmselt on minu arvamus kujunenud oma tuttavate "paksude" põhjal. Nad on nii virilad ja eluga rahulolematud ja sõimavad kõiki tavalisi inimesi anorektikuteks. Samal ajal lõuad käivad kogu aeg. Ei tea, kas olen tõesti ebanormaalne, et arvan, et nad siis midagi ette võtma peaksid.
Ikka on viriseda kergem...
 
eneL 11. aprill 2002, kl 15.09
to natuke
Minu meelest polnud siin hüsteeriat kusagil ja see pole kellegi argument, et näe, paksud ütlevad peenikeste kohta, nüüd on mul õigus öelda paksude kohta. Muidugi võid öelda kelle iganes kohta halvasti, iseasi mis mulje Sinust jääb.
 
natuke 11. aprill 2002, kl 15.20
Sorry...halvasti küll ei tahtnud öelda...kuigi nii see võib-olla paistis. Pole mõtet elada oma elu keeruliseks...
 
to natuke 11. aprill 2002, kl 15.45
Kuidas on seotud inimese ülekaalulisus ja teistest inimestest lugu pidamine???????????
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!