Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Käitumine avaliku kohas
 
Enter 10. mai 2002, kl 17.31
Kuidas suhtute teie inimestesse, kes tänaval/ühistranspordis/kaupluses vms rahvarohkes kohas söövad, joovad, räägivad kõvahäälselt telefoniga või paarikesed, kes üksteist sõna otses mõttes käperdavad?
Ma ei tea, kas olen liialt pirtsakas aga mulle hakkab selline käitumine vastu. Alles eile nägin trollis naist u 5 aastase pojaga, tädi matsutas mingit rasvast pirukat (no u 100 kilo naiseilu), toppis pojale ka ja mugisid mõlemad, lõuad rasvast läikimas. Esiteks lehkasid need saiad üle bussi (olen 3 kuud beeikas ja igasugu lõhnad eriti teravalt tunda), siis rasvaste kätega üle istmete ja käsipuude. Minu arvates on söömine, kallistamine ja suudlemine nii intiimsed ja nauditavad tegevused, et selleks peaks valima ümbrust ja meeleolu.
 
brrrrr 10. mai 2002, kl 17.54
Kas tänaval ei tohigi enam kallistada või?
 
sarah 10. mai 2002, kl 19.35
Olen nõus, et see on ebaviisakas, aga tegu on suhteliselt väikese probleemiga, millele ei tasuks tähelepanu pöörata. Keda häirib kui inimesed tänaval suudlevad ja kallistavad? mis see sinu asi on? Kas sa ise ei ole kunagi tänaval suudelnud, sõbrannat kohtumisel kallistanud või jäätist limpsinud? Tänaval on hullemaid ja ebameeldivamaid inimesi.
 
mari 11. mai 2002, kl 12.05
sõbrannasid peab tänaval kallistama või?? minuarust käituvad sedasi ainult 15 aastased neiukesed, kes sedasi rahva tähelepanu tahavad tõmmata. ise küll inimesi tänaval ei kallista ega suudle.
 
sarah 11. mai 2002, kl 13.07
Ei pea kallistama, aga selles ei ole ka midagi imelikku , minu arust. See kas sina seda imelikuks pead või mitte on sinu isiklik asi. Eestlased üldse kallisatavad inimesi kellest hoolivad harva. Mina kallistan tänaval ka näiteks oma ema kui ta mind bussi peale saatma tuleb ja annan abikaasale musi kui me eraldi suundades minema hakkame. Kas ma teen seda siis rahva tähelepanu võitmiseks või? Arvan, et sellised asjad häirivad ainult väga kibestunud inimesi.
 
merle 11. mai 2002, kl 13.27
sarahga nõus! keda see peaks häirima kui armunud inimesed tänaval kallistavad või suudlevad... ilus ju vaadata kui inimesed on õnnelikud, seda enam, et kevad käes... ise seda küll tabuks ei pea ja ei häbene kalli inimese seltsis oma tundeid ka teistele näidata ja arvan, et silma riivab see vaid kadedatel, kes ise sellisest õnnest ilma jäävad...
 
keegi 11. mai 2002, kl 22.24
olen enteriga nõus.
 
shift 12. mai 2002, kl 08.35
Sul on lihtsat raseda tujud! Aga miks peaks tujukad rasedad ringi hulkuma kui oma tujusid talitseda ei oska? Ise pole sa isegi iial mehega tänaval käest kinni hoidnud, ega kuskil pargis burgerit söönud, või välikohvikus (krt, üks tänav kõik ju)? Mobiili sul kindlasti pole kui on siis räägid sellega ainult kodus, vannitoas, siis tekib mobiili mõttekuse küsimus...ära vingu palun.
 
Mann 12. mai 2002, kl 10.25
"Kuidas suhtute teie inimestesse, kes tänaval/ühistranspordis/kaupluses vms rahvarohkes kohas söövad, joovad, räägivad kõvahäälselt telefoniga või paarikesed, kes üksteist sõna otses mõttes käperdavad?"

Söövad - täiesti normaalne, kui mul ei ole aega minna koju või kuhugi kohvikusse sööma, siis tõesti haaran poest kaasa õuna või sokolaadi vm ja krõbistan.
Räägivad kõvahäälselt telefoniga - kui levi väga paha, pean ma tõesti suht karjuma toru sisse... Et must aru saadaks. Ja vahel juhtub selline asi lausa bussis, siis jah nats ebamugav, kui kõrval inimene nägu krimpsutab, aga sellesse tuleks arusaadavalt suhtuda. Ei saa ju bussist maha tulla.
Joovad - miks joomine tänaval ebanormaalne on!? Mul pidevalt üks Eviani pudel kotis ja kui janu, lonksan.

"Minu arvates on söömine, kallistamine ja suudlemine nii intiimsed ja nauditavad tegevused, et selleks peaks valima ümbrust ja meeleolu."

Enter, vali ümbrusr, vali meeleolu ja kõik need tegevused muutuvad Su jaoks tõesti nauditavaks.

Mina aga joon ja söön tänaval ebamugavustundeta, kallistan rõõmust, kui väga armas inimene vastu juhtub ja annan kallile musi ka (mitte ei hakka teda kohe riidest lahti ka võtma). Ja siiamaani pole keegi mind selles suhtes kommenteerinud.
 
Cass 12. mai 2002, kl 11.17
...ja kallimaga suudelmise pealt hakkavad hurjutama muldvanad eidekesed, kes ise vist on säärased asjad ära unustanud..;)
 
dee 12. mai 2002, kl 21.08
Ise kallistan ka vahel armsamaga tänaval - ok, võib-olla mõnele ei meeldi, aga nt minu jaoks ümbritsevat ei eksisteerigi enam, kui kallimaga kokku saan ;).
 
Rocky 12. mai 2002, kl 22.08
Enter, kaks sõna - VABA MAA
 
tydruk 13. mai 2002, kl 10.31
to Enter:
Tundub, et sa pole kunagi kusagil väljaspool Eestit käinud. See on täiesti normaalne käitumine igal pool mujal maailmas, et inimesed tänaval üksteist kallistavad või paarikesed suudlevad. Mis selles küll imelikku on? Mina just sellisest vabast käitumisest Eestis olles puudust tunnengi, kahjuks enamus eestlaseid on nii kinnised ja endasse tõmbunud.
 
mari 13. mai 2002, kl 10.51
nojah, kui ehk Entri juttu lugesite, siis seal oli point mitte kallistamises, vaid pigem selles, et inimesed söövad ühistranspordis ja määrivad seda oma rasvaste näppudega. Kõik kukkusid kohe kallistamisest seletama. Järelikult see ikkagi on probleem, kui seda on nii õudselt vaja õigustada. Aga kui sellest tingimata rääkida tuleb, siis...
Enda välismaa käikudest pole küll meeles, et seal inimesed ohjeldamatult kallistaks kogu aeg. Usun, et lõunamaades on see vast teisiti, aga ma ei saa aru, miks suruda eestlase külmale natuurile peale seda, mis on talle võõras või ebamugav.
 
leena 13. mai 2002, kl 11.03
Point on selles, et eestlased ei kallista sellepärast, et nad on õnnelikud, vaid et teistele näidata, et neil on keegi ja et nad on vabameelsed. Sihuke pakasuhha. Kuigi ega ma ise patust puhas pole, kunagi oli mul ilgelt agressiivne kavaler, kes kogu aeg kippus mind suudlema-kallistama tänaval, restoranis, ööklubis jne ja teine, kes suudles mind ballisaalis keset teisi paare. Kui see oleks loomulik, poleks kellelgi midagi selle vastu, ma usun, aga silmanurgast piiluda, kas kõik ikka näevad...sorry. Teesklen, et olen pime ja kurt, pettumus siis missugune, varsti läheb suudlemise tuhin kah üle. Aga süüa-juua ikka võib. Muidugi rasvased käed võiks ikka salvrätikusse pühkida, mitte nendega ühistranspordis vehkida ja teiste Versace-kostüüme rikkuda.
 
. 13. mai 2002, kl 11.15
Versace kostüümides inimesed ei sõida ühistranspordiga.
 
leena 13. mai 2002, kl 11.22
Punktike, see oli naljaga pooleks mõeldud. Ja pealegi võib neil olla second-hand Versace. :-))).
 
jo 13. mai 2002, kl 11.46
sõidavad ka versace-omad ühistranspordiga: minu boss ütles mulle 1 päev selge sõnaga, et elu on igav ja peab midagi ekstreemset ja vürtsikat tegema - et siis läks kuukaardita/piletita nr. 5 (balti jaam-szolnok, mõlemad teada-tuntud a-kohad) trolliga ringi tegema.
saa siis inimestest aru :(
 
tydruk 13. mai 2002, kl 12.02
to mari:

Holland küll lõunamaa pole! :)) Ja seal kallistavad/musitavad tuttavad/armunud küll üksteist nii kodus kui väljas.
 
ylenna 13. mai 2002, kl 12.21
Sõitsime eile perega Vabaduse pst-l kodu poole ja tee ääres kuses rahulikult umbes 40.a.viisakalt riides mees vastu bussipeatuse posti!Liiklus oli tihe, väljas säras päike.
Vot selline vaatepilt ajab nutma...
 
mari 13. mai 2002, kl 12.21
tydruk- kas me peame selle pärast kallistama ka, et Hollandis ja veel kindlasti mingites muudes maades sedasi tehakse? Krt, see ei ole ju mingi argument, et välismaal tehakse nii ja naa!! Igal maal on omad kombed ja ei ole vaja võtta pähe, et kui ühel maal nii tehakse, siis see on reegel. Üldiselt ma olen sama täheldanud mis leenagi kirjeldas- pigem on ikka vaja näidata, kui cool ollakse ja ka seda, et ollakse omandanud mingid väljamaa kombed, mis siis peaks inimesest parema mulje jätma. Ma ei taha õigustada mingit eestlaste matslust, aga natuke võiks ikka mõelda, mis on sobilik ja samas siiras ja mis mitte.
 
hea 13. mai 2002, kl 13.05

Nii nõme probleem - eestlasele nii omane, et emotsioonid ei tohi välja paista.

Kui kaua aega pole sõbrannat näinud siis kallistan teda, sellepärast, et mul on hea meel teda jälle näha. Ja ENTERi (tagasihoidlike ja virisejate suguste) vihale ajamiseks võin isegi musi teha. . .

Söön bussis kui kõht on tühi, muidugi ei söö ma rasvaseid asju ja ei lähe teisi oma rasvaste kätega näperdama jne, jne. Ütleme, et see on väga harv juhus kui see ikka juhtub. . .

Päris naljakas probleem sul tegelikult!!!
 
Norija 13. mai 2002, kl 13.18
Kui ei meeldi, ära vaata.
 
vend 13. mai 2002, kl 13.42
Mina oma kallimaga kallistan ja musin seal kus tahan,sest minujaoks pole siis ümbritsevat olemas ja temal samuti mitte.Me lihtsalt armastame üksteist tõeliselt ja keegi ärgu tulgu küll ütlema kus ja millal...:)Selline asi et näidata kui cool ma siis olen,parem unustage kohe ära.Pole ma mingi eputaja ja selline arvamus ajaks vist ikka vihale küll siis.
Ühistranspordis söömine nojah ega see vast ei ole hea...pealegi on vastavad keelavad märgid vist esiukse juurde kleebitud.Aga kui kõht tühi siis ikka peab sööma,sest muidu kukub veel kokku ka ühistranspordis:)
 
Laura 13. mai 2002, kl 13.58
Õnnelike ja kallistavate inimeste nägemine teeb minul alati meele rõõmsaks!!
Ja see Mari jutt, justkui sunniks keegi meile lõunamaised käitumismalle peale - no kes sunnib?? Keegi ei saa ju mind sundida nt tänaval kallistama, kui ma seda ise ei taha! Ja ühiskonnapoolset survet ka täheldanud pole.
Kui ma olen õnnelik, siis lasen sellel ka välja paista, mitte ei varja!
 
Enter 13. mai 2002, kl 14.37
Aitäh neile, kes loo mõtet tabasid. Iga asja saab teha nilbelt ja labaselt ja saab teha nii, et see on tõeline vaatamisväärsus. Kallitamine, käest v ümbert kinni käimine ei mahu sõna käperdamine alla. Kui mõni paarike teatris v kohvikus niimoodi käitub, nagu oleks eelmäng viimases faasis, on see kõrvalolijatele juba ebamugav. Hamburgerit pargis olen söönud ja vett joon ka aga astun selleks veidi kõrvale. Keset tänavat hotdog käes tõuklemine 8kuidas üleüldse sab käigu pealt süüa - nagu koer) või trepimademetel ja prügikastide, vist, sellised suured rohelised metallkonteinerid, kus kogu aeg mingi noortekamp otsas istub nagu kodu ei oleks, ääres õlle lakkumine ei meeldi ja see kui keegi röögib üle bussi Petsi ja Aiku stiilis - tšauuu , mis teed ää, norrmaaaaalne
 
K2klin 13. mai 2002, kl 14.56
väljas on nii ilusad ilmad, päike paistab ja soe on ka :) ja meie arutleme siin olematute ja tyhiste probleemide yle :) way to go people!
 
Rocky 13. mai 2002, kl 15.40
Mis te kõik eestlasi kirute? Stereotyypide tekitamine on nõme. Kui ei meeldi, kolige minema!
 
blazee 13. mai 2002, kl 15.45
Enteriga ühte meelt.
tänaval kõndides ei söö, ei joo ning selline amelemine, kus käsi püksi ja pluusi alla topitakse on ka vastumeelne.
naljakas lugu juhtus, kui nägin tänaval tuttavat neiut, kes juba 2 a Itaalias elanud. astus juurde, krabas must kinni ning kukkus musitama! mammamiia, tõepoolest kõhedaks võttis.
 
Naine25 13. mai 2002, kl 20.29
tänaval söömine/joomine-ikka tuleb ette,et ostad kusagilt kiirustades hot-dogi ja hakkad seda juba tänaval enne autoni jõudmist sööma (mis ma tal ära jahtuda lasen).Söön vaikselt ära ja paberi viskan prügikasti.Kelle asi see on.

Päris ameleda tänaval tavaks pole,kuid kallistame ja suudleme mehega küll, kas kokkusaamise või eri suundades mineku tähistuseks.Sõbrannaga kallistan ka lahkudes.Ja helluse väljendamine jms tänaval on igati tore vaadata,palju toredam igatahes kui maha sülitavaid ja konisid pilduvaid tegelasi vaadata.

Valjuhäälselt telef. eriti ei räägi-pole teistel vaja kuulata,kellega ja millest vestlen.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!