Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
perekooli foorum
 
anneli 17. mai 2002, kl 12.58
No lihtsalt kohutav, millised kanaemad seal koos käivad! Poetasin ühe sõna kasvatamatute laste kohta ja oh kus siis tuli kommentaare! Et ikka: laps on a ja o, ükskõik mida iganes teeb, mis siis, et hellitatud põngerjas.
Vihale ajas kohe.
 
möh 17. mai 2002, kl 13.24
mis käid siis seal perekoolis?
 
optimist 17. mai 2002, kl 13.37
õudne koht jah,kui seda seal loed,siis pereeluks küll mingit soovi ei teki.Need kanaemad hirmutavad seal teised kodanikud täitsa ära :-)
 
mann 17. mai 2002, kl 14.27
Minul oli mure, millega arsti ei taht tyydata ja sain kyll nende käest vastuse... Ei oska midagi pahasti öelda.
 
maie 17. mai 2002, kl 14.51
laste teemadel pole vaielnud, sest lapsi pole. 'muud teemad' ja 'pereelu' on aga täiesti kaasaräägitavad ju! väga humoorikaid lookesi leiab, kui otsida.
 
birka 17. mai 2002, kl 15.01
anneli, mõtle natuke. kõik need nn. kanaemad on olnud kunagi sinuvanused ja lastetud. neist vähemalt pooltel samad kasvatuspõhimõtted kui sinul. aga paraku ise emaks saades teeb elu oma korrektiivid selles ja sa näed, et varakult valmismõeldud kasvatusmeetodid ei toimi.
 
NAine25 17. mai 2002, kl 15.39
mul sinna perekooli foorumisse õnneks asja pole,kuid ümberringi näen küll neid "kanaemasid"-ka mu oma ema on selline ja ma meelega vastandan end taolistele.Mida kuradit see annab,kui ema ainult oma lapse ümber tiirleb,enda elu ainult lapse nimel elab ja sellega viimase totaalselt ära hellitab. Miks muutuvad osad naised pärast sünnitamist nii primitiivseteks-kas sünnitustegevus mõjub tõesti ajudele?
 
Karamell 17. mai 2002, kl 15.47
Jeesus! NAine25 ütle kui vana sa päriselt oled ? 12, 13,...
Mis juttu Sa räägid,oma enda ema kohta veel ! Õpi inimestest lugu pidama. Ja lohutuseks : buberteet on mööduv "haigus".
Aga kui sa vanem oled - lootust pole!
 
elevant 17. mai 2002, kl 15.58
eriti käib mulle närvidele see loomuliku sünnituse ila seal perekoolis! kogu aeg mingi soigumine käib, et miks ei lasta hernekotil sünnitada ja miks kutsutakse esile ja miks tehakse keisreid, tahaks ikka ise... kes lasevad valutustada, saavad hurjutada, et pole loomulikul teel. no krt, kas peab siis end lôhki pressima ja lapse ära lämmatama, peaasi, et oleks hästi loomulik ?!?! mis vahet seal on, mis asendis sa sünnitad, peaasi, et laps terve ja ise ka, arvan mina.
 
veel1 17. mai 2002, kl 16.00
naine25ga täeist nõus, väga paljud enne huvitavad naised kipuvad peale lapse sündi ära kanastuma ja aasta pärast ei oskagi peale teema "minumees ja minulaps" ühelgi teemal sõna võtta. ja hoidku jumal kui keegi tema elu sisu, kullakese ja ülihea tupsununnukese kohta julgeb mainida, et tegu on ühe tüütu ja kasvatamatu jõnglasega.
 
elevant 17. mai 2002, kl 16.04
ma ka naine25-ga nôus. minu arust on rumal enda elust loobuda lapse heaks. selline ohverdus toodab ainult elamata elu pärast kibestunud pensionäre. no tule taevas appi, just oli sihuke lugu, et naine kurtis: ei saa lapse kôrvalt trenni minna. lapsukest ei saa ju emata jätta. mis siis, et mees oleks nôus hoidma ja tagant torgb ja puha. laps on ikka kôige tähtsam ja ema justkui tema ori. get a life, tahaks sihukesele öelda!
 
NAine25 17. mai 2002, kl 16.23
to:Karamell

-"Mis juttu Sa räägid,oma enda ema kohta veel ! Õpi inimestest lugu pidama."-

loomulikult ma pean lugu ja olen tänulik ta hoolitsuse eest,kuid siiski mõistan hukka seda,et inimene muutub "kanaemaks" ja ei suuda peale pere ja mehe muust mõeldagi,vaimselt mandub.

Ja olen näinud elus ka selliseid emasid,kes täiskasvanud laste toidutaldrikusse liha tükeldama ka ronivad,et no lapseke äkki ise ei märka seda teha.
 
Karamell 17. mai 2002, kl 16.39
Erandeid on muidugi olemas, aga Sinu esimeset kommentaarist selle teema all paistis, et mõistad hukka kõiki ema staatusesse jõudnuid. Pole midagi teha , emainstinkt lööb välja, see ju looduse poolt paika pandud.
Ka mul on 9 a. tütar, ei ütleks , et "kanaemaks " muutusin,kõike on tehtud ja maailma ka näinud.
Kõike tuleb vaadata objektiivselt, ei maksa mõista hukka kõiki titemammasid.Oota kuni ise sinnamaani jõuad.
 
Naine25 17. mai 2002, kl 16.50
TO: Karamell

ma ei mõistnud mitte kõiki mammasid hukka,vaid neid, kes "kanaemaks" muutuvad ja iseennast unarusse jättes ainult lapsega nunnutavad.
Ema peab lapse kõrvalt suutma nii tööl/trennis käia, hea välja näha,OMA elu elada.
 
melissa 17. mai 2002, kl 17.07
Muide, hiljuti soovitas üks perekooli foorumist teha keisrilõiget ilma tuimestuseta, et ikka vähemalt mingitest valudest osa saada:-)
 
marii 17. mai 2002, kl 17.50
Laske ometi kanaemadel kaagutada, on neil kah üks kohake kus ennast välja elada, miks te kurjad olete?
Kanaemad on nad seepärast, et tahavad olla.
Mul on 3 last ja ma ei saa kuidagi ennast kanaemaks nimetada :)
 
sips 17. mai 2002, kl 17.54
elevant, sa pole yldse asjale pihta saanud. ara loe foorumit vaid artikleid loomuliku synnituse kohta. eesmark ei ole mitte valu tunda vaid just ise terveks jaades terve laps synnitada. ja selleks on vaja synnituseks ette valmistuda, teada mis toimuma hakkab. igasugu vahelesegamised tekitavadki jamasid
 
lenne 17. mai 2002, kl 20.39
Naine25: täitsa nõus, et mõnel keerab katus ära. mul sõbrants, kellega päevade kaupa koos olime ja igasugu asju sai rääkida-teha. sünnitas, kui minu laps oli juba viiene. vat siis kuulasin iga päev aruandeid lapse uneaegade, seedetrakti, nohude ja nutmise kohta. ta on tõesti hea sõbranna, aga see oli masendav. mõtlesin, et kas ma isegi olin selline... õnneks läks tal see üle.
 
lenne 17. mai 2002, kl 20.44
Naine25: täitsa nõus, et mõnel keerab katus ära. mul sõbrants, kellega päevade kaupa koos olime ja igasugu asju sai rääkida-teha. sünnitas, kui minu laps oli juba viiene. vat siis kuulasin iga päev aruandeid lapse uneaegade, seedetrakti, nohude ja nutmise kohta. ta on tõesti hea sõbranna, aga see oli masendav. mõtlesin, et kas ma isegi olin selline... õnneks läks tal see üle.
 
Kanaema 17. mai 2002, kl 23.33
Pada sõimab katelt. Lastest rääkimine on jube nõme, palju mõnusam on rääkida oma mehe truudusetusest, abielutüdimusest, kahtlustustest. Ja alati mõistkem teisi hukka niipalju kui võimalik. Sest meie oleme hoopis teistsugused ja paremad kui nemad. Ärgem mandugem. Olgem ikka karjäärinaised, sest kui kord elu lõpeb, siis on hea kui sinu kohta saab öelda, et ta oli meie kontoris parim masinakirjutaja. Need kanaemad seal elavad ilgelt jama elu, mina tean, ma kohe tean, mida nad mõtlevad ja tunnevad.
 
mari 18. mai 2002, kl 02.17
naine25 räägib jumala õiget jutt minuarust, samuti elevant. Naisel, kes pole "elukutseline ema", pole sinna perekooli küll mitte midagi otsida. Kunagi vaatasin seal, et neil on kohe oma klubi tehtud- raseduse ajal annavad kõik üksteisele aru, et kuidas nad ikka sünnitust kardavad jne jne ja siis kui laps on käes, siis antakse tohutu pikk ja detailne aruanne sünnituse kulgemisest. Kusjuures samas kurdetakse, et aega ei ole üldse ja nii väsinud jne jne. Huvitav, mida need vastsündinud see aeg teevad, kui emmed teistele netti aruandeid tambivad?? Sellisele aruandele ilmub siis mingi 50 õnnesoovikiljatust ja igal võimalikul juhul loetakse oma "tibukese" sentimeetrid jälle üles.... päris koomiline on seda kõrvalt vaadata.Heh, pealegi on seal ka mitmikute rubriik, kus peamiselt käib ka ajapuuduse üle kurtmine:) Mis huvi on oma lapse sünnist võhivõõrasetele seletuskirju kirjutada? Samas, mõnes mõttes on seda õpetlik lugeda.
 
põllumees 18. mai 2002, kl 13.25
Perekoolis on delfikate suhtes paljuski sarnane suhtumine. Arvatakse, et tühised inimesed oma ebaprobleemidega.
Kanade arv perekoolis võrdub ilmselt siinsete tühikargajate arvuga. Et looduses (ja netis) valitseks tasakaal.
 
Kanaema 18. mai 2002, kl 14.56
oi ja mida maaja foorumis arvatakse. Seal räähitakse, et need delfikad ei need oska suhu võtta ega oma tupelihaseidki kasutada.
 
põllumees 18. mai 2002, kl 15.33
Kanaema :)
ja põllumeeste foorumi arvamus delfikatest ei kannata üldse trükivärvi.
 
neutraalne 18. mai 2002, kl 16.27
oi, milline "vaimuteravus"! milline "elegantne" sõnakasutus siinsetel tühikargajatel! IQ 55?
Pada sõimab katelt....
 
J 18. mai 2002, kl 17.03
Ma arvan, et perekooli foorum ongi spets foorum perele orienteeritud inimestele, on ju hea kui sõbrants kurdab oma titeprobleeme inimestele, kellel endal parasjagu tited, mitte sulle, kes sa 5-a kõrvalt juba normaalse inimese elu elad. Või kuidas suhtud sina, kellel niipea pole last plaanis oma sõbrantsi kurtmistesse teema, oi kuidas ma sünnitust kardan? Mulle tundub küll,et selle foorumi raffas teisi nii naljalt sõimama ei tule ja see jabur soovitus keisrist tuimestuseta - see oli mingi jobu haige nali. Ja need kasvatamata lapsed - eks ole meil kõigil oma nõrk koht, aga miks ei tohiks igaüks OMA arvamust avaldada?
 
Kadri 18. mai 2002, kl 19.34

oot kui esitaks nüüd keegi selle normaalsuse etaloni, vaataks, kas kvalifitseerun veel kuidagi või olen ka juba kanastunud...

mina ei näe selles mingit vahet, kuidas keegi ennast teostab - mu arust on see üsna samaväärne, kas see toimub läbi karjääri, perekonnna, laste, suhete - you name it. loen muide igapäevaselt ka üht juurafoorumit ja küll pole pähe tulnud oiata, et näe veidraid inimesi, nende jaoks vist maailm ainult õigusprobleemidest koosnebki. on suht ilmne, et temaatilisse foorumisse kogunevad vastavate huvidega inimesed - no mille pagana jaoks see siis loodud sai?

enamiku nende "kanaemade" tähelepanu kese nihkub paari aastaga jälle karjääri- jms rutiini tagasi. minu arust on igati teretulnud, kui need paar aastat südamega lapsele pühendutakse. ja vabandust, see et paarikuise kõrvalt tööl ja trennis ei käida, ei näita nüüd küll kusagilt otsast, et oma elu elamata jääks.

ah jaa, ära hoidmaks kõikvõimalikke süüdistusi - mul ei ole veel lapsi ja teen parasjagu karjääri... suht edukalt, muide.
 
ka ema 18. mai 2002, kl 20.01
olen teist kuud kanaema, elan väljaspool eestit, söpru-tuttavaid vähe ja parim kaaslane just see kanaemade-klubi! vottt!
tervitused pöllumehele ja kanaemale!!!
 
mari 18. mai 2002, kl 20.51
Kadri, aga keda see huvitab, kas teed karjääri edukalt või mitte? Milleks seda oli vaja mainida?
 
perekoolikas 18. mai 2002, kl 22.18
Meie lapsed vajavad meid rohkem, kui meie trenni või karjääri. Ja perekoolis oleme siis, kui lapsed magavad, see on meie puhkus ja pole delfikate asi, kuidas seda kasutame. Kui omal peret pole ära roni sinna.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!