Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
perekooli foorum
 
Karen 19. mai 2002, kl 00.09
Kadri ütles siin olulisema välja.
Ma arvan, et perekool on väga vajalik. Seda näitab juba selle populaarsus. Mäletan, kui ise kunagi lastega kodus istusin, polnud püsiühendusega arvutit kodus. Siis polnud mul eriti kellegagi oma mõtteid ja tundeid jagada. Ega mees ei viitsinud ka lõputult minu titeheietusi ja -muljeid kuulata. Kangesti oleks tahtnud teiste samas olukorras naistega suhelda. Sõbrannadel veel titasid polnud- seega ei huvitanud neid eriti laste arengu teemad jm sellega seonduv. Hakkasin päevikut pidama. Kirjutasin sinna kõik päevasündmused, iga tundevirvenduseni välja... Kadestan praegu neid titemammasid, kellel on selline võimalus Perekooli näol, kus nad saavad kõik oma südamelt rääkida, kuulata teisi, saades ka kogemusi mõttevahetuste käigus.
 
plaka plaka plaka 19. mai 2002, kl 00.44
nagu perekoolis oleks kohe
 
Elmar 19. mai 2002, kl 10.33
Beibed võiksid mõned beebid sünnitada ja
kantseldada. Taoliste sõnavõttudega esinemine
annab märku ainult enda kogenematusest. Räägitakse
sellest, millest endal aimu pole.
Naine25, kanna paari last a'la 9 kuud, ja kantselda paar aastat neid lapsi... Täiesti loomulik, et su katus on siis kuskil mujal kui karjäär ja hilpude tagaajamine. Loomulik juhul kui võtad oma emarolli täie vastutusega.
Vanemaks saamise protsess on suurim kogemus siin elus.
Üks asi on unistus ja teine reaalsus. Elame, näeme.
 
väike 19. mai 2002, kl 11.19
Huvitav, kui paljud nendest praegustest 'kanaemadest' omal ajal siin delfi naistekas näiteks seksi, suhete, truuduse/truudusetuse jne teemadel jahusid. Sest täiesti vabalt võiks öelda, et seda seltskonda siin teised teemad suurt ei huvita.
 
elevant 20. mai 2002, kl 10.51
sips: ma olen loomuliku sünnituse kohta käivate tôekspidamistega üldiselt kursis, ehkki isiklikult ei pea neid väga oluliseks. aga perekoolis viiakse asi nômeda äärmuseni: kui terve ja tore laps juba käes, siis veel halatakse takkajärgi, et miks ei lastud ikka mamma soovitud asendis sünnitada ja nüüd on oluline kogemus elust puudu, jne. jne.

kadri: see, et ema paarikuise lapse "kôrvalt" trennis ei käi, pole iseenesest muidugi big deal. aga see näitab minu arust selle inimese üldist väärastunud ellusuhtumist, a la nüüd on mul laps ja nüüd on mu enda elu läbi. mina arvan, et lapsed on elu loomulik osa, täpselt samasuguseid inimesed, kui me ise, ainult väiksema kogemustepagasiga. mitte eneseteostuse vahend. kui see kellegi jaoks nii on, tunnen sellele inimesele ja tema lastele sügavalt kaasa.

ja tööl ning trennis käimist ei saa kuidagi vôrrelda: üks on vajalik rahateenimiseks ja/vôi sotsiaalse tunnustuse pälvimiseks, teine on elementaarne enese ja oma tervise eest hoolitsemine, nagu hammaste pesemine vôi söömine, kui lihtsaid näiteid kasutada. kas ema peaks "lapse pärast" ka neist tegevustest loobuma?

mina arvan, et kui ema on terve ja tugev ning tal on hea meeleolu ja hea olla, on ka tema lapsel kaugelt parem. seega -- hoolitsege ka iseenda eest, et saaksite hoolitseda oma laste eest.
 
leena 20. mai 2002, kl 10.56
Emadel, kes huvituvad ka millestki väljaspoole kodu, olgu selleks siis töö, sportimine vms, on lihtsalt endal parem olla ja tulevikus on nende lastel suurem võimalus targaks saada, sest vanemal, kes lisaks ninnu-nännutamisele oskab lapsega näiteks raamatutest, loodusest ja üldse elust rääkida, on lihtsalt lapse silmaringile ja arengule parem mõju. Vamust vaestel kanaemadel on samasugused lapsed, paraku.
 
krt 20. mai 2002, kl 11.13
mul pole küll muud öelda kui et tõesti, teie kes te tahate rääkida suhetest, seksist, truudusest ja abielutüdimusest, ärge mingegi delfist kaugemale. Mul ei ole lapsi veel, aga kujutan küll ette, et kui ta/nad ükskord sünnib, siis tahan vägagi kõigile kuulutada, kuidas see laps tuli ja noh arvan et ta ikka vähemalt mõnda aega ka on minu maailmanaba. Lugege siin delfis terviseprobleeme ja siis mõelge, kas on imelik, et naised kirjeldavad, kuidas nende laps sündis. Siin ikka igaüks kirjeldab värvikalt oma probleeme alates kõhukinnisusest kuni tupeseeneni välja. Ja ongi selle jaoks loodud terviserubriik siin foorumis. Nagu perekool on mõeldud perede jaoks. Inimesed, olge normaalsed ja ärge närige nii palju teiste kallal!
 
Roosi 20. mai 2002, kl 12.09
Ja ma ei väsi imestamast selle üldlevinud arusaama üle, et kodused emad on vaimust vaesed ja mandunud kanad, kel pole oma lastele midagi pakkuda. Ja mida paremat on pakkuda ja mismoodi avardavad oluliselt naiste vaimumaailma sellised tüüptööd nagu sekretär, raamatupidaja, maakler, klieniteenindaja jne jne. Üks hea raamat, teatrietendus või kasvõi jalutuskäik annab sellele va vaimule rohkem kui päev otsa kontoris pläkutamine, telefonile vastamine või numbrite kokku löömine.
 
elevant 20. mai 2002, kl 12.43
nojah, aga perekoolis propageeritakse arusaama, et raamatulugemine ja teater pole noorte emade jaoks, sest kogu aeg on vaja lapse eest hoolitseda ja temaga tegeleda ...
 
Feliks 20. mai 2002, kl 13.34
...no ei tee üs ega kar ilapsi ühtegi naist ekstra "kanaemaks"...ja on hulgi neidki, kes lapsi saamata on juba neipõlvest saati tupsununnukesed, kes loeks kasvõi nukkude sentimeetreid üle....kui ei kõlba perekoolis (Majaas, põlumeeste foorumis või kus iganes) olla sii sei maksa seal olla...lihtsalt,,,,mida kiruda teiste peale niisama tõhja! Krt!:)
 
Feliks 20. mai 2002, kl 13.34
...no ei tee üs ega kar ilapsi ühtegi naist ekstra "kanaemaks"...ja on hulgi neidki, kes lapsi saamata on juba neipõlvest saati tupsununnukesed, kes loeks kasvõi nukkude sentimeetreid üle....kui ei kõlba perekoolis (Majaas, põlumeeste foorumis või kus iganes) olla sii sei maksa seal olla...lihtsalt,,,,mida kiruda teiste peale niisama tõhja! Krt!:)
 
S. 20. mai 2002, kl 14.53
elevant-

olen perekooli lugeja ja sellist propagandat pole küll sealt leidnud- et ei tohiks käia teatris ja kontsertidel.
 
siil 20. mai 2002, kl 15.34
Mis veider arusaam, elevant, et kui paarikuise lapse kõrvalt ei taha /saa trennis käia, et siis on oma elu läbi?! ( "see, et ema paarikuise lapse "kôrvalt" trennis ei käi, pole iseenesest muidugi big deal. aga see näitab minu arust selle inimese üldist väärastunud ellusuhtumist, a la nüüd on mul laps ja nüüd on mu enda elu läbi"). See ongi sel hetkel mu OMA elu - kui titt on alles titt, siis olengi täiskoha - pühendumise ja rõõmuga vabatahtlikult (ise ju tahatsin last) EMA! Mis imeasi see enda elu siis on?! Minu elu igatahes koosneb erinevatest osadest ja ka mu lastel on seal oma, ja väga suur osa. Nemadki on osa mu OMA elust.Väärastunud on ellussuhtumine,kui ei osata prioriteete seada muutuvas elus. Kui ikka titt on imik alles, siis ongi prioriteet tema ja ta vajadused. Kui aga inimene on näit. kooli lõpetamas, on prioriteet see tegevus . Kui tahad olümpiale - on kõige tähtsam trenni teha.iga asi omal ajal. Ja see kõik on OMA ENDA elu! Igal eluetapil tuleb ette olukordi, kus oma lähem vajadus tuleb (hetkeks) kaugema eesmärgi nimel maha suruda. Kui ikka tean, et homme hommikul eksam (näiteks ) tulemas, siis täna ikka jutukat ei loe, kuigi jubedalt tahaks. Aga homme, peale eksamit- siis loen küll ja mõnuga!
 
elevant 20. mai 2002, kl 16.03
mina vaatan ka üpris regulaarselt ja olen näinud, et isegi sellesama perekooli lugemist taunitakse -- olevat lapselt varastatud aeg ...

siil: sa ei saanud môttele päris hästi pihta. enne eksamit sa ju söömisest ja hingamisest ei loobu, eks?

ma ei tea, kas sul endal on lapsi, kui ei ole, siis pole vist môtet seletada.
 
Naine25 20. mai 2002, kl 16.18
-"Naine25, kanna paari last a'la 9 kuud, ja kantselda paar aastat neid lapsi... Täiesti loomulik, et su katus on siis kuskil mujal kui karjäär ja hilpude tagaajamine. "-

paar aastat ei kavatseks ma kindlasti lastega kodus olla-ikka peale sünnitust võimalikult kiiresti normaalsesse elurütmi naaseda.Mis puutub karjääri ja hilpude tagaajamisse-ma ei tee karjääri karjääri pärast,vaid mulle meeldib valdkond,milles töötan,meeldib sellega kaasnev sotsiaalne staatus ja võimalused eneseteostuseks.Ja hilpude tagaajamisele olen alati eelistanud mõne raamatu läbi lugeda,trenni teha,reisida,aias töötada.
 
Cat 20. mai 2002, kl 16.37
Kuulge kallid, mis te lahmite ja tatistate siin teineteise peale! Kas siis keegi pole näinud, kuidas lapsevihkajast beib muutub kanaemaks, kel oma lapsega siiamikooslus kuni seedimiseni välja ja kõik muu ilmas on täesti välistatud. Ja enamus kanaemasid kasvab tavaliselt aja jooksul mähkmetest ja hammaste-eelsest-ilastamisest välja! Pole mina veel kuulnud, et pubekate emad lapse kakima-õppimise üle kilkaksid ja kudrutaksid...
Ma ei ole ise küll perekooli-foorumeid lugenud, aga teie kommentaaridest, armastatud ja aulised, jääb küll mulje, et need, kes lapsi iga päev mõõdavad-kaaluvad ei ole normaalsed (esimest last kaalutakse-mõõdetaksegi, teised kasvavad ise, nii et ei pane tähelegi), aga see igapäevane hala siin kintsusentimeetritest, suurtest häbememokkadest, rindade siirdamisest-kujundamisest-lappimisest ja karvakitkumisest ei pea ju ka ühe naise elu sisu olema. Või kuidas?
Ärge sülitage niimoodi verbaalselt üksteise-teineteise pihta! Rohkem tolerantsi ja rõõmu selle üle, et inimesi on igasuguseid! :)
 
siil 20. mai 2002, kl 16.52
Hää elevant, mis puutub siia hingamine ja söömine? Need on elutegevuseks vajalikud asjad, nö. bioloogilised vajadused hingamine ehk õieti hoopis organismi loomulik funktsioneerimine! Mina rääkisin ju hoopis ikka inimese kui isksuse valikutest, väärtustest, enesele prioriteetide seadmisest (ega näiteks lapse kõrvalt trennis käimine ole ju sama mis hingamine või jutuka lugemine enne eksamit sama mis söömine?)
Ja lapsi on mul küll. Tükki kolm.Ja täiesti minu oma elu ja oma vajadused (rahuldatud enamasti)ka. Nii lastel ja mehelgi. Aga erinevatel eluetappidel on vajadused ja" oma elu "olnud erinevad:) - titega kodus oldud aegadel pole kunagi tundnud, et oma elu sel ajal nigu poleks! - kuigi elu sel ajal käis selle väetima vajaduste järele, trennis ja tööl ei käinud jne.See oligi mu omaenese elu sel ajal - ja täitsa rahul sellega, mõnus aeg oli!
 
plapla 20. mai 2002, kl 16.54
ei käind ma enne last trennis ja ei lähe nüüd peale lapse sündi ka, et näidata, et ma suudan lapse kõrvalt 'normaalset' elu elada :)
 
Nipi 20. mai 2002, kl 16.54
abbikene-abbikene
 
mari 20. mai 2002, kl 19.39
olgugi et ma olen elevandiga põhimõtteliselt nõus ma siiski ei arva, et trenn oleks sama hädavajalik kui söömine ja hingamine. Minuarust on see ikkagi ainult hobi, millest lapse esimestel elukuudel võib südamerahuga loobuda. Kui sul ikka last kellegi hoole alla jätta ei ole, siis sa ei saa ju trenni minna ja imikut üksi jätta!?
 
sassu 21. mai 2002, kl 09.12
100 punkti Cat:)))
 
elevant 21. mai 2002, kl 10.27
siil, minu jaoks pole trenn mitte eriline hobi ja privileeg, vaid enda tervise ja vormi eest hoolitsemine. peale sünnitust ju eriti vaja vormi taastada, pärast muidu pôieprobleemid ja seljavalud ja emakavaje ja mis hädad kellelgi eks. see pole ka prioriteet, vaid vajali toiming ja lôôgastumisvôimalus ühes.

mina räägin ka prioriteetidest, ma ei väida, et laps(ed) tuleks unarusse jätta ja mööda töökohti ning seltskonnaüritusi tormata. selle "oma elu" all ma pean silmas ema elementaarseid vajadusi. tôesti alates füsioloogilistest vajadustest. ok, igasugu soovide rahuldamisega tuleb tôesti end pisut piirata kui laps väga väike, aga äärmuslikku enesesalgamisse laskumine on kurjast ema-lapse sümbioosis môlemale. ma usun, et närviline ja stressis ning end märtrina tundev ema pole parim ema. seepärast üldse sôna vôtsin, et perekoolis paljud inimesed kurdavad, millest kôigest nad laste pärast ilma jäävad ja samas jutlustavad seisukohta, et nii peabki.

mari, konkreetse näite puhul oli lapse isa nôus hoidma ja maksma ja ise soovitas naisel natuke endaga tegeleda, aga naine leidis, et ta ikka ei tohi ...
 
siil 21. mai 2002, kl 11.27
Nõus , elevant, kõige hullem on, kui ema kunagi oma lastele ütleb - aga mina ohverdasin oma elu teie pärast ja mis ma vastu sain? Ükski laps ei palu ju vanematelt enesesalgamist!Ainult armastust - ja seda küll enseohverdusega ei saa. Ilmselt rääkisime lihtsalt üksteisest pisut mööda, aga nüüd - rahu maa peal!:)
 
mumm 21. mai 2002, kl 15.15
näiteks Marile:
kui peaks kunagi juhtuma see jube asi, et Sa titeootele jääd, siis tahaks näha, kui kiiresti Sa perekooli üle kolid? Aga parem ära tee seda - mõtle, Sa võid end vaevavatele küsimustele ju vastuse saada! Õudne!
 
ära tüütab juba 21. mai 2002, kl 16.45
Kui beibedele on delfi, siis miks ei või vastsetele lapsevanematele Perekool olla. Igaühele vastavalt tema hetke huvidele.
On ju loomulik, et pubekad arutavad oma jutukates nt spikerdamise võimalusi ja penskarid pensioniga toimetulemist.
Te ju ei virise, miks Fordi listi liikmed arutavad fordide ja mitte bemari mootori ehitust üksipulki...
Kõigile ei saa ometi delfikate huvisid jõumeetodiga peale suruda!
 
vigased tornid 21. mai 2002, kl 20.49
on jah halb kogemus - muud teemad ei funktsi juba 2 päeva! aaarrrghh
 
ka emme 21. mai 2002, kl 21.38
krdi napakad!!!!!Igaühele oma ja pole ju vaja kohe inisema hakata kui omale ei meeldi!Kui ei sobi ära käi seal!!1
 
Mili-Vanilli 22. mai 2002, kl 12.14
Naera puruks;)

Teoritiseerija-elevant: kas teie olete nii kindel, et sünnitanud naised vaevlevad ilmtingimata põie allavaje, figuuriprobleemide ja valutava selja käes? Selliste asjade käes vaevlevad ka sünnitamata naised...või osa keskeas(t läbi) naisi. Trennis käivad need, kes tahavad, laps ei ole näitajaks. Võetakse üks perekoolis poetatud sõna ja võimendatakse see selliseks, et...oksele ajab!
 
Bella 27. mai 2002, kl 11.48
Nojaa, aga beibest saabki ju kanaema, kuna mõlema ühiseks jooneks on väga väike ajumaht...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!