Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
pangalaen
 
kodutu 22. mai 2002, kl 17.55
Käisin hansapangas uurimas, kas oleks võimalik laenu taotleda 400tuh.i-(korter+auto jaoks).Tagatiseks 2 eramaja, küll mitte pealinnas.Nii.Tagatistest piisas, kuid palk peaks olema 9000.- puhtalt kätte!!Mul aga 4500.-Lähisugulasi ka pole, kelle palk oleks vähemalt 5000.-, et käendajaks võtta!Ostatav korter jääks kah pangale panti, aga ei!nemad ei anna laenu!Mis krd.i ametit ma peaksin pidama, et saaksin 9000.- puhtalt kätte?!
Reklaamivad küll, et soodsalt soeta kodu ja blää-blää-blää...
Tigedaks ajab see:((
 
YYY 23. mai 2002, kl 07.47
kui võtta 10-ks aastaks mille eest siis tagasi kavatsed maksta kui arvutad saad summa kuumakseks 3333.- sinna lisandub veel % mis teebki umbes 4500 kuu. elamiseks ,maksudeks ja kindlustuseks läheb minimaalselt 3000.- kokkuvõttes ületabki see sinu palga 2x.
ma ei tea küll mis ametit sa pead kuid tallinnas saavad inimesed vähemalt alates 7000.- kätte.
 
Liis! 23. mai 2002, kl 08.38
Oota YYY, ma tahaks ka niii palju kätte saada, kus sellist raha jagatakse?!
 
YYY 23. mai 2002, kl 08.41
VARA ÜLES HILJA VOODI....
 
Laura 23. mai 2002, kl 08.50
YYY, ära ikka üle pinguta!
Tallinn on suur ja lai, samasugune on palkade erinevus...
 
kodutu 23. mai 2002, kl 09.03
Järelikult olen kindel, et suudan laenu maksta, ega ma loll pole, et pandin oma vanemate maja ja ostatava korteri.Teenin ka mustalt, riigimakse ei jõua ju kõike maksta.Aga seda kuulen esmakordselt, et 7000 saavad v ä h e m a l t kätte!Sibi tunne tuleb peale:((
 
Potsu 23. mai 2002, kl 09.08
Avaliku statistika järgi on keskmine palk Tallinnas mingi 7500.- kanti. Kui arvestada, kui palju on siiski ümbrikupalga saajaid, siis veel nats suurem.

Arvestades seda, millise haritusega on üks keskmine reklaamiohver, pole imestada midagi:) Ei tea millest kavatsed laenu tagasi maksta, kui mitte palgast.
 
Laura 23. mai 2002, kl 09.48
Kui keskmine palk on 7500 kanti, siis kätte saadav summa on sellest ju 27% võrra väiksem.
Mustast rahast.
Pank vaatab seda, palju on su ametlik sissetulek. Sest millistele andmetele tuginedes sa tõestad oma igakuise kindla (ja jätkuva) musta tulu suuruse? Et pank saaks kindel olla, et sul on laenu tagasimaksmiseks kindel sissetulek.
Nad ei arvesta ju isegi selliste summadega, nagu nt 2-4 korda aastas kindlalt makstavad preemiad. Ja raha, mida ei kanta pangaarvele on ka nende jaoks olematu raha - arusaadav ka - nemad võtavad ju laenu tagasimakset sinu pangakontolt ja kui raha sinna ei laeku, pole neil kusagilt võtta.
Nii et siit moraal.
Teeniksid sa kõik oma tulud ausalt, saaksid ka laenu....
 
kodutu 23. mai 2002, kl 10.20
potsu: ei teadnudki, et reklaamid on suunatud ainult "teatud" haritusega elanikkonnale! Selge siis:)) Tea, kuidas küll algharidusega tööline suudab osta uhke Daewoo või Hynday!??irw,potsu.
 
väike 23. mai 2002, kl 11.03
No mida kuradit! Kas Sul häbi ei ole siin kilgata, et ümbrikupalka saad ??? Miks peaks ükski pank Sulle laenu andma?!
 
kass 23. mai 2002, kl 11.10
tohhooo-ma ka tallinnast ja eluaeg olnud, aga palk küll niipalju pole:( haridust nagu oleks ja muud ka, aga ei maksa keegi niipalju raha...
 
Naine25 23. mai 2002, kl 11.11
ümbrikupalk-kes meist ei oleks nõus ümbrikupalgaga,kui pakutaks ja kui see oleks mitu korda suurem ametlikust?
 
kodutu 23. mai 2002, kl 11.15
to väike: kusjuures EI ole häbi! Milleks?!Mina teen tööd, selle eest saan väärilist tasu.
 
YYY 23. mai 2002, kl 11.17
kui palju te siis teenite kui 7000 kätte tundub teile palju olema mina isiklikult saan kätte 9500
 
Potsu 23. mai 2002, kl 11.24
Haridusest pole ma poolt tähdegi kirjutanud. Tänapäeval pole inimeste intelligentsil haridusega mitte midagi pistmist(nii kurb, kui see ka ei ole).
Ja see, et Hyndayd või Daewood uhkeks pead, ainult kinnitab minu oletusi Sinu mõttemaailma suhtes:)
Loomulikult on igaühe vaba valik saada nats suuremat ümbrikupalka või ametlikku. Aga kõike head korraga ei saa ju kunagi:)
 
vip 23. mai 2002, kl 11.25
naine25: tead enam pole ümbrikupalgaga rahul, olen saanud kunagi jah 4-5 kuud, aga kokkuvõttest see palk muutus koguaeg omaniku suvast (põhipalka oli ikka ka) ja enam ma tõesti ei lähe ajusike**ima miski ümbriku pärast:))
 
väike 23. mai 2002, kl 11.29
Aga kodutu, mida Sa siis vingud siin, et pank ei taha leanu anda??
 
kalli 23. mai 2002, kl 13.07
mnjah,saan ca 4000 kätte ja ülemus ütleb,et ülemaksustatud ja ka Tallinnas.
 
Ethel 23. mai 2002, kl 13.27
Aga võtke Balti-Ameerika Ettevõtlus Fondist. Nemad ikka annavad, seal on tingimused kõige soodsamad. Isegi Sampo ei ole nii lahke.
 
siks 23. mai 2002, kl 14.50
ümbrikupalk-kes meist ei oleks nõus ümbrikupalgaga,kui pakutaks ja kui see oleks mitu korda suurem ametlikust? ütles naine 25

tead, mina ei oleks. põhimõtteliselt! kasvõi juba sellepärast, et ma tahan suuremat pensioni ja arsti juures käia.

kui kõik oleks sinusugused vargad (kusjuures sa ei varasta mitte riigi, vaid meie kõigi rahakotist), siis ilmselt küll eestit kui riiki ei eksisteeriks. ja siis sa irised, et valitsus on paha ja petturid, kui sa ise oleks nõus silmagi pilgutamata seadust rikkuma. milline silmakirjalikkus!!!
 
Minake 23. mai 2002, kl 15.21
Ei tahaks ümbrikupalka jah - juba mõtlen pensionile ka. Eks see aeg tule ka kunagi kätte. Õnneks saan puhtalt korralikku palka ja on heameel tõdeda, et töötan firmas, kus ei "susserdata".
 
Õel 23. mai 2002, kl 15.51
Naine25 petab riiki, mitte meest!
 
kodutu 24. mai 2002, kl 12.25
Ja huvitav, paljud väikefirmad EI maksa ümbrikupalku, kus tegemist sularahaarveldustega, näiteks?Loomulikult makstakse makse, kuid arvatavasti on palganumbrid ametlikult väiksemad!Väikefirma läheks pankrotti, tema pidamine ei tooks ju kasumit!Paljud teist ON erafirma juhid siin kraaksujatest, kas sina, väike!??Sul pole sooja halligi firma jaluleseadmisest ega kuludest, maksudest rääkimata!
 
Laura 24. mai 2002, kl 12.51
kodutu, ära ise kraaksu.
lepi sellega, et ku su tulud pole ametlikud, siis pank sulle laenu ei anna. Ja ära õigusta, miks tuleb seadusi rikkuda.
 
YYY 24. mai 2002, kl 13.32
kuule kodutu ära ole nii kuri ka nüüd, kui tõepoolest saad osa palka ümbrikus kätte ei ole see tõepoolest sinu teha aga äkki on sul elukaaslane kellega koos laenu taotleda, sest kaastaotlejaga on võimalused suuremad
 
Tova 27. mai 2002, kl 09.23
Naine25.
Ei võta ümbrikupalka, ka siis, kuis ee on kaks korda suurem.

Kodutu.
Kuni rikud seadusi, ära oota pangalt hellust ja mõistmist.
 
Hiir 28. mai 2002, kl 13.20
Kesse siin pakkus, et Tallinna keskmine netopalk on 7500???? Pigem on Tallinna keskmine netopalk ikka 5500.- Nii hästi siin nüüd ikka ka ei elata!
 
Kriips 28. mai 2002, kl 13.32
Kui keegi pakuks, ma küll võtaks ümbrikupalka.

Maksan iga kuu nagu truu riigikodanik 26% ära, aga mitte tuhkagi riigilt vastu ei saa. Ainuke käegakatsutav asi on teed. Ja needki on sageli rohkem lääpas, kui võiksid olla.

Kes siin pensioni pärast muretses - ma arvan, et riigile nüüd küll lootma ei saa jääda. Pigem kindlustada oma pension mõnes usaldusväärses pensionikindlustusfirmas.
 
kuki 28. mai 2002, kl 20.16
Muide, te ju petate siin kõik riiki- maksta tuleb 33%, mitte 26%!!!
 
pampp 29. mai 2002, kl 07.37
kuule kuki firma maksab 33% ise ikka 1+26%
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!