Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Vihkan Nõukogude võimu
 
Feliks 05. jaanuar 2006, kl 12.19
:)))))))))))))))ea nali:)))
sigade revolutsioonist nähtut pean ma nyyd NLiidu reankarnatsiooniks pidama?! No klge - see on ju film ja selle filmi on teinud poisid, kes N Liitu pole näinud rohkem kui algkoolist mäletavad. Film on film ja filmas tulebki elu mõjuvamaks muutmisega liialdada. A see, mida selles filmis näha sai - no seda ei maksa kyll nõukaajaks pidada:))))
 
Kardioloog (õige) 05. jaanuar 2006, kl 12.22
Jah, libakardioloogike, sina ei mäleta muidugi midagi, kui lapsepõlve ahelates veetsid. Mina aga küll.

Ma ei vihka seda aega, kuid tõeliselt vastumeelne küll. Ok, nostalgiat tunnen ka mina, kuid asjade defitsiit, repressioonid, propaganda(uh, kui haige), paraadid - need panevad küll selja küüru tõmbama nagu kassid. Võrdsusesse mina ei usu, iga inimene peab ise oskama elada ja midagi saavutama. Toon teoreetilise näite:
On kaks persooni A ja B. A kuulub haritlaste hulka, õppinud aastaid ülikoolis ja teenib kuus 50 000 ühikut.
Persoon B aga ei viitsinud omal ajal õppida, jõi naabrilastega nurga taga subrovkat, nüüd elatub juhutöödest. Sissetulek ca 5 000.
Võrduse süsteemi arvelt võetakse A-lt ära 20 000 ühikut ja antakse vaesele B-le, kes saab nüüd 25 000 ühiku omanikuks. Tulemus: A-l on 30 000 ja B-l 25 000. Üks inimene nägi enda ülestöötamisega vaeva, samas teine elab parasiidina tema kulul. Miks, küsin ma ? Miks peaksid teised inimesed maksma kinni loodrite laiskuse ? NSVL tahtis olla punastes pükstes Robin Hood, kes rikastelt võtab ja väetikestele annab. Paraku polnud see rikkus paljudel juhtudel tulnud mitte millegi muu kui korraliku ja tasuva tööga. Iga inimene peab saama väärilise palga, kelle jaoks on see 5 000, kelle jaoks aga 500 000.
AINUKE asi, mis mul NSVL juures sümpaatne, oli see, et joodikud ja tööluusi tegijad saadeti rahuliku südamega maale silma alt ära kolhoosidesse. Või saadeti sundravile. Tänapäeva ühiskonnas kahjuks seda teha pole võimalik. Ja karistusmäärustikud samuti.
 
Kardioloog 05. jaanuar 2006, kl 12.27
Lisaks pean ütlema, et see õudne propaganda, mis venis nagu kaameliila, ajab mul siiani südame pahaks. Vaba mõtlemisega inimesena polnud midagi hullemat kui jõllitada neid punalippe, vaadata suurte isakeste plakateid ja laulda sunniviisiliselt oktoobrilaule. Ajalooõpikutest ma parem ei räägigi, need on justkui huumoriraamat.
 
üks 05. jaanuar 2006, kl 12.27
Nõuka aeg võttis meilt võimaluse olla oma riigiga praeguse Soome tasemel või isegi ees sellest. Oli 50 aastat tühja auku ja taandarengut. Peame tundma end kolmandajärgulistena suheldes rikaste riikide inimestega: põlglik suhtumine postsovjettidesse pole mitte märgatav vaid mõni lausa ütleb selle välja. Sellest põhjusest juba piisab, et tõeliselt vihata.
 
N 05. jaanuar 2006, kl 12.27
igal ajastul oma head ja vead, kes vigu tahab leida, leiab neid alati.
 
meelike 05. jaanuar 2006, kl 12.32
Jah, luusereid saadeti tõesti maale meelt parandama, aga nad paganad ei soovinud ümber kasvada ja olid tõeliseks nuhtluseks maarahvale. Tõsi, nende hulgas oli ka mõtlevaid isendeid ja need saadeti linnast ära, et nad oma mõtteid vähem levitada saaks, aga tühi lootus.
Kõige jubedam nähtus tolles ajas oligi ajupesu.
 
Norija 05. jaanuar 2006, kl 12.32
Sellest tõeliselt vihkamisväärsest ajast mul mälestusi ei ole. Stagnaaja lapsena mäletan ma eelkõige seda madalat, naeruväärset ja alatut aega.
Seda vihata? See aeg pole minu viha väärt.
 
SIIL 05. jaanuar 2006, kl 12.39
KARDIOLOOG (õige) mõtleb minuga täpselt ühtemoodi. Mõtlesin küll, et kriban võibolla veel pikemalt, aga Kardioloog ütleb kõik ära! Vainme terror, jah, oli selle aja kõige õudsem mälestus. Igasuguse vabaduse, ka sõnavabaduse puudumine. Jube! Sellega seoses meenub ka üks naljakas asi: lõpetasin keska 85 ja mind jäeti vaatamata headele hinnetele ühisk. õpetuses järeleksamile. Õpetaja põhjendus: "Sul on kapitalistlik maailmavaade ja see tuleb sust suve jooksul välja juurida - ja üleüldse - sa ütlesid juba 7. klassin NSV Liidu kohta halvasti!" Sest ma olin öelnud, MIS MA SELLEST JAMAST ARVAN. mina näiteks komsomoli ei astunud ja PÕHIMÕTTELISELT ühelgi paraadil ei käinud. Me sõitsime alati paraadi ajaks maale - kohutav ja ahistav oli vaadata neid tuttides vene lapsi, õhupalle ja loosungeid. Kuidas saab mõni nostalgitseda? Ei saa aru.
 
SIIL N-le 05. jaanuar 2006, kl 12.40
99% olidki vene ajal ainult VEAD. Pole vajagi otsida.
 
emmy 05. jaanuar 2006, kl 12.47
NSV ajal olid eestalsed läänelikud, eesrindlikud (heas mõttes) oma rahvust salaja alles hoidvad, võitlejad ja muidu toredad tegelased võrreldes teiste nõuka riikidega. aga nüüd. külmad, kibedad, alaarenenud, kiuslikud jne. me nägime paremad välja kui meid liidu ajal kirjeldati.
kahju, et ei osata hinnata praegust vabadust.
 
üks vaatevinkel 05. jaanuar 2006, kl 13.01
"Pigem on küsimus selles, et perekond fetisheeris kadunud aega ja mürgitas lapsepõlve"

olen sellega nõus! vanemad rikkusid ka paljuski siili lapsepõlve nagu praegu paljud vanemad rikuvad oma laste lapsepõlve kodus kogu aeg vingudes a la kui halvasti kõik on, kas me sellist eestit tahtsime jne. elage ometi, igas ajas on head ja halba! ok nõukogude ajal oli rohkem halba, aga kui elu ainult vihkamisele-virisemisele raisata, siis see üks perses elu.
 
BarbarElla! 05. jaanuar 2006, kl 13.08
Jäänuk Vene ajast!Mis ripakil see ära,igasugune varastamine ja korruptantluse usside arenemine sai just alguse úealt ja läheb täie jõuga edasi.
Olin ykskord kontoritarvete poes ostsin A4 paberit ja siis teavitas mind mu töökaaslane"Loll oled vää!Töölt koju ei veagi vää"
Jesus Christ aga seda tean, et elu EW oli jällegi sotsiaalselt äärmiselt ebavõrdne.
Peessee elu siin Eestis on alati masendav olnud ka muinasajal.
 
. 05. jaanuar 2006, kl 13.10
need, kes räägivad, et oh "igal ajal omad head ja vead", on siiski päris kärbsemõistusega. See ei ole ju see teema. On ju elementaarne, et võõrvõim ja okupatsioon on midagi taunitavat. Kogu seda suletust koos kõigi represseerimiste ja küüditamisega UNUSTADA - no kuulge. Kui endal ajalooteadvust või mälestusi napib, võiks vähemalt raamatuid lugeda.
 
ss 05. jaanuar 2006, kl 13.13
neile, kes seda aega kiidavad: teate, orjuses on ka päris tore elada, saad oma lobi ette ja ise ei pea üldse midagi mõtlema :)
 
alaealine 05. jaanuar 2006, kl 13.50
hea on see, et inimesed(teie) räägite sellest, rääkimine ravib
 
vilistlane 05. jaanuar 2006, kl 13.59
mina sündisin 60-date algul, koolid said läbi just sel ajal ja tükk maad töödki tehtud ikka selle nõukogude korra ja meele ajal. ma ei tea, kas see on vihkamine, mida ma selle aja kohta tunnen, aga sellist elu tagasi küll ei tahaks. Elasime 20 aastat kitsastes oludes (neli inimest 1-toalises mõisaaegses lagunemisjärgus lobudikus, kus kaev ja kemmerg asusid teise maja hoovis, 100 m kaugusel)ja sõna otseses mõttes oli meie pere kolhoosi korra ja kommude tagakiusamise objektiks- kuna isa ei töötanud kolhoosis, siis ei olnudki meile inimväärsemat elamispinda ette nähtud. Isa oli aga veendunud kommude ja venkude vihkaja ja selle pisiku olen minagi kaasa saanud. Komsomoli astusin vaid seepärast, et tahtsin minna ühte kindlasse keskkooli, aga sinna poleks muidu võetud. Kui koolid läbi, astusin sellest mülkast välja.
Ühte nõiajahi -seika mäletan ka sellest keskkoolist: oli veebruarikuu, meil pidi olema füüsikas kontrolltöö, mis aga ära jäi, sest selle asemel jagati meile kõigile vildikad ja A4 suuruses paberilehed, kuhu hakkasime õpetaja etteütlemisel trükitätedega kirjutama- maamõõtja mõõtis ... Oli aasta 1980/81 ja keegi oli linna üles riputanud EV meelde tuletavad plakatid, nii otsiti süüdlast meie koolist.
 
N 05. jaanuar 2006, kl 14.03
tead täpp, võiksid ka kaugemale ajalukku süüvida, kui ainult nõukogude võim. Head vihkamist.
 
e 05. jaanuar 2006, kl 14.11
to: Margit

Ja sa arvad, et see on vordus kui koik saavad yhepalju palka?

vaata seda haritlase vaatepuntkist, miks ta peaks oma haridusega saama sama palju palka kui poemyyja? Iga yx ikka korraldab oma elu ise, kui tahad teenida ka 20 000 mine kooli ja kai kasvoi mitu ylikooli kursust labi.

Nii nome kuulata vongujaid et kyll oli hea kui koik said vordselt palka, hakake harima ennast saate ka 20 000.
 
mõhk 05. jaanuar 2006, kl 14.14
Kas probleem on niivõrd Nõukogude võimus, mille all kannatas otseselt nt. vene rahvas, või selles, et inimesed on halvad... ja see ei sõltu rahvusest.
Küüditamint, sõnavabadus - alati tekib küsimus, aga KUIDAS nad teadsid, et näireks eesti keeles räägitakse nõukõgude võimu vastast juttu. Kas siili õpetaja oli sissesõitnu või kirglik kommunist? Või lihtsalt väike võimuahne psühhoterrorist.
Kuidas saadi teada, kes külas on kulak. Rääkimata sellest kuidas küüditatute ja läände põgenenute majad tühjendati - ja see oli ju sõja ajal ja kohe peale lõppu, nii et ei olnud ometi nõukogude mõju...

Okupatsiooni ja repressioone õigustada on võimatu, aga ei saa rääkida nagu see kurjus oleks kõik väljaspoolt tulnud ja nagu enne seda oleksid elanud meil vaid inglid.
Piinlik on vaadata cccpi sümboolikaga või Che pildiga kirjatarbeid/riideid jne. Milleks küll neid ostetakse...
 
sk 05. jaanuar 2006, kl 14.20
Ma arvan nii, et ma olen elanud fantastilisel, erakordsel ajal.
Mitte igaühele ei ole antud kogeda seda, mis toimus siin, Eestis 80ndate lõpul ja 90ndate alguses. Ma vihkasin nõukogude võimu siis, kui see siin valitses, kuid kindlasti mitte praegu. Veelgi enam - ilma selleta ei oleks olnud seda imelist vabanemist. Tegelikult ma isegi ei mõtle sellele enam üldse. Ma saingi vabaks.
 
Norija 05. jaanuar 2006, kl 14.31
Che on natuke iseasi. Kommu küll, aga veidi teistmoodi ja teistpidi. Aga see on hoopis omaette ja hoopis pikem teema.

mõhk: kõntsa (tegelikult muidugi inimese kohta nii öelda ei tohiks) on muidugi iga rahva hulgas. Nõukogude võimu kõige vastikum külg oligi selles, et ta selle kõntsa võimule tõstis. Stagnaajal juba veidi vähem, aga hais jäi alles.

Et mitte vääritimõistmist tekitada: see kõntsaks olemine pole just eriti rikkuse/vaesusega seotud.
 
SIIL to Mõhk 05. jaanuar 2006, kl 14.34
Mu õpetaja oli tulihingeline kommunist, ta mees oli TRÜs kompartei ajaloo kateedris õppejõud, ta ise oli meie kooli partorg ja EV ajal LÄKS USUÕPETUSE ÕPETAJAKS ja vabandas meie klassi ees ühe klassi poisi kaudu, et USKUS SIIRALT KOMMUNISMI HELGESSE TULEVIKKU. Tullelipp ja juhm!
 
cat 05. jaanuar 2006, kl 14.36
punktile
seda ei saa ju eitada, et igal ajal on oma head ja vead, isegi kui head on näit 10% ja halba 90% )
küll on aga igal ajal inimesi, kes ainult vinguvad ja virisevad: istuvad nad sita sees või kullahunniku otsas ikka on halvasti - vot sellistega suhelda ei taha. ajaloo tundmine on hoopis teine teema.
aga üldiselt on mõhk ja felix ja vaatevinkel jt minu eest juba kõik ära öelnud, mis siin ikka (punkt)ajudega vaielda ))
 
. 05. jaanuar 2006, kl 14.39
Tead N, mine komsomoli tagasi :)
 
iccc 05. jaanuar 2006, kl 14.41
mine jah, N., tead, seal olid omad halvemad ja paremad üritused, mõni oli kohe täitsa vahva!
 
Merka 05. jaanuar 2006, kl 15.00
Kas N on öelnud, et ta komsomolis oli? Sa täpike oled tõesti rumal , olen seda varem ka märganud. Kui on ikka üks ja sama inimene, pole just eriti originaalne nimi juu;). Maailmapilt on sul mustvalge ja sina näed põhiliselt musta. Kas sulle miski või keegi meeldib ka üldse?? Äkki ulatan nööri ja seepi? Sest ka see, et su ema aborti ei teinud nõuka ajal oli ju halb;) Või et isa puid ei lõhkunud sinu tegemise asemel:).
 
lihtne inimene 05. jaanuar 2006, kl 15.03
Mulle ei meeldi, mis nüüd toimub, inimestes on kadunud südamlikkus, heatahtlikkus, aitamine, rõõm, ausus, asemele on tulnud mühaklikkus,julmus, varastamine, pohhuism kui soovite, Ameerika kummardamine,seebikad, narkomaania, vaesus, prükkarid, kodutud.
Vöötrajal aetakse koolilapsi surnuks,paremalt poolt sõidetakse mööda, osa rahvast elab väga viletsates tingimustes, maal valitseb tööpuudus, põllumajandust pole ollagi, kauplused on kaupa täis, aga raha ei jätku,kinnisvaramaaklerid müüvad lihtsat ja viletsat elamispinda kosmiliste hindade eest, valitseb täielik valetamine, varastamine, pool Eestit ja ka saared sealhulgas on välismaalastele maha müüdud, mõisad on kõik käputäie rikaste käes.Käib eestlastel naha üle kõrvade tõmbamine.Rahval puudub usk tulevikku.
Tõmmake nüüd ribadeks!
 
mul 05. jaanuar 2006, kl 15.12
...kahju kohe SIIList, baarisaade läbi - uusi väljundeid siin otsimas.
 
oojaa 05. jaanuar 2006, kl 15.21
jah, lihtne inimene, näiteks Siberis oli kohe kõvasti tulevikku: kui ikka kevad tuli, võis loota, et saab kartulidki maha panna - ja ei mingit Ameerika multikatega televisiooni! Vägivalda mitte üks raas, oo ei, kõikjal lihtsad südamlikud vene inimesed ümberringi. Ehk tulevad need õndsad ajad veel tagasi?
 
Merka 05. jaanuar 2006, kl 15.27
ojaa, miks siis kohe seinast seina?:)) Kas vahepealseid värve ei näe, oled värvipime?:S
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!