Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
nõukaaeg
 
tädi 26. juuni 2006, kl 17.20
Mind häirib õudselt see väljend nõukaaeg, meie selleaegsed inimesed nimetasime seda veneajaks.Nõukaaeg on nagu oleks keegi mingit nõu andnud või ei tea mis.
 
nii ongi 26. juuni 2006, kl 17.22
Võta vabalt.
 
jep 26. juuni 2006, kl 17.37
minu vanaisa ei suutnud iial harjuda väljendiga "nõukogude inimene" - mis see tähendab? kuidas nii saab? ok, et on selline riik, kes end nii kutsub ja puha, aga ühes fraasis sõnaga "inimene", see tundus talle täiesti mõeldamatu ja koomiline.
eks nüüd ole muidugi euroinimesed, euroraha, euromõtted,eurolaulud, eurolinnud ja euroseened :)
 
veneajast 26. juuni 2006, kl 17.48
Veneaeg oli jälle ajalooliselt teine aeg kuni Eesti vabariigini 1918.aastani.See on meie vana-ja vanavanavanemate aeg.
Sel ajal ei tohtinud üksvahe isegi eesti keelt rääkida, aga pea kõik eestlased oskasid olme tasandli ka vene ja saksa keelt.
Saksa parunid oskssid tavaliselt ka eesti keelt, aga venelased, ka aadlikud, tavaliselt mitte.Näiteks on Dmitri Klenski esivanemad, kuigi aadlikud, haritud ja lugupeetud inimesed. Dimka ise oskab küll täiesti puhtalt eesti keelt, aga võitleb selle eest, et teised venelased lolliks jääks:)Aadli verd ja häid kombeid ei paista selle tibla-Dimka juures aga kuskilt...
 
nõukaaegne 26. juuni 2006, kl 18.15
ma ei saa kuidagi kohe selle ajastu kohta öelda, et vene aeg - olen näinud venelasi venemaal, mulle tunduks see nende alatu süüdistamisena:S Tsaari ajast lugenud ja no andke andeks, vot siis oli jah vene aeg meil siin tõesti.

Seepärast - selles ajastus ma paraku üleskasvasin ja mina nimetan seda nõikogude liidu ajaks ehk mugandatult nõukaajaks.
Ajab endast välja mõne, siis ajab - nojasiis?;)
 
eneL 26. juuni 2006, kl 18.34
Mina ütlen pigem "nõukogude aeg" ja kirjas NL aeg. Nõuka kui mugandus ei sobi mulle, aga maitseasi
 
Hing 26. juuni 2006, kl 18.39
Kõige ilmekamalt iseloomustab seda aega siiski sõna "nõukogude", vene aeg on miski muu.
 
. 26. juuni 2006, kl 19.13
"Nõukaaeg" - sellise väljendi on välja mõelnud samad inimesed, kes kasutavad sõnu "tibla", "venku" jne. Intelligentne inimene seda sõna ei kasuta.
 
... 26. juuni 2006, kl 20.45
to .
"Intelligentne inimene seda sõna ei kasuta."
Intelligentsete inimeste kohta ma seda sõna ei kasuta.
 
Tiia 26. juuni 2006, kl 20.46
Vene aeg muidugi (see aeg kuni Eesti Vabariigini oli tsaariaeg).
Oli ju vene võim ja venestamine käis täie hooga. Nimetatakse ka vene okupatsiooni ajaks.
 
minaka 26. juuni 2006, kl 20.51
Minule ka ei meeldi sõna "nõukaaeg" kui selline, aga nõuga ei ole sellel mu meelest ka midagi ühist.
Ja intelligentsust ei saa kindlasti mingi sõna järgi määrata ;)
 
grrr 26. juuni 2006, kl 21.38
no mis veneaeg! kamoon TÄDI
vene veneks, aga enne nõukogude aega olid kah venelased olemas. mõtlend natsa. olen ka ise sealtajast aga mina kyll ei tunne, et veneaeg ikka nõukogude aeg, egas kõik venelasedki seda nn nõukaaega ei kiida taevani. aga samas tahaks öelda et nõukaajal olid kah nii omad head kui ka vead täpselt nii nagu sellel nn eestiajal praegu
 
Tiia 26. juuni 2006, kl 21.58
Venemaa ju okupeeris Eesti, sellepärast ka veneaeg.
 
to Tiia 26. juuni 2006, kl 22.20
Tiia kas Sa ikka hästi tead ajalugu, ma pean silmas mitte raamatute järgi? ;)
mitte et ma kedagi laidaks või kaitseks aga eks see asi ei olnud ikka päris nii, kuigi seda ehk nyyd nii nimetatakse, aga ok.
seen'd selleks..
 
külanõukogu antitiibinimene 26. juuni 2006, kl 23.54
tiblanõukaaeg
tiblastand nõukaaeg
tiblunnistatud nõukaaeg
tIIblunner (Wetter) Vek
õukaaeg
õukgb
jõukkGB
dzõukGBpee
 
ehk siis 27. juuni 2006, kl 00.01
sotskomeera.
 
hanna 27. juuni 2006, kl 00.28
Vene okupatsiooniaeg vast täpseim, saaks vaid kuidagi lühemalt näit. VOA või NOA.
 
cons tatt inn chik 27. juuni 2006, kl 01.04
nokupätsII on ia egg
 
ehk nii 27. juuni 2006, kl 01.51
Mina jagaks nii, et tsaariaeg ja nõukaaeg, et eristada üht veneaega teisest veneajast.
Nõukaaeg oleks siin Delfis lühend nagu krt ja tra, mujal väljenduks muidugi kenamini ja pikemalt.
 
K.Gena 27. juuni 2006, kl 04.49
Täpselt minu mõte. Sõna "nõukaaeg" on lihtsalt JÄLE. Kas on raske öelda veneaeg või? Mis kuradi nõukaaeg. Nõuka... Kes selle nõmeduse küll leiutas? Või siis öelda nõukogudeaeg, kui viitsitakse. See NÕUKA ON LIHTSALT JUBE.
 
jääb 27. juuni 2006, kl 09.39
Nõkaaeg ja kogu lugu.
 
Tš.Raska 27. juuni 2006, kl 12.15
to K.Gena
"Kes selle nõmeduse küll leiutas?"
Vene nõukogude okupatsiooni ajal oli motoks: "Sisu ja vormi ühtsus." Nimetus NÕUKAAEG vastab täielikult seda ajajärku iseloomustama.
 
Tiia 27. juuni 2006, kl 12.18
Ei olnud seal mingit 'sisu ja vormi ühtsust'. Loosung oli ikka 'vormilt rahvuslik ja sisult nõukogulik' :)
 
Tepi 27. juuni 2006, kl 18.10
no ei ole mina iial seda sõna "nõukaaeg" kuulnud, kes kurat selle välja kaevas siia?
tean jah et räägitakse veneaeg aga see väljend on veel rohkem puusse oma õigsuse poolest kui nõukaaeg.
.. sommid, muide kysivad siiamaani eestlastelt, et miks nagu relvi kätte ei võetud ja andma ei hakatud. pealegi saavad nad seda rahulikult kysida, sest ise nad võitlesid oma vabaduse kätte.
tekib kysimus, kas ikka saab siin kõike liigitada nii lihtsalt, et eestlased, venelased, sakslased, soomlased jne jne.. asjad ei ole nii mustvalged ja lihtsad. mõtisklege veidi
nii et väljend nõukogudeaeg on või siis sotsaeg oleks vast kõikse õigem, kui keegi yldse õigust taga ajabki, võib-olla huvitab inimesi vaid see, et saaks pinnapealselt teemat aretada ja natuke jälle viriseda
 
K.Gena Tš. Raskale 27. juuni 2006, kl 19.29
Esiteks ajas mind su nimi õudselt naerma, aga teiseks mulle just tudnub, et see NÕUKA on kuidagi just vastupidis mõttega leiutatud, stiilis vana hea nõuka... Öäkk..
 
xl 13. aprill 2018, kl 14.00
Aga mina ütlen ,,Eesti NSV aeg,,.
 
teemaalgatajale 15. aprill 2018, kl 00.10
See on tore, kui ainult väljend härib ja tundub, et aeg ise oli sulle suhtkoht vinge.
 
12 a 16. aprill 2018, kl 22.54
Ega viimase 12 aastaga, mis teema algatamisest möödas, pole suurt muud muutunud, kui ehk see, et kasvamas on põlvkond, kellest üks osa pole ehk kuulnud sellisest moodustisest nagu Nõukogude Liit ehk NSVLiit, kelle "vennalike rahvaste perre" ka meil oli õnnetus kuuluda. Ja kuidas seda Nõukogude Liidu aega siis muudmoodi peaks kutsuma kui nõukaaeg, mis tuleneb otseselt sõnast "nõukogude"? Kuna juba terve põlvkonnajagu noori ei ole sellel ajal elanud, siis nad ei hakkagi aru saama, miks seda aega nii nimetatakse.
 
aga 18. aprill 2018, kl 20.22
just nimelt nõuandmise aeg. ise ju suurt midagi mõelda ei tohtinud. võisid, aga vaikselt. lisaks oli see veel ka piima-, silgu- ja samakanõu aeg. nii et nimi igati sobiv.
 
ENSV 05. aprill 2020, kl 19.39
Aga eks oli ju ka teatud ring inimesi, kellel selle režiimi ajal paremini läks. Rääkimata antud juhul juba kommunistliku partei juhtivtöötajatest kellest paljud pole osanud ringi kohaneda, olid ka teatud ametite esindajad üle kullatud praegu aga ainult hingitsevad keskmiselt. Näiteks kõrtside töötajad. Tollal ehitas restorani administraator endale Nõmmele kahekordse kivimaja ja sõitis uhiuue prestiiži väljendava autoga. Praegu jaksab selline inimene hädavaevu mingi kahetoalise küprokikäimla liisingut maksta ja opelipanni pidada. Taksojuhid on kukkunud kõrgelt ja palju. Nomenklatuuri tiiva all pesitenud kunstiinimesed ilmselt samuti. Sellest kirjutati NLiidu lagunemise paiku 90-92 Ogonjokis Töölised töötasid seal teadmata midagi tegelikest omanikest ja kaup läks ametlike paberite alusel kauplustesse, kuid tegelikult ärikate võrgule Skeem kopeeris osalt eesrindlike kolhooside mudelit, millega sai kuulutada stahhaanovlastest nagu seda oli Leida Peips kelle ülisuured (selle aja kohta) väljalüpsid tulid tegelikult salajastest lisa lautadest! Neis salavabrikutes seepärast toodetigi igasugu kirevat piraatkaupa, mis turgudel hästi läks! Seega tegelik uutmine ja turumajandus toimis juba enne gorba aega
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!