Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
paha söök
 
Styg 07. august 2006, kl 15.15
ahjaa, verivorsti olen mina ka söönud vaid korra elus, siis, kui mul oli kohutav nohu ja ma ei tundnud absoluutselt mitte ühegi asja lõhna ega maitset, siis mul oli sügavalt ükskõik, mida süüa. :)
 
lala 07. august 2006, kl 15.17
hernesupp,verivorst,oliivid,@!#$,pekk,sefiiritort:)
 
omnivoor 07. august 2006, kl 15.18
mina söön peaaegu kõike, mida siin nimetati, välja arvatud maks ja maksakaste. maksapasteeti söön. ja siis ei söö ma veel toorest hakkliha ehk böff a la tatari. ma pole seda küll proovinud, aga mitte miski ei sunniks mind seda suhu võtma. mereelukaid võin sundida ennast kinniste silmadega sööma, aga vabatahtlikult ma neid ei söö. no pekki ka ei söö, kui see just soolapekk pole.
 
vist pirts 07. august 2006, kl 15.19
Oo jaa, verivorst, verikäkk ja verileib ning grillvorstikesed tundmatute kõvade tükkide ja pekitükkidega :S
 
n23 07. august 2006, kl 15.20
olen ka enam-vähem kõigesööja.

mittelemmikud on kindlasti toores kala. suitsukala ja kalakonserve söön, kuid kui on toores, siis ei lähe alla.

hernesupp ja oasupp ei ole samuti kunagi maitsenud, samas herneid ja ube muul kujul söön.

kama ei meeldi.

seened ja oliivid meeldivad ainult väikses koguses mingi söögi sees, nt pizza peal või seljankas, pastaroas.

pekk meeldib, kui on suitsusingi küljes või praetud krõbedaks.

----------------------------------------------------------
üks suurimaid lemmikuid on piima-köögiviljasupp. no on imehea lihtsalt. kahjuks ise ei oska seda hästi teha, nii et saan u korra suvel seda kui ema viitsib teha.
kõiksugu köögiviljahautised, ühepajatoidud, makaroni- ja riisiroad, kastmed ja salatid on suurepärased (v.a. rosolje). nii et ei ole eriti pitsu.

ka kreemikook on vahel väikses koguses hea, kuigi eelistan kohupiima ja jogurti torte-kooke.
 
urr 07. august 2006, kl 15.22
gus-gus on tegelikult cous-cous, ei vingu, lihtsalt edaspidi teadmiseks :)

aga ise ei söö:
-see samane piima juurvilja supp :D
-halvaa
-kontidega kala
-keedetud porgand
-piim
-piimasupp (öööööök)
-rosinatega sai ja jäätis, samas rosinaid niisama koos pähklitega söön

Kindlasti on veel, aga ei tule meelde. Samas siin välja toodud hallitusjuust ja paprika kuuluvad minu lemmikute hulka:P
 
eli 07. august 2006, kl 15.24
oliivid, hallitusjuustud (haisevad juba nii rõvedalt, et pole üle 1 korra proovinudki)
ka piima-aedvilja supp
brokkoli ja kõige rõvedam köögivili on fenkol.
 
Aune 07. august 2006, kl 15.25
Tglt tahaks öelda seda, et söögi kohta on inetu öelda "paha" või "vastik". Kui ei maitse, siis ära söö, aga ära ka kisa, et see on rõve söök.
 
vinski ülelinna 07. august 2006, kl 15.28
parema meelega ei sööks:
* kujuteldavaid toite - tofu ja soja
* spinatisuppi (ei lähe kuidagi alla)
* värskekapsasuppi ja hakkliha-värskekapsahautist, üldse töödeldud värsket kapsast ei armasta
* keeduvorsti
* keedumuna teiste toitude sees (näiteks hakituna kartulisalatis või puljongis)
* seller
* petersell
* rasvane liha, pekk

enamus neist asjadest suure hädaga läheks siiski alla, aga eelistan neid mitte süüa. ja tee sisse suhkurt ei pane. samas kui keegi kogemata paneb, siis teed ära ka ei vala. kohvi ei joo ka.

piima-aedviljasupp on väääga hea :P
 
barbs 07. august 2006, kl 15.29
* mulle ei meeldi TILL. see roheline maitsetaim noh. korjan kõikjalt, kust võimalik selle välja (vahepeal on see tõsine väljakutse ja päris raske tegevus). juba lõhn hakkab vastu. ja maitse kindlasti ka. suure näljaga söön, aga kui on valida, siis tilli sisaldavat asja ei taha. ma sügavalt jälestan seda.
* see aedvilja-piima supp - lasteaiamälestus
* erinevad rupskid. kõiki pole proovinudki, aga no ei taha ka kellegi neeru, maksa, südant ja kopsu süüa
* kui on valida, siis ei söö ma ka punaseid suppe ja salateid(borš ja seljanka ka).
hädaga söön, aga siis püüan mitte eriti närida, et maitset poleks. sooja hapukurgi maitse on päris halb. see vist need toidud ära rikubki.
* mulle ei meeldi kartul-kaste segamini. st taldrikul läheb jah segamini, aga kui need on koos panni peal soojendatud, siis hakkab vastu. nagu mingi ebakorrapärane plöga oleks.

varem ei meeldinud mulle veel porgandipirukas, leivamagustoit, kalasupp (ühe korra sain head suppi. sellepärast muutsin arvamust) ja punapeeti (, sest see rikkus muu toidu värvi ka ära)

muu kõik läheb pmst loosi küll.
 
viki 07. august 2006, kl 15.30
Enamik siin nimetatutest on mulle vägagi meelt mööda. Kama ja hapupiima ei taha. Oliive toidust välja ei noki, aga niisama ei taha. Arvan, et ka austri kurgust alla saamine on kanegelastegu.
 
cocci 07. august 2006, kl 15.32
Jõulutoitudest veri- ja tanguvorsti
Suppidest - borš, seljanka, piima ja piima-köögiviljasupp
Putrudest - tangu- ja tatrapuder
Maks, austrid, pekk, sojatooted, rohelised oliivid (samas musti söön kreeka salatis hea meelega)
Krevette söön, vähki, kalamarja ja kala nii küpsetatult, suitsutatult, soolatult kui ka praetult nõrkemiseni.
Magustoitudest ei söö piima- ja karamellkisselli.
 
c 07. august 2006, kl 15.33
Ei söö:
*sibulat
*paprikat
*oliive
*keedetud porgandit ja kapsast
*hernesuppi
*maksakastet
*sinepit ega äädikat
*lagritsat
Kindlasti on veel asju aga ei tule kõik kohe meelde.
 
mumm 07. august 2006, kl 15.34
tofu ja soja on suurepärased, aga loomulikult pole mõeldud need otse pakist närimiseks. kõik eksootilised mereannid, sh austrid, kaheksajalad, seepaid, karbid, hallitus- ja muud põnevad juustud, kaaviar - andke aga kätte.

mina ei söö liha ega sellest tehtud asju - liha alla kuuluvad ka igasugu siseorganid ja sabad ja sarved.
 
teltsu 07. august 2006, kl 15.40
seljanka, piimakissell, lagrits, sokolaad.
 
kris 07. august 2006, kl 15.40
uskumatu, et @!#$ (ehk siis k a a l i k a s) on endiselt Delfi's tabu!
 
mina 07. august 2006, kl 15.41
ei suuda süüa tatart, juba lõhn ajab südame pahaks. kunagi nooruses haiglas olles sai isu täs söödud :) 3 nädalat ei kartulit, riisi ega isegi makarone - ikka ainult tatar.
veel ei joo suhkruga kohvi ja teed.
ei söö mitte mingisugust vorsti (välja arvatud vanaema tehtud verivorst)

rootsis elades ei suutnud süüa nende salateid ja majoneesi vedasin ka alati eestist kaasa. nende kuulsat hapukala ei hakanud proovimagi, sest kõik kohalikud kellelt selle kala kohta küsisin tegid hirmsaid nägusid ;D
 
Mari 07. august 2006, kl 15.42
Külmaks jätavad :
*oliivid
*paprika
*kartulisalat, kus vorst sees
*rosolje , kus heeringas sees
*piimasupid
*kakaost tehtud toidud , joogid
*munakaste, munatoidud, muna
*rupskid
* räim tomatis
*kissellid , kus tükid sees
* keeksid , kus munakoored sees
*piimajäätis
 
tigeingel 07. august 2006, kl 15.46
Piima - aedvilja supp
Kama
Lillkapsas
Lagrits
Peenleib
Leivasupp
Kaerakile

*ise mugib parasjagu praetud maksa, issand kui hea.
 
kiisuk 07. august 2006, kl 15.48
Lagrits, jäätis ei lähe üldse alla, eelmine suvi nagu oli mingi vahvlitopsis serbetijäätis, see veel kuidagi aga teised mitte mingisugused mitte mingis vormis, mõnikord olen tundnud et nagu oleks jäätise isu, ja ostan, aga ei suuda kunagi seda lõpuni süüa
Liha, vorst ja viiner ja hakkliha on ok, aga ahjuliha kui selline, pannil praetud liha jm taoline ei ole kunagi maitsenud, grillitud liha- mitte kuidagi ei lähe alla
Praktiliselt mitte ükski tort, peale jogurti omade, ja plaadikoogid mida kodus tehakse(rabarberi jne)

Soja on muideks väga hea kui teda õigesti teha, asendab liha väga edukalt
:)
Aga enamus asju mis siin eespool mainitud tekitavad minus nüüd küll suure söögiisu :)
 
absurr 07. august 2006, kl 15.49
ei söö:
kartuli-kruubipuder (täielik õudus nr.1)
leivasupp (täielik õudus nr.2)
mulgikapsad
oasupp
rassolnik
verivorst
maksakaste
sinep, mädarõigas
pekk
igasugused limukad
kilu jms
seened (v.a kukeseened)
küüslauk


aga piima-juurvilja supp on üks väga hea asi :), vbl ei maitse teistele seetõttu, et kuidagi kehvalt on valmistatud. lihtsalt see supp peab olema tehtud suvel värsketest asjadest ning tuleb süüa kohe peale vamistamist kuumalt.
 
Margit 07. august 2006, kl 16.02
Piima-juurviljasupp on küll üks nõuka-aegne igand. Ise sõin seda küll vist kunagi ammu sügaval veneajal. Huvitav, kas teete seda siis ka tänapäeval, et paljud selle ära mainivad või on mälestused tolleaegsest "hõrgutisest" nii tugevad? :D
 
appikene 07. august 2006, kl 16.19
ma küll söön enamust mis siin nimetatud, mõni veel lausa lemmiktoit:D
aga jah igasugu molluskid ja oliivid ei lähe peale ja piimaga juurviljasupp on rõve:D
 
myy 07. august 2006, kl 16.33
1. Leivasupp
2. Mannavaht
3. Rassolnik
4. Oliivid
5. Halvaa
6. Äsjalüpstud lehmapiim (pole küll nüüd teab mis toit, aga siiski)
7. Kaerakile
8. Pekk (mitte ühelgi juhul)
9. Kama (enne sureks nälga, ausõna)
 
Hing 07. august 2006, kl 16.43
Kama on meie pere palavate suvepäevade lemmik, kui täielik söögiisu puudus vaevab ning mannavaht kuulub nädalavahetuse lõuna juurde nagu aamen kirikus.
 
Ülla-ülla 07. august 2006, kl 16.44
pekk
küüslauk
pekk
kilud
pekk
tofu
pekk
maksakaste
pekk
kaheksajalad
pekk
teod
pekk
enamus idamaa maiustusi
pekk
nätsukommid (Dracula või Drakoni või misiganes nad on) ja laste suured magusad nätsud
pekk
võikreem (oli vanasti tortide peal, nüüd kipub vahel teekoogi keskel olema)
pekk
sigursalat (jube kibe on)
pekk
praetud kõrvits
pekk
islandi suhkurdatud heeringas - kohalike jaoks olevat see delikatess, minule tulid õudusejudinad peale
pekk
kui võileibadele on paksult margariini peale pandud

ja ühe vanema sugulase tehtud kartulisalat - seal olid PEKITÜKID sees!

aga muud vastikut saab hädaga ikka söödud kah, viisakuse pärast külas või nii
 
ohoo 07. august 2006, kl 16.45
Appi ... kõht läks jube tühjaks!
Sööks kõike kohe - ei olegi sellist asja, mida ma ei sööks.
Aga üldiselt on igat asja võimalik ülivastikult serveerida. Samas mõni mees oskab pekiga ka imet teha. ;)
 
Norija 07. august 2006, kl 17.10
Vaatasin, lugesin ja jäin mõtlema, et mida siis mina ei söö? Meelde tuli. Magus ilma soolata riisipuder. Aga ilmselt on ka siin see viga, et ma pole head saanud.

Kui nii laiemalt võtta, siis igasugu putukatesse ja tõukudesse suhtuks vist veidi kahtlevalt. Aga ega uudishimu ei lubaks proovimata ka jätta. Mida tõesti ei prooviks, on väikesed laululinnud. Aga siin on jälle teine põhjus.
 
Styg 07. august 2006, kl 17.11
ma olen ka muide suur pekipõlgur, aga ükskord proovisin ekstreemsuse mõttes ungari pekki (olin vähe shvipsis ka, kaine peaga vist poleks riskinud) ja päris hea oli. ehkki idee peki söömisest jäi domineerima, nii et rohkem ma vist seda manustama ei hakka.
 
irma 07. august 2006, kl 17.16
pähklid (allergia + vastik maitse)
enamik piimatooted (maitse võib isegi sobida, aga allergia)
mais (väkk)
pekk, v.a. praetult (huhh, :))
merikarbid (midagi nii jälki ma pole saanduki vist, samas krevetid nämm-nämm)

Hmm, ongi vist kõik, üldiselt igasugune toit, kui mina lähedal olen, kipub kuhugi kaduma märkamatult või mitte nii märkamatuölt, ;)).

Verivorste, kilu, tatraputru, halvaad, kama, mulgikapsaid, sibulat (igal kujul, eriti värskel ja praetud), küüslauku, mädrõigast ja paljut siin nimetatut aga lausa jumaldan.

Minu ideaalöök on ohtralt kas praetud või gillitud liha, no ikka suures kuhjas, päts leiba+juurde basiilikut, sibulat ja tomatit-kurki ja sidrunit. Siis ma ei lõpeta söömist enne, kui viimanegi kont paljaks kraabitus ja leivakannikas ka ära söödud, :))).
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!