Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
parkimine invakohtadel
 
hmm 18. juuni 2007, kl 18.05
misi eesti kuulsus ju lasi ka vahepeal invamärgiga ringi, et lihtsam oleks parkida. Kes see nüüd oligi, ehk keegi tuletab meelde? Miski vanem-beib-naisterahvas.

Aga tegeliku õiguse annab jah, nagu eespool märgitud, pisike kaart tuuleklaasi vahel juhikoha ees. Kus siis on kirjas auto nr ja inimese "invareg." number.
Seda ei tohiks segi ajada kleepsudega, ida iga ajuinvaliid poest endale soetada võib.

Ja oht ongi selles, et kui seda seda suur invakleepsu autole igale poole ei kleebi, saad sõimata et petukaup. No aga äkki kõik ei taha ennast invaliidina reklaamida?
 
***** 18. juuni 2007, kl 18.07
"kui on luba antud siis ikka võib parkida. teine asi on see, et teinekord on just neil, kellel märki pole, hoopis suurem vajadus seda kohta kasutada. näiteks kui on jalg kogupikkuses kipsis või väike laps turvahälliga kaasas ja lähim vaba parkimiskoht (va invakohad) on paarisaja meetri kaugusel üle parkimisplatsi."

See inimene ei öelnud jah otseselt invaliid, vaid juhtis tähelepanu asjaolule,asjaolule et turvahälliga või väikese lapsega on raskem toimetada kui jalaproteesidega see maa läbida.
 
imestaja 18. juuni 2007, kl 18.14
kas tärnikene on läbinud mingi maa jalaproteesidega et oskab võrrelda?
 
vaeseke 18. juuni 2007, kl 18.15
Jah ega otsa vaadates ei saa ju aru,et invaliid. Ise olen ka 50% töövõimetuse all ja kui sooduskaarti või piletit ostan siis kipuvad juba lõugama.Kas näkku vaadates siis saab midagi ütelda? Et miks ostan soodusega? Kunagi ei või ju teada,mis inimesel viga on,elu teeb ju oma keerdkäigud.
 
****** 18. juuni 2007, kl 18.19
Tänan küsimast, tärnikese lapsel pole aegajalt üldse jalgu all. Ja oleks siis nii, et saaksin teda kanda nii kerge asjaga nagu seda on turvahäll.

Kas sa oled nüüd rahul, või pean ma veel midagi ette-taha vabandama?
 
endel 18. juuni 2007, kl 18.32
küll on teemaalgataja endast heal arvamusel, et ta ikka kena on -mis see siia puutub? Peab ikka toonitama veel, et dziibiga kah:)
Lenda minuarust kasvõi lennukiga.
 
küsija 18. juuni 2007, kl 18.36
aa, sina, endel, olidki see kobiseja ätike jah?
 
jajah 18. juuni 2007, kl 19.00
Endel, ma ei usu et sind ei huvita kui näed et lennuk maandub Prisma ees. Niiet ära üldse hakka niisama kirjaruumi siin raiskama oma valedega.
 
to "to inalviid" 18. juuni 2007, kl 19.22
Mina arvan, et selline inimene kellel on nii raske suhkruhaigus, et on oht kiiresti kooma langeda ei tohiks üldse auto roolis olla. Teine asi on see, et märk/kaart tõepoolest ei tee veel kedagi invaliidiks, tean isegi inimesi kes sõidavad teise inimese inva kaardiga ringi ja pargivad seal kus tahavad, samas muidugi juriidiliselt on kõik korrektne, kuid sellegi poolest ei lähe mina kedagi sõimama, eriti veel kui märk/kaart masinal olemas.
 
arvaja 18. juuni 2007, kl 19.24
muidugi peab toonitama et dziibiga kuna just dziibiomanike kallal virisetakse. ja miks ei või inimene kena olla? tõenäoliselt eeldataksegi et invaliidid on koledad ja näotud, et juba 300m pealt näha et invaliid.
 
jep 18. juuni 2007, kl 19.25
piinlik jah, et ajuinvaliidid end ka invaliidide kohta pargivad.
 
jep 18. juuni 2007, kl 19.27
teemaalgatajale - kusjuures see kobisemine on just eelkõige sulle parem, kui leidub inimesi, kes sõna võtavad selliste ajuinvaliidide suhtes. seda enam ju sinusugustele põhjendatud kohta jätkub.
sul pole ju raske öelda, et sul on tõesti füüsiline puue
 
hkm 18. juuni 2007, kl 19.35
Kas sul on tõesti mõlema jala asemel proteesid ja kuidas kõrvaltvaataja seda ei märka?
 
issakene 18. juuni 2007, kl 19.37
vaevalt keegi oma proteesidega miniseelikus lippab. ;)
 
hkm 18. juuni 2007, kl 19.37
Kuule, käimisest peaks ikka ju aru saama?
 
issake 18. juuni 2007, kl 19.39
kas te keegi pole tänapäevasid proteese näinud? kui ei, siis polegi mõtet seletada.
 
nii ja naa 18. juuni 2007, kl 20.08
Tegelikult jah, kui mõtlema hakata, peaks parkimise eesõigus olema ikka LIIKUMISpuudega invaliidil. miks inimene (näiteks suhkruhaige), kes suudab autoga sõita ja poes käia ja ilmselt ka palju muud (võibolla isegi mõõdukalt sporti teha), ei suuda kõndida sada meetrit poe ukseni? kui tervislik olukord on ikka nii ettearvamatu, siis ohustab autoga sõitmine teda ennast ja teisi hulga rohkem kui poe ukseni kõndimine.
 
minge.. 18. juuni 2007, kl 21.08
kuule nii ja naa, raskelt haigetel diabeetikutel on mõnikord ikka väga raske ennast füüsiliselt liigutada, lihtsalt energiat pole. mis füüsilist pingutust nõuab näiteks autosõit? istud ja keerad rooli lihtsalt..
 
kah invakaardi omanik 18. juuni 2007, kl 21.14
Kipsis jala või muu ajutise liikumispuudega saab samamoodi selle kaardi perearsti tõendi alusel. Pole vaja vinguda, ei pea üldse olema "grupiga". Kaart on tähtajaline.
Arusaamatu, mida peaks teistele korda minema, mis autoga liikumispuudega inimene sõidab. Õnnetused ju ei vali ohvreid rahakoti järgi. Väga küüniline on arvamus, et invaliid ei saa tööl käia ja kallist autot osta - aga võibolla on tal investeeringud, või toetab teda pere? Kas te hülgaksite oma invaliidistunud lähedase, et mingu ja sõitku nüüd sapakaga? Pole lihtsalt sõnu....
 
ei ole diabeetik 18. juuni 2007, kl 21.27
mingele
no mul on näit madal vererõhk ja aneemia. teienkord pean kükitama tänaval maha, et mitte minestada. olen siis ka invaliid või?
 
eelmisele 18. juuni 2007, kl 21.32
kui sul on probleeme, las siis su perearst saadab su paberid vek`i ja sealt saad vastuse kas oled invaliid või mitte. nii lihtne ongi.
 
minge.. 18. juuni 2007, kl 21.47
'ei ole diabeetik', kuule mine ...
ma ei ole arst, eksju, mina ei otsusta, kes on invaliid ja kes mitte. mine arsti juurde, nagu juba soovitati.
jube asi see eesti inimese kadedus, ise ei taha oma õiguste (näiteks invakohal parkimise) eest seista ja kui keegi seisab, hakatakse kurjustama, et mul on veel sitem. paha on lugeda kui lolle ja õelaid inimesi leidub..
 
jah 18. juuni 2007, kl 21.57
to kah invakaardi omanik
(Väga küüniline on arvamus, et invaliid ei saa tööl käia ja kallist autot osta )


ma loodan, et sa said aru, et see pole mu isiklik arvamus, vaid ma kirjeldasin utreeritult stereotüüpi, mis paistab inimeste hulgas valitsevat.
 
vana nõid 18. juuni 2007, kl 22.19
võtaks ka õige sõna nende "pihta", kes arvavad, et invaliid peab olema tingimata sapikaga sõitev sõjaveteran. invaliid on yldse vastik sõna, ma kasutaksin pigem "erivajadusega" selle asemel. erivajadus sageli tõesti ei paista välja, aga kui inimesel on õigus parkida invakohal ja vastav märk armatuuril, siis mis on asja tervel inimesel prigiseda, et "ei paista ju välja " ja "aga äkki mul oli rohkem vaja" ja "ma ainult korraks ju". erivajadusega inimene annaks palju, et olla tavaline terve inimene, ärme siis roni vähemasti nende seaduslikke õigusi kitsendama. erivajadusega inimene on täiesti võimeline töötama vastutusrikkal ja hästi tasustatud töökohal, olema noor ja ilus, teenima korralikku palka ja endale kasvõi 3 džiipi ostma, kui ta soovib. ja kui tal on sealjuures õigus parkida invakohal, siis mis õigusega keegi seda veel kommenteerib või ise sinna parkima ronib?
tean, mida räägin, oman hulka erivajadusega sõpru, kes töötavad kõrgematel kohtadel kui mina.
 
kah invakaardi omanik 18. juuni 2007, kl 22.52
to jah
eks ma muidugi sain aru, et see (...invaliid ei saa tööl käia ja kallist autot osta) polnud su isiklik arvamus, lihtsalt kasutasin su sõnastust :)
See viha autode vastu on vist ikka sellest, et üks lihtne inimene tahaks tunda üleolekut endast "viletsamate", nagu näiteks invaliidi üle neid haletsedes. Vigane juht kalli ja võimsa auto roolis ei mahu sellesse maailmapilti - teeb ikka tigedaks, kui selgub, et haletsetav on sinust hoopiski edukam ja parem.
 
hkm 18. juuni 2007, kl 22.54

"kas te keegi pole tänapäevasid proteese näinud? kui ei, siis polegi mõtet seletada."

Ei ole näinud jah, tahaks näha!
 
ei ole diabeetik 18. juuni 2007, kl 23.03
minul pole midagi selle vastu, kui invaliidid saavad neile määratud kohtadel parkida.

üle viskavad jah need tervisest pakatavad tüübid, kes on ajuinvaliidid, ei enamat
 
noor kena invaliid dziibiga 18. juuni 2007, kl 23.37
dziibiga sõidan sellepärast, et selle istumiskõrgus sobib mulle. madalast autost ei saa ma välja. see võtab siis kole palju aega ja tekitab mulle suuri valusid ja siis saan vaid tugevalt longates liikuda ning vajan ka liikumiseks abivahendeid.
seega palun mõistvat suhtumist ja mitte hukkamõistu. olen teinud enda kallal suurt tööd, et inimeste hulgas märkamatuks jääda, et ei riivaks kellegi silma. aga nii kurb on alati kui keegi sõimama tuleb, ausalt!
 
ki 19. juuni 2007, kl 09.11
ma vaatan alati et märk on peal... sest neid ilma märgita rikkureid pargib nagu muda inav kohtade peal... nagu oleks raske paar meetrit rohkem poodi kondida
 
eksole 19. september 2016, kl 20.20
Tartu maantee tripiklubi ees on alalõpmata üks invamärgiga auto, vahest isegi kaks. Kahtlen sügvalt, et need Vasjad, kes sinna istuvad ja ilmselgelt selle klubi äriajamisega tegevad, invaliidid on. Ajuinvaliidid ehk tõesti. Ja linnavalitsus saab pappi ümbrikus. Kuidas muidu selline asi võimalik iga öö.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!