Noorsõduri aeg on 10-11 nädalat.
"Hullult vatti" saavad nad kõik. See ongi kaitseväe teenistuse eesmärk, voolida paadunud tsivilistist 10 nädalaga tubli sõdur.
Kõik oleneb sellest, milline on isiku ettevalmistustase kaitseväkke teenima minnes. Füüsiline vorm, vaimne vorm, isiksuse omadused. Mõne jaoks on 6km joosta maailma lõpp, teisele käkitegu.
Kerge pole üheski väeosas. Tapal on koos erinevad väeliigid, pioneerid, suurtükiväelased ja õhutõrjujad, ning sõduri baaskursus läbitakse neis kõigis ühtemoodi. Edasi juba võib olla ühtedel n.ö. "kergem" ja teistel "raskem" olenevalt väeliigi spetsiifikast.
Autojuhil on kindlasti füüsiliselt kergem kui jalaväelasest kuulipilduril näiteks.
Oleneb ka otsestest ülemustest, kui palju kedagi "nöögitakse". Nöögitakse pole tegelikult õige sõna. Selle asemel peaks ütlema kasvatatakse ja koormatakse.
Ühesõnaga, ära põe. Ei juhtu sinu noormehega seal midagi hirmsat. Masendus ja villis jalad on tavaline kaasnähe alguses. Kõige raskem ongi neil esimene nädal või kaks. Rutiiniga harjudes tulevad ka lõbusamad meeleolud. Omaste tugi külastuste ja suhtluse näol ei ole siin mitte teisejärguline, vaid eriti alguses väga tähtis just sõdurpoisile.
Tapal saab külastada tavaliselt kas laupäeviti või pühapäeviti nagu ikka. Kas poissi külastusele lastakse tuleb tema enda käest uurida. Esimestel nädalavahetustel on külastajate tung märkimisväärne ja rahvast väga palju. Istuda saab sõdurikodus aga ka väljas kuhu on pandud suur külastustelk. Paraku ei mahu tavaliselt kõik külastajad sõdurikodusse ja telki, seepärast tuleks arvestada, et veeta tuleb võibolla vihmas või lumes tunde lageda taeva all (soojalt riidesse).